Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

BIOS? o_O
Látszik, hogy MSI terén nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2) Nojbee


Nojbee
tag

Kell nekem az az MSI X99 SLI PLUS lap. :O
Szééép fekete :B :B

(#3) Victorio


Victorio
aktív tag

Az NVMe használatához elég egy BIOS + driverfrissítés? Vagy magának az SSD-nek is támogatnia kell?
Ha átváltok AHCI-ről NVMe-re akkor úgyanúgy gond lesz az oprendszer bootolásánál mint az IDE@AHCI váltásnál?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#4) Dare2Live válasza Victorio (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

logika szerint SSDnek is támogatnia kellelne....

Mondjuk még mindig alig van kínálat ahol ténylegesen/rendesen kihasználná pl XP941 nem is kapható MOon.

amúgy hogyhogy MSInél lejött. pl ASROCKnál is megjött az NVME support már decemberben. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Victorio válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Victorio
aktív tag

Akkor a kérdés már csak az, hogy a meglévő SSD-khez jön-e majd NVMe-t támogató firmware. Vagy hardver szinten is mást igényel a dolog?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6) Cooley18 válasza Victorio (#5) üzenetére


Cooley18
aktív tag

SATA Express vagy PCIe-s M.2 csati kell hozzá, és értelem szerűen az SSD-nek is ilyennek kell lennie.

(#7) Bici


Bici
félisten

AMD-s lapoknál nem várható ilyen cucc?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) leviske válasza Bici (#7) üzenetére


leviske
veterán

(#9) Bici válasza leviske (#8) üzenetére


Bici
félisten

:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Még két AMD-s lapot találtam amin van M.2 csatlakozó:
[ASROCK Fatal1ty 970 Performance]
[ASROCK 990FX Extreme6]
Gondolom FM2+ foglalattal reménytelen ilyet lapra várni.

Remélem 2016-ban már mindegyik (FM3, K12/Zen, DDR4) alaplapon alap lesz az M.2 csati.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) watador600


watador600
senior tag

És azt lehet tudni, hogy milyen ssd-k támogatják ez a frissítést? Vagy elég egy M.2. csati és már alapból tudja?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12) vinibali válasza ChRiS_RS (#1) üzenetére


vinibali
őstag

bios vagy uefi, nevezzük ahogy akarjuk :)

(#11) watador600: van már jónéhány samsung, marvell és intel ssd is, ami támogatja az NVMe szabványt. ez a frissítés az alaplaphoz van!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) watador600 válasza vinibali (#12) üzenetére


watador600
senior tag

Értem, akkor levagyok maradva :B

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#14) mzso


mzso
veterán

Az AHCI imádom, főleg intellel kombinációban. Amikor nem volt bekapcsolva a biosban akkor nem lehetett feltenni a drivert. Amikor be volt kapcsolva akkor meg nem bootolt a rendszer...

Azt is szeretem, hogy megduplázódik a bootidő Amikor be van kapcsolva, bios szórakozik egy fél percig a két sata vezérlővel ahci módban.

(#15) Cooley18 válasza mzso (#14) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Júzer error.

(#16) mzso válasza Cooley18 (#15) üzenetére


mzso
veterán

Mocskosul...
Tróger intel error.

(#17) Cooley18 válasza mzso (#16) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ha AHCI mód nélkül raktad fel a vindózt, akkor először a registry-ben kell átállítani, majd az azt követő újraindításkor kell bekapcsolni a bios-ban, utána mehet föl a driver. Ez AMD-nél pont ugyan így működik. A boot idős dolgot pedig ha tényleg az AHCI mód okozza, akkor az valami egyedi eset, legalábbis egyáltalán nem általános hiba, szóval ha az esetleg nem is júzer error, akkor is a hiba az ön készülékében van.

(#18) mzso válasza Cooley18 (#17) üzenetére


mzso
veterán

"A boot idős dolgot pedig ha tényleg az AHCI mód okozza, akkor az valami egyedi eset, "
Mocskosul. Még egy "folyamatsávot" (gyak. pontokat) is kirak ahogy molyol a sata portokkal.

"Ez AMD-nél pont ugyan így működik. "
Ha ők is trógerül csinálták meg... Értelmes drivereket fel lehet rakni akkor is ha nincs csatlakoztatva/aktiválva a hardver.

(#19) vinibali válasza mzso (#18) üzenetére


vinibali
őstag

nem egészen érted a Windows felépítését ha ezen problémázol. általában ha ide módban telepítesz, akkor azt a drivert próbálja betölteni a win. ha ahci alatt akarsz bűvészkedni a HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci alatt elérhető start bejegyzés értékét álítsd át 0-ra!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#20) Cooley18 válasza mzso (#18) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Pont, hogy az értelmes drivereket nem lehet felrakni, ha nem talál megfelelő hardvert...

(#21) Bici válasza mzso (#18) üzenetére


Bici
félisten

Nem az intel és nem is az AMD tróger itt, hanem a Microsoft.
Vagyis nem biztos, hogy tróger, csak éppen nem tartották fontosnak ezt megoldani.
AMD + linux párosítás esetén valóban műxik, Brazos E-350 és A6-6400K + A75 párosítás esetén is. (intel cuccom nincs, így azzal nem tudtam kipróbálni.)
Bár, ez linuxnál is kernel verzió, vagy disztró függő, mert míg Arch/Chakra/Sabayon disztrók esetén szuperul működött nekem, addig a 14.04-es Ubuntun és a rá épülő Mint-en nem működött; ugyanúgy nem bootolt, mint a Windows-nál.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.