Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TTomax


TTomax
nagyúr

Meg elérhetővé vált a DSR funkció is SLI használata esetén G-Sync monitoron...meg orbitális bug van a driverban,több monitor esetén ha valamelyik is HDMIvel van feldugva,win reinstall a vége...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2) Matexx99


Matexx99
tag

Ismertségi körben csak három négy gépet kékhalálozott szét, folyamatos boot loop windows 10 alatt. Én nem merném ezek után feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

A vulcan apit van ami kihasználja most?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) kriszpontaz válasza Sanya (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Demo szinten (nem direktben Vulkanra írt, csak fordított kóddal) a The Talos Principle.

Vulkan 1.0 and OpenGL benchmark on SteamOS & Windows

[ Szerkesztve ]

(#5) TTomax válasza Sanya (#3) üzenetére


TTomax
nagyúr

Chopper demo [link] (lassabb lesz mint DX-el),meg a Talos talán...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6) Helmoras válasza TTomax (#1) üzenetére


Helmoras
őstag

Beleszaladtam, de nem kellett win reinstall, csokkentett modban driver gyalu, es masodjara felment szepen.

(#7) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Én meg pont tegnap vettem piros helyett zöldet, mert mindenki azt mondta, hogy milyen jók az Nvidia driverek. ;] (Na jó inkább azért mert ITX konfignál számít, hogy alig fogyaszt = alig melegszik).

(#8) szasanyi válasza Kisgépkezelő (#7) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt nincs abszolút jó, a mihez képest inkább helyénvaló. Így azt kell mondjam, hogy az AMD driveres csapata az, akiket ideje lenne jobb belátásra bírni (2016-ban olyan drivert kiadni mint a 16.2.1 az kábé egy enyhe bűntettel ér fel :((( ).

(#9) #73029888 válasza szasanyi (#8) üzenetére


#73029888
törölt tag

Miért?

Leírod részletesen?

(#10) SpongyaBob válasza szasanyi (#8) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Előtted írták le, hogy gond van a driverrel. Vagy ez is csak egy apró baki ami szóra sem érdemes, ugye?

Semmi gond sincs a 16.2.1 driverrel.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11) szasanyi válasza SpongyaBob (#10) üzenetére


szasanyi
félisten

Pontosan emiatt utaltam arra, hogy mind2 oldalon van hiba, nincs abszolút jó választás: sem AMD sem NV oldalon nem tökéletesek a driverek, de az nem mind1 mennyi a probléma. Netán olvasási / értelmezési nehézséged van?

Aki nem játszik annak biztos nincs gondja a 16.2.1-gyel. Viszont aki igen, annak - attól függően mivel - kisebb vagy nagyobb (pölö GTA V játszhatatlan vele) bizony, hogy van. De olvasgass bele a 380/X topikba ha gondolod, de első kézből tapasztaltam több olyat hibát ami a 16.1.1-gyel sem előtte, sem arra visszacserélése után nem volt. Akkor tényleg jó,. ugye? Részemről ennyi, mivel ez nem ide tartozik több OFF szükségtelen (sajnos nem tudom elnézni a szűk látókörű hozzáállást, ezért meg kellett jegyeznem ezeket).

Abu85: egyszerűen összeomlik a játék, fekete képernyő és megy a hang. Reinstal után is (mert még ezt is kipróbáltam, gondoltam vmi szoftveres gond bejátszik), de a 16.1.1-gyel semmihiba. Nekem senki se mondja, hogy ilyen esetben nem az új driver a hibás. Ja, és mielőtt felmerülne a kérdés: a játék eredeti, legfrissebb verziója van fent, a RG oldaláról töltve.

[ Szerkesztve ]

(#12) Abu85 válasza szasanyi (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én játszok a GTA 5-tel a 16.2.1-es driverrel. Mi igazából a gond? Semmi változást nem vettem észre a korábbi meghajtókhoz képest.

Szerk.: Semmi ilyet nem tapasztaltam. Pedig a hétvégén 7 órát ment a játék egyhuzamban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) FatMonster válasza szasanyi (#8) üzenetére


FatMonster
tag

Szerintem konfigonként változó, hogy melyik cég driver-e a jó. Melóhelyen pl. GT630-hoz 347.88-as drivert :O tudok csak használni, mert az újabbakkal összecsuklik naponta többször, pedig nem játszom, csak nyomdai progik futnak. Otthon rendre játékok alatt összerogyik a GT240-es alatt a driver, miután az APU (AMD 5600K) lett az alapértelmezett VGA a legújabb driverrel, semmi gond. :C AMD APU-s laptopban semmi anomália nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) gbors


gbors
nagyúr

illetve az Ashes of the Singularity DirectX 11-es módja is javulhat tőle

Biztos tévedett a release notes, és azt akarták írni, hogy most már működik az AotS-ben az aszinkton compute. Wait... ;]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#15) Kisgépkezelő válasza szasanyi (#11) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én is azzal a driverrel játszottam eddig, de nálam semmi probléma nem volt vele. Kizárólag a hőtermelés és a kisebb méret -> könnyebb szerelhetőség miatt választottam inkább zöld kártyát. ITX-nél ez sokat számít.

(#16) Yutani


Yutani
nagyúr

(#17) Abu85 válasza gbors (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Devilstudio


Devilstudio
tag

Nálam a NGE nem talál frissítést hiába van új.
Merjem feltenni ezek után?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#19) xtremez


xtremez
aktív tag

AMD-nél mikor várható WHQL Vulkan támogatott driver vagy valami rendes beta ? Illetve Intelnél mikor ? Ezt még megfejelve érdekelne, hogy "váltható grafikus rendszerű" laptopon van esély a kipróbálására ? Intel HD4000(ami elvileg már nem is támogatott) + HD7730M(ez még igen) ? :F

(#20) SpongyaBob válasza szasanyi (#11) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem kell beleolvasgatnom semmilyen topikba ahhoz hogy tudjam tökéletesen megy a GTA V a legújabb driverrel, mivel magam is játszom a játékkal. Ha megengeded akkor rögtön idéznélek is: "mind2 oldalon van hiba". Ennyit tudok erre mondani. :K

Olvasási nehézségem pedig valószínűleg nincsen, de az is lehet hogy csak nem tudok róla, kitudja. Viszont hogy NV hír alatt miért is kell előkaparni az AMD-t megint, ezt nem tudom felfogni, de lehet hogy felfogási nehézségem is van már..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#21) keIdor válasza TTomax (#1) üzenetére


keIdor
titán

Bele is futottam, szóval óvatosan mindenki... szerencsére nem a fő géppel, de adatvesztés lett a vége és 2 óra kiesett szépen. Windows reinstall nem kellett, de egy másik VGA igen. :W

Helmoras: Nálam nem engedte safe modban a driver legyalulást, ezért kellett másik VGA, hogy rendes módban adjon valami képet és mehessen az uninstall. Sajnos abban a gépben nincs IGP. Eljutottunk oda, hogy nV-nél is minden driver telepítésnél lehet keresni feedback-et. Ez heti 2-3 alkalomnál kellemes lesz egyeseknél, akik mindig update-elik...:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hajrá, remélem egyre jobb vulkan driverek lesznek és minél több játék erre fog íródni. Vége lesz a dx only korszaknak. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23) #52815360


#52815360
törölt tag

Volt egy black screen - majd hard reset telepités után, azóta jó.

(#24) Németh Péter

Ami nekem fontos, hogy ezzel a driverrel újra elindul a Far Cry 4, amikor a Shadow Play be van kapcsolva.

(#25) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Ma reggel szerettem volna felrakni ezt a drivert a Division miatt. Telepités nem sikerült, kép elment. Resi után is szürkén/feketén villogott a kép. Csökk mód, driver sweeper (még az is hibát írt ki :) ) de sikerült leszedni a cuccot. Nekimentem újra, de most clean install-al, így már oké minden. Tehát mindenféleképpen clean install-al rakjátok fel az új driver-t.

[ Szerkesztve ]

(#26) Zanik


Zanik
addikt

Hülye kérdés, de ilyenkor vga driver telepítésen túl kell valamit csinálni a Windows-ban? Mondjuk legyalulni a DirectX 11-et? :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Latom nem csak en szoptam be a bsodt... Mit tudok vele csinalni? Kedves Abu, ird mar bele a cikkbe, hogy van akinel brickeli a gépet!

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#29) Abu85 válasza Adam_Shepard (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beleírtam, hogy óvatosan bánjanak vele a letöltők. :R Megpróbálunk utánajárni, hogy mi van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Adam_Shepard válasza Abu85 (#29) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Safe módban letöröltem ezt a mostani drivert és visszaraktam az előzőt... Az istenért nem figyel jobban az Nvidia?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#31) FatMonster válasza Adam_Shepard (#30) üzenetére


FatMonster
tag

Sztem az NV-nél AMD-s vagy Intel IGP-s gépeken dolgoznak a driver-fejlesztők, azért nem vették észre a problémát. ;]

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Abu85 válasza Adam_Shepard (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon gyors lett az NV-nél a frissítési tempó. Ahhoz, hogy havi háromszor WHQL drivert adjanak ki, legalább három külön csapat kell, amelyeknek párhuzamosan kell fejleszteni három külön drivert és ezeket csak később lehet egymásba olvasztani. Tehát ennyire széttagolt fejlesztés mellett bőven becsúszhatnak ilyen problémák. Lehet, hogy egymás telepítőmoduljait is felhasználják, ami elvileg nem lehet gond, de gyakorlatilag már a három párhuzamosan fejlesztett driverkód miatt az egyikkel lehet, hogy hibásan bánik. Elképzelhető, bár ez csak spekuláció, hogy a Vulkan miatt kellett az új telepítő, de azt nem tesztelték le csak a Vulkan driverekkel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) #85552128 válasza Abu85 (#29) üzenetére


#85552128
törölt tag

A telepítővel van valami ha express install van választva: [link]

"Initial investigation suggests the issue is related to doing an "Express" installation. We suggest those willing to try this driver use a Custom -> Clean Install installation. "

[ Szerkesztve ]

(#34) WongFeiHong válasza Adam_Shepard (#30) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Újrarakhatod az újat is csak clean install-al.

(#35) kriszpontaz válasza xtremez (#19) üzenetére


kriszpontaz
veterán

The AMD Radeon™ Software Beta for Vulkan™
Támogatott oprendszerek:
AMD Radeon Software Vulkan Beta Driver for Windows® 10, Windows 8.1 & Windows 7 32 & 64-bit

[ Szerkesztve ]

(#36) Colos1 válasza Abu85 (#32) üzenetére


Colos1
őstag

Ha jól emlékszem, anno az AMD pont azért szakított a havi frissítéssel, hogy ne két csapat dolgozzon rajta, mert az hibalehetőségeket szül.
Miután ezt megszüntették - mondjon akárki akármit - nagyságrendekkel csökkentek a driverből fakadó hibák, és rengeteget javultak a driverek. Nekem a 6 év alatt egyszer sem volt Radeon driverrel komolyabb problémám.

Ja, de, egy hibám volt a Crimsonnal, ezt többször sikerült reprodukálni is:

Ha Cliffs of Dover -el játszottam, és futott az MSI Afterburner meg az OSD szerver, és a driverben volt a CLoD -nak külön egyedi profil beállítva, akkor a játékból a főmenübe történő kilépéskor lefagyott, és ha ezek után törölni akartam a játékprofilt, akkor előadta "a driver nem válaszolt, majd helyreállt" című műsort. Ha a fenti 3 feltétel közül csak 1 nem teljesült, akkor semmi baja nem volt. Ha nem volt profil, nem volt baja a játéknak. Ha nem futott a játék közben az Afterburner, és nem fordult elő a játékfagyási hiba - vagy utána rebootoltam a gépet -, akkor tudtam rendesen törölni a profilt. :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#37) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Akkor most nem érdemes feltenni még? :F

(#38) Yutani válasza szinesz.bob (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

A fentiek alapján felteheted, de ne az Express installt csináld, hanem a Custom opciót válaszd.

#tarcsad

(#39) Puma K


Puma K
veterán

Nézem a hírt, na mondom feldobom hátha naprakészebb leszek... de inkább kihagyom :DDD

Már a GTX275-től kezdve úgy dobtam fel a driver-t, hogy kiválasztottam a telepítő elején a tiszta telepítést.
Nem nagy trauma, kicsit szöszölni kell a driver-ben, hogy beállítgassa magának az ember amik azelőtt be voltak lőve, de nem nagy mutatvány.

2009-ből:
"Az nVidia nem a hardverben nagy ász (kivéve a 6600 GT :) ) hanem a driverben! Mindíg is abban volt :) "
Forrás[link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) NandoXXL válasza szinesz.bob (#37) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Soha nem érdemes feltenni új drivert, kivéve ha valami hiba van, és megéri a kockázat. Lásd a Crimson csoda drivert, vagy a tavaly nyári NV driver ami kék halálozott pár esetben. Várj egy kicsit és nézd meg a tapasztalatokat.

(#41) ddaydome válasza NandoXXL (#40) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Nekem nem szokott Driver problem lenni. A Crimson is egyből ment, DG-vel is. Tetszik, hogy rendezett és gyors. Nem értek egyet azzal, hogy felesleges az újat feltenni. Az NVIDIA esetében is kell az új, mert kb. semmi optimalizálás nincsen a fejlesztők részéről a játékok esetében.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#42) wattafaka


wattafaka
senior tag

Kicsit off topik, de a segítségeteket kérném:

Régebbi (359.06 talán) driver-t használok, és a Xilisoft Video Converter programban nem tudom bekapcsolni a GPU gyorsítást (CUDA): Nvidia GPU acceleration unsupported. Létezik, hogy a CUDA driver nem települt volna az illesztőprogrammal? Custom telepítésre szoktam menni, ahol Graphics driver, PhysX és HD Audio drivereket szoktam kiválasztani, Geforce Experience és 3D-s cuccok nem érdekelnek. De Cuda nincs a felsoroltak között. Ilyenkor wtf? Vagy csak a Xilisoft programmal lenne gond? Hol tudom még megnézni, hogy támogatva/bekapcsolva/telepítve van-e a CUDA?

(#43) ETOM válasza wattafaka (#42) üzenetére


ETOM
addikt

GPU-Z progi azt hiszem kiírja alul.

(#44) wattafaka válasza ETOM (#43) üzenetére


wattafaka
senior tag

Jól emlékszel. Ott be van pipálva a CUDA. Akkor ez azt jelenti, hogy a Xilisoft nem látja csak, hogy fenn van?

(#45) #52815360 válasza wattafaka (#44) üzenetére


#52815360
törölt tag

...

[ Szerkesztve ]

(#47) antikomcsi válasza #85552128 (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én express telepítést választottam az experience-ből, és eddig nem volt semmi gond.
Sem a telepítéskor, sem használatkor.

Viszont pl. nekem sokkal fontosabbak az új 3D vision profilok. Ilyesmit mindenképpen meg kéne említeni egy hírben, főleg, hogy az előző verzió nem is támogatta azokat, amik ebben már benne vannak.

(#48) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Úgy érzem ez a driver frissítés nálam kimarad, megvárjuk a következőt.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#49) woros


woros
őstag

Nálam is hibázott a telepítő, mondjuk én custom modot választottam. A vége az lett, hogy DDU-val teljesen kipucoltam mindent safe-mod-ból és felraktam a nulláról az egészet. Most jó.

(#50) keIdor


keIdor
titán

Le is került az experience-ről, "épp időben" mielőtt még valaki belefut. Ja.
nVidia köszöni szépen a béta tesztet szerintem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.