Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mokus1


mokus1
addikt

Én nem használok SLI-t de örülök ennek a lépésnek mert szerintem intel+nvidia SLI az az igazi.Mondjuk 2-3db 280GTX+ valami csúcs Intel proci. :C

(#2) xuldar válasza mokus1 (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Kezd észhez térni az nVidia. Szerintem már korábban is jóval több licenszbevételt realizált volna, ha nem köti a chiphez az SLI-t. Gyakorlatilag minden 2x16 PCI-E foglalatot tartalmazó Intel chipsetes lapért kapott volna pénzt. Ami nem kevés darabszámot jelent.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) Oliverda válasza mokus1 (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy esetleg 4db 4870 X2. :U

Nyilván a licensz díj majd némileg megdobja még a lapok árát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) mokus1 válasza xuldar (#2) üzenetére


mokus1
addikt

Igen.Nekem volt Nforce-os lapom nem tartottam jónak forró volt és tuning alatt instabil.

ja 8 GPU biztos nem lenne gyengus:D:D
Érdekes lett volna a 280GX2 abból is mondjuk 4db db-onként 300W fogyasztás:D
Egy kis tuning és milyen táppal hajtod? :DDD

(#5) Bici


Bici
félisten

Az AMD is kér zsét a CF támogatásért?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) dokar válasza Bici (#5) üzenetére


dokar
addikt

nem kap, max annyit, hogy az intel cserébe kiüti a piacról az nvidiát

extra - SEXRay

(#7) Ligend


Ligend
tag

"A procedúrán megfelelők megkapják a szükséges kulcsokat, melyeket a meghajtóprogram ellenőriz az SLI üzemmód aktiválásakor."

Már látom magam előtt a hack-elt nvidia drivereket és/vagy alaplapi BIOS-okat, esetleg emulátorokat, amik kijátsszák ezt a védelmet. :U

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#8) sh4d0w válasza mokus1 (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Minek tuningolni egy ilyen rendszert?

https://www.coreinfinity.tech

(#9) Bici válasza dokar (#6) üzenetére


Bici
félisten

Mármint a Larrabee-vel?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Kriza


Kriza
őstag

Az nVidiának muszáj volt engednie, ha komolyan gondolta az SLI jövőjét.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Ragadozó válasza Bici (#5) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én úgy tudom, hogy technológiát cserélnek...
Nem láttunk bele mi folyik a háttérben :U

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12) CYX


CYX
aktív tag

Nahát nahát :))

Mit ki nem hoz a mostani szorult helyzet az nVidiából. Régen nagyon szerettem, de amit a 8-as és 9-es szériával meg a Dx10-zel csinált eddig az elégé kapitalista profit orientált viselkedés, amire az ati jól odavágott a 4800-as sorozattal, és akkor most itt van ez az "anyagfáradásos" dolog is. Nem csodálom, hogy a vaskalap kezd lehullani a fejéről.
Ideje lenne ha visszatérne a 3-4-es nForce-os korszakhoz meg a GF6-7-eshez. Akkor az egyik kedvenc cégem volt IT gyártók körében, de most nagyon nem szimpatikus... :(

(#13) azbest válasza Ligend (#7) üzenetére


azbest
félisten

Eddig is voltak ilyenek, ahogy a neten láttam... a drivert piszkálták meg, hogy engedélyezze az sli-t... régebben talán elterjedtebb volt... de úgy tűnik ma is csak hardverkulcs szerepe van az nforce200 chipnek. Gyakorlatilag a chip ára a licenszdíj. Most pedig rájöttek, hogy az alaplapok gyártóival megegyezve mindenféle extra hardver legyártása nélkül is megkapják a pénzüket.

[ Szerkesztve ]

(#14) mokus1 válasza sh4d0w (#8) üzenetére


mokus1
addikt

Miért ne sok értelme télleg nem lenne de a végén még a crysis is menne DX10 very highba X16ba FullHD-ban :D

(#15) X@b3e


X@b3e
addikt

Engedi most már az SLi-t, de minek..
Veszett fejsze tipikus esete

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#16) leviske válasza xuldar (#2) üzenetére


leviske
veterán

Észhez térni??? :Y Az SLI minden valószinűség szerint egyre inkább háttérbe szorult volna, ha nem lépik ezt meg.

Már így is bajban vannak, mert az Intel az elkövetkező GPU-it CF támogatással látja el...

(#17) sNORh válasza leviske (#16) üzenetére


sNORh
addikt

hjajah, és nemis kicsit erősebb a cf, de próba cseresznye

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#18) lenox válasza azbest (#13) üzenetére


lenox
veterán

Az nforce200 azert egy x16-bol 2 x16-ot csinal, mig ha siman szetosztod, akkor 2 x8 lesz belole. Elvileg szamithatna, ha a vga es az nforce200 is eleg gyors. Gyakorlatilag nvidia kartyaval 1.7 GB/sec-nel gyorsabb adatmozgatast meg nem lattam, ugyhogy nem biztos, hogy erdekes...

(#19) Lenry


Lenry
félisten

Több GeForce együttes munkára fogása mindeddig nem csupán a meghajtóprogram oldalán, hanem hardveresen is a chiptervező megoldásaihoz volt kötve: vagy nForce lapkakészletre kellett épülnie egy alaplapnak - ez azért így ebben a formában nem teljesen igaz :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) azbest válasza lenox (#18) üzenetére


azbest
félisten

akkor van haszna, ha az nforce200 broadcast módban tudja küldeni a két kártyának az adatokat... (valamelyik régebbi cikkben olvastam ilyet, de nem tudom hogy külsős pcie hub vagy ati kártyás vagy nvidia kártyás megoldás volt)
Nameg persze, ha a chipset közreműködése nélkül is tudnak rajta keresztül kommunikálni a kártyák.

hmm tényleg, ez az nf200 az bridge? mert akkor csak összekapcsol két "hálózatot", de magában az irányításban nem vesz részt (az elnevezés legalábbis ilyesmit jelent).

Érdekes lenne egy összahasonlítás, hogy ugyanolyan kártyákkal mutat-e különbséget hasonló képességű nvidia chipset / más + n200 bridge / más bridge nélküli engedélyezett chipset... túl nagy különbség nem valószínű szerintem.

Olyasminek tűnik, mint a hálózatoknál a switch (ha irányítja a forgalmat a chip) és a hub (ha csak fizikailag összeköti) különbsége:
- a hubnál egymást lassítják a résztvevők, de két résztvevőnél ez nem érdekes mert csak egymással kommunikálnak.
- a switchnél nem ütköznek az adatok, 2-2 résztvevő között teljes sebességgel megy... 4 résztvevőnél már érdekesebb

[ Szerkesztve ]

(#21) xuldar válasza leviske (#16) üzenetére


xuldar
őstag

Igen, szerintem eddig is a sok kemény licenszfeltétel volt az SLI elterjedésének a kerékkötője. Ha az elejétől ezt lépik meg, az nForce chipseteket pedig megtartják prémiumkategóriának, jobban elterjedhetett volna az SLI. Persze a megfelelő körökről beszélek.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22) Ligend válasza azbest (#13) üzenetére


Ligend
tag

"Eddig is voltak ilyenek, ahogy a neten láttam... a drivert piszkálták meg, hogy engedélyezze az sli-t..."

Elég gyorsan véget is vetett a dolognak az nvidia. :( A kérdés csak az, hogy ellehetetlenítették/megnehezítették a korábbi megoldást, vagy csak jogi eszközökkel tiltották le a korábbi driver patch-eléses megoldást.

Titkon azt remélem, hogy régebbi Intel chipsetek esetében is megoldható lesz az SLI, bár nem hivatalos módon.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#23) #64791808


#64791808
törölt tag

Az nVidia meg elmehet a picsába az SLI-vel. Ilyen tiltás, meg olyan kulcs, az ATi/AMD meg szépen lassan megoldja a tökéletes skálázhatóságot, és a kutya nem fog SLI-t venni.

(#24) v.tom


v.tom
őstag

Végre az nv-nek leesik, hogy lassan kizárták volna magukat a multi vga-rendszerek piacáról.. Mondjuk így meg elérték, hogy még drágábbak legyenek az uj lapok, és még bonyolultabb legyen majd a kivitelezésük, és több legyen a hibalehetőség. Na mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.