Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LÁZ


LÁZ
addikt

big upp ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#2) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Vártam már egy ilyen írást. Big like :D Holnap átolvasom.
:R

(#3) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Nálam nincs gáz a videókkal. YT-nak kell idő mire feldolgozza.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Gratula , szép munka :R nekem is be kéne már fejeznem az arduinos RC-met :DDD

(#5) Gicz


Gicz
addikt

Remek kis játék! :) a gumikkal tényleg kellen kezdeni valamit, mert így olyan tipikusan játék autósan pattogós.

Egyébként hobbykingről 40-ért már nagyon jó buggykat, offroadokat lehet venni, amik egyáltlán nem "játék" feelingűek.

Én még csak 1 éve modellezem, de nem "útálom" mert az összes időmet elveszi :) Én inkább helikopterezek, itt egy videó 3 héttel ezelőtti hétvégémről!

1,2m rotorátmérő, 2200-as fordulat, 2,7KW teljesítmény, mi kellhet még?! :D

[ Szerkesztve ]

(#6) iMaverick


iMaverick
addikt

Gratula! Nem semmi "játék" lett a cuccosból! :R

Gicz: azt a fejjel lefelé stílusú mutatványt hogyan abszolváltad? :F

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7) Gicz válasza iMaverick (#6) üzenetére


Gicz
addikt

Hát +12 max és -12 fok minimális kollektív állásszög van beállítva, tehát negatívban fejjel lefele is ugyanúgy tudsz repülni, csak trükkös, mert megfordulnak az irányok. Az előre hátra marad, de a jobbra balra tükröződik. Ha feléd van a farok fejjel lefele, akkor a jobbra balra marad, és az előrehátra fordul meg :)

(#8) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nekem ez a csöppség van: LEGO Unimog

És imádom.

[ Szerkesztve ]

(#9) Fr0z3n válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mázlista :D
Mióta tudom, hogy van olyan készlet, akarok egyet. De még használtan is drága, új meg nincs.

On: végig olvastam, szép munka lett. Difi nem lenne megoldható gyurmázás helyett nagyon sűrű olajjal?

[ Szerkesztve ]

(#10) gianni85 válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


gianni85
veterán

Tök jó ez a Lego szett, meg a blogban szereplő Tamiya modell is.
Nekem mégis inkább ez az Unimog kellene ;]

(#11) Napfénysüti

Nagyon jó írás lett az építésről,tetszik ez a modell.

Més que un club!

(#12) mynames


mynames
senior tag

Big like és +1 !

Tetszett az írás! :C

(#13) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a pozitív fogadtatást, remélem lesz alkalmam a közeljövőben is hasonló projekteket véghezvinni.
Ha kérdés akad a technikai részével vagy a modellezéssel kapcsolatban (robbanós és elektromos autók elsősorban) az is jöhet ide a topicba.
:R

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14) User64476 válasza Gicz (#5) üzenetére


User64476
őstag

Hogy ne keruljon 300e forintba amibol egy szakadtabb hasznalt autot lehet venni, esetleg hogy a fizetesem 600 netto legyen...

(#15) Gicz válasza User64476 (#14) üzenetére


Gicz
addikt

többször elolvastam, de eskü, nem értem hogy ez a hosszászólás mit jelent :S

(#16) tom956ster válasza Gicz (#15) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Azt hiszem a kolléga erre válaszolt:
"1,2m rotorátmérő, 2200-as fordulat, 2,7KW teljesítmény, mi kellhet még?! " "Hogy ne kerüljöön 300 eft-ba..."

Utalva arra, hogy ez egy drága hobby. Sajnos a helikopterezésre és a repülőkre ez fokozottan igaz, ahogy az is, hogy ami felment az le is jön. Ne mindegy, hogy egy 150-250 Eft-os T-rex-et verek földhöz -> biztos a totálkár, vagy egy hasonló értékű versenyautót burítok meg. Az autót visszaállítom és húzom tovább a gázt, a helikopternél és a repcsinél csak a számat tudom elhúzni, hogy akkor most ez egy masszív minusz volt. Anno 2009-ben volt egy nyári offroad sorozat Turán, ahol indultam. Az utolsó versenyre meghívtak egy igen tapasztalt helis srácot. Hozott egy 600-as metiles T-rexet. Félelemeteset pörgetet vele, a látvány fantasztikus volt. Sajnos a vége úgy alakult, hogy kb 25-30 m magasból a földhözcsapódott, mivel adóadott egy egyszerű motorikus hiba... :(

Nem akartam túlmagyarázni, inkább csak az árnyoldalát is érzékeltetni a modellezésnek.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#17) Gicz válasza tom956ster (#16) üzenetére


Gicz
addikt

Áh, így már érthető.

Egyébként nem kerül ám egy földhöz csapás 150ezerbe. 2 rotorlapát, főtengely főfogas, kereszttengely ennyi. ha nem a legmárkásabb karbon lapátok vannak rajt, akkor megúszható ez a mutatvány 30-40ből.

Ha nem hardcore 3D pilóta vagy, hanem csak tanulod, ahogy én, akkor nem is kellenek még olyna minőségű alkatrészek sem.

nekem a fent lévő rotorlapátból 5ezer a pár. 1 forint a főtengely, 1 a kereszt. egy új szervófogaskaerékszett 1200ft. ezek nem olyan horribilis összegek.

Plusz, most így 2014-ben, már vannak olyan fbl vezérlők amiken van bailout funkció, tehát ha orientációt vesztesz vagy csak bepánikolsz, átkapcsolsz egy kapcsolót a távon és a helid fél másodpercen belül magától vízszintesbe hozza magát. tehát összetörni sem olyan könnyű mint régebben.

(#18) Garada


Garada
őstag

Szép munka!Minden elismerésem hozzá! :R

(#19) Findzs válasza Gicz (#7) üzenetére


Findzs
addikt

akkor az jó fűnyírónak is :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szép munka, jó hogy feltetted a videókat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.