Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Sosem volt bizalmam ezekben a műanyag izékben, nálam alap kapásból egy közepesebb cpu hűtő. :)

(#2) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ekkora hűtőket nem szoktak állógépekben alkalmazni. Örülj, hogy nem az alaplapod tört ketté!

But who is watching the guardians?

(#3) #90933760 válasza Mr. Y (#2) üzenetére


#90933760
törölt tag

Milyen ekkora hűtőket? Ez egy kis hűtő, nincs vele semmi baj, a kilós hűtőket is álló gépházba teszik be legtöbbször. Simán csak elöregedett a 10 éves műanyag a sok hőmérséklet ingadozástól és elpattant. Ugyanúgy letört volna fekvő gépben is.

(#4) Picco válasza Mr. Y (#2) üzenetére


Picco
addikt

mekkora hutoket? :F
a kepen levo alu hutot max 250 grammra saccolnam, eros joindulattal.

(#3) Baltoafarkas Ehh, lassu voltam :)
Fekvobe raadasul eszre sem vette volna a tulaj, csak nem ertette volna miert kapja a kekhalalt.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) Tamás88 válasza Mr. Y (#2) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

A hűtő, ami eddig benne volt az egy Arctic Alpine 64GT volt.

(#6) BoB válasza Tamás88 (#5) üzenetére


BoB
veterán

Ezen jobban látni "hatalmasságát". :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) PuMbA


PuMbA
titán

Elég merész dolog volt egy ilyen kazán processzorra ilyen kis hűtőt tenni, sajnos ez lett az eredménye :)

[ Szerkesztve ]

(#8) ivana válasza Mr. Y (#2) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen ekkora hűtőket? Xigmatek gaia hűti a xeonomat, szerintem 5-ször ekkora, két 12cm-es ventivel simán megvan álló házban.

(#7) PuMbA Nincs köze valószínűleg a hőhöz, azok a tartó bakok hőre keményedő műanyagból vannak.

Postra: Nyugodtan rakd vissza az arctic hűtőt, az se sokkal nehezebb, tuti nem attól tört el. Amúgy meg ha nem húzod az arctic tuti elég, az amd gyári hűtői meg hírhedten szarok.

(#9) #90933760 válasza BoB (#6) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, akkora, mint ezek. :DDD




[ Szerkesztve ]

(#10) #64118272 válasza Mr. Y (#2) üzenetére


#64118272
törölt tag

:F :F

Ez van a gépembe, 3 ventillátorral, álló házban:

(#11) draco31


draco31
veterán

Nekem 1 kilós a Freezer 13 prom álló házban, és 2db csavar fogja csak a kerethez gyárilag.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12) orion1025


orion1025
őstag

Ilyen gagyi hűtőket meg sem szabad venni, nem is tudom miért megy a csodálkozás, a műanyag, az műanyag. Arról nem is beszélve, hogy a gyári amd műanyag keretét elég rendesen tudják feszíteni ezek a kis semmire való hűtők.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#13) PuMbA válasza ivana (#8) üzenetére


PuMbA
titán

:K , bár a jobb hűtők csavarosak, szóval ha nem is direkt, de valahogy csak oda lehet kilyukadni.

[ Szerkesztve ]

(#14) #90933760 válasza orion1025 (#12) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amúgy igen, ez majdnem a gyári szintjén van, értelme nincs megvenni. Sokkal jobbakat kapni újonnan is már, ha egy kicsit turkál az ember. [link]
De használtan ennyiért régebbi középkategóriás hűtők is kijönnek.

(#15) woci


woci
csendes tag

Ez főleg Asus lapokra volt jellemző. Működés közben nem volt hozzá szerencsém, de többször is jártam úgy, hogy hűtő / proci csere után rakom fel a hűtőt, és letörik a rögzítő köröm. Valami nagyon rideg műanyagból készültek, amik elfáradtak az évek során.

(#16) Tamás88 válasza orion1025 (#12) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez mondjuk valóban igaz, hogy mikor felraktam, akkor eléggé feszült, de ezt annak tudtam be, hogy egy kicsit sok paszta kerülhetett bele. Már nem mostanság lett vásárolva, ez még az előző konfighoz volt (kb 3-4 éve volt), és akkor is a zaj miatt lett lecserélve, mivel ez csendesebb.

(#15) woci

Ez Asrock alaplap volt, bár korábban még Asus leányvállalata volt. Végtére is ez egy stabil alaplap, nagyon kedvelem ezt a márkát.

Amit a gyári hűtőt illeti, nem tudom, hogy a pasztázásomnak köszönhető vagy minek (a tuning nem számít, mert akárhogy beállítottam a korábbi hűtővel, mindig 60 fok körül volt), de most jobban lehűti a procit, mint az előző hűtő (jelenleg 40 fok körül).

(#17) Zoz


Zoz
őstag

"az AMD mérnökök nem változtatták meg a hűtők felépítését"
Sajnos ez nem mondható el korábbi időkről: 939-nél még oldalanként 3 pöcökbe kapaszkodott a hűtő, jobban eloszlott a terhelés. Ezt nem tudom miért kellett megváltoztatni, talán így 0.01 centtel olcsóbb a tartókeret gyártása?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.