Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) biga válasza talmida (#44) üzenetére


biga
senior tag

Tudom, már más is írta, de...:

''A gumióvszer majdnem semmitől sem véd meg...csak megsúgom. Az egyedüli biztonságot a házasságon kívüli sex abszolút kerülése adja. ''

Ehh... Hát ez a két mondat betette nálam a kilcsot rendesen. Az első mondatot hogy is értékelhetném... Hát ugye... a ''marhaság'' szó esetleg ideillik. A tudatlanság is szóba jöhet. A sötét butaság még inkább, de azt a toleranciám tiltja. Nevezzük egyszerűen LOL-nak.

A másik meg... Végül is elfogadható. Ellenben nézzünk egy - tudom végletes, de simán elképzelhető példát - mondjuk a kedves feleséged/férjed (ne adj' Isten) teszem azt egy vérátömlesztés során (mondjuk egy baleset miatt) megfertőződik. Nos ilyenkor mi van? Menjünk egyszerű példára, ne mindig a betegségek járjanak az eszünkben. Mondjuk már nem akarok 8. gyereket, mert már az előző hetet sem tudom etetni? Mi a megoldás?Abortusz ugye nem. Gyógyszer sem. Óvszer sem, no meg ugyebár szerinted amúgy is hatástalan. Meg nem ölhetem születés után, mert ugye az is tiltott.(Tartalék megoldásként éhenhal mondjuk :) ). A szex ellenben engedélyezett házasság után, szóval elvben mehet. Vagy van valami apróbetűs is ebben a parancsolatban, hogy ''csak akkor, ha el tudom tartani a gyerekeket, akik a szex után születnek'' illetve '' vállalom a következményeit''. (Normál esetben ugyebár ez most így működik, de ezt sehol sem találom a Bibliában. Szóval nincs is)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.