Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

A férjem ezt a verset kívülről is tudja. Nagyon jópofa és tanulságoz kis történet.

Arany Jánosnak pedig kijár a méltó :R :R :R

IN GOD WE TRUST!

(#3) puttputt válasza talmida (#1) üzenetére


puttputt
őstag

Bizony kijár. Amennyiben a "két korabeli" (Petőfi-Arany) közül kéne választani, nekem is az utóbbi... (Petőfitől csak az "[Apostol]" c. - azt ajánlom neked is olvasásra - igaz, biztosan megvolt valamikor -, erre szoktam azt mondani, hogy mivel annyira elüt az író általában tapasztalható stílusától, gyanús, hogy egyáltalán ő írta-e. :) )
Az Egyetem volt Dékánjával (Filozófia Prof.) beszélgettem egyszer (szerencsésen "átnyálaztuk" gondolatban a világirodalom remekeit/felemlegettük) régebben... neki is Arany az egyik kedvence - a német szerzők; Schiller, Vogelweide, Hölderin és még sokan mások) , gyakran idézett tőle. Még azt is elárulta, hogy délvidéki édesanyja mindig Aranyt idézett/olvasott neki a gyerekágynál, elalvás előtt.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Áh, én nem szoktam rangsorolni a költőket, mindig csak egy-egy versre mondom, mennyire tetszik, annyira összehasonlíthatatlanok néha. Mert odavagyok Radnóti hidegrázós soraiért, Vajda könnybe lábadós versszakaiért, de Arany gazdagságát is imádom. És még lehetne folytatni a sort, direkt nem írok több nevet, mert a magyar nyelv kiválóan alkalmas a költészetre, és ezt sok nagyon tehetséges hazafink bőven kihasználta, mindenki a maga módján.

(#5) Thunderzolee

..háhháhh... ez nagyon jó volt! :C
Nem is gondoltam volna, h egy ilyen régi meséből még lehet újat kihozni. :R

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Arany János :C

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.