Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Kétszer olyan magas, mint a World Trade Center tornyok voltak.Fantasztikus! :Y

A Market Watch videók között ezt is érdemes megnézni:
World's Tallest Building Opens in Dubai 1:42 Az előbbi linkre kattintva az oldalon lejebb találhatók a videók.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#2) caizzz


caizzz
aktív tag

Csak VOLT a legmagasabb... :DDD

marakujás kőbányai

(#3) talmida válasza caizzz (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:DDD Azt hittem egy kyrás képet teszel be, vagy ..ki se mondjam, hogy .. :D ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#4) Gergő_ válasza caizzz (#2) üzenetére


Gergő_
őstag

ez a macska mindennél magasabb és nagyobb!

(#5) jorden06


jorden06
senior tag

most lett vhogy átnevezve szegény épület nem?

(#6) talmida válasza jorden06 (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, és a benne levő hotelok márciusban nyítnak ki.

IN GOD WE TRUST!

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

az a durva, hogy "potom" 1milliárd dollárt emlegetnek, hogy annyiból hozták ki... nem tudok adatokat, hogy hányszáz lift/hányezer szoba van benne, de dubai-i árszinten tuti, hogy már vissza is jött a befektetett pénz... máshol meg hasonló pénzeket simán elcsúsztatnak és évtizedekig sz@rakodnak "pitiáner" melóval :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Lenry válasza mephi666 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

4 Mrd dollár volt.
Az összesen 160-ból az első 37 emeleten Armani-hotel lesz, melyet Giorgio Armani tervei alapján dekorálnak ki. A 45. és 108. emelet között mind a 700 privátapartman gazdára talált az értékesítés megkezdését követő 8 órában. A 123. és 124. emeleteket kivéve, ahol kilátó üzemel majd, a további szinteket irodaként kívánják hasznosítani. Az emeletek közötti közlekedésről 56 db, egyenként 42 személyes lift gondoskodik, 18 m/s-os sebességgel.
(forrás Wikipédia)

egyébként valóban lenyűgöző. mostanában egyre inkább ámulatba ejtenek az arabok :K

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) hdman válasza caizzz (#2) üzenetére


hdman
őstag

Longcat is looooong :D

Sopron city :)

(#10) hdman válasza Lenry (#8) üzenetére


hdman
őstag

Ötletek szerintem mindenhol vannak, csak pénz nincs....

Araboknál pedig már ijesztően sok pénz van... Szerintem már valamilyen szinten nem is normális amit ők csinálnak...

Sopron city :)

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Na igen, reméltem, hogy valaki majd ír róla.
Én már jóideje nyomonkövetem a dolgot. Nemsemmi.
Amúgy a neve ha jóltudom Burj dubai.

4mrd $, amúgy régebben én is egyet hallottam de nem lényeg... Szal 4 milliárd $ és az egész világ róluk beszél... turisták milliói fognak csak azért odautazni, hogy ezt lássák. Az cirka 800 milliárd forint... Nekünk is valami hasonló 'nagy' dolgot kéne építeni... Lehet jobbat tenne a turizmusnak mint bármilyen ország imázs program / reklámfilm...
Bár mondjuk amíg mi felépítünk egy fél 4es metrót, addig ezek összehoznak egy 1km-es felhőkarcolót... Szal ebből kiindulva esélyünk sincs... Gondolom a kezdeti 800mrd os költségvetésből 3 hónap alatt lenne 1600, és a 8 éves határidő meg kitolódna mondjuk 80-ra. És nem poén sajnos...

Amúgy Amerika igencsak lemaradt ilyen téren... =/ Pedig én reméltem, hogy a wtc helyére valami hatalmasat építenek... hátdenem...

(#12) jorden06 válasza Dany007 (#11) üzenetére


jorden06
senior tag

az volt a neve, csak ma (vagy frász tudja mikor), vmi tótumfaktum miatt átlett nevezve
kurvaszép meg minden, kár hogy egész dubai válságba van miatta :)

(#13) jorden06 válasza Dany007 (#11) üzenetére


jorden06
senior tag

bocs, kicsúsztam.

2011-re tervezik a helyére a világ 2. legmagasabb épületét ( ez után az arab izé után), Freedom Tower néven fog futni. gőzöm sincs hogy állnak vele

[ Szerkesztve ]

(#14) Lenry válasza hdman (#10) üzenetére


Lenry
félisten

hát figyelj... inkább erre költsenek

jorden: válságban? erről hol olvashatok?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) jorden06 válasza Lenry (#14) üzenetére


jorden06
senior tag

hitelből építettek az ezt az összes cuccot ( föld-pálma alakú szigetek, burdzsál akármi ), nyilván rövid időn belül bejön ez az idegenforgalom (ha már az olajra nem tudnak alapozni), és kilábalnak belőle, de nem tett jót szegényeknek
passz, gugli, tanulmányok :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16) Dany007 válasza jorden06 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Az szép. Erről nem hallottam :) De hajrá!

Lenry: én is hallottam, hogy e miatt és a válság miatt majdnem csődbe ment az arab főmufti :)

(#17) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

remek celpont terroristaknak.

(#18) hdman


hdman
őstag

A jelenlegi dubai CDS-árazás csaknem a kétszerese a magyar adósságénak.

De nekik mindegy, mert van egy halom érdekes dolog, ami odavonzza a lóvés turistákat, és hamar kilábalnak belőle. A kulcsszó: idegenforgalom.

Sopron city :)

(#19) Móci


Móci
addikt

Brutális, nagyon megnézném élőben! Csak pénz nincs rá. :DDD
Bár ja, Looongcatnek nem ellenfél, úgyhogy...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) jorden06 válasza _tori_ (#20) üzenetére


jorden06
senior tag

eddig is volt elég :)

(#22) Dany007 válasza _tori_ (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, csak ha megfigyeled a terrortámadások kb 0%-át hajtják végre arabok / muszlimok ellen...

(#24) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Vajon D1rect átköltözik? :U

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#25) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hehe, a helyi photoshop-osok már be is montázsolták Wellingtonba:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) talmida válasza _tori_ (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

ne nevettes!! :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) talmida válasza talmida (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Természetesen 2 s-sel! ..csak véletlenül lemaradt az egyik, mert nem elég erősen nyomtam meg a billentyűt.

IN GOD WE TRUST!

(#28) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Tudjátok mit, ezeken a magasságokon én ilyen technológia mellet nem lepődök meg, és nem is ámulok el. Ami ámulatba ejtő, az számomra még mindig az Eiffel-torony. 1889-ben 322 méter. Vagy a Woolworth Building, abból az időből, amikor még Manhattan is gyönyörű volt.

A mai felhőkarcolók szerintem sokkal inkább formatervezettek, mintsem megalkotottak.

[ Szerkesztve ]

(#29) cucka


cucka
addikt

Ez a torony (és általában az összes dubaji nagyszabású építkezés) számomra az önteltség, nagyképűség és értelmetlen pénzszórás szimbóluma.

(#30) Dany007 válasza cucka (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, de legalább fejleszti a technikát...
Ennél is, meg a pálmaszigeteknél is rengetek olyan új technológiát és eljárást kellett kifejleszteni amit addig sehol máshol nem alkalmaztak stb stb...

(#31) mephi666 válasza cucka (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

bennevan, de csomó hazai beruházás is kerül ennyibe (persze a pénzek nagy része átfolyik addig 20 zseben és aztán sz@r lesz a végeredmény is), aztán azok kb 0 profitot termelnek... az ilyen építkezések meg vonzzák a pénzt az országba ezerrel... egy ilyen monstrum felépítése még mindig sokkal gazdaságosabb/ésszerűbb, mint ami itthon megy... nem vágyok dubai-ba, mert a fényűzés nem az én világom, de van üzlet az ilyen építményekben rendesen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) ABE


ABE
őstag

Maga az épület nem tetszik, ilyen téren az Empire State Building a kedvencem, de a mérnöki teljesítmény lenyűgöző, hogy egy ilyen hatalmas épületet létre tudtak hozni. Amikor ezt a videót néztem, csöppet összeszorult a gyomrom amikor lenézett a földre, pedig a CN Tower már megedzett engem. :) Meg az se semmi, hogy kb. a puszta közepén létrehoztak egy ilyen metropoliszt, egyszer szívesen ellátogatnék oda szájat tátani, bár valószínűleg nem az én stílusom az a környék. :)

D1Rect

Cseszd meg a neved! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) D1Rect válasza CsiguszMaxim (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Már hazaköltöztem. :DDD
Egyébként:[link]

Egyébként tényleg fantasztikus.

[ Szerkesztve ]

(#34) CsiguszMaxim válasza D1Rect (#33) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Úúú bocsi :B :R Amúgy én is dos-nál kezdtem. És a DIR/P-ért is hálás voltam nagyon amikor először megmutatták :DDD A NC egyenesen megváltásnak számított.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#35) cucka válasza mephi666 (#31) üzenetére


cucka
addikt

bennevan, de csomó hazai beruházás is kerül ennyibe (persze a pénzek nagy része átfolyik addig 20 zseben és aztán sz@r lesz a végeredmény is), aztán azok kb 0 profitot termelnek...
Egyrészt nem tudok olyan hazai beruházásról, ami ennyibe kerülne (nem, a 4-es metró sem kerül ennyibe).
Másrészt ennek a felhőkarcolónak a felhúzása abszolút értelmetlen volt, egyetlen célja, hogy megnyerjék a "kinek nagyobb a farka" versenyt, csak milliárd dolláros nagyságrendben.
Harmadrészt majd mutass egy olyan építkezést Magyarországon, ahol átlag 1000 forintos napi bérért, harmadik világbeli körülmények között dolgoznak a munkások. Mert jóhogy a luxus jegyében még a wc csészét is bearanyozzák, de ettől még az építkezési munkások lázadoztak az embertelen munkakörülmények miatt. (Délkelet ázsiai vendégmunkásokról beszélünk, tehát el lehet képzelni, mi volt ott, ami még nekik is kiverte a biztosítékot).
Negyedrészt a profit egyáltalán nem minden, vannak a közösség számára fontos beruházások, amelyek soha nem fognak profitot termelni. Egy ilyen felhőkarcoló például a közösség számára egyáltalán nem hasznos. Komolyan, szerinted épeszű, értelmes gondolat mesterséges tavat és a világ legnagyobb szökőkútját felhúzni egy olyan országban, ahol pár évtizedes távlatokban a legnagyobb probléma az ivóvízhiány lesz?
Ötödrészt olvastam sok helyen, hogy egyáltalán nem biztos, hogy megtérül a beruházás. Azt lehetett ugyan olvasni a hírekben, hogy minden lakás elkelt, de azt már nem, hogy a többségük nem a tulajdonosokhoz került, hanem ingatlanos cégekhez, akik tovább szeretnék értékesíteni. (Beszámolók alapján Dubaj szellemváros, mivel a kutya sem akar egy méregdrága, sivatag közepén felhúzott plázában élni, és akkor itt nem beszéltünk az arab világgal járó kellemetlenségekről.)

[ Szerkesztve ]

(#36) Vandit. válasza Lenry (#8) üzenetére


Vandit.
addikt

Ja, bámulatosan szórják a pénzt, máshol meg éheznek stb. :U Nem kell erre reagálni, csak megjegyeztem.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#37) <NewL>


<NewL>
addikt

ebbe meg majd az amcsik szállnak bele egy repcsivel?:D

hát nem laknék a legfelsőn

There's an app for that

(#38) zoo8800


zoo8800
veterán

Kéne még egy üvegpadlós erkélyszerűség a kilátószintre ;]

rip and tear, until it is done

(#39) ABE válasza zoo8800 (#38) üzenetére


ABE
őstag

Ilyenre meg ilyenre, vagy esetleg erre gondolsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#40) zoo8800 válasza ABE (#39) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen.
A CN üvegpadlóját már teszteltem én is :D fosatós :DDD

Az "csak" 342 méter magasan van. Milyen lehet 800 méter magasan? :DD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#41) talmida


talmida
Közösségépítő

Kicsit megváltoztattam a címet :U (nem tudom, hogy szabad-e? :F ), meg bővítettem a tartalmat is pl a forgó építményekkel. :Y Bár lehet, hogy Dubai bemutatása egy címlapost is megérdemelne, mert döbbenetes, hogy mik vannak ott.

Vessetek egy pillantást erre! ;) Katt a képre :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#42) zoo8800 válasza talmida (#41) üzenetére


zoo8800
veterán

Olyan felhőkarcolót szeretnék látni, amelyik lemegy hídba.
Ez olyan snassz :D

rip and tear, until it is done

(#43) fekeandras válasza talmida (#41) üzenetére


fekeandras
őstag

ez brutális...

(#44) eXodus válasza zoo8800 (#42) üzenetére


eXodus
őstag


Már van olyan:P

(#45) zoo8800 válasza eXodus (#44) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez nem olyan. Hogy milyen, azt nem tudom, de nem híd :P

rip and tear, until it is done

(#46) jorden06


jorden06
senior tag

istenem de jó lenne, ha énse tudnám mire költeni a pénzem :)

(#47) Xirtam válasza talmida (#41) üzenetére


Xirtam
veterán

istenem dejólmegy. ferrari enzo ben áll a kb 100. emeleten! :D

(#48) talmida válasza Xirtam (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen. Dubai szinte egy más világ! :D

IN GOD WE TRUST!

(#49) kpal


kpal
veterán

Ez a kedvenc képem itt látszik a fejlődés.

A Burj Khalifa-ba ha tehetem 1x-szer elemegyek oda. Ha jol tudom most már a turizmusra gyurnak mert lassan fogyik a fekete arany.

[ Szerkesztve ]

(#50) talmida válasza kpal (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Érdekes, hogy már az itteni TVhíradóban is Dubairól beszélnek pl ma reggel is. Tényleg turista-csalogató. :K
Itt egy viszonylag friss videó a Burj Khalifa-ról. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.