Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Geri Bátyó válasza tal-garius (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az ötlet tényleg jó, de nehezen fog működni. Személyes tapasztalat.
Évek óta foglalkozom számítógépek javításával. Nem hivatásszerűen, bár megtehetném (még papírom is van róla, hogy számítógép és hálózatszerelő vagyok). Az összes munkahelyemen, illetve az ügyfeleknél én csináltam/csinálom a karbantartást, fejlesztést.
Az az alapvető probléma, hogy az emberek (jelen gazdasági helyzetben ez különösen igaz) nem költenek szakemberre, mert mindig van egy haver/ismerős/rokon, aki "ért" a géphez és valami oknál fogva hisznek az ilyen kutyaütőknek, annak ellenére, hogy súlyos pénzeket fizetnek ki fölöslegesen, egy-egy jótanács okán.

Egy példa pár nappal ezelőttről. Panelházban lakom és véletlenül hallottam meg egy beszélgetést. A srác azt taglalta egy másik lakónak, hogy az unokatestvére mennyire nagy zseni és neki is tudja ajánlani. Vacakolt a gépe (fagyott, újraindult). Először vetetett vele a rokon egy új VGA-t ( :F ), de mivel nem oldotta meg a problémát, jött egy új vinyó ( :O ), ezután pedig egy új alaplap ( :W ). Igaz, hogy a gép még mindig nem megy, de az unokatesó nagyon tudja, hogy mivel lehet a gond!
Én csak annyit fűztem hozzá, hogy vegyen egy új tápot és a régi alkatrészeket akár vissza is rakhatja a gépbe.
Nos, a gép azóta működik, de a régi alkatrészeket kidobta, mert "azok már tönkrementek"! :((( :W

Szóval nehéz lesz elterjedni, de nem lehetetlen! Kitartás hozzá és sok sikert! :)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.