Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Kíváncsi lennék rá, hogy világszerte mégis mennyit értékesítettek a készülékből.

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elég piacos kinézete van. Arra azért én is kíváncsi lennék, hogy mennyire éri meg luxusmobilokat gyártani. Vagy olyan sok ízlésficamos, az iparágat egyáltalán nem ismerő újgazdag van, akinek ez bejön?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#3) BDave


BDave
őstag

Gusztustalan távirányító alakja van! :D És ezt gyártják, pénzt fektettek bele! Őrület.

Amúgy a cikk végén említett oldalon nincs fent a cucc, tehát nem tudtam megnézni, hogy mennyibe kerül. Mennyibe kerül egy ilyen?

(#4) HThomas


HThomas
senior tag

Nagyon ronda... a külseje még elmegy, élőben biztos szebb, de a menük és a hátterek azok valami ocsmányak.

(#5) Bog válasza BDave (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Új korában 3300 eurót nem szégyelltek érte elkérni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) xakta


xakta
tag

instantget ;]

(#7) BDave válasza Bog (#5) üzenetére


BDave
őstag

Hát ez tényleg nevetséges. Közel 1.000.000 Ft-ért egy ilyen telefont kiadni! Szerencsés helyzetben vagy, nem minden nap találkozik az ember ilyennel. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

nem csak rohadt drága, de még a lehető legolcsóbban is próbálják összerakni ...

ok az anyag amiből felépül az lehet viszonylag drága, de miért kell a lehető leggagyibb vasat beletenni? :F

már jó rég nem olvasom el az ilyen "luxus" telefon cikkeket, csak átfutom és már felidegesít :S

(#9) tupacamaru


tupacamaru
veterán

TAG Heuer inkább. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10) #19158016


#19158016
törölt tag

"...mint Győzike kezébe a verseskötet..."akkor bizony sanyarú a helyzet... ;]

(#11) bigga


bigga
aktív tag

Inkább maradjanak az óráknál...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#12) BDave válasza tupacamaru (#9) üzenetére


BDave
őstag

Így sincs találat a bolt oldalán. Pedig rendeltem volna a szerkesztőknek is! :D

[ Szerkesztve ]

(#13) blaca83 válasza bigga (#11) üzenetére


blaca83
őstag

+ 1 :C

Én is úgy gondolom, hogy ez nem az "Ő asztaluk", maradjanak inkább az óránál, mert abban viszont az egyik LEGJOBBAK! :K :K ;] :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#14) Xaels válasza ilyen_85 (#8) üzenetére


Xaels
félisten

Mivel nem olvastad végig ezért nem jött át, hogy ez egy 2008-as modell.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) Napfénysüti

Ez talán az eddigi egyik leggyengébb luxus mobil amiről itt tesztet olvastam. Tényleg az óráknál kéne a cégnek maradnia. :U
Egyedül talán az a plusz kijelző a tetején ami jópofa és értékelhető plusz.

Més que un club!

(#16) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Nem tudom ki volt felelős a telefon végső formatervéért, de ez undorító.

(#17) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A gazdag emberek kezébe is iPhone-t látni, úgyhogy komolyan nem tudom, hogy ki veszi ezeket a szarokat..

(#18) Probber


Probber
őstag

Jó drága villanyborotva. Vagy inkább hajvágógép? ;]

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#19) sien


sien
aktív tag

nem tudom mi a bajotok, ha előveszi a segédmunkás egy építkezésen, senki se fogja megkérdezni hogy honnan van drága telefonod, azt hiszik 5e ft os noika csicsás borítóval :)

én általában próbálom védeni a luxustelefonokat, de ezen nem tudok fogást találni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Prowler


Prowler
senior tag

Nem semmi, miket tudnak gyártani luxusmobil néven :) Az a kijelző a mobil tetején... :Y Az is tetszik, hogy kiírja a hívó nevét a nagyvilágnak! Értem én, hogy a cég a minőségi óráiról is híres, de ezt szebben is meg lehetett volna oldani.

Veremivadék Undorkutya

(#21) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

nekem más színben ez a kedvenc luxusmobilom.
20000-ért bármikor vennék egyet újonnan. :)

(#22) fricz19


fricz19
őstag

Nem kicsit ronda. :U
Akkor inkább már egy felső kategóriás mobil és rá egy luxos tok

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#23) #72042496 válasza Xaels (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

A cikkben az is szerepel, hogy még mindig változatlan formában árulják, modellfrissítés nem történt.

Külsőre egyébként tetszik nekem, egy igazi szögletes, masszív, böszme telefon. Ennek csak az a baja, hogy luxusmobil és ebbe most igyekeztem az összes negatívumot beleérteni. :)

(#24) Catcan válasza Xaels (#14) üzenetére


Catcan
csendes tag

Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a SE k800i 2006-os, ami ugye két évvel előzte meg ezt a telefont és szerintem nem egy kategória ha a tudásukat nézzük. Ráadásul ha jól emlékszem akkor a HTC Diamond is 2008-ban jött ki, meg a T-mobil G1/HTC Dream is, bár ezek már lehet hogy már 2009-ben. Jah, meg akkor ott az iPhone, ami 2007-es. Szóval valóban le volt már maradva nem is kicsit már a megjelenésének időpontjában is.

(#25) tajcsi


tajcsi
senior tag

Azt hittem hogy egy villanyborotva :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#26) moleculez


moleculez
veterán

Azert ahoz milyen vas(?) kell, hogy egy 5 menupontbol allo MTK rendszer akadjon?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) bigga válasza moleculez (#26) üzenetére


bigga
aktív tag

Biztos komoly pénzeket kellett letenni a használati jogokért. ;] Nem kicsit égő, hogy csak ennyit tud, amúgy a külsejével én meglennék, ha a tudása is tükrözné a 2008-as színvonalat, mert ekkora dobozba azért lenne mit sűríteni, plusz a zafírkristály se hülyeség, mert az tuti kijelző még akkor is, ha a telefon többi része már szétrohadt :DDD .

[ Szerkesztve ]

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#28) Swindx


Swindx
csendes tag

Kedves Mobilaréna!

Elolvasgattam több luxusmobilról/kiegészítőről írt cikketeket, és arra a megállapításra jutottam, hogy bár a cikkek minőségével messze semmi baj, mégsem kellene nektek írni ilyen termékekről, ha nem tudtok objektívan írni róla. Az alábbi pontokat figyelembe vehetnétek ha időtök, kedvetek, illetve jó anyagi helyzetű emberek elleni eredendő idegenkedésetek/frusztrációtok engedi.

1. Már nem a kommunizmusban vagyunk, az anyagi javak felhalmozása, illetve drága öncélú tárgyak vásárlása nem bűn.

2. Állandó hangoztatása, hogy olyan emberek biztos nem olvassák a cikkeiteket, akik költenének ezekre a luxustárgyakra, szimplán öngól. (reklámbevételek)

3. Minden egyes cikkben hangsúlyozva, hogy a cikk írója akkor sem költene ennyit ha lottónyertes lenne, hasonlít valamiféle szabadkozáshoz, "mi nem vagyunk ám olyanok, mint a bunkó gazdagok". Az írások hangvétele elment volna valami helyi csepeli proletár napilapban 30 éve vagy manapság egy kistérségi baloldali ifjúsági lapban, olyan hitelesen tudjátok ostorozni a "burzsoá naplopók" igényeit. Mivel egy internetes portálnak nagyobb elérése van, számíthatnátok idősebb, szélesebb látkörű, jómódú emberekre is, illetve arra, hogy jó páran nem kíváncsiak a cikk írójának személyes, lelki és anyagi preferenciáira.

köszi ha elolvastátok, és üdv.

(#29) HThomas válasza Swindx (#28) üzenetére


HThomas
senior tag

Szerintem csak az értelmetlen, túlárazott, luxusnak látszó, de valójában gagyi cuccokat fikázzák, többé-kevésbé jogosan...

"idősebb, szélesebb látkörű, jómódú emberekre"
Az ilyen emberek vennék ezt a telefont?

(#30) V.T.CS. válasza Swindx (#28) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

a harmadik pont nagyon találó. :R

(#31) csubbaka


csubbaka
tag

elfogultság ide vagy oda, szubjektivitás ide vagy oda, jó ízlésű embör ilyen förmedvényt nem vesz :N

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#32) FeherMate


FeherMate
csendes tag

S.Z.E.M.É.T.

(#33) sien válasza Swindx (#28) üzenetére


sien
aktív tag

ez a szélesebb látókörű gazdag réteg rész engem is megfogott. biztos hogy szar telefont akarnának ők drágán csak platinából vagy aranyból legyen?

(#34) persil


persil
nagyúr

Istenem, végre Bog leírta a lényeget az első bekezdésben, amiről mindig megy a vita egy luxusteló tesztjében.

Lényegtelen, hogy bárkinek is szüksége van-e rá, de igenis legyen jó egy luxustelefon, mert nem attól lesz igazán luxus, hogy aranyból van. Az aranyba csomagolt szar, még szar marad.(Lásd.: vertu. többmillás faéknokiák)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#35) HThomas válasza V.T.CS. (#30) üzenetére


HThomas
senior tag

De legalább a "prolik" röhöghetnek egy jót a cikkeken :)

[ Szerkesztve ]

(#36) H1N1


H1N1
aktív tag

Azt azért be kellene látni a teló fikázóinak,hogy azt a réteget aki ezt megveszi nem az érdekli,hogy mit tud a telefon. Jó anyagokból legyen összerakva, a többit meg tudja a ipad. Elfér a luxusmerci ülésén.

(#37) Swindx válasza sien (#33) üzenetére


Swindx
csendes tag

A szélesebb látókörűt úgy értettem, hogy ha lenne annyi jövedelme, mint akiknek ezek a tárgyak készülnek, akkor eltudja képzelni, hogy másképp gondolkozik az ár/érték arányról.
Jó példa erre egy drága ékszer (minek aranyból ugye, mikor az aranyozott is ugyanúgy néz ki, és semmi haszna), vagy egy drága óra (minek, hiszen az 5000 forintos is mutatja az időt, sőt még csomó más funkciója is van).

(#38) Bog válasza Swindx (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Elolvastam, persze. Ha van egy méregdrága jó cucc, akkor azt mondom, hogy ha sok pénzem lenne, vennék. Porsche Panamera.
Ha van egy méregdrága, de ráadásul véresen szar cucc, akkor viszont szerintem helyénvaló a cikk és én lennék a legboldogabb, ha a gazdag, széles látókörű és idősebb emberek ezt elolvasnák, és nem vennének hasonlót.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) sien válasza Swindx (#37) üzenetére


sien
aktív tag

akkor én nem vagyok szélesebb látókörű, mert van órám ami többe kerül mint ez a telefon, de abban nem casio kvarcelemes szerkezete van 10 ébresztőzenével, és a kocsimban sem lada motor van, mondván elvisz az is mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#40) Swindx válasza Bog (#38) üzenetére


Swindx
csendes tag

Bog, köszi a gyors választ. Félreértettél talán, nem a technikai hozzáértést kifogásoltam, hanem pont azt, hogy ez egy technikai lap, és gondolom nem a te személyes blogod. Ha mégis így van, fogadd bocsánatkérésemet, bár akkor a jövőben más elvárásokkal olvasnám lapot.

(#41) sien válasza Swindx (#40) üzenetére


sien
aktív tag

tudom hogy nem nekem írtad, de ezt most nem értem. leírta egy telefonról hogy drága, de szar. ajnároznia kellett volna? vagy csak egy blogon szabad a szarról leírni hogy szar egy technikai témájú weboldalon nem? lehet hogy tényleg rosszul közelítetted meg ezt az oldalt eddig.

(#42) persil válasza Swindx (#40) üzenetére


persil
nagyúr

Pont te közelíted meg rosszul.

Egy technikai oldalon pont, hogy főleg technikai szempontok alapján kell értékelni egy készüléket. Legyen az luxus, vagy nem.
Márpedig ez a készülék egy kalap szar. Drága kabátban.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#43) Bog válasza Swindx (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A technikai lap fogalma és a cikk szerzőjének szubjektív véleményének megjelenése szerintem nem üti egymást, sőt, azt gondolom, hogy ettől tud más lenni ez a technikai lap, mint egyéb technikai lapok.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#44) HThomas válasza H1N1 (#36) üzenetére


HThomas
senior tag

Ha valakinek tetszik, és vesz belőle, netán ilyenekkel kövezi ki a villája kertjében a járdát az a szíve joga... legfeljebb furán fognak rá nézni a kevésbé tehetősek. De attól még ez az eszköz - mint telefon - pocsék marad, nyilván a cikk is ezt figurázza ki.

[ Szerkesztve ]

(#45) Swindx válasza sien (#41) üzenetére


Swindx
csendes tag

Nem. Leegyszerűsítve: Leírhatja, hogy szar, de az már elég szubjektív, hogy szerinte értelmetlen és ciki ilyet venni, illetve szinte bocsánatot kérni, hogy ilyet tesztelt. (nem ez a konkrét cikk).

Ismerősi körből példa: Az illetőnek van Tag-ja, Vertuja, Iphone stb. Tag-ot akkor viszi, ha bőrkabátban farmerben vezeti az amg-t, ilyenkor egy iwc pilot watch órát hord. A Vertu, öltöny, ferrari, jaeger vagy panerai óra.
Így illik össze. Iphone? A személyi titkár kezeli. Vannak akiknek ezek csak öltözék és stílus kiegészítők és sokadsorban technikai szerkezetek. Ha az anyaga jó, stílusos, tetszik, akkor nem szar.

Nem azt mondom, hogy a fentiek a jó ízlés netovábbja, hogy ez a követendő példa, és az egyetlen igazság, sőt valójában érdektelen is, de az írásom, csak egy fórumbejegyzés egy nem politikai, nem életmód hanem egy technikai lapon.

(#46) Tamás9x válasza Swindx (#45) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szerintem meg helikopter:D Felesleges ezen vitázni, hisz úgy sem lesz megállapodás. Nekem se tetszik sok minden, de ezt a cikket ő írta így a véleményét is nyugodtan kifejtheti:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#47) HThomas válasza Swindx (#45) üzenetére


HThomas
senior tag

"Ismerősi körből példa: ..."

Szerintem az ilyen példákat itthon a nagy átlag jobb híján lenézni/irigyli/utálja/megveti/stb, attól függően mennyire hivalkodó az illető. Már csak azért is, mert egy átlagos alkalmazotti fizuból ezekből a cuccokból egyre is évekig kell spórolni... ezek után nem csoda, hogy nem értik ezeknek a csodás eszközöknek a létjogosultságát (mondjuk az amg-t vagy az órákat nem hinném, hogy bárki leszólná, ezzel a csodatelefonnal ellentétben)

(#48) eclipse006


eclipse006
őstag

Egyszerűen nem értem, mi értelme van egy ilyen telefonnak, méregdrága, de belülről egy rakás sz.r.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#49) _NCT


_NCT
őstag

Gazdag emberből és 2 féle létezik. Az okos meg a hülye. Na ez pont az utóbbinak lett kitalálva.

(#50) Swindx válasza HThomas (#47) üzenetére


Swindx
csendes tag

Egyetértek, pont így van ahogy leírtad.

Többféle irígység létezik:
Egy olyan országban ahol félévszázadig kommunizmus volt: --Nézd mán mije van dögöljön meg, megkérdezem, hogy te köcsög ezt hogyan loptad össze?

Egy olyan országban ahol nem volt félévszázados kommunizmus: Nézd mán mije van, ügyes, megkérdezem hátha tud adni tanácsot, hogy nekem is legyen.

Az eredményről olvashatunk a a hvg-n :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.