Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Akkor én leszek az ellenoldal: tablet.
Nekem nem Jobs találta fel, korábban sírtam azon, hogy vagy rohadtdrága butapc-ket adnak tabletnek, vagy ebook readert ami jó, de nagyon korlátozott a használhatósaága (és akkoriban betegen drága is volt). Aztán persze jött az ipad meg az android... stb.

Miért tablet?
- Mert dolgozni, és játszani (a mérgesmadaraknál 'komolyabb' cuccokkal) van asztali gépem. Tehát azt nem a hordozható masinán fogok.
- Mert ha veszek egy rendes tokot, akkor az megtámasztja ha kell a megfelelő szögben, fektetve vagy állítva is, így az asztalra/ölbe téve is kényelmes, viszont laptoppal szemben a tok visszahajtható, és még mindig összehasonlíthatatlanul vékonyabb és könnyebb mint bármi a laptop kategóriában.
- Mert ha állva, egyik kezemmel a kütyüt tartva kell használni, még mindig kényelmesebb, mint egy laptop vagy netbook. Könnyebb is tartani, és az egyensúlya is jobb.
- Mert egy normálisabb tableten (8-10" vagy 7" fektetve) teljesen felesleges a billentyűzet, ha az ember nem élete regényét akarja megírni. Ha meg igen, a netbook nyomorított minibillentyűzete se fog sokat segíteni. Egy normális billentyűzet appal (ipadra is van, sőt ott a gyári is remek, még magyar gépeléshez is - androidra kicsit vadászni/szokni kell), akár 10ujjas gépelés is megy ha az asztalon fekszik a gép, pár fokban megdöntve - lásd: tok. Ha egy kézben fogom, pláne. Az egyetlen ami miatt esetleg kritizálható, az az érintős technika, azaz nincs rendes visszajelzés és nyomáspont. De nekem ez már telefonon is percek alatt elmúlt, tableten sosem volt gond.
- Mert egy hordozható cuccnak kell, és ha valaki arra panaszkodik hogy az 1 centi vastag, 50-60 dekás cucc nehéz, akkor ne akarjon rábeszélni egy 1 kilós netbookra ami több helyet foglal mint egy 400 oldalas könyv.

Összefoglalva: egy hordozható, elsősorban "fogyasztó" eszköz kell, amivel kevesebbet görnyedek az asztal előtt - legalább olvasáshoz ne - és magammal vihetem. Nem azon dolgozom, vagy írok oldalakat, maximum leveleket vagy ilyen fórum-postokat. A smartphone-nál azért kényelmesebb, nethez-filmhez használhatóbb, már csak a mérete miatt is. Elismerem, abszolút egy kényelmi eszköz, egyátalán nem létfontosságú. Ahogy a smartphone, vagy az mp3 lejátszó sem. De arra a feladatra, amire kell, a legtökéletesebb és a leg-kompromisszummentesebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.