Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) D1Rect válasza emvy (#96) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez két külön probléma, azért kapott külön sorszámot és külön bekezdést.
Miért került ugyanabba a hozzászólásba?
Nem állítom, hogy a legjobb példa, de nem jutott eszembe jobb, hogy nem tudjuk.

Az átlagember képregényből, filmekből és újságcikkekből tájékozódik és jelenti ki, hogy ő mennyire biztos valamiben.
Annyit állítani, hogy nem tudjuk, már szentségtörés.
Én biztos, hogy nem tudom.
Nagyon valószínű, hogy itt mindenki ugyanígy van ezzel, de ha van jobb ötleted arra, hogyan lehet erre felhívni a figyelmet egy szemléletesebb példával, azt örömmel veszem.
De manapság ez eretnekségnek számít...

(#102) UnA válasza cskamacska (#100) üzenetére


UnA
Korrektor

"Mondok jobbat, a fosszilis tüzelőanyag pazarlásunk akkor is fenntarthatatlan, ha egyáltalán nincs bemelegedés. "

Ez igaz, de a felmelegedés szükségszerű. Ha van egy relatíve zárt rendszer (Föld bolygó légkör), ahol felszabadítasz mélyben elrejtett energiákat, ez ugye energia-növekedés, vagyis hő. Ezért sem értem azokat, akik egy termonukleáris erőműtől várják az energiatermelés megoldását, mert az még durvább felmelegedéshez vezet csak. Rá kellene jönni, hogy más helyes módszer nincs, csak a pazarlás visszaszorítása.

(#103) emvy válasza UnA (#102) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ezért sem értem azokat, akik egy termonukleáris erőműtől várják az energiatermelés megoldását, mert az még durvább felmelegedéshez vezet csak.

Mert a felmelegedest nem csak az okozza, hogy tobb ho szabadul fel, hanem az, hogy kevesebb tavozik. A Fold nem egy zart rendszer, az altalunk generalt energia rendkivul keves a rank eso napenergiahoz kepest.

while (!sleep) sheep++;

(#104) Apollyon válasza UnA (#102) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Rá kellene jönni, hogy más helyes módszer nincs, csak a pazarlás visszaszorítása."

A gazdasági érdekek mindig sokkal előrébb lesznek, mint az emberi élet vagy bármi más.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#105) Lauda válasza cskamacska (#100) üzenetére


Lauda
félisten

A klímaváltozással az a probléma szerintem, hogy úgy kezelik, mint valami csodát, aminek nem szabadna megtörténnie. Holott ez azóta folyamatosan történik, mióta a bolygó létezik.

(#106) emvy válasza Lauda (#105) üzenetére


emvy
nagyúr

Ki kezeli úgy? A jelenlegi tudomanyos konszenzus lathatoan az, hogy a klimavaltozas normalis, de a jelenlegi tempojanak egyik fo okozoja az emberi tevekenyseg.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#107) Lauda válasza emvy (#106) üzenetére


Lauda
félisten

A közvélemény.

a jelenlegi tempojanak egyik fo okozoja az emberi tevekenyseg.

Na ez az amire maximum teóriák vannak, de bizonyítani nem tudják, mivel nincs "ember nélküli verzió". Nem tudjuk mi történne most az ember tevékenysége nélkül.

(#108) emvy válasza Lauda (#107) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs 100%-os bizonyitek, de tovabbra is: szinte teljes tudomanyos konszenzus van, es nem az ujjukbol szopjak. Erre vannak a modellek meg a szimulaciok, amik nem azt mondjak, hogy 100%, hogy a klimavaltozas 90%-at az emberek okozzak, hanem azt, hogy 95%, hogy a klimavaltozas 90%-at az emberek okozzak.

Ha szamodra olyan modellek, amik nem 100%-osak, semmit sem ernek, az a sajat dontesed, termeszetesen. A tudomany nem igy mukodik, de nem kotelezo hinned a tudomanyos modszerben, joparan vannak a vilagon, akik nem hisznek benne.

while (!sleep) sheep++;

(#109) moha21 válasza emvy (#92) üzenetére


moha21
addikt

Hagyd rá, totál inkompenets ( ebben is ). Amúgy ez az egész szemétmizéria a 444.hu által kreált liberális vinnyogás. :v / ironia : off /

(#107) Lauda: Nyilván, de azt tudjuk, hogy x erőmű mennyi anyagot bocsájt ki évente. Az üvegházgázok által okozott károkról is tudunk marha rég óta. / 1980-as kiadású egyetemi jegyzetek konkrét számokkal foglalkoznak /

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#110) moha21 válasza emvy (#103) üzenetére


moha21
addikt

"A Fold nem egy zart rendszer, az altalunk generalt energia rendkivul keves a rank eso napenergiahoz kepest."

Ez teljesen így van. A visszaverődés mértéke nem mindegy. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#111) Lauda válasza moha21 (#109) üzenetére


Lauda
félisten

Igen tudod. Azonban ezek csak a jelenlegi állapotot nézik, hogy épült egy gyár, ami ennyit és ennyit bocsát ki. Nem tudjuk hogy nézne ki a föld az ember nélkül. Időről-időre előkerül ez a téma. Csak nézzük meg az állatok mennyiben járulnak hozzá az üvegházhatáshoz. [link] [link] Lehet az ember nélkül elszaporodtak volna olyan állatfajok, amik sokkal több káros gázt termelnek. Nem lehet tudni. Ezért írtam, hogy teóriákat lehet jókat írni, de attól azok még feltételezések maradnak.

(#112) moha21 válasza Lauda (#111) üzenetére


moha21
addikt

Ja annyi tehén lenne, hogy trillióköbméter szinten bocsájtaná ki a metánt.

Meg jönnéneka cickányok akik szarnák kifele a nehézföldfémeket.

Meg stronciumot kibocsájtó városi galambok is,

Egyébként is az üvegházghatás 1 dolog. Nem itt áll meg az ember által okozott kár.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#113) D1Rect válasza moha21 (#109) üzenetére


D1Rect
félisten

Megjött a "szakértő" aki szerint az elektromos autó egy hülyeség a megújuló energiával együtt.

A kívülállóknak: 2012 óta pofázom, hogy az elektromos autózás és a megújuló energiaforrások a jövő, de ezen úgy összevesztünk, hogy azóta se tette magát túl rajta.

(#114) moha21 válasza D1Rect (#113) üzenetére


moha21
addikt

Amúgy, ha legalább azt írnád ami a valóság az könnyítene a dolgon. ;)

A kívülállóknak: Senki nem állít olyat, hogy mié is lenne a jövő, ezt a derék barátom csak hozzáképzeli magának.

Én azt állítottam, hogy nincs értékelhető eredmény az elektromos autó mellett/ellen sem, hiszen olyan kis mennyiség van még forgalomban, illetve nincs évtizedes tapasztalat se az akkumulátorok terén. ( nincs 10 éves i3 ).

Persze az nagyon szép, hogy városban mondjuk nem kipufog, és a zajterhelése is sokkal jobb, de attól még nyilván energiát kell nekik termelni, illetve szállítani.

Itt szokott bejönni a szokásos " megújuló " forradalom, hogy nézzünk szét németországban, milyen jó is a megújuló energia. Azt elfelejtik hozzátenni, hogy a németek CO2 kibocsájtása a telepített szénerőművek miatt mennyire megnőtt, illetve, hogy a szél és naperőművek telepítése miatt a villamos energia ára a háromszorsa a hazainak [link], pedig már nálunk is jelentős mértékű az export.

Emellett nem szabad elmenni azon tény mellett sem, hogy amint több villamos autó lenne, az vonzaná magával a hálózat fejlesztésének költségeit, illetve tovább növelné a villamos energia árát. Ez egy nagyon bonyolult közgazdaságtani törvény, amit középiskolában is okítanak már.

És utána lehetne folytatni azzal, hogy mi is lesz az akkumulátorok sorsa? Mert persze a reklám szerint minden szépen felhasználható és újrahasznosítható. Valószínűleg ezért hordanak minden " elvileg újrahassznosítható" szemetet az emberek továbbra is a III. világba.

Az meg, hogy akinek van "internete és tud olvasni az már valami" nem is akarom kommentálni különösebben, szerintem mindenki ismer nagyon jó példákat az internet világából. :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#115) Lauda válasza moha21 (#114) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, még a szakma is vitatkozik azon, hogy van-e értelme erőltetni az elektromos autózást és hogy összességében melyiknek kisebb a lábnyoma. A megújuló forrásoknak nagy problémája a szabályozatlanság és a tárolás. A németek is belenyomtak egy csomó pénzt, jól felverték az áram árát, aztán meg előfordult, hogy ingyen adták a cégeknek az áramot, mert tökig volt vele a rendszer. Közben meg brutális mértékben bányásszák a lignitet. No komment.

[ Szerkesztve ]

(#116) moha21 válasza D1Rect (#113) üzenetére


moha21
addikt

"Megjött a "szakértő" aki szerint az elektromos autó egy hülyeség a megújuló energiával együtt."

Erre a mondatra külön szeretnék reagálni.

Azt sosem állítottam, hogy akár az elekromos autó , akár a megújuló energia hülyeség lenne.
/ ugye amúgy legalább definiálni kellene mi is számít megújulónak /.
Ezt csak a kedves fórumtárs úr állítja.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#117) moha21 válasza Lauda (#115) üzenetére


moha21
addikt

Pontosan. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#118) D1Rect válasza moha21 (#116) üzenetére


D1Rect
félisten

"veszek egy corsát 400 ezerért a másik 9 mFt-ból meg öröké tankolom"
Emlékszel még?

Lehet nem pontos az idézet, de itt jöttem rá, hogy a legnagyobb bajod ezzel, hogy neked drága.
Sajnos lusta vagyok kikeresni a sok hülyeséget amit írtál, meg lehet azóta törölted, úgyhogy nem fogom ezzel tölteni az időm.

(#119) moha21 válasza D1Rect (#118) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne emlékeznék? Azóta van is corsám és tankolom is. :-)
Havonta 1,5 - szer tankolom, ugyanis ennyit használom. Erre viszont anyagmozgatás miatt szükséges az autó.

" de itt jöttem rá, hogy a legnagyobb bajod ezzel, hogy neked drága." Te aztán egy zseni vagy. :-)

Nyilván, azért nem vettem meg mert nekem nem éri meg tehát == nekem drága.

Fejszámolás: 9.000.000 Ft-ból 400 Ft-os üzemanyagáron veszek 22.500 liter 95-ös benzint.

44 literes a tankja, tehát másfél tankolással 66 liter benzint fogyasztok 1 hónapban.

22.500/66 = 340,9 hónapig azaz 28,4 évig tudom így tankolni.

És most arról vitatkozunk, hogy ugyan mennyibe is kerül 1 kWh villamos energia.

Azt viszont ne feledd, hogy minél több e- autó, annál nagyobb villamos energia ár.

Az, hogy akinek van / volt felsleges 10m- je és sokat megy, annak lehet megéri az további számítgatás kérdése.

És nyilván tudom, hogy motorolaj , gumik, fékek stb..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#120) t72killer válasza emvy (#108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyzet az, hogy nem a klímaváltozás az ökoszféra legnagyobb problémája - legyen az antropogén, vagy csak a Napban csavartak egyet a termosztáton - ráadásul a(z antropogén) klímaváltozásra sem az a működő válasz, hogy lignitáramon üzemelő Teslákat erőltetnek az egyéni (családi!) közlekedésre szorulókra. A probléma gyökereiről meg szó sem esik a nagyonelegáns meetingeken.

Más téma, de pl azt is kétlem, hogy a klímacsúcsokon vigyorgó fejeknek - legyen kínai, amerikai, pláne eu-s - valódi hatalom lenne a kezében. A valódi hatalom mindenütt a nagyvállalatok kezében összpontosul, nem a kormányba ültetett bohócokéban (kínára is áll, ott kiváltságos családok viszik a bizniszt. Putyint is a saját köre mozgatja).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#121) Lauda


Lauda
félisten

(#122) Eastman


Eastman
őstag

„Az ausztrál New Castle-i Egyetem kutatásából az derült ki, hogy a környezet műanyagszennyezése következtében minden ember átlagosan 5 grammnyi műanyagszemcsét fogyaszt el minden egyes héten - természetesen anélkül, hogy erről tudomást szerezne. A kutatást a WWF rendelte meg.
(...)

Ha pedig összeillesztenénk e darabokat, egy teljes bankkártya jönne ki belőlük.” (???)

Lauda: Ez a medvés-farkasos téma hogyan kapcsolódik ide?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#123) Vladi válasza Eastman (#122) üzenetére


Vladi
nagyúr

Felborult egyensúlyt mutatja. Romániában is kiadták ukáznak a medvék kilövését.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#124) t72killer válasza Eastman (#122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bon apetit... És még ezek után is sokan fújják, hogy a CO2 a legnagyobb baj:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#125) Vladi válasza t72killer (#124) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyon sok legnagyobb baj van. :(

Én sokat gondolkodtam, és rájöttem: az föld ökológiai és éghajlati egyensúlya helyre fog állni. :) Ebben nyugodtan bízhatunk. Helyre fog állni... előbb vagy utóbb, így vagy úgy. :DDD Gondoljátok végig a forgatókönyveket:

- Nemazember tevékenységének eredménye. Tehát előbb utóbb magától helyreáll.
- Globális összefogással, erőfeszítéssel eléri az emberiség, hogy visszaforduljanak a kedvezőtlen folyamatok, 150-200 év alatt kipucolja maga alól a szemetet.
- Összeomlik az éghajlat, az emberiség a kihalás szélére sodródik, visszaesik a maradék populáció vaskori technológiai szintre és népességre. Megszűnik az ipari termelés. 150-200 év alatt kitisztul a környezet.

Szal minden oké lesz, csak kérdés hányan élik túl. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#126) Lauda válasza Vladi (#125) üzenetére


Lauda
félisten

Én úgy látom előbb vesznek otthonra klímákat, klímás autót, mint hogy megmozduljanak a másik irányba. Az emberek nagy többsége le sem szarja ezt az egészet. Kocsikáznak ha kell ha nem, nyomatják a klímát, fekszenek a strandon kétkézzel tolva magukba a lángost. Isszák a sört, a viszkit, mellé nulla mozgást produkálva, közben habzó szájjal fröcsögnek a klímaváltozásról és a hulladék egészségügyről.

[ Szerkesztve ]

(#127) t72killer válasza Vladi (#125) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, nagyjából én is ezt a két forgatókönyvet látom, csak még hosszabb (5-600éves) kifutással, amikor pl a természetbe okádott műanyag magától lebomlik. - Ez mind2 esetre vonatkozik. Az emberiség 200éven belüli kihalás szélére sodrodásához valami überbrutál eseménysorozatnak kell bekövetkezni, ami a még meglévő fajok jelentős részét is kiirtaná. Azaz, az evolúciónak mondjuk adva lenne egy 4-5millió évnyi házi feladat, hogy a hiányzó fajokat pótolja.

Bármelyik forgatókönyv is váljék valóra, elég nagy szemétségnek tartom, hogy még az unokám se fog "rendberakott" bolygón élni, csak azért, mert másoknak a fenntartható 2 helyett 5-10 gyereket volt kedve csinálni, vagy az értelmes-szükséges szint 3x-osát szemetelték/terhelték a környezetet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#128) Eastman


Eastman
őstag

„A harmadik korszak pedig az 1981-ben elfogadott első veszélyeshulladék-törvénnyel jött el, és a mai napig ez a meghatározó. Ebben az időszakban az állam egyre inkább feladta a hulladékelőállítás visszaszorítására, illetve újrahasznosítására törekvő igényeit, és többek között a vegyipari lobbi hatására alapvetően megváltozott a hulladékok szabályozása: a nyugati országokban követett elvekhez hasonlóan a hulladék nálunk is végleg egy káros és felesleges anyaggá vált.”

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.