Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Cathfaern válasza t72killer (#43) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah ez így tiszta sor, nem is feltétlen direktbe neked írtam, mert ahogy láttam a topicban, te nagyrészt konzekvens véleményem vagy. De ugye a legtöbben nem így állnak hozzá a környezetvédelemhez :)

Automerőművel részemrőm ambivalens vagyok, mert egyrészt igen, mégis csak kell valamit kezdeni a radioaktív hulladékkal, meg ha probléma van, az nagy gondot okozhat, másrészt igazán értelmes alternatíva nincs rá. Megújuló erőforrásokat kiaknázókkal drasztikusan belenyúlsz a természetbe, szén/gáz erőműveket meg hagyjuk. Energiaigény növekedés megakadályozása meg elvileg jól hangzik, gyakorlatilag kivitelezhetetlen, mert nem tudod megszabályozni az egész emberiséget.

"ez ugye a 3. világban megvan"
Szerintem egy tényleg fentartható világhoz jóval nagyobb tömegeket kéne hasonló sorba taszítani, mint ami most a 3. világban van. Tehát mondjuk a jelenlegi "nyugati" elit élhetne jelenlegi nyugati színvonalon, mindenki más 3. világbeli, vagy az alatt.

"Hogy miért akarjuk más földrészek élővilágát menteni? Mert ott még van menthető és éppen zajlik a katasztrófa (többek között EU/USA vállalatoknak köszönhetően!)."
Értem én, hogy az még menthető, de ez erősen a dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás. Mármint pont hogy ne dögöljön meg, inkább haljon éhen a szomszéd csak hogy a tehén élhessen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.