Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) lezso6 válasza janeszgol (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem hiszek a kollektív bűnösségben és ítélkezésben. Ilyen logikával ha német lennék, akkor szégyellnem kéne magam. Pedig én aztán nem csináltam semmit, csak legfeljebb a felmenőim voltak nácik. Őket persze szégyellném, de magamat semmiképp sem érezném bűnösnek, hogy nácik gyerekei szültek a világra.

Én, mint egyén azért vagyok felelős, amit én teszek. Ha aktívan támogatom a Föld pusztítását, akkor vagyok ebben csak bűnös. Pl szemeteléstől kezdve a bányászaton át a mértéktelen konzumidiotizmusig. De az már nem tartozik bele, hogy pl GeForce helyett Radeont veszek (melynek jelenleg rosszabb a perf / watt aránya), vagy hogy belsőégésű autó helyett hibridet / elektromosat használok, esetleg épp nincs otthon saját szélerőművem. Ezek olyan dolgok melyeknek vagy marginális a hatása vagy halandó nem tudja megfizetni.

A Földért mi szerintem nem igazán tudunk mit tenni, legfeljebb apróságokat. Inkább állami szabályzásokra lenne szükség. A legtöbb problémát a környezetszennyezés terén szvsz bizonyos cégek okozzák, szabályzás híján, lásd indító bejegyzés. Persze máshol meg pont hogy túlszabályzás van. Na mindegy. Ezután jönnek a fogyasztói szokások. A magánember szerintem annyit tud tenni ezért az egészért, hogy picit odafigyel (nem kell nagyon) és nem lesz konzumidióta. Nem veszi meg azt amire valójában nincs szüksége (pl évente 300k-s telefon) és nem veszi meg a gagyit sem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.