Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Norb79 válasza updog (#12) üzenetére


Norb79
őstag

Én ingáztam 5 évet Hatvanból, először pont az Árpádhídhoz, aztán a Keletihez. Hatvan az ugye pont az autópályánál van, szóval az az idő is bennmarad, amivel eljutunk a pályára, illetve nyugatabbra, a fővároshoz közelebb van, mint Heves. Nekem az 5 év alapján az a tapasztalatom, hogy én ezt kívánom a nem létező ellenségeimnek, hogy kiköltözés és ingázás. Árpádhíd Hatvanból 45 perc, ha minden csodaszerűen összeáll. Keleti már 75-90 perc. És ugyanennyi vagy több a nap végén. De bárki akit ismerek és kintről jár be az szintén az életének két számjegyű százalékát tölti autóban. Már ha ez életnek hívható ugye. Szóval nem véletlenül olcsó arra a lakás/ház, más módon fizeti meg az ember az árát.

A fő témára áttérve és részben (#19) Szada85 által írtak is reagálva én is azt gondolom, hogy meg kell nézni mi a valós gazdasági teljesítmény a növekedő árak mögött. Lufi akkor van, ha sokkal többet költünk, mint amit keresünk és felverjük valós érték nélkül az árakat. Ebbe nagyon nehéz belelátni, mert ahogy Szada is írta, a bérek kilőttek/jelentősen emelkedtek (főleg magasabb kereseteknél ahol a korábbi 50%os adóteher leesett az egy kulcs miatt a töredékére), szóval valamennyire ezzel együtt mozogtak az árak is, ezért az is lehet, hogy ez nem lufi, csak leköveti a piac a keresetek változását. Nehéz kérdés. Húsz év múlva jobban meg tudjuk majd ezt mondani, hogy lufi vagy nem lufi. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.