Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Amerikában legyen mindenkinek Apple. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Én tuti örülnék a cserélhető akkuknak, nekem sokat ad az ilyesmi. A többség viszont szerintem ellenezné, mert ugye fontosabb a csicsás üvegszendvics kinézet.
Az is kiderült már, hogy ha akarnak, kis helyre is tudnak nagy kapacitású akkut tenni, szóval az is maximum részigazság, hogy helytakarékosabb a nem cserélhető. Inkább csak jobban passzol a tervezett elavulásos koncepcióba, ami a fősodor.

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

mert ugye fontosabb a csicsás üvegszendvics kinézet. Sajnos. Pózerek... :O
Az üveg hátlap és a Jack hiánya miatt nem is tudok igazán telefont venni.
Talán a "Pixel a" amik ilyenek, de azoknál meg kicsi az akku.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) dabadab válasza Klaus Duran (#3) üzenetére


dabadab
titán

A Pixel 5a-ban 4700 mAh-s akku lesz, az szerintem már vállalható.

DRM is theft

(#5) Eastman


Eastman
őstag

(Tudtommal) az utolsó cserélhető akksis Samsungot használom. Be is gyűjtöttem belőle párat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Tudtommal USA only.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) updog


updog
senior tag

Üvegszendvics témára: az első okostelefonom 2010-ben volt az LG Optimus One, mondjuk az egy 130 grammos masszív fém-műanyag szappantartó volt (3"-ra jutott az a 130g just sayin). Ez mindent kibírt, nem volt rajta tok.
A következő telefonom egy (nekem) nagyon csilivili ZTE Blade G lett, még mindig tok nélkül, de itt már kezdtem aggódni hogy mi lesz ha valami történik vele. ,Ezt hardveres problémák miatt pár hónap után leváltottam egy Moto G-re, ami árban, és minőségben (hiába hogy akkori áron ~60.000-es tétel) nekem non plus ultra volt már, így egyértelmű volt hogy tokba teszem és fóliázom.
Nagyjából 2013 óta nem láttam a mobiljaim hátlapját. Volt ténylegesen "üvegszendvics" telóm (Moto G6, elől-hátul üveg, amúgy gyárilag PU tokban adták), most pedig életemben először majdnem-flagship telóm van (Samsung S20 FE, most kezdek aggódni a cikk miatt :D ). Tök egyértelmű a tok/fólia (most már azt is tudom hogy kb. havonta de inkább gyakrabban ki kell nagyon alaposan pucolni a tok belsejét mert 1-2 kósza porszem néhány hónap alatt brutális pusztítást végez ha beszrorul a tok meg a telefon közé...)
Értem én hogy mutat valamit ha ilyen nagyon dizájnos, villantós, szálcsiszolt, üveg, blingbling színváltós kinézetű telefonja van valakinek, de pont az ilyeneknél látom rendszeresen hogy elől-hátul pókhálós, mert kb. szarnak arra hogy másfél havi fizetésüket adták ki rá (részletre). Vagy pont az a szimbolikus, ha valaki azt mutatja, mit nekem az üveghátlap, megtehetem hogy bezúzom? A gyártók meg természetesen dörzsölik a markukat mert hamarabb veszik a következőt... adjuk a pofonokat a jövőnek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) Kasya


Kasya
nagyúr

Azért két dolgot mindenképp felvetnék:
- Cserélhető aksi mivel adna nagyobb biztonsagot a kigyulladás ellen? Ha a telefonon észlelem, hogy kigyullad, akkor már nem valoszinu, hogy a hatlapot fogom körömmel lepattintani és az égő aksit kiszedni, hanem az egész telefont "dobom el". Persze "környezetvédelmi" és egyéb praktikus megoldasok miatt én is partolom a cserelheto aksit.
- Ilyenkor egy gyártót kiemelni (Samsung, vagy Apple, tökmindegy) csak bulvár. Arányaiban nem tükrözi az esetek számát és nem feltétlen köthető a hiba a gyártóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem tudom, hogy melyik hülye találta ki az üveghátlapot, de ilyen böszmeséget még nem éltem.
Törik a kijelző, úgyhogy csináljuk meg a másik oldalt is üvegből!
U stupid?
Kicsit már foilhat, de az egyetlen értelme, hogy dupla akkora eséllyel törik amikor leesik, úgyhogy hátha vesz a hülye egy másikat.

(#10) Eastman válasza D1Rect (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Pont azért, hogy dobd el hamar. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) icemad válasza updog (#7) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

S20 fe exynos? ;]

(#12) t72killer válasza D1Rect (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

zseniális ötlet pedig: így legalább 20%-al többen vesznek telefont,mert az eltört helyébe mégiscsak kéne egy normális. Ja, nem nekünk zseniális...

Az is "érdekes", hogy minden gyártó egy ütemben ugrott fel ezekre a baromságokra (pl nagy edge kijelző, törjön minél könnyebben).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) D1Rect válasza t72killer (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Az edge kijelző kukát fogott végül, a tömegek nem kedvelik.
Ki gondolta volna, hogy nem akarnak kijelzőt oda ahol fogni kell az eszközt?

(#14) updog válasza icemad (#11) üzenetére


updog
senior tag

Áh bemákoltam és snapis, pont nem sokkal előtte merült fel a szaktopicban hogy az exy az sz*r :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15) hszilard666 válasza D1Rect (#9) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem az issue-t, van is benne igazság, viszont én személy szerint imádom az üveghátlapos iphone x emet. Imádom használni. Imádom a kezembefogni a telefont, és érezni a smooth üveget. Ha lenne üveg ipad azonnal venném. De igazad van, szívás hogy vigyázni kell rá, de ez sajnos ilyen. :(

Szerk.:
Valamint ha jól tudom akkor a wireless charging se működik fémhátlappal. Mondjuk azt sosem használtam, nem is fogom, sokkal gyorsabb a sima töltőt használni! :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#16) D1Rect válasza hszilard666 (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont ma mostam el a szilikontokot és kicsit kézbe fogtam, nem kapott el a premium feeling.

Te szemét, eladtad az iPad-em. :O :DDD

(#17) Fred23 válasza hszilard666 (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem a kerámia hátlapé lesz a jövő, majd elterjed és lecsúszik középkategóriába is. Nagyon kemény, és nem is törik, legalábbis az ilyen 2 méterről betonra esés teljesen sima ügy neki; és működik vele a wireless töltés.

(#18) D1Rect válasza Fred23 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont mint a műanyag, csak drágább, nehezebb és törékenyebb.
Ja tudom, a műanyag nem prémium.

(#19) hszilard666 válasza D1Rect (#16) üzenetére


hszilard666
veterán

Ne haragudj rám, kellett a pénz maceszra. A blahán már átvette másik homeless helyettem a meki kukáját, és kezdtem már nagyon éhes lenni. De nézd a jó oldalát, spóroltál egy csomót! :DDD

Fred23:
Ez egy szuper ötlet! Jár a pacsi! :K
A kerámiának is kiváló a tapintása. Volt kerámia apple watchom, szuper volt az anyaghasználat és könnyű is volt! Mármint az alu modellnél talán pöppet nehezebb, de a rozsdamentesnél hatványozottan könnyebb! :K

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#20) t72killer válasza D1Rect (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, agyhalott 5let volt, nyilván azt az irányt megcélozva, hogy ne lehessen túl könnyen filléres védőüveget rakni a kijelzőre, ill.még jobban törjön.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Klaus Duran válasza hszilard666 (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A HTC M7 és 10 alumínium hátlapja volt nekem az etalon. Fogásra meg az M7.
Defy bezúzása után minden telefonomat flip tokban tartom. Mikor a HTC-t kivettem belőle akkor éreztem igazán hogy mi a prémium telefonépítés.

Lumia 950 műanyag hátlapján semmi nyom nem maradt dobálások és taposások után. (flip tokban volt)
Bárcsak lett volna rá jó rendszer. ;]

Huawei Mate 20 Pro = EDGE kijelző + üveghátlap + sok kamera + kijelzőben kamerák. = Degenerált evolúció
Sajnos majdnem mind ilyen manapság.

UI: alumínium is sérülékeny, de csak deformálódik.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#22) #90088192 válasza Fred23 (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem lesz úgy kerámia ahogy szeretnéd, a híres japán sushi kés sem készülhetnek már tisztán keramiabol.
Mert ugye az fegyver és nem látod a röntgen felvételen.
Ha meg fémet kevernek hozzá akkor nem jó töltésre.
Ki van ez találva. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.