Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amondó vagyok , mindenki tegye le az asztalra ami van és majd akkor lehet bírálni. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2) TheMarci


TheMarci
addikt

Közben a búvár, aki nyilván nagyon ért a technikához látatlanban elmondja, hogy nem működne a megoldás, és Musk dugja fel magának..

Do You Dream?

(#4) kenwood


kenwood
veterán

Szoval ugy kezdodott a bunyo, hogy Musk visszautott ?
Vagy mar a stickes duma elott is mondott valamit a faszirol ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#5) t72killer válasza kenwood (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mondjuk kezdte úgy a dolgot, hogy a mentés közepén, amikor már vagy 8-9 gyereket kihoztak a bevált módszerekkel, odaállít egy batár acélhengerrel, amit "teszteltek" (tisztavizű medencében...), hogy dugják be a járatba (és kb végezzék ki a bentmaradtakat...). A mentés hevében (és azért FELELŐSSÉGET VÁLLALVA) valszleg én is elég hamar javasoltam volna jobb helyet, hova dugja...

Médiaripacs, az egészet kizárólag a feltűnési viszketegsége miatt csinálta. Egy ilyen merev cucc valós kacskaringós barlangjáratban esélytelen, a búvárok sokszor levett palackkal kúszva követik a hajlatokat, láthatóság nulla...

Ha igazán mérnökként segíteni akart volna, küldhetett volna extra nagyteljesítményű szivattyúkat, búvárpalackokat, stb - mindnek híján voltak a mentőegységek, és egyetlen perc tervezgetés nem kellett volna hozzá, csak egy telefonhívás pár céghez, ami közel van a Los Angeles-i reptérhez. Segített volna? Igen. Lett volna nagy médiabumm? Akkora tényleg nem, mintha a kisfiú álma valóra válik és az ő "tengeralattjárójában mentik a gyerekeket". Kérdemén, ha elakad (egy ilyen dizájn garantáltan elakad abban a járatban...), és odaveszik tucatnyi gyerek, azért is vállalja a felelősséget?

#2: a búvár a járatot látta, tudja, hogy 10+olyan kanyar van benne, amit hajlított térddel/törzzsel tud bevenni - van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) bambano válasza t72killer (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha igazán mérnökként segíteni akart volna, küldhetett volna": küldhetne egy kövérebb csekket az elhunyt búvár családjának...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) kemotox válasza t72killer (#5) üzenetére


kemotox
addikt

"A mentés hevében" lol. Az interjún biztos nagy volt a mentés heve.

(#8) janeszgol válasza TheMarci (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

És Musk feltérképezte a barlangot? Volt rajz a járat minden centiméteréről? Mert ilyenkor az kell. Esetleg más útvonal, amit feltérképeztek?

(#9) t72killer válasza kemotox (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem követtem az eseményeket, de interjú után ment vissza a vízbe gondolom, és nem zéró felelősséggel osztotta az észt egy kaliforniai karosszékből...

#8: nettó önreklámozás, és amikor nem jön be, próbál rátapadni a problémát ténylegesen megoldó emberre, saját magát helyezve a hírekbe. Csakhát a mocskolódó+hazug lejáratókampány az értelmesebbjének nem jön be. Meg a jogi következménye is komolyabb egy "dugd fel magadnak" beszólásnál (ami szvsz Musknak sokkal kevésbbé fájt mint a helyükez megálló szakmai ellenérvek)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) kenwood válasza t72killer (#5) üzenetére


kenwood
veterán

Egyebkent nekem sem szimpatikus Musk,bar bajom sincs vele.

Vedeni ezert nem is szeretnem,mert a pedozas tenyleg legalja,hacsak nem az tortent,hogy ledoxolta a palit,es tudja, hogy igaz.

En inkabb a cselekvesei mogotti dolgokon gondolkodnek.

Az elso kerdes, hogy ekkora cegekkel,ilyen mernokokkel a hata mogott miert all elo total nonszensz otlettel ?
Ezt nem tudom.

A masodik kerdes, hogy miert ilyen hi-tech megoldast akart ?
Erre lehet valasz egyreszt az exhibicionizmus,PR.
Masreszt meg az is, hogy o nem 12 gyerekben gondolkodik, mivel kb. orankent tobb hal meg a vilag kulonbozo pontjain. O nagyban jatszik, olyat szeretne,ami sok mas szituban is hasznos,nem erre az egy konkret esetre jo.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

Én csak az egész kommunikációt nem értem. A búvár miért tolta fullba a kretént? Köszi pacsi, hozzad, aztán ha tudjuk alkalmazzuk. Aztán nem használják. Nem tart senki a fejükhöz semmi fegyvert...

Hogy az elektromos autók koronázatlan ura is felvette ezt a kesztyűt talán még ennél is szomorúbb.

Az egyetlen rohadt nagy mák, hogy mindenkit egyben hoztak ki, ha nem így lett volna, akkor milyen hisztit vágnak...

(#12) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Én azt nem értem, hogy ha Musk biztos abban, hogy a módszere működött volna, akkor még mindig ott a barlang, prezentálja. Egy videóval alátámasztott normális hangnemű twitter üzenet többet ért volna...

(#13) KrAt válasza Cathfaern (#12) üzenetére


KrAt
veterán

Ha jól tudom, ez a terv :)

(#14) Cathfaern válasza KrAt (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De akkor kár előre vagdalózni. Sokkal jobb PR ha rögtön van bizonyíték, és akkor ha mégse működik, akkor csendben vissza lehet vonulni. Ha most kiderül, hogy mégse működik az elég kemény égés lesz.

Bár igen, esélyes hogy ez nem megfontolt PR akció, simán érzelmi reakció.

(#15) t72killer válasza #56573440 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha beleb&sznának a munkámba, miközben életeket mentek, MŰKÖDIK a módszerem és a másiké 99.9%, hogy nem, akkor én is ideges lennék. Minden másodperc időveszteség miatt.

Szted egy mentősnek mi a korrekt reakciója, ha újraélesztés közben egy homeopata magyarázni kezdi neki, hogy "feltalált valamit"?

"az elektromos autók koronázatlan ura" - a teslában én nem sok innovációt látok, fogott a meglévő akksitechnológiából fél tonnányit, rárakta 4 kerékre, fogott szintén meglévő elektromotorokat, becsomagolta és árulja 100e$-ért. Majd ha virít egy a mostani fajlagos kapacitás 10x-esét tudó akksit, akkor mondom hogy letett valami újat az asztalra, de ez így kb Apple-szintű copy-paste szájtépés.

A privát űrprogram más tészta, ott érdekes módon sikerült a NASA "csillagászati" számait elég komolyan megszelídíteni, bár ott is akkor beszéljünk sikerről, ha legalább egy Hold-missziót megvalósít.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) kenwood válasza t72killer (#15) üzenetére


kenwood
veterán

az innovacioban nincs akkor penz,mint a meglevobol osszerakni valamit egyben ok.
persze kell az is,de onmagaban nem eleg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#17) #56573440 válasza t72killer (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

"akkor én is ideges lennék. Minden másodperc időveszteség miatt."

Jah épp merült a csávó és a belső rádióján keresztül nyilatkozta, hogy hagyják végre békén. Vagy nem és egy interjút adott, tehát rohadtul nem a másodpercekért küzdött. Értem én. Hallgasd meg kérlek a nyilatkozatot. Ha ebbe _szerintem_ mint minden normális ember kihagyja hogy dugja fel magának, akkor változtat valamit? Annyit hogy nem lenne vele is tele a sajtó, mer' beszóót.

A beszólás nem újraélesztés jellegű szituációban történt maradjunk annyiban, és szerintem a nagy nyilvánosság előtt az ilyesminek nincs helye, mert halál fölösleges.

"az elektromos autók koronázatlan ura"
Véletlenül nem ment át az irónia, vagy csak bele akartál kötni, hogy almázhass picit?

Segítek, Musk megnyilvánulásait jellemzően utálom. Ezekkel a populista, villantós baromkodásaival tolja mindig túl a dolgokat, mert minden autót le akar terelni a föld alá majd ő ássa a lyukat és társai...

[ Szerkesztve ]

(#18) bambano válasza #56573440 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én csak az egész kommunikációt nem értem. A búvár miért tolta fullba a kretént?": normális esetben egy ilyen hosszú merülés után nagyon hosszú ideig nem mennek vízbe, hogy a szervezetéből távozhassanak az oda nem való anyagok. Itt meg naponta játszottak a saját életükkel, hogy a gyerekek kijussanak. Hogy mennyire veszélyes műsor volt, az is mutatja, hogy a gyerekekig csak a 18 legprofibb búvár jutott be, de másik többtíz búvár napi merülési "kreditjét" elhasználták arra, hogy biztosítsák a kihozatal merüléseit.

És akkor megjelenik az okostóni a helyszínen és elkezdi osztani az észt. Szerintem örüljön, hogy nem hagyták egy vizes járat alján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) t72killer válasza #56573440 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A beszólás nem újraélesztés jellegű szituációban történt maradjunk annyiban"

A nem újjáélesztést, hanem jelentős részt papírmunkát végző főorvos is ugyanígy el fogja hajtani a sarlatánt. Az angolok amúgy nem szoktak nagyon finomkodni a kijelentéseikkel, nem németországban vagyunk, amikor a pasi 3x bocsánatot kér a feleségétől, mielőtt beledugja a szerszámot.

Viszont van egy határ. Sima "kocsmai" beszólás még oké, echte rágalmazás nem oké. A határ kb a búvár szintje körül van, Musk meg kb a manapság leginkább ártó mocskolódást tolta, ami fényévekre van a kocsmai beszólások szintjétől. Gondolom téged is másképp érintene egy szimpla anyázás, amit kb minden 3adik pesti dugóban megkapsz, és egy olyan bűnténnyel rágalmazás, amiért életfogytiglan jár.

Egyébként a dekóidejét töltötte, amiről azt sem árt tudni, hogy kiadós adag nitrogénnek olyan hatása van az emberre, mintha megivott volna 2 felest. Van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) bitpork válasza t72killer (#19) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van, ha szabad. Minden kötekedés nélkül (de most komolyan nincs szándékomban): Te innen az alkalmazotti státuszoddal, miért és hogyan támasztasz Muskkal vagy bárkivel szemben elvárásokat, illetve mondod meg az elért eredményeiről h sz@rok amikor még csak hasonlítani sincs mihez?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21) Rive válasza KrAt (#13) üzenetére


Rive
veterán

Ha jól tudom, ez a terv :)

Eleve elég sötét dolog volt belekotkodácsolni, de ha ez tényleg terv, akkor Musk ~ alá is írta, mekkora érzelmi selejt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) t72killer válasza bitpork (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mi köze ehhez a státuszomnak? Mint búvár és mérnök mondom, hogy az eszköz nettó baromság, amit Musk csinált (még azelőtt mondtam, mielőtt bárki reagált volna rá), garantált lett volna a katasztrófa, ha bevetik. - Vajon miért nem tesztelték a mentés után a járatban?

"és hogyan támasztasz Muskkal vagy bárkivel szemben elvárásokat" - Bárkitől elvárom, hogy ne kockáztasson emberi életeket a saját egója növelése érdekében. Hogy az üzletben mit csinál, az más tészta, azzal szemben csak akkor van elvárásom, ha befolyásolja az életem. Mivel kb Lamborghini árkategóriába gyárt kocsikat, ezért ez engem nem érint, de nagy innovátornak ugyanúgy nem hívnám, mint a Lambo-főnököt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Cathfaern válasza t72killer (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van: miért engedték, hogy interjút adjon? :) Ok, nem ő volt akkor a felelős, hanem az aki nem akadályozta meg az interjút. Mondom ezt amellett, hogy ha nem tudja alátámasztani az állítását, akkor Musk mindenképp elvetette a sulykot.

(#24) t72killer válasza Cathfaern (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos felvetés, hatóságoknál sem az az alkalmazott nyilatkozik, aki épp kolerabacit talál az iskolai kajában, hanem a szóvivő. Itt viszont a 3. világról beszélünk, nem volt kéznél szóvivő. Még jó, hogy búvár volt kéznél...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) #56573440 válasza t72killer (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

Értem én hogy mosod a határokat, és a határra helyezed a beszólást hogy racionalizáld a dolgot, szerintem meg a határ túloldalán van, és erősen kétlem, hogy meg tudsz győzni arról, hogy erre valóban szükség volt.

Nem vagyok híve a pc kommunikációnak sem, de van különbség a magánvélemény és a hivatalos, médiában megjelenő nyilatkozat között. Előbbi bármit is elbír. Utóbbi legyen a helyzetnem megfelelő profizmussal kezelve. Ha ez nem megy, nem kell erőltetni.

Én elbírok mindent ha f2f kapom, de ha valaki a tv-ben szólna be amit a világon körben minden médium le is hoz, nos ott a legkisebbet se.

Tartom a véleményem, hogy szükségtelen volt mindkét oldalon a beszólogatás, minden nitrogén, egó és társai ellenére is. Az egyik elharaphatta volna a mondat elejét, a másik meg nem kellett volna odategye azt a szót, oszt' csá. Ha szerinted szükséges volt, akkor valóban nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza #56573440 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Változna a véleményed, ha kipróbálják a csodajárművet és elakad, bizonyítva, hogy a "leoltott lángész" tucatnyi gyereket ölt volna meg?

Javaslat: igyál két felest és nyilatkozz a tévének a magyar egészségügy helyzetéről, megnézem az eredményt :K .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Rive válasza t72killer (#24) üzenetére


Rive
veterán

Nem kell a harmadik világra hivatkozni: nyugaton is szokás még akár a katasztrófa közepén megnyilatkoztatni az éppen pihegő nyakig sár lezúzott szakit is.

Ha jól emlékszem olyan is volt már, hogy a szaki izomból KO-t nyomott a riporternek. Felmentették.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) t72killer válasza Rive (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

;] , korrekt. Bár én jellemzően az ilyen szakik felettese szoktam lenni, de tőlem kapta volna a másikat a riporter, ha nem hagyja az emberemet dolgozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) #56573440 válasza t72killer (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

Változna a véleményed ha a búvárok nem tudják megoldani és tucatnyi gyereket ölnek meg, majd kiderül hogy a kapszula átfér és működött volna? Valóban elképzelt szituációkat kell gyártani ahhoz, hogy alátámasszunk egy véleményt? Nemár...

És még egy kérdés ha már: Ki mondta hogy próbálják ki, ki mondta hogy valóban használják? Mert hogy én nem az tuti, így rajtam ne is akard leverni. Innentől köszi de engedd el ezt a történetet, mert a téma szempontjából teljesen irreleváns, maximum azon tudunk vitatkozni, hogy melyik beszólás volt köcsögebb és szükségtelenebb. De abban valószínűleg alapvetően egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

(#30) bitpork válasza t72killer (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ott a kutya elásva. Miből feltételezed h csak az egója hajtotta? Ez , státusz és mérnök mivolt ide vagy oda, merő spekuláció.
Ugyanakkor megint csak vissza kell kanyarodnom oda, hogy mindenki tegye le a magáét és ha egálban van a másikkal, akkor lehet kritizálni.
Innovátor és filantróp. Bármennyire is tűnik mérnök szemmel egyértelműnek amit csinált előtte senki nem tette meg azt amit, ilyen léptékben.
És most nem beszélek a nagyon nem helyénvaló pedó jelzős szerkezetről amit használt.

Mondjuk az én véleményem az egész történek kapcsán Hofi szavaival írhatóak le: kérdem én a pont agyammal, a lyukba, miért kellett bemenni?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31) Rive válasza bitpork (#30) üzenetére


Rive
veterán

Miből feltételezed h csak az egója hajtotta?

A világon van ~ 50-100 ember, akit tapasztalata és képzettsége feljogosított volna arra, hogy bemenjen oda, abban a helyzetben. Ebből odament nagyjából egy tucat, dolgozni: a második vonalból félszáz, segíteni.
A többiek megtisztelték ezeket (meg magukat is) annyival, hogy nem okoskodtak bele a partvonalról, pedig tuti lehetsz benne, hogy mindegyiknek lett volna valami, amit máshogy csinált volna.
Ráadásul tuti lehetsz abban is, hogy egyik se valami hülyegyerek, sok izommal és nulla ésszel.

Egy elszállt nagymenő managgee volt az, aki beleokoskodott.

Ez a szitu így nem igazán igényel, illetve nem igazán tűr további belekotkodácsolást.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egy dolgot magyarázzatok meg: tegyük fel, hogy musknak igaza van. tegyük fel, hogy amiatt, hogy nem vetik be a lomját, meghal 12 gyerek. Ebben az esetben is jogos lenne pedofilnak neveznie a búvárt?

Ha Muskot jogos, elfogadható düh vezérelte volna, akkor szakmaiatlannak vagy hozzá nem értőnek nevezi a búvárt. De pedofilnak? mitől pedofil egy búvár, aki gyerekeket ment?

Nem hiszem, hogy menteni lehet Musknak ezt a nyilatkozatát. idióta nyilatkozat, pont. jól láthatóan személyes sértettség vezette, az pedig nem jó tanácsadó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bitpork válasza Rive (#31) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tehát a chilei bányászokat is csak az egó hozta ki mert ott egy kapszula volt a megoldás? Oooo'rájt...
:R

(#32) bambano: és mi menti a baúvárt aki szabad fordításban felszólította Muskot h dugja fel magának a kapszuláját? :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34) Rive válasza bitpork (#33) üzenetére


Rive
veterán

Ja, monszun idején elárasztott barlang az pont olyan, mint a beszakadt bánya, ahol két hónapig is el lehetett húzni a mentést.

Elterjedt népszokás nulla tényleges rálátással belekotkodácsolni dolgokba. Folytasd nyugodtan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35) t72killer válasza #56573440 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha Musk tudna bármit a barlangi vízimentésről, ÉS nem akkor jön oda, amikor a gyerekek fele már kint van, akkor változna a véleményem.

#34: eléggé sok páleszt kell a bányamérnökkel itatni, hogy olyan kacskaringós járatokat ásasson, mint amilyen egy barlangban szokott lenni... De ez a példa is mutatja, hogy a problémát szakemberre kell bízni, aki látott már ilyet, sőt, alkalmasint járt már az adott terepen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) kenwood válasza bitpork (#20) üzenetére


kenwood
veterán

a trabant kritikajahoz sem kell autogyarat nyitni.

otletei rengeteg embernek vannak.
penze,kapcsolata,kitartasa es szerencseje viszont csak x milliobol egynek.
ahogy az elnokok,miniszterelnokok, ugy a cegtulajok sem szemelyek,hanem intezmenyek.
nyilvan nem o tervezte a teslat,es nem irta a paypal forraskodjat sem.
persze egy jo vezeto jo embereket alkalmaz,tehat valamit tud az ember,de attol meg nem lesz totumfaktum mindenben is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37) #56573440 válasza t72killer (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor miért nem azzal kezded, hogy szerinted szükséges volt a beszólás a búvár részéről és kész. Mert ennek két állapota van, hogy nem vagy hogy de. Mivel még mindig vitatkozol velem ezek szerint ez tök rendben van és pont szükséges volt. Hogy miért vagy mi értelme volt, azon túl hogy semmi, azt soha nem fogjuk megtudni, de elfogadom, legyen. Sőt kifejezetten kellett is most hogy így mondod. :R

(#38) razorbenke92 válasza t72killer (#15) üzenetére

ebből a hozzászólásból azért látni vélem, hogy nem csak Musk a hisztizsák ;]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#39) bitpork válasza Rive (#34) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ott tévedsz hogy két valós esetet részleteibe kapaszkodsz, de itt emberi hozzáállásról van szó! A búvár olyat mondott amit nem h nem illik, de igen csak szégyellhetné magát - intellektus nem lesz attól valakiből h egy dologhoz ért. (Trump is jó példa, de lehetne a végtelenségig sorolni) Azt kell megérteni, hogy a segítséget el lehet fogadni vagy el lehet utasítani de mindkét esetben ezt emberi módon kell tenni.
Musk hibázott-e amikor így reagált? Igen. De a mentésben részvétel sem ment senkit aki inszeminálásra szólít fel. És nem , a helyzet nem ad neki erre felmentést (sem a búvárnak, sem Musknak).

MOD

(#36) kenwood: a tesla és a villanyautózás nem lenne ott ahol most van ha nincs Musk. Ezen kár rugózni. Tény hogy vannak olyan emberek az alkalmazásában akik a szakmai részébe többet tehettek bele mint ő maga, de mindenki előtt ott volt a lehetőség. Fenntartom: bárki aki fel tud mutatni legalább hasonlót, alappal támaszthat vele szemben elvárásokat. A többi , pont mint a trabant esetében, ajvékolás.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40) Rive válasza #56573440 (#37) üzenetére


Rive
veterán

Ha a 'szükséges' helyett itt a 'megalapozott' vagy esetleg az 'őszinte' környezetéből szerepelne valami jelző... akkor valeszeg nem lenne vita.

#39: itt emberi hozzáállásról van szó!
Igen. Arról, hogy valaki belekotnyeleskedik olyasmibe, amihez nulla lövése van.
Te itt ezt még azzal tetézed, hogy még csak leállni se tudsz, és megpróbálsz újabb és újabb mellékhajtásokon kisajtolni magadnak valami kreditet. Az előbb a chílei bányászok felhozatala, mostmeg hirtelen emberi hozzáállás.

Hát, lóf@szt. Arról a nagyszerű emberi hozzáállásról szól a dolog, amit belekotkodácsolásnak szokás hívni. Köszönjük a példamutató részvételt :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) #56573440 válasza Rive (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

Megalapozott egyáltalán nem lehet ebben a formában a kommunikációja egyik félnek sem. Hogy őszinte az pedig nem mond ellent annak amit írtam. Nem értem hol a gond. :(

(#42) kenwood válasza bitpork (#39) üzenetére


kenwood
veterán

Az ajvekol szot a szelsojobboldali elemek kisajatitottak, igy kulturemberek kozott tiltolistassa valt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43) t72killer válasza bitpork (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokan elfelejtik azért az első lépést, ami nem szavakról/nyilatkozatról szólt: Musk nagy hírverés közepette odaküldött egy használhatatlan prototípust a mentési munkálatok közepébe. SzVSz ez majdnem akkora tahóság volt, mint a pedózás (sőt, ha bedőlnek neki, emberéletekbe került volna). Ezen a ponton gondolkoztam el, hogy igazából a hatóságoknak le kellett volna zárni a területet úgy, hogy se újságíró, se egyéb "semmi hasznot nem hajtó" ember ne férjen a munkálatok közelébe, csak a hivatalosan invitált mentőszervezetek és a hozzájuk tartozó logisztika. Ezesetben nem a búvártól, hanem xy biztonsági őrtől kapta volna az elutasító választ a fémkuki.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) bitpork válasza Rive (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A bányászincidens megemlítését sem értetted meg - sajnálom, de az én szerény képességeim nem elegek a megvilágosodásodhoz, bármilyen jó szándékkal állok hozzá :R

(#42) kenwood: :R mea maxima culpa, senkit nem akartam megbántani vele :R

MOD

(#43) t72killer: én még mindig ott tartok h hiába a használhatatlan ötlet, itt emberéletekről volt szó. És amíg nem tudja nekem bizonyítani bárki h Musk nem segítő szándékkal tett meg minden tőle telhetőt, addig a tegye fel magának nyilatkozat konkrétan olyan mintha konzíliumnál az egyik orvos azt mondja a másiknak h menjen a picsába. Szerintem mindenki azért volt ott h segítsen a maga lehetőségeihez mérten.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45) Cathfaern válasza t72killer (#43) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért azt ne felejtsük el, hogy a búvárszakma egyöntetűen mondta, hogy ez egy precedens nélküli eset, most csinálnak valaha először ilyet, és semmi garancia nincs arra se, hogy akár egy embert ki tudnak hozni. Szóval azért ne úgy állítsuk be a dolgot, hogy odamentek a búvárok, akik 100%-ig biztosak voltak a dolgukban, tudtak mindent, csak hagyni kellett őket dolgozni, erre jött pár köcsög aki zavargatta őket.

(#46) kenwood válasza t72killer (#43) üzenetére


kenwood
veterán

Mivel bejutni sem tudott volna,igy az embereletek tobbesszamban azert tulzas,de valoban nehezen ertheto, mit is akart.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) t72killer válasza bitpork (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy korai cikk, még a "tengeralattjáró" előttről.

"Elon Musk amerikai nagyvállalkozó pénteken Twitter-üzenetekben tudatta intézkedéseit azután, hogy egy twitterező* szemére vetette: nem tesz eleget a barlangban rekedtek kiszabadításáért.

A mágnás – akinek nevéhez többek között a SpaceX és a Tesla vállalkozások fűződnek – Boring nevű cége járatos az alagútfúrásban, nagyon fejlett radarja van földrétegek vizsgálatához. Szakemberei azt ötlötték ki, hogy

egy légjárat fúrásával ki lehetne menteni a Tham Luang barlangrendszerben rekedt tizenkét diákot és edzőjüket.

Az ifjúsági focicsapat tagjai és edzőjük június 23-án rekedtek benn a Bangkoktól ezer kilométerre északra fekvő barlangrendszerben.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) pénteken levelet küldött a thaiföldi labdarúgó szövetségnek, mély együttérzéséről biztosítva a gyerekek és edzőjük családjait, egyúttal meghívta a barlangban rekedtek fiúkat Moszkvába, a jelenleg zajló labdarúgó világbajnokság döntőjére, amely július 15-én lesz. A fiúk – focisták lévén -, rendszeresen kérdezősködnek a rájuk vigyázó búvároktól a vb történéseiről.

A mentésben pénteken meghalt egy búvár. A 38 éves férfi korábban tagja volt a thaiföldi haditengerészet elit alakulatának.

Feladatát ugyanakkor még teljesíteni tudta: eljuttatott egy oxigénpalackot a kijelölt helyre, de visszafelé eszméletét vesztette és meghalt.

A búvárok oxigénpalackokat helyeznek el a barlangban tervezett több kilométeres mentési útvonal mentén.

A mentésbe önkéntesen bekapcsolódó dán búvár, Ivan Karadzic a nehézségeket jellemezve a dpa német hírügynökség tudósítójának elmondta, hogy a kifelé vezető járatok „helyenként olyan szűkek, hogy le kell venni a magukra öltött oxigénpalackot**, és maguk előtt áttolni a szűkületen”. Szavai szerint ezt a problémát csak valamilyen speciális búvár felszereléssel lehetne áthidalni."

*Na ez a tajparasztja is megérdemli a kokit... Mi köze hozzá? Az összes milliárdost végigkopogtatta?
**Valaki fejbevágná végre az idióta újságíróját, aki folyton csak oxigénpalackokról beszél? Persze, O2-t is visznek, de a fő légzőgáz nem az (levegő, nitrox, heliox).

#45-46: viszont bármilyen nagyobb merev tárgyat levisznek, az eltömi a járatot (a fenti cikk ismeretében garantáltan), és mire kiássák, a bent ragadtaknak valszleg késő.

#45: azért a magyar barlangi mentőbúvárok véleményét kikérném - mégha a világsajtó nem is ismeri, de a magyarországi barlangrendszerekben is történt egy-s-más az elmúlt 50évben. Persze, komplett iskolás osztályt nem kellett több km-nyi járaton áthozni, ez tény. Ahogy az angol cikkeket olvasom, profi munka volt, ha egy mód volt a mentésre, azt megtalálták.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Kalandor válasza bambano (#32) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

mitől pedofil egy búvár, aki gyerekeket ment?
Sztereotípia, hogy a Thaiföldön élő idős, egyedülálló, fehér férfiak nem csak az érett mangó, hanem az éretlen kisfiúk miatt vannak vannak ott.

(#49) bitpork válasza t72killer (#47) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Megint ott vagyunk h elveszünk a technikai részletekben. Segíteni akart? Paraszt volt vele valaki? Rosszul reagálta le?
Mindháromra 'Igen' a válasz. Ettől még nem kell ekézni - szerintem. Valószínűnek tartom ha én is, ráadásul külső felszólításra, időt és energiát áldoznék a lehetőségeimből amire így reagálnának, nem lenne őszinte a mosolyom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50) bambano válasza bitpork (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"és mi menti a baúvárt aki szabad fordításban felszólította Muskot h dugja fel magának a kapszuláját?": több dolog egyszerre:
1. amikor kijön egy sok órás merülésből, fiziológiailag úgy néz ki a szervezete, mint aki belőtte magát. ezzel szemben musk normál állapotban volt.
2. a búvár látta, mi van ott, musk nem.
3. teljesen más kategória valakinek a tettét kritizálni, mint valakit kritizálni.
4. musk kibicelt, a búvár nem.

tehát bárhogy csűrjük-csavarjuk, nem egy kategória a két kijelentés, nagyon nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#51) bambano válasza Kalandor (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt el tudnám hinni, ha a búvár ott lett volna kisfiúkat zaklatni, és a baleset hírérre a szomszéd kisfiúzaklatóból gyalog ment volna oda. de, amennyire én tudom, a baleset hírére repültek oda sokan külföldről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) bitpork válasza bambano (#50) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

1: normális ember ilyenkor nem a sajtónak nyilatkozik hanem pihen. Különösen nem gyalogol bele bárkibe alpári módon.
2: pont emiatt nem beszél hülyeséget, hanem ezt kulturáltan elmondja és ezzel elutasítja a felajánlott segítséget. Schlos-pass mindenki nyer.
3: Ezzel azt akarod mondani, hogy a ma-holnap életbe lépő politikus védelem alaptörvény ellenes? :P Komolyabbra fordítva a szót, ezt már megválaszoltam. Különösen irritáló ha nem a tartalommal hanem a csomagolással sértegetnek.
4: Musk segíteni akart, a lehetőségeit felhasználva. A búvár is. Utóbbi segítsége hasznosabb volt, de attól még egy alpári pöts. De ezt is leírtam már.

Megint hangsúlyoznom kell (mert láthatóan senki nem akarja megérteni) nem Muskot védem. A búvárt támadom. Nagy a különbség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53) kemotox válasza bitpork (#52) üzenetére


kemotox
addikt

Majd ha letettél annyit az asztalra, mint a búvár, akkor. Ismerős a szöveg?

(#54) bitpork válasza kemotox (#53) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát amíg neki vannak fogadatlan prédikátorai, addig kell az ördög ügyvédje is ;)

MOD

Bár azt gondolom, ha nem is búvárkodással, de a folyamatos pénz és egyéb adományokkal a menekülteknek már van mit mutogatnom.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55) t72killer válasza bitpork (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Musk segíteni akart"
Akkor még1x leírom: "A mentésbe önkéntesen bekapcsolódó dán búvár, Ivan Karadzic a nehézségeket jellemezve a dpa német hírügynökség tudósítójának elmondta, hogy a kifelé vezető járatok „helyenként olyan szűkek, hogy le kell venni a magukra öltött oxigénpalackot, és maguk előtt áttolni a szűkületen.” Júli 6. A "tengeralattjáró"-t csak ekkor kezdték "tervezni". Minek, ha aki bejárta a járatot, jelezte, hogy esélytelen?

Miért nem küldött akkor szivattyút (ami a végére meg is nyekkent) és búvárpalackokat - amit kértek a mentők? Ezeket sokkal hamarabb a helyszínre tudta volna küldeni. Már bocsi, de ha valaki szomjas és vizet kér, nem ugrok el pizzáért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56) Kalandor válasza bambano (#51) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akit Musk lepedózott, az ott élt. Szerintem nem kell ebbe sokat belelátni, Musk szellemi bútorzata egyedi*, elöntötte az agyát a szar és hirtelenjében ezzel a sztereotípiával tudott "visszavágni".

* Életrajzi könyvében szerepel, hogy volt egy személyi asszisztense, aki 10-15 évig mellette volt, napi 16 órát dolgozott, minden titkát tudta, szinte a gyerekeit is nevelte, majd amikor kért valami fizetésemelést vagy mit, azonnal kirúgta, és még le is alázta azzal, hogy simán el tudja végezni a munkáját ő maga. Ezt a csaj maga mondta el az írónak, de azt is, hogy ennek ellenére nem haragszik rá, rosszat nem tud mondani. Az ilyen embereknek van egy varázsa, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#57) cskamacska


cskamacska
addikt

vótmá? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#58) t72killer válasza Kalandor (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A beosztottjával sem normális így viselkedni, egy olyan emberrel meg pláne nem, aki nem tőle kapja a fizetését. A gyerekkori frusztrációiért áll bosszút a világon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) bitpork válasza t72killer (#55) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én pedig újra megismétlem: segíteni akart a lehetőségei szerint. Tudom mérnökként már a mozgólépcsőt sem tudod feldolgozni, de ezt fogadd el :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60) t72killer válasza bitpork (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha tényleg segíteni akart, akkor ezt egy hároméves gyerek módjára tette (=pizzát rendelt a szomjas embernek), ennek tudatában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61) Kalandor válasza t72killer (#60) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tűnhet 3 éves gyereknek, de lehet, hogy volt egy ilyen beszélgetés például:
- Mr. Musk, hagyjon már a hülyeségeivel, 15 inch széles csak az átjáró!
- Oké, holnapra legyártatok egy vízalatti légkalapácsot és holnapra 30 inches lesz az átjáró, ahol elfér a tengeralattjáró.

Ő mást tekint problémának, megoldásnak és lehetőségnek. Ilyen a személyiségszerkezete, annak minden előnyével és hátrányával. De ezért jutott el oda, ahova, mert másképp gondolkodik.

Most bunkó volt, viszont a jószándékában nem kételkedem, csak elvesztette a kontrollt, sok volt a stressz (amit mondjuk az életrajzi könyve szerint emberfelettien bír), szabin van a pszichológusa, vagy talán szó szerint elgurult neki, hiszen itt ő maga írja, hogy bor + nyugtató volt a estére.

(#62) Eastman


Eastman
őstag

Szerintem amíg Musk tényekkel nem bizonyítja azt, hogy a búvár pedo, addig a szócsatában vesztésre áll.

Mi lesz a pc-vel, ha az influenciások a közösségi médiában egy napon majd mind fittyet hánynak rá? Ja, vagy két telehasú fehér férfi gusztustalan vitája nem lehet felháborítóan nyugalmat zavaró? Egyébként Musknak, mint felelős üzletembernek / cégtulajdonosnak / vezetőnek, gondolnia kell(ene) a pedo vásárlói lelki békéjére is. ;] Profitot veszít így, ezt a dinnyeárus Marika néni is tudja.

Vihar ez egy kanál barlanglében. Gyerekek jól vannak, minden egyéb plusz mondat az ego harca és bukása. Itt is, ott is.

Mert mindenkinek joga van ahhoz, hogy önmagát megszégyenítse.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#63) janeszgol válasza Eastman (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Ha van egy kis esze ennek a Musknak (és van, csak nem mindig a helyén), akkor a búvár csapatot honorálja valamilyen formában. Vannak olyan országok, ahol nincs pedofília, állítások szerint ezekbe az országokba utaznak pl az USA-ból is, akinek erre van gusztusa, de csak úgy megbélyegezni valakit ezzel...
Azzal, hogy le pedozta a búvárt, a gyerekeken is élcelődött. Nem szép. Ez olyan, mintha bemennék egy gyermekkórházba és éppen a - mondjuk rákos - gyereket vizsgáló, gyógyító orvost le pedofiloznám. Ezzel a lépéssel a gyereket is sérteném, ami abban a helyzetben még nagyobb bűn is, mintha egy óvóbácsinak mondanám a csoportban, bár ilyen súlyos váddal őt sem szabad.

(#64) t72killer válasza Kalandor (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nincs olyan, hogy holnap, mert holnap jön a felhőszakadás és aki palack nélkül marad lent, az megfullad. End of story. Igen, pont úgy látja a problémákat, mint egy 3éves, a realitások helyett a saját ötleteit akarja keresztülverni. És igen, az idő néha gyorsabb, akkor is, ha napi 25órán át szöges korbáccsal veri a rabszolgáit az alkalmazottait.

Egyébként milyen előnyt gondolt a konzervdobozának egy rugalmas búvárruhához képest? Ezt a vackot még medencében se fogja tudni gyorsabban vontatni egy búvár, mint egy sokkal kisebb keresztmetszetű beöltöztetett gyereket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65) LLapy


LLapy
csendes tag

Ez alapján úgy tűnik kérték, hogy folytassa a munkát a kapszulán:
https://twitter.com/martinengwicht/status/1019383244104568832

Ha jól értem az egyik mentőbúvárral levelezett, aki aggódott a legkisebb srácért és azt írta Musk-nak, hogy megéri folytatni a munkát és hasznos lehet, ha az esőzés folytatódik.

zizé

(#66) Feketelaszlo válasza bitpork (#20) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Musk is alkalmazotti státuszban van, még ha látványosan ciki kirohanásokkal is szokott hangot adni annak, hogy neki ez mennyire nem tetszik. Sőt, az itt fórumozók kb. 5 perc / kattintás távolságra vagyunk attól, hogy a főnökei lehessünk a Teslában (még ha csak kis részben is). Ennek következményeként nem is értem hogy merülhet fel, hogy nem szabadna retorziók nélkül megítélni az eredményeit vagy esetleg kritizálni őt.
S még ha el is fogadjuk azt a verziót, hogy ő valójában egy technokrata Teréz anya és 100%-ban önzetlen felajánlás volt a részéről az egész történet, akkor sem mentség a hülyeségre a segítőkészség. Egy fizikustól pláne. Ez az ötlet nagyjából akkora marhaság volt, mint mikor Teller Ede arra tett javaslatot, hogy hidrogénbombával kéne Alaszkát terraformálni. Nem von le a többi eredménye értékéből, de az adott projekt attól még napnál is világosabban őrültség.
Egyébként már 2 játékfilm is készül a mentésről - erős a gyanú rá, hogy Musknak ezzel a kis szájkaratézással sikerült kiharcolnia, hogy ő is megjelenjen a forgatókönyvekben - még ha nem is olyan szerepben, amilyenben szeretett volna.

(#67) Kalandor válasza Feketelaszlo (#66) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

akkor sem mentség a hülyeségre a segítőkészség.
adott projekt attól még napnál is világosabban őrültség.

Stanton to Elon: "We're worried about the smallest lad please keep working on he capsule details"
Vagy a búvárcsapat tagja is hülye vagy Musk sem az.

Ez az ötlet nagyjából akkora marhaság volt, mint mikor Teller Ede arra tett javaslatot, hogy hidrogénbombával kéne Alaszkát terraformálni.
Nem csak javaslat volt, hanem 31 robbantás.

[ Szerkesztve ]

(#68) t72killer válasza Feketelaszlo (#66) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Teller Ede arra tett javaslatot, hogy hidrogénbombával kéne Alaszkát terraformálni"

:Y?! (köszi, sztem már most sokkal jobb formája van, mint az ember által lakott területek 90%-ának...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Azóta azért már eszébe jutott bocsánatot kérni a búvártól. Talán kicsit visszatetsző volt, hogy miközben párszáz elkötelezett búvár előtt ott volt a lehetőség ami keveseknek adatik meg, hogy olyat tegyenek amiért évtizedek múlva is hősként fognak emlékezni rájuk, egy tag valami vasbödönnel ellopta előlük a médiafigyelmet. Ki tudja, lehet én is ingerülten nyilatkoztam volna.
Én mondjuk arra gondoltam, hogy egy marha hosszú rugalmas gumicsövet kéne letolni (mondjuk olyat mint amiből a könnyű motrcsónakok készülnek), aztán szépen kiballagnak, de mit értek én a barlangi mentéshez. Gondolom Muskék bödönje is valami olyan volt, ami mérnökszemmel papíron jól nézett ki, de a gyakorlatban nem állná meg a helyét. Én is gyakran találkozok ilyen helyzettel, hogy valami papíron jól néz ki, aztán ott állunk két mérnökkel és vakargatják az állukat, hogy dehát kiszámolták kétszer és tökéletesnek kéne lennie, csak a valóságban mégis rossz.
Egyébként másodszorra már valami továbbfejlesztett rugalmas anyagból készült szerkezetről is volt szó, hogy könnyen lehessen mozgatni a járatokban. Talán később lesz egy olyan válzotata, ami már lehetővé teszi, a végtagok szabad mozgását is, hogy még szűkebb helyeken átférhessen az ember. Talán egyszercsak, csökkentendő az esélyét, hogy a testtől elálló részek beakadjanak mindenfélébe, testhez simuló neoprén anyagból kezdik készíteni. Talán... talán...

(#70) t72killer válasza Kisgépkezelő (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mérnök vagyok (és ha jól rémlik Musk is az), de ezt a feladványt tuti nem merevfalú cuccal oldanám meg:

Egyébként nem világos, hogy miért jobb (bármilyen kicsi) gyerkőcnek 10órán keresztül kapszulába zárva lenni egy szárazruha helyett:F? Szkafanderfélét küldjön a gyerkőcöknek - azaz a SpaceX másik raktárában nézelődjön. Kisebb keresztmetszetű mint bármilyen kapszula, és hajlik, ha kell. Merev kapszulára csak omlásveszély esetén van szükség, vagy ha valami módon megoldott a nagysebességű szállítás egy hosszú tiszta szakaszon és valami áramvonalas szerkezet kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71) kenwood


kenwood
veterán

kellett volna folejuk egy nagy lyukat robbantani,es lelogatni egy kotelet.
vagy ilyen metro epiteshez hasznalt furo

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72) t72killer válasza kenwood (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól rémlik, elkezdtek fúrni, csak az elég lassú folyamat. Robbantgatás nem jó, beomlasztotta volna a járatot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#73) 8th válasza bitpork (#59) üzenetére


8th
addikt

Hagyjuk már ezt a baromságot. Ha valóban segíteni akart volna akkor felveszi a kapcsolatot az illetékesekkel, hogy szarom a pénzt gyerekek miben segíthetek mire van szükségetek. A kapott válasz tekintetében küldhetett volna pénzt, felszerelést, akármit amire ott és akkor ténylegesen szükség volt/lett volna. Marhára nem ez történt. :U
Erre az egész ügyre musk csak egy újabb alkalomként tekintett, hogy újfent reklámozhassa magát egy kicsit. Nem jött be. Elhajtották az idióta felvetésével együtt. De az egoista szerencsétlen képtelen elviselni ha nem az ő akarata érvényesül és pusztán gyerekes sértettségből visszatámadott egy ilyen f*szsággal. Undorító ez a viselkedés. Nem elítélendő vagy helytelen hanem egyenesen gyomorforgató és undorító. Szépen kimutatta a foga fehérjét.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#74) Kalandor válasza 8th (#73) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hagyjuk már ezt a baromságot.
Szerintem is hagyjuk ezt a baromságot, hogy folyik egy tűrhető diskurzus, vannak érvek, megpróbáltak az emberek tájékozódni, aztán valaki nulla infóval berúgja az ajtót és flamel teljes sávszélességgel.

Ha valóban segíteni akart volna akkor felveszi a kapcsolatot az illetékesekkel
Musk felvette a kapcsolatot, kérték a munka folytatására. Hogy utána valami kisiklott, az már más kérdés.

(#75) Fred23


Fred23
nagyúr

Musk tényleg gyerekesen ostobán viselkedett, csalódtam benne. A búvár nem érdekel, ő nem akkora közszereplő, hogy meg kéne tanulnia normálisabban nyilatkozni.

(#76) razorbenke92 válasza t72killer (#70) üzenetére

Már korábban is emlegetted ezt az áramvonalasság dolgot, és most újra kiemelted. Én is mérnök vagyok és a pókszakmai ösztönöm most is szirénázott. Kifejtenéd pontosabban, hogy egy búvárruhás embert miért könnyebb a vízben vontatni/tolni mint egy palackot?

Itt egész jól összehasonlíthatóak a különböző emberi pózok, és különböző geometriájú burkolatok. Ne tekintsünk el attól, hogy a henger frontkeresztmetszete akár 2,5x akkora mint az emberé. A C0 érték egy teljesen előre kifeküdt embernél 0,6. Musk kapszuláját valahol a "Vector tandem" körül tudom elhelyezni alakban, melynek C0 értéke 0,13. Tehát még háromszoros frontkeresztmetszettel is 0,39 vs. 0,6 egység a hatékony frontkeresztmetszet. Kétharmada egy búvárruhás emberének.

U.i.: Offba tettem, mert ez már távol áll a témaindító írástól.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#77) t72killer válasza razorbenke92 (#76) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mélyedtem bele túlságosan, csak a frontkeresztmetszetet néztem: lényegesen nagyobb frontkeresztmetszetű tárgyat mozgatsz egy cső belsejében. Azaz számít a barlang falától való távolság is, ami egy vékonyka búvárpalántánál nagyobb, mint egy gázpalacknál. Az meg csak hab a tortán, hogy a súlyokat, palackokat kívülről fércelték rá, így az a C0 se lesz olyan mutatós a valóságban.:

A búvár-énem meg sikít, ha erre a képre nézek, ezek a búvárok nagyon messze állnak a barlangitól, lóg mindenük -> nem ártott volna az ötletelés szinten olyan embereket bevonni, akik jártak már vizes barlangban... USA-ban azért elég sokan csinálják a barlangi búvárkodást.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78) Eastman


Eastman
őstag

Nekem a kapszuláról mindig az jut az eszembe, hogy ha a belsejében bepánikolna egy gyermek, nehezebben tudod megnyugtatni vagy ha szükséges; visszarángatni biztonságos helyre, esetleg oxigént adni a szájába, nyugtatózni vagy újraéleszteni.

Musk és csapata biztosan a legjobbat hozta ki magából. Mégis úgy gondolom, hogy a szűk járatokban - a kapszulával szemben - előny lehetett az emberi test hajlékonysága, a pihenőhelyeken a gyors állapotfelmérés lehetősége és vizuális kommunikáció.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#79) t72killer válasza Eastman (#78) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy bizony. És ez nem egy 5perces gyorsjárat, 11 óráról van szó, ha jól rémlik.

A "polcról lekapott" első ötletüket forszírozták végig:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80) Polllen válasza bambano (#50) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is így gondolom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81) kenwood


kenwood
veterán

Semmi nem menti egyikuket sem.
kulturember ket felesutan sem mond olyat,mint a buvar
ahogyan a valasz reakciora sem mentseg ez az elozmeny.
ket bunko egymasra talalt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82) t72killer válasza kenwood (#81) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kultúrember volt, hanem munkáját végző búvár. A másik meg vállalatvezető, sok ember főnöke, "influenszer".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83) kenwood válasza t72killer (#82) üzenetére


kenwood
veterán

es a buvarok lehetnek bunkok ?
szerintem egy utcasepronel sem alap ez a kommunikacio.
ha mindenkepp oda akar csapni,lehet azt szofisztiikaltan is. meg jobban is faj, ha a szoveg pc,de a tartalom megsemmisito.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84) Rive válasza kenwood (#83) üzenetére


Rive
veterán

es a buvarok lehetnek bunkok ?

Hát, amíg bemennek az iszapos szmötyibe a hegy alatt embert menteni, addig engem speciel nem érdekel, volt-e gyerekszobája.

Ps.: pláne, hogy csak egy ember halt bele a dologba, és az se a mentettek közül.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#85) t72killer válasza kenwood (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért tartjuk őket, hogy bemásszanak az iszapba és hozzák ki a gyereket élve, nem azért, hogy HR-es kisasszonyt megszégyenítő "soft skilljeik" legyenek. Nem embereknek parancsolgatnak, alkalmazottaikat szivatják, f.ssák tele a fészbúkot-twittert, hanem DOLGOZNAK, a saját életüket kockáztatva (szó szerint, ebben az akcióban az egyik búvár ottmaradt...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#86) #56573440 válasza t72killer (#85) üzenetére


#56573440
törölt tag

És Rive:

Akkor légyszi húzzátok meg a határt, akitől elnézhető ez a féle viselkedés és akinek már nem. Mert a közmunkás is dolgozik, és a darukezelő is kockáztatja az életét. Egy pilóta megmondhatja bármelyik idióta managernek meg bármilyen pénzes semmittevőnek, hogy anyád? Egy orvos? Csak az aki sebészként három műszakozik talpig vérben, vagy a százmillákon ülő nőgyógyász is?

Vagy tök mindegy mer' utájjuk a Muskot és lehet koccóni mer' csak fikázni gyüttünk. Vagy ér az összeset utálni Gatest meg a felső 100-1000 teszetosza semmittevő herevere milliárdost. Vagy csak azt aki fent van twitteren. Mert kezdem nem érteni, eddig azt hittem kettős mérce, de vannak kétségeim...

(#87) t72killer válasza #56573440 (#86) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű: akinek nincs beosztottja/nem a hatalmával él vissza, annak sokkal többet nézek el, mint aki hat pénzeszsákon ülve a munkavállalóit/anyagilag tőle függőket zsarolja.

Gates-el semmi bajom:F, Alapvetően Musk-al se, amikor nem ilyenek tol a médiába.

"Kettős mérce": c.ánygyerek az utcában anyázik rád, illetve a főnököd anyázik rád - ugyanaz a tett, ugyanúgy is érzed magad utána? Vagy esetleg utóbbi esetben a megélhetésedért kezdesz rettegni? Sőt, annyit mondott volna Musk, hogy "te meg kapd be mélytorokra", akkor egálban lennének és egy szavam nem lenne, mivel kb azonos súlyú beszólás arra, amit kapott. DE nem életfogytos bűncselekménnyel rágalmazás...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) Rive válasza #56573440 (#86) üzenetére


Rive
veterán

Akkor légyszi húzzátok meg a határt

Szerintem eléggé meghúztam föntebb a határt :F

utájjuk a Muskot
Utáljad, ha akarod: a magam részéről elkönyveltem már rég, hogy a legtöbb sikeres managgee pszichopata.
Oszt' van, amikor ez előbugyog belőlük nyilvánosan is, és épp nincs kéznél a PR szaki, hogy a kezükre üssön vagy betömje a szájukat.
Előfordul.

Ha a fönököm lenne, lehet, hogy utálnám. Szerencsére nem az, úgyhogy nem utálom. Viszont ebben az ügyben az összes szimpátiám a mentőcsoporté.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#89) #56573440 válasza Rive (#88) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem meg nem. Az adott szituációban jelentetted ki, hogy aki szmötyibe megy életet menteni annak lehet. A kérdésem az volt, hogy kinek nézed még el a beszólogatást? Hol a határ aki még mondhat olyat hogy dugd fel a seggedbe ország világ előtt, és hol ahol már nem? Csúszós ez a leejtő az a baj...

T72:

Tehát az alkalmazotti jogviszony és a készpénztartalék függvénye, ki mit nyilatkozhat és mi fér esetleg még bele nálad. Az azért kemény.

"c.ánygyerek az utcában anyázik rád, illetve a főnököd anyázik rád - ugyanaz a tett, ugyanúgy is érzed magad utána?"

Mindkettő valójában egy tajparaszt, és le is vonom ezt a következtetést. Egyiknek se nézem el, se az orvosnak, se a búvárnak, se Gatesnek, se az asszonyak. Mivel itt a búvár nem az alkalmazottja volt, így ő a cigánygyerek -és én vagyok a pc, amikor egy indiából származó népcsoport nevét nem nevezzük nevén... romának ők hívják saját nyelvükön saját magukat...-.

Amikor kitalálta hogy szarrá fúrja a földet és letereli a forgalmat a föld alá az összes várostervező jogosan mondhatta volna hogy húzz az anyádba b+ a baromságaiddal. Szakmailag teljesen megalapozatlan, megvalósíthatatlan, akkora öngól, hogy nagyon. Mégsem történt meg.

Nekem halál mindegy egyébként, csak nagyon érdekel hogy egyesek miért hiszik azt, amit hisznek. A megoldáshoz nem kerültem jelentősen közelebb, de legalább ki lett engedve némi gőz és ez is valami...

(#90) Rive válasza #56573440 (#89) üzenetére


Rive
veterán

Csúszós ez a leejtő az a baj...

Nem csúszós, csak épp így kívülről egy rakat kibicnek rohadtul nincs fogása a prioritásokra... :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#91) kenwood válasza t72killer (#87) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem meg szimplan arrol van szo,hogy neked antipatikus Musk,igy barmilyen ervet felhozol, hogy megvedd azt,akivel egy platformra kerultel.

A profi buvarkodas elve nem kuli munka,hanem inkabb intellektualis,de egy utcasepro,foldmunkas sem lehet fixen bunko, tehat nekik sem lenne mentseg.

En amugy irigylem azokat, aki egziszencialisan meg tudtak oldani, hogy segitsenek. Nekem nem lenne penzem,szabim csak ugy odamenni

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92) t72killer válasza #56573440 (#89) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, ez a te verziód, elfogadom, hogy neked ez a véleményed. Nekem meg az, hogy van különbség a kettő között. Nagy.

Agyameldobom, amikor összemossák a bolti lopást és a családirtást, lévén bűntény mindkettő:W Hasonlóképpen, amikor egy hatalomból beszélő pofa hergeli a népet népirtásra vs ugyanazt a szöveget a részeg tata nyomja a kocsmában.

#91: Musknak ez a húzása nem szimpatikus nekem, egyébként olvastam a tweetjeit, sok szimpatikus volt benne. Az AI-vel kapcsolatban is osztom a véleményét és a SpaceX előtt is emelem kalapom. Ez a mostani egy egyszeri botlás volt, ami sztem fő-tuskóság kategóriába tartozik.

"A profi buvarkodas elve nem kuli munka,hanem inkabb intellektualis,de egy utcasepro,foldmunkas sem lehet fixen bunko, tehat nekik sem lenne mentseg."

Ok, majd ha egy családtag lesz bent, a mentőakció előtt egy HR-es csapattal kiszűrjük azokat, akiknek nem elég PC a szóhasználata.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93) idegen lény


idegen lény
őstag

Mondom én, hogy elnök lesz belőle.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#94) idegen lény


idegen lény
őstag

Amúgy a búvár igencsak jól járhat, ha ezért beperli.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#95) t72killer válasza idegen lény (#94) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Musk nyilvánosan bocsánatot kért, sztem ezzel az ügy le van zárva. Tuskóság volt, de nyilvános bocsánatkérés után pereskedni sztem ugyanúgy tuskóság.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96) kenwood válasza t72killer (#92) üzenetére


kenwood
veterán

Egyebkent a SpaceX is exhibicionizmus. Az,hogy az egesz vilagot elorebb viszi,csak egy mellekszal.
Ha nekem lenne annyi penzem,hogy nem tudom mire kolteni,biztosan beszallnek az urbizniszbe, mert baromi erdekes dolog.
Engem sem erdekelne,ha bukok rajta, mert sokkal jobban lekot,mint mondjuk a horgaszat, vagy 25. sportkocsi a garazsban.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#97) t72killer válasza kenwood (#96) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban nagyon látványos, viszont hasznos dolgokat csinál. Olcsóbbá tette az űrbe történő teherszállítást (műholdak pályáraállítása, stb), sztem meg fogják oldani a Mars-missziót is, amiből talán a leghasznosabb nem is az ember odavitele, hanem az új területek felfedezése, további kutatás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) #56573440 válasza Rive (#90) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor a szokásos nagy beszólás aztán terelés, értem... Máskor írd előre, hogy csak a szél fújja, nem töröm akkor magam ha nincs mire. Ha a kérdésre is van válaszod térjünk rá vissza pls, de ez a szokásos korozes ez így uncsi már...

(#99) bambano válasza t72killer (#95) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért amit musk mondott, az csak nagy jóindulattal nevezhető őszinte bocsánatkérésnek. sokkal inkább hinném, hogy 5 pr-os meg 8 válságkommunikációs szakember ugrált musk fején napokig, hogy kérjen bocsánatot, amit nagy nehezen, a fogát szívva megtett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.