Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [dddd4:] T-Mobile

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Régen én is Westeles volt, még 8ikban volt ez (kb 5 éve), akkor nagyon szerettem, de amint átvette a Tré, váltottam, Vodkás lettem, és bár lehet, hogy nem a legolcsóbb, de eddig nem volt gondom vele (kár, hogy eltörölték a másodperc alapú számlázást...). Pannonos még életemben nem voltam, lehet ki kellene próbálnom azt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) dddd4 válasza Samus (#1) üzenetére


dddd4
tag

A Voda a legolcsóbb.

(#3) jorden06


jorden06
senior tag

Miért nem adtad el a telefonod 2004. októberében? :U Akkor még alig lehetett használt és megspóroltál volna magadnak cirka 2 év idegbajt.

(#4) Vamp


Vamp
senior tag

Well, ez érdekes probléma. Ilyenkor fogni kell magad, és venni egy SIM-et, nem pedig szívni mint a torkosborz. Egyébként nem teljesen értem, most a telefon vagy a szolgáltató szarakodott? (A másik, lehet hogy azért vonta a pénzt, mert be volt kapcsolva a roaming itthon. Nálam megesett, hogy szlovákiából hazafele automatikusan váltott magyar hálózatra, aktív roaminggal, és 300akat vont le percenként....)

(#5) dddd4 válasza Vamp (#4) üzenetére


dddd4
tag

Nem volt bekapcsolva, a határnál deaktiváltam.

(#6) dddd4 válasza jorden06 (#3) üzenetére


dddd4
tag

Ez a kárdés merült fel most bennem is.

(#7) Dufresne


Dufresne
addikt

Én biztos nem húztam volna idáig a dolgot, hanem cseréltettem volna velük SIM-et. Sztem az volt szar.
Amúgy már lassan 8 éve vagyok westel-es t-mobile-os, meg közben ugyanezzel a számmal 2 évig pannon-os voltam és kb mindig ugyanannyit fizettem, szóval nem érztem sehol sem nagy különbséget. Belföldi és külföldi telefonálásaimmal sem volt soha gond, szóval sztem csak valami nagy pech-ed lehetett sajnos :(

(#8) dddd4 válasza Dufresne (#7) üzenetére


dddd4
tag

3000-ret nem adok ki egy rohadt sim-ért. Egyébként néhány barátomnak is voltak ilyen problémáji t-mobile-os simmel.

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Ritka peches embernek tűnsz hallod (és ezt most ne offenzívának vedd, mod: úgytűnik Dufresne -el hasonlóra gondoltunk). Nekem ~2003 óta van meg az a Domino SIM kártyám amit használok, de előtte is volt 2 évig egy másik (ezt most anyám használja), és nem tudnék kiemelni egyetlen egy olyan dolgot ami ennyire durva lenne mint amiket leírtál. (kisebb gondok voltak persze, de azok hol nem fordulnak elő)

Roaming -ot én még sosem próbáltam, szóval erről nem akarok levegőbe beszélni, max. azt tudom mondani hogy apám már használta külföldön a mobilját, neki emlékeim szerint semmi gondja nem volt vele.

A WESTEL felírat eltűnéséről ha jól emlékszem kapott mindenki egy SMS -t pár héttel a frissítő üzenet leküldése előtt hogy melyik időpontban kellett bekapcsolva hagyni a telefont hogy megtörténjen a váltás (ha nem volt bekapcsolva vagy valószínűleg ha külföldi hálózaton tartózkodtál akkor WESTEL maradt, tudom mert anyám mobilján a régi SIM kártyámmal a mai napig így szerepel). Ez ugyanis vagy a SIM vagy a telefon bejegyzésének frissítését jelenti, majd a nálam okosabbak megmondják. (Emlékszem hogy tesómmal vártuk reggel a frissülést, mint máshol az ajándékokat karácsonykor... öhm, marad a gyerek ha játszik)

Az eltűnő egyenleggel kapcsolatban nem tudom olvastad-e már ezt: [1782 - Megrövidítés mesterfokon!] Nem tudom voltak-e már hasonlók annak idején, de nem tartom kizártnak, főleg ha rajtad kívül néha más is használta a telefonod.

A szolgáltatókról az én véleményem az hogy egyik sem sokkal jobb mint a másik. Az egyik itt trükköz, a másik ott. Én személy szerint a Westel mellett annó azért tettem le a voksomat mert akkor épp ők vezettek hálózati minőségben. Azóta összességében nincs vele gondom, maradtam náluk; nem vagyok az a típus aki pár forint különbségért egyből rohan másik szolgáltatóhoz (bár az is igaz, eleve nem telefonálok sokat, a leghosszabb hívásom is alighanem 15 perc lehetett és akkor is engem hívtak, mióta netem van még jobban redukáltam a telefonon keresztüli ügyeimet) Csak hogy a Vodafone ellen is mutassak egy példát: [Újra trükközik a Vodafone - Internet félig-meddig Szabadon] Ugyan az írásban van bulvár töltet, de igazságtartalma is van, csak nézz szét a Huawei modemes topikban a PH!-n. Nem minden fekete-fehér, egyik szolgáltató sem szeretetszolgálat.

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem tudom, nekem valamilyen formaban mar vagy hat eve van T-nel SIMem. Tavaly augusztusig feltoltosen toltam, azota elofizetek. Es soha semmi problemam nem volt veluk, kulfoldon is midnen rendesen ment, problema nelkul, pedig jartam Nemetoban, Olaszoban, Lengyeloban, stb. Mindig minden jo volt, problema nelkul. Amikor atvaltottam elofizetesre, akkor asszem ingye kaptam az uj simet. Es azota is tudom a szamlamat moderalni, holott folyamatosan kulfoldon vagyok. parszor ugyan elszaladt nagyon a szamla, de szepen belejottem. nem lehet, hogy valakik valahol beuujitottak egy klonsimet a tied melle?

(#11) Soockit válasza Samus (#1) üzenetére


Soockit
aktív tag

Azt, hogy mit ír ki a készüléket az attól függ, hogy mi van elmentve a hálózat kódjához szövegnek.
Anno Simens S45-nél ezt könnyen otthon át lehetett írni. Így meg lehetett csinálni, hogy a saját nevedet írja ki hálózatnak. Tehát anno nem SIM kártyát kellett volna cserélni hanem egy SW-t frissíteni amiben már jól szerepel a 21630-hoz rendelt szöveg. Persze ez nagyon régi telefonok esetében nem biztos hogy működik, mert lehet, hogy nem vették a fráadságot, hogy e miatt csináljanak egy ilyen SW-t.
Elég kétséges nekem ez a egyenleg ugrálgatás. Az biztos, hogy régen a DOMINO előfizetéseket másodlagos prioritásúként kezelték. Most nem tudom, hogy van.
Én mindig is Westel/T-mobile előfizető voltam vagyis volt kétszer Vodafone kártyám. Egyszer csak a GPRS miatt (másodlagos előfizetés volt), hívásra nem használtam arra ott volt a Westeles kártyám. Amikor eltelt az ingyenes 1 év (nem kellett havidíjat fizetnem csak a GPRS-ért) akkor megszüntettem, Majd a Vodafone hamarabb kijött azzal a csomaggal, hogy ingyen lehet beszélgetni flottán belül. Így (sajnos) vettünk egy ilyen előfizetést (5 db kártyával). Nagyon sokat idegeskedtem vele. Félreszámlázások, rossz vonal. Utóbbi nem hasraütésszerű, volt, hogy csendes szobában teszteltük, hogy milyen a vonal. Teljes térerő mellett. Nah a térerőről ne beszéljünk, hol volt, hol nem. Ahol volt, ott is nagyon gyenge. Aki csak telefonálásra használja a mobil-t annak nem biztos, hogy előjön sok probléma. De én nem az a tipus vagyok, én használtam az összes szolgáltatását a Vodafone-nak. Hááát nagyon sok probléma volt, és egyáltalán nem olcsó, ez egy hülyeség. Csak a Vodafone mentalitásáról egy történet. Legelső előfizetésemet amikor megvásároltam akkor 1 Ft-ot kellett fizetnem a kártyáról, ez egy próbaelőfizetés volt anno, felhivogattak más hálózat ügyfeleit főleg Pannon-os előfizetőket és felajánlották, hogy lehet igényelni egy csomagot, aminek nincs havi díja, csak percdíjat kell fizetni Persze erre lehetett jelenkezni is az ügyfélszolgálaton ha jól emlékszem. Nah nekem lett egy ilyen kártyám. kifizettem az 1 Ft-ot. Hazementem és nem működött a kártya. (készülék nélkül vettem). Visszavittem másnap. Ott nézegették a szervízesek, mondták, hogy rossz. Ok, mondom, akkor cseréljék ki. Mondták, hogy OK 1 Ft lesz. Kérdeztem, hogy miért fizessek, szar terméket kaptam, és még a 3 napon belül vagyok, meg különben is van rá garanacia! Mondta a szervízes is, hogy iagazam van, nem ért ezzel ő sem egyet, de ki kell fizetnem az 1 Ft-ot. Persze nem az összegről volt itt szó, hanem a menatalitásról. Veszel mondjuk egy SIM kártyát 100.000 Ft-ért és nem használod, mert gyári hibás, és ennek ellenére, hogy igénybe tudd venni a szolgáltatásukat újra ki kell fizetni a 100.000 Ft-ot! :D Nevetaéges.
Ilyen az egész Vodafone. Egyetlen egy dolgot hiányolok még mindig az a Vodafone Mail, annak ellenére, hogy nagy hülyeség hogy TELEFONSZÁM@vodafone.hu az e-mail cím. Nagyon nehéz SPAM-et küldeni. Nekem jött is a fióba úgy, hogy nem is használtam a mail részét még akkor.
Nagyon jó volt, hogy lehetett küldeni és fogani FAX-ot, megtudtad hallgatni a hangpostaüzeneteket a mailfiókből. Szerintem ez fantasztikus, ez nagyon hiányzik, főleg a FAX! :W

(#12) oxox


oxox
addikt

bevallom nem teljesen értem, hogy 2008-ban miért veted "papírra", a 2004-2005-s telefonhálozat problémáidat Vodafone vagy, vagy Pannon-os Sales kolléga vagy? :DD

tényleg nem értem...azt hittem vmi aktuális információt tudok meg, ami esetleg másnak is érdekes lehet a későbbiekben....

én westelnél kezdtem, majd pannon, majd voda, és ismét pannon...nem a szolgáltató, hanem az árak miatt változtattam minden esetben...számomra hulla mind1, hogy mit ír ki westel, pannon, béla..tökmind1. Voltak nekem is problémáim nyaralás alatt pl. vodánál...de szerintem a többségnél előfordúlnak hasonló esetek.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#13) Typhoon47 válasza dddd4 (#8) üzenetére


Typhoon47
őstag

egyedi problémád volt. a cikk címét ennek alapján változtasd is meg...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14) hakos1987


hakos1987
őstag

sajnálatos dolog ami történt, de egyértelmű, hogy egyedi... édesapám elős előfizetők között volt 1995 eleje óta... azóta ugyan az a száma... igaz sim karit cserélni kellett, mert új telefon nem ette meg, de átmásoltak neki mindent egy másikra... a családban továbbá másik 3 előfizetéses társkátya van, valamint 3 domino (köztük nekem is), de soha semmi bajom nem volt, és sztem feltöltőkártyásban itt a legolcsóbb.... 8aktív díjcsomag havi 450, cserébe 25 és 15 a percdíj hálózaton belül..)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#15) dddd4 válasza hakos1987 (#14) üzenetére


dddd4
tag

Ha a domino aktivra az mondod, hogy olcsó, nézd meg a vitamax joker plusz vagy a scool tarifacsomagot

(#16) #06658560


#06658560
törölt tag

feltoltos csomagok az OTP ugyfeleknek eri meg igazan: elektronikus feltoltesnel adnak ajandek lebeszelheto keretet, ami valami 10, illetve 15%&, a feltoltes merteketol fuggetlenul. Kedvesemnek toltottem fel juliusban igy, es direkt emiatt lett 7500FT-s a dolog, nem kisebb. Ugyis kelleni fog valamikor, akkor megeri inkabb ki´hasznalni az ajandekot. Meg regebben pedig rendre ezt hasznaltam a sajat dominom feltoltesere, igaz egy ido utan mar tizesevel, tizenotossevel toltottem fel.

(#17) Typhoon47 válasza dddd4 (#15) üzenetére


Typhoon47
őstag

változtasd már meg azt a nyamvadt címet, ne hülyéskedj már.
azért mert dühös vagy mert jó párszor kiszúrt veled az élet , nem a t-mobil a szar... :U

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18) oxox válasza Typhoon47 (#17) üzenetére


oxox
addikt

mondom, hogy vodafone sales-es a csávó...40 nap reg után úgy érezte, hogy meg kell velünk osztania, e rendkívűl aktuális, és tömegeket érintő probléámát.

Lehet írnom kéne, miként lopták el fater gyümölcsfáit a tiszapüspöki hobby telkéről???! (1998-1999 környékén), az is szinte mindenkit érint....

címet valóban változtasd meg, mert nem folytatunk t-com lejáratást (főként, hogy még westel bajaid voltak), másrészt inkább Te tedd mint moderátorok.....sztem.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#19) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Voltam Westles/t-mobilos, most vodás vagyok céges előfizetéssel, s hát voltak gixerek a t-nél, azért ennyire nem volt gáz. Itt inkább loser-faktor játszott szerepet.
Ennyi erővel azt is lehetne írni, hogy anno 10 évvel ezelőtt, fájt a lábam, mert a járda fel volt púposodva.

Istenem lassan oda jutunk, hogy itt tárgyaljuk ki, hogy reggel ki milyen kábelt fektett a WC--ben :W

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#20) k_laci


k_laci
tag

én 2003-2005 között voltam WESTELES, és teljességgel meg voltam vele elégedve :) aztán, mikor átvedlettek t-mobile-ra akkor az átállást úgy vártuk mint gyerek a karácsonyt ( ahogy itt olvastam :D ) aztán meg siránkoztunk hogy mennyivel jobb volt a westel.. egyébként 2005-től boldog vitamaxos vagyok, akkor csakis az árak miatt váltottam, meg amiatt hogy ott volt olcsó és jó telefon.. ( bolondultam egy GX-15-ért 24990-ért :DD ) aztán meg szoptam vele, mert egy napot sem bírt az akksija :((( aztán V360- majd V640 :D a számom ugyanaz. Ragaszkodom hozzá :D mindig jó számokat kaptam/kértem ( hűűha mind a kettő az volt ;] )

(#21) Lenry válasza hakos1987 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is évek óta Westel/T-Mobile van, bár nekem is volt hogy x összeg elpárolgott, de tekintve, hogy kollégiumban laktam akkortájt, és mindig akkor tűnt el a zs amikor magára hagytam a telefont, a lakótársaim gyanúsabbak mint a T... :DDD

amikor megadta magát a SIM-kártyám (nem fogadta el egy telefon se) akkor szó nélkül térítésmentesen pár perc alatt átmásoltak mindent egy új kártyára és mehettem haza...

különben meg bármelyik szolgáltató ügyfelei mesélhetnének hasonlókat...
nem hiszem, hogy a T-Mobile piacvezető lenne még, ha mindenkivel így b*szakodnának...

ennek a flémtopiknak sok hasznát nem látom

k_laci: mindig jó számokat kaptam/kértem - havernak van olyan tel.száma, mely két számból áll, és ezek váltakoznak benne... :)) tehát 06-x0/yxy-xyxy

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Kloden


Kloden
senior tag

Egyéni balszerencse ért Téged, a simeddel lehetett a gond. Én soksok éve vagyok T-s, családom is de ilyen jellegű probléma sosem volt még.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#23) villamos


villamos
őstag

Vodafone meg a olcsóság? Ezt nekem ne mondja senki, több tízezer forintot hagytam ott nekik, ajándékba. Feltöltőkártyás voltam náluk, és a feltöltőkártya három hónapra szól, utánna lejár. Én viszont nem telefonálok sokat, így nem tudtam lebeszélni a 3 rugót ennyi idő alatt. Tényleg nem. Sírtak, hogy lejár az egyenleg, én meg mit tehettem, mint feltöltöttem ismét, így már 6000 Ft-ot kellet volna lebeszélnem szintén három hónap alatt... Amikor már több tízezer forint volt az egyenleg, akkor mondtam, ebből elég, és szépen szolgáltatót váltottam. Pont akkor ment ez portans numeri reklám, így bementem ez egyik boltba, és előadtam, hogy én is szeretnék portans numeri lenni. Erre felcsillant az eladó szeme, de én folytattam, van ugyanis egy 06 70 -es számom, és azt szeretném átvinni a pannon -hoz. Erre letört mint a bili füle.
Jelenleg egy évem van a kb. 7 ezer forintos feltöltés lebeszélésére, és ez az idő pont elég is. Azt még megemlítem, hogy párszor már megleptek ajándékkal, multkor pl. feltötöttek 500Ft -ot a kártyámra, csak úgy. Persze ez nem sok, de mivel épp fogyóban volt az egyenleg, és éppen nem voltam sem bolt, sempedig bankautomata közelben, így jóformán életmentő feltöltés volt.
Persze ez nem a reklám helye, biztos vagyok benne, hogy ők sem tökéletesek, mindössze az eddigi pozitív tapasztalataimat szerettem volna leírni.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24) Typhoon47 válasza oxox (#18) üzenetére


Typhoon47
őstag

hát jah, simán lehet vodamen, vagy csak szimplán makacs és hülye :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#25) virkir


virkir
veterán

1. Ha már címlapos az írás akkor legalább a HELYESÍRÁSRA FIGYELHETNÉL ha a gondolataid már kuszák.
2. Nem mindegy mit ír ki az a nyüves telefon? Most telefonálni vetted vagy a kijelzőt nézegetni?
3. Négy év után jutottál oda, hogy mindezt kiírd magadból? Szerintem kár volt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26) jerry311


jerry311
nagyúr

Eltévesztetted a webcímet, ez nem a homar.hu

(#27) szasza_xp válasza jerry311 (#26) üzenetére


szasza_xp
senior tag

"Eltévesztetted a webcímet, ez nem a homar.hu"

Ez giga lol, de jogos :C :C :R

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#28) Typhoon47 válasza jerry311 (#26) üzenetére


Typhoon47
őstag

:C

"Education is important but big biceps are importanter"

(#29) megyeri válasza oxox (#18) üzenetére


megyeri
tag

Azért 40 napos a regje, mert mikor még egy "d"-vel több volt sem bírta flame nélkül. A sztorit egyszer már megírta, bár akkor még nem volt baja a roaminggal... Gondolom fél év múlva ismét megírja, és megtoldja még egy fejezettel, például a pocsék térerőről...

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#30) oxox válasza megyeri (#29) üzenetére


oxox
addikt

:DDD lol a csávó...irigylem, hogy mennyire ráér...tényleg leírom a gyümölcsfalopás igaz történetét...persze ha kihúzzák holnap a hatos számaimat, és lesz rá időm...igérem leírom akkor :D

sok "D" kolléga, szerintem nevezd át magad (ovo)voda-ra, kérd meg az adminoknak, hogy vodás piros karika lehessen a jeled...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31) Viktor0610 válasza megyeri (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fél év múlva, eggyel kevesebb d-betűvel... ;]

Samsung Galaxy A54

(#32) DarkByte válasza megyeri (#29) üzenetére


DarkByte
addikt

Azta mindenit. Az első hsz az enyém és mégcsak nem is volt deja vu -m a témával kapcsolatban. :Y :B

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [dddd4:] T-Mobile
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.