Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Szerencsére nem voltam közmunkás, nem is szeretnék az lenni. Régebbi átfogó írás, nem tudom mennyire aktuális ma.

solfilo

(#2) szupermacs válasza solfilo (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Sajnos tapasztaltam ezt. :(

(#3) solfilo válasza szupermacs (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Ismerősök meséltek régebben nekem is, szomorú ez nagyon. :(

solfilo

(#4) MineFox54


MineFox54
őstag

Nálunk nincs elég :) Kéne kb 15, és van 6 vagy 8... Apám (polgármester) nagyon kevesli őket, de nincs több vállakozó.

(#5) szupermacs válasza MineFox54 (#4) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem csoda, napszámban is jobban lehet keresni vidéken, mint közmunkásként. Nehéz kiszakadni és normális munkát találni 1-1,5 év közmunka után.

(#6) Lauda válasza szupermacs (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a problema? El kell menni akkor napszamosnak. Ha van munka miert olyan. Ha nincs munka miert nincs. Ha van kozmunka miert csak ennyit fizet. Ha van kozmunka nehez utana mast csinalni. Ez a baj a magyarokkal, teljesen mindegy mit csinalsz, abban a rosszat fogjak meglatni.

(#7) szupermacs válasza Lauda (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

,,El kell menni akkor napszamosnak."

Gondolom ezért sem talál a fenti kommentelő édesapja közmunkásokat. Én pesten ilyet nem vállalhattam be. Maradt a közmunka, amiből pedig több, mint 1 év után olyan munkahelyre kerültem, amiből nincs tapasztalatom. 1 éve itt vagyok, de nagyon érzem, hogy nem értek hozzá. Nem tanultam. A fizetésem ezért is kevés, de tervezem, hogy tanulok estin egy szakmát és elhelyezkedek inkább abban. Vannak akik szeretnének kiszakadni abból az életből, ami van nekik. Vannak, akiknek meg nincs rá lehetősége. Itt nem arról van szó, hogy a Józsi bácsi kevés pénzért dolgozik utcaseprőként a faluban és sír miatta, hanem nincs más lehetősége. Itt a cégnél is panaszkodnak az 50 fölöttiek, hogy itt ragadtak egy ideje és nem kapnak már emelést a munkájukért, elismerésként sem (10+ éve).
Persze akinek összejön az élet, nem szereti a panaszost hallgatni. Ezzel nincs is baj. Csak lássuk a másik oldalt is. Vegyük fel a cipőjét, próbáljunk járni benne.

(#8) solfilo válasza szupermacs (#7) üzenetére


solfilo
veterán

Jó ötlet tanulni valamit, hajrá és sok sikert! :C

solfilo

(#9) Huroq


Huroq
senior tag

3 hónapig voltam "kulturális közfoglalkoztatott". Bőven elég is volt. Azóta van normális munkahelyem.
Vicc ami ott zajlik...

(#10) szupermacs válasza solfilo (#8) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm. :R Nem lesz annyira nehéz tanulni, mert ugyan arra a szakra megyek, amit tanultam régebben. Csak nem sikerült levizsgázni a moduláris rendszerben, mert csődöt jelentett a suli, bezárt, elvitte a pénzem és úszott a 2 éves tanulás. Nem engedtek vizsgázni az új rendszerben. De majd most! (Vagyis 2 év múlva.) :C

(#9) erikviking: Az. Én utcát söpörtem egy kisebbségivel és egy szellemileg sérült gyerekkel. Nem is ezzel volt baj, hanem azzal, hogy egyként éreztem magam velük. Nem azért mondom, hogy mert több lennék bárkinél, csak nem volt kellemes érzés. De egy kaland volt. :DDD Én így fogom fel. Csak azokat sajnálom, akiknek nincs lehetősége már kiszakadni belőle. Kor, vagy anyagiak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A közmunkaprogram egy szégyen. Addig egyetértek vele, amíg arról szól, hogy a tartósan munkanélkülieknek adnak valami elfoglaltságot pénzért, bár az összege így is gyalázatos. Főleg, hogy különböző szintek vannak, és a legfelső közmunkás már munkavezető jellegű, persze lóf*** pénzért.

De a legjobb az, amikor olyan munkára vesznek fel közmunkást, amit ugyanott közalkalmazott is csinál. Nálunk itt a cégnél van bérszámfejtő közmunkás, meg informatikus is néhány, a legfelső domainadmin jogokat leszámítva ugyanaz a dolguk, mint a többinek.

Több közmunkást ráadásul mi vettünk fel közalkalmazottnak pár éve, csak volt egy átszervezés, másik (új) állami céghez kerültek, majd mikor az 2 év után bedőlt, nem adták vissza pár ember közalkalmazotti státuszát, így páran csak így kerültek vissza. Nyilván mennének jobb helyre is, ha lenne.

Úgy rémlik, a Magyar Televíziónál is volt ilyen közszférából a közmunkába program 1-2 éve. Meg még ki tudja hány helyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) szupermacs válasza Dilikutya (#11) üzenetére


szupermacs
veterán

OVF-nél volt pár közmunkás, akiket átvettek 1 éves szerződéssel közalkalmazottnak. Nem tudom, hogy mennyit kaphatott, de engem például gondnokként alkalmaztak és csodálkoztak, hogy nem voltam megfelelő abba a pozícióba. Irodákat kellett festeni, én meg is mondtam, hogy festés-mázolás nem az én szakterületem. Aztán jött a lebaszás, amikor olyan lett, amilyen... :D

(#13) Huroq válasza szupermacs (#10) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetesen ha nem is tudom átérezni milyen volt, de nagyjából el tudom képzelni.
Itt semmi hasonlóval nem találkoztam, de azzal igen, hogy a semmiért fizetnek több 10 ezer forintot olyan embereknek, akik b*sznak a munkára amivel természetesen szívatják a rendesen dolgozó embert, mert munkából van azért elég, bár valóban nem fizetik meg, pedig ugyan azt csinálod mint más csak közfogis fizetésért. Természetesen itt is van nagyon sok becsületes ember, aki ennyi pénzért is lelkiismeretesen végzi a munkáját, de sajnos kevesen vannak. Szeretem amikor csodálkoznak a léhűtők, hogy nincs munkahelyük vagy kirúgták. Ilyen munkához való hozzáállással nem tudom mihez szeretnének kezdeni.
Nem bántani szeretném ezeket az embereket, de nagyon sokan annyira maguknak valók, hogy elképzelni sem tudom mit fognak kezdeni magukkal később. Ez mellett az a szörnyű, hogy rengeteg pályakezdő lesz közfoglalkoztatott 3-4 diplomával, de érdemi dolgot innentől nem fog tudni felmutatni csak nagy-nagy szerencsével vagy épp akarással, ami sokuknál hiányzik.
A közfogisok munkáját normál bérezés mellett tized annyian el tudnák látni, ha nem kevesebben.

(#14) fordfairlane válasza Huroq (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

A közfogisok munkáját normál bérezés mellett tized annyian el tudnák látni, ha nem kevesebben.

A többinek akkor is kellene fizetni valamiféle támogatást. Vagy pályakezdőt, vagy munkanélküli vagy valamiféle szociális segélyt, esetleg alapjövedelmet. Valahogy jövedelemhez kell juttatni őket így is úgy is.

x gon' give it to ya

(#15) Huroq válasza fordfairlane (#14) üzenetére


Huroq
senior tag

Ez így van, de érdemi munka nagyrészt nem történik, tehát nem sokkal több mintha otthon ülne és kapná az x összegű segélyt. Főleg, mert a kulturális közfoglakoztatás fő célja a munkaképes emberek visszajuttatása a versenyszférába. Ez így nem fog sikerülni, ösztönzés és támogatás nélkül. Több megy el így mintha mindenkinek segélyt folyósítanának. Persze megértem, hogy így a foglalkoztatási számok is szebben alakulnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) fordfairlane válasza Huroq (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

Több megy el így mintha mindenkinek segélyt folyósítanának.

Így van, de ugye nem csak arról van szó, hogy x munkát el kell végezni, mi a leghatékonyabb módja (valószínűleg alvállalkozóknak kiadni, az lenne a legköltséghatékonyabb.) Ennek a foglalkoztatási módnak társadalompolitikai szerepe van leginkább, ami arra szolgál, hogy a többség ne tekintse haszontalan koloncnak azokat, akik önhibájukon kívül nem jutnak munkához. Persze van köztük olyan is, aki inkább nem akar, mint nem tud dolgozni, de sokan nem ilyenek. A segélyből élők és a többség között, akinek dolgoznia kell, komoly feszültség alakulhat ki, főleg recesszió idején, amikor a versenyszféra leépít. Könnyen ellenük fordulhat a közvélemény.

Persze megértem, hogy így a foglalkoztatási számok is szebben alakulnak.

A politika nyilvánvalóan leszedi a maga hasznát erről is.

x gon' give it to ya

(#17) quailstorm válasza fordfairlane (#16) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A közmunkás ugyanolyan, ha nem nagyobb bélyeg mint a munkanélküli. Édesanyámat közalkalmazottból fokozták le közmunkásba, sokat kell dolgozni, nincs elmondva mit hogy kell viszont már csak jelképes pénzre nyomokban emlékeztető alamizsnát kap csak.

(#18) Dilikutya válasza Huroq (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahol én dolgozom, ott bizony szakmai munkát végeznek a közmunkások. Vannak ugye a közalkalmazottból balszerencsésen ebbe a helyzetbe kerültek, és vannak pl. szegény pályakezdők, akik szakirányú technikusit végeztek, így életük első fizetése az a kb. 50 ezer forint, merthogy őket is felveszik segédmunkás státusszal. Korrekt.
Ráadásul idén a legtöbbjüket, akik eddig nem segédmunkás megnevezéssel voltak felvéve, lefokozták annak. Szem és fültanúja voltam, amikor az egyik kislány, aki terepre jár mérni, meg AutoCAD-ezik, nem is számonkérően, csak viccesen megjegyezte a munkaügyesnek, hogy ez bizony nem valami sok így. A munkaügyes megértőn, mosolyogva hozzáfűzte, hogy igen, ennyit kapnak a szakmunkások. Az a hangsúly kapásból megérdemelt volna egy közmunkás lapáttal tarkón szabást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) quailstorm válasza Dilikutya (#18) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ezt nem látják a népek
sokak fejében csak az utcaseprő közmunkás létezik

(#20) szupermacs válasza Dilikutya (#18) üzenetére


szupermacs
veterán

Erről még sose hallottam, hogy valakit lefokoznak közmunkásnak. Mondjuk állami cégeknél ez nem annyira meglepő. Sajnos.
Én ennek csak az ellenkezőjéről hallottam. De gondolom egy lefokozáshoz szerződésmódosításhoz is szükség van. Nem írnám alá, egyrészt azért, mert degradáló és megalázó a szakmámban dolgozni 50 ezerért, másrészt pedig inkább elmennék a cégtől, minthogy én is csak a foglalkoztatottak számáról szóló statisztikát növeljem.
Persze engem úgy neveltek, hogy akkor is dolgozzak és fogadjam el, ha szinte semmit nem fizetnek. Mások meg fel sem kelnek ezért az apróért. Ugye megkapod az 50 ezret, abból egy 10-es máris a bérlet, ha pesten laksz. A maradékból pedig élj. Viszont ez egy olyan helyzet, hogy aki a szakmáját és a munkáját annyira tartja, hogy 50 rongyért elvégzi, akkor ezzel is csak erősíti azt a tudatot, hogy ez így jó.

(#21) Dilikutya válasza szupermacs (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem, a lefokozás itt azt jelentette, hogy magasabb besorolású közmunkás volt előtte. Adminisztrátor talán. Az se sok pénz, de gondolom, egy tízessel több.

De mondom, van olyan, aki úgy lett közmunkás, hogy a pár évre létrehozott kamu állami intézmény megszűnt, és nem minden közalkalmazotti státuszt adtak vissza, a cég pedig csak így vette vissza. Hogy ez tudás, nem tudás, vagy akarat kérdése volt, nekem se világos. De most van több olyan közmunkásunk, aki évek óta ugyanannál az asztalnál ül, ugyanazt csinálja, amire nálunk felvették közalkalmazottnak, még a köztes, más intézményes időben is sokat dolgoztak nálunk, főleg az informatikán (ez azért mekkora, hogy másik intézmény embere ült itt, meg rendszergazda jelszava volt), és azóta közmunkásként is ugyanazt csinálják szinte, csak most már sokkal kevesebb pénzért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) szupermacs válasza Dilikutya (#21) üzenetére


szupermacs
veterán

De miért nem vált munkahelyet? Tapasztalata lenne a munkában.

(#23) Dilikutya válasza szupermacs (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

Látnád a környéken az álláshirdetéseket. Kamionsofőr, CNC/AW heggesztő, takarító.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) szupermacs válasza Dilikutya (#23) üzenetére


szupermacs
veterán

Én 20-30 kinyomtatott önéletrajzzal járkáltam többször is a városban és mindenhova bedobtam, ahol munkahelyet láttam. :D Nekem az álláshirdetések ilyen megfoghatatlan dolgok, mindegyiknél lehetetlen elvárásokkal. Legyél 30 alatt, 5 éves munkatapasztalattal, jogosítvány, referencia az előző 10 munkahelyről, rugalmas, kérj keveset (mert többet nem kapsz).

(#25) selembeli


selembeli
csendes tag

Ha valaki, hát én belelátok a közmunkások helyzetébe. Jómagam is voltam az, van az ismeretségi körömben is ilyen ember sajnos. Ebben a hónapban közmunkásként elvégeztem egy közfoglalkoztatás szervező tanfolyamot is...elvileg azért, mert a polgármesteri hivatalnak szüksége van ilyen emberekre, de nem sok jóval kecsegtettek a végén, csak, hogy ha majd lesz ilyen munka, akkor szólnak... :))
Itt egyébként nem vagyok biztos benne, hogy alapvető jogaink nem-e sérülnek egy olyan államban, ahol demokrácia van (elvileg), a levélben mégis megy a fenyegetőzés, hogy amennyiben nem fogadod el a melót, törlünk mindenhonnan, megvonunk mindent ésatöbbi...
Én azt mondom, hogy nem a közmunkával van a baj, hanem azzal, hogy boldog-boldogtalanra próbálják ráerőltetni, ha pedig nem fogadja el, akkor megvonnak tőle MINDENT, és boldoguljon, ahogy tud (a "senkit nem hagyunk az út szélén" duma rémlik még valakinek?... :)).
Egy értelmes, érettségizettnek, diplomásnak miért KÖTELEZŐ utcát seperni egy 8 általánost (vagy még annyit sem) végzett alpári, alkoholista emberrel? Szerintem épp elég trauma neki napi szinten elviselni azt, hogy hiába tanult, mégis csak ennyire vitte, de mindennek a tetejében még jól meg is alázzák azzal, hogy ilyen munkára kényszerítik.
A másik dolog a fizetés. Igen, a bruttó 79.155 jómagyar forint méltatlanul kevés, ha azt is nézzük, hogy ezek az emberek ugyanúgy 8 órát dolgoznak. Jó, persze nyilván nem ölik meg az ördögöt, de én pl. voltam már brigádvezető, és bizony reggel 7:30-tól délután 16:00-ig ott kellett tartani a munkaterületen az embereket, mert a hivataltól bármikor jöhettek ellenőrizni, és jöttek is. Az nem volt baj, hogy az emberek kb délig dolgoztak, aztán kaja, és 1órától 4ig csak azt várták, hogy teljen már el minél gyorsabban az idő... Holott ha azt mondták volna nekik, hogy na fiúk, ennyi meg annyi terültet ha rendbe tesztek ma, akkor mehettek haza... A fejemet tettem volna rá, hogy 1 hét alatt megcsinálták volna, amit amúgy 1 hónapig csináltak...

Amin változtatni kellene a közmunkával kapcsolatban (szerintem):
- nem tenném kötelezővé olyannak, akinek az általános iskolától magasabb végzettsége van (ha akarja vállalja, ha akarja nem..főleg az érettségizettekre és diplomásokra gondolok itt, illetve ezeknek próbálnék irodai és/vagy nem fizikai közmunkát biztosítani)
- nem 8 órába venném fel az embereket (bőven elég lenne a 4 vagy 6 óra), de a legjobb az lenne, ha minden napra kijelölnének nekik egy adott feladatot, amit ha megcsinálnak, mehetnek haza..minek legyenek ott feleslegesen, ha úgysem dolgoznak és a munka minősége sem olyan, mint akkor, amikor azért dolgoznak, hogy hamarabb leléphessenek

Persze a legjobb lenne eltörölni ezt az egész nevetséges rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#26) szupermacs válasza selembeli (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

Na ez a másik dolog, amit én sem értek. Nekem is mondták, hogy ha nem fogadom el az utcaseprést, akkor 90 napra kitesznek a rendszerből és fizethetek magam után mindent, nem jár majd semmi. Amit vissza kell fizetnem kamatostul, ha nem találok ez alatt az idő alatt munkát.
Másik poénos történet: bementem munkaügyibe, jelentkeztem munkára. Nem volt semmi. Menjek haza, menjek vissza 1 hét múlva. Akkor már kivezényeltek a pilisi erdőbe erdészeti munkára (takarítani a szemetet napi 8 órában). Elmentem közben állásinterjúra, sikerült is (mostani munkahelyem). Felhívtam az erdészetet az interjú után, hogy visszamennék a papírokért, hogy elvigyem a munkaügyibe és rendbe tegyek mindent. Azt mondták, hogy nem kell, ők visszapostáznak minden papírt, amit kell. pár hét múlva kaptam az értesítőt, hogy mivel nem jelentkeztem, 90 napra kitettek a rendszerből.
Mókás dolgok történnek ebben a kis országban.

(#27) quailstorm válasza selembeli (#25) üzenetére


quailstorm
nagyúr

van sok 4-6 órás közmunkásállás Szegeden

(#28) szupermacs válasza quailstorm (#27) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem mindig olyat ajánlottak, ami 8 órás. Sokszor nincs választási lehetőség.

Pontosabban: általában nincs választási lehetőség. Volt, hogy kőműves segédmunka és gondnoki meló közül lehetett választanom. Nem kérdés, hogy melyikre mentem. De az is inkább csak egy sebet hagyott bennem, nem azt, hogy jól döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#29) selembeli válasza szupermacs (#26) üzenetére


selembeli
csendes tag

:)) :))
Erre szoktam mondani, hogy az ilyen emberek (akik ott ülnek a hivatalokban) sokkal inkább lennének valók szemétszedésre, mert azt nem tudják elrontani. Én is tapasztaltam és tapasztalom a mai napig is, hogy hatalmas méreteket ölt ezeken a helyeken a fejetlenség, a laikusság. Jártam már úgy, hogy kiközvetítettek közmunkára, elfogadtam, dolgozok már több, mint 1 hónapja és jön a papír, hogy rosszhiszeműen vettem fel az FHT-t, mert dolgozok. Holott mikor elkezdődött a munka direkt megkérdeztem a lányokat az irodában, hogy kell-e jelentenem magam valahol, hogy dolgozom, mert az FHT-t meg kapom..Nem kell semmit, mi jelentünk mindent..oké mondom. Hát ennyire jelentettek, hogy fizethettem vissza visszamenőleg a 22.000 forintot. Amit én mondjuk tudtam, hogy így lesz így el sem költöttem azt a pénzt..
Akkor a másik: most ebben a hónapban ugye tanfolyamon voltam, bevittem a szerződést, hogy tudják a járási hivatalban, hogy dolgozok, lemásolta az ügyintéző, kapok majd határozatot a szüneteltetésről... Ezekre 21 napjuk van, a mai napig nem jött még semmilyen határozat...bezzeg ha én nem jelenteném le, hogy dolgozok...megint jönne a fenyegetőzés, hogy így meg úgy jársz, mert elmulasztottál egy ilyen fontos dolgot te szemét, számító közmunkás... :))
Egy szó, mint száz: kabaré ez az egész rendszer, és az a legszörnyűbb, hogy a kormány még büszke is erre.

quailstorm: tudom, hogy van, de nem ez a jellemző, hanem a napi 8 óra.

[ Szerkesztve ]

(#30) solfilo válasza szupermacs (#20) üzenetére


solfilo
veterán

Ó pedig van ilyen sajnos. Hallottam olyat, hogy kirúgtak x minimálbérest, majd visszavették őket közmunkásként.

solfilo

(#31) szupermacs válasza selembeli (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

El kell kerülni a munkaügyi központokat és mindent, ami hozzá kapcsolódik. Nem szabad állami cégekhez menni, csak ha már nincs más lehetőség. Ahogy olvasom a kommenteket és tapasztaltam az utóbbi 2-3 évben, ez jött le.

(#30) solfilo: Szépen ki kell írni a netre ezeket a cégeket és megkérni mindenkit, hogy oda ne menjenek közalkalmazottként.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dilikutya válasza selembeli (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az az érdekes, hogy nálunk némelyik közmunkás többet és hasznosabbat dolgozik, mint a háromszor annyit kereső közalkalmazott. Pl. a karbantartóink, a villanyszerelő brigád. Komplett villamoshálózat korszerűsítés volt nálunk, a csapatból egy volt rendes dolgozó, a többi közmunkás. De egy halom más, egész napos, rendes fizikai munka volt, különféle belső burkolati munkák, amit közmunkásokkal végeztettek el 50 ezerért. Szánalom. És ezek a srácok keményen, korrektül meg is csinálták. 50 ezerért. Vittem is nekik két tálca Pilsner Urquell-t, ha már a cégtől egy köszönöm sem jár nekik a zsebpénz mellé, pedig ez nem az én dolgom lenne.
Az irodaiak jó része is az érdemi munkát csinálja, mert le lehet nekik passzolni, nem fogják azt mondani, hogy nem csinálják meg. A félmilliós Cisco switcheinket is javarészt az egyik közmunkás informatikus srác konfigurálta, mondjuk ő lelkes volt, a munkáját is szereti, érdekli is, meg csak gyakorlás neki, örömmel vállalta el eleve, nagyon nem is kellett elmagyaráznom neki, mit meg hogyan. Ő is 50 ezerért ilyen lelkes mostanában, korábban ő se segédmunkásnak volt nevezve.

Már a legutolsó senkiházi rokon is állományban van, ezt a srácot meg nem bírjuk felvetetni, enélkül meg nem adhatunk neki domain admin jogot, pedig kéne, mert vele van meg a létszámunk. Mint ahogy eredetileg közalkalmazottnak is ezért vettük fel.

És közben olyan osztályvezetőink vannak, akik meglepődnek azon néha, hogy a munkaidő napi 8 óra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) szupermacs válasza Dilikutya (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekünk is irodákat kellett festeni, mert 200+ ezerbe került volna alsó hangon festővel megcsináltatni a munkát. Azzal sem foglalkoztak, hogy előre szóltam, hogy sosem csináltam ilyet. A másik gondnoknak burkolni kellett még pluszban.
De volt egy srác is ott, aki irattáros volt. A pincébe letettek neki egy széket és ott kellett ülnie egész nap. Se napfény, se levegő, csak kosz, penész, dohos levegő. Az egyetlen társasága a szék volt, hacsak le nem mentem hozzá beszélgetni. (Nem tudtam komolyan venni a munkámat, szerintem egy közmunkás sem képes erre.)
Nincs rosszabb annál, mint amikor tisztában vagy vele, hogy fölösleges munkát végzel és annyit is fizetnek érte, amennyit az elvégzett munka ér. Ezt állami cégnél.

[ Szerkesztve ]

(#34) selembeli válasza Dilikutya (#32) üzenetére


selembeli
csendes tag

Igen, sajnos ilyenről is tudok a rokonságból. Felvették irodai asszisztens munkára decembertől februárig. A lelkét kidolgozta, maximálisan elégedettek voltak vele, a vége fele már másik osztályra segített be (könyvelés), ajnározták stb...meg hogy közbenjárnak majd, hogy felvehessék közalkalmazottként stb... február végén lejárt a szerződés, és mehetett a pi**ába. A helyére meg ment a főnök valamelyik ismerőse, szintén közmunkába. Mi ez, ha nem a másik megalázása, sárba tiprása?

szupermacs: az ismerősöd nyugodtan fellázadhatott volna, mert a munka törvénykönyvében is benne van, hogy a dolgozónak JOGA VAN az egészséges munkakörnyezetre, a dohos, penészes pince meg közel sem az.

[ Szerkesztve ]

(#35) solfilo válasza szupermacs (#31) üzenetére


solfilo
veterán

Ha minden igaz, vidéki önkormányzati cégnél volt ez, csak nem verték nagy dobra. Meg ha nem fogadod el a felkínált közmunkát, akkor ugye kiírod magad a rendszerből... :(

solfilo

(#36) Dilikutya válasza selembeli (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja igen, a könyvelésen és a bérszámfejtésen is vannak közmunkások. Könyvelő- és bérszámfejtő rendszereinkhez hozzáféréssel, tehát erősen kétlem, hogy csak fénymásolni járnak be. 50 ezerért. Csak vidéken ebben a régióban sajnos kevés a munka, és ezt tudja jól az is, aki közmunkást alkalmaz érdemi munkára. Ha egyik program lejárt, hosszabbítanak azokkal, akik beválnak ilyen rabszolgának. Mert a munka minősége természetesen elvárás velük szemben is, csak őket i is rúgják, ha valami nem jó, a közalkalmazottat meg nem. Annyi alkalmatlan, fogalmatlan embert ismerek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) szupermacs válasza selembeli (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Én le se mentem volna oda önszántamból.

(#38) Feruendios válasza szupermacs (#37) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Kapitalizmus van, az államtól ezt várhatod.
Egyébként meg ilyen helyzetben látni kell a realitást és el kell hagyni az országot dolgozni külföldön lényegében bármit mert ott legalább megfizetik.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#39) szupermacs válasza Feruendios (#38) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem akarom elhagyni az országot. Itt születtem, itt szeretnék élni, itt szeretnék majd meghalni. Az anyanyelvemet akarom beszélni, itt vannak a rokonok, a család, a barátok. Nekem sajnos ez fontosabb mindennél. Még a pénznél is, csak szomorú, hogy ilyen körülmények között kell élni.

(#40) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nálunk van 6-8-10-12 változó létszámban. állami cég. minden hónapban jelentést kell róluk írni, hogy milyen munkákat végeztek, mennyi munkaórában. tisztára mint valami gulag :( nagyon gyűlölöm.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) szupermacs válasza Mr.Csizmás (#40) üzenetére


szupermacs
veterán

Neked már nem kell sokat nyűglődnöd, kimész külföldre úgyis! :D

Sör mikor? :DDD

(#42) Vladi válasza Lauda (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sok a gond a foglalkoztatás körül. Az a baj, hogy elmgy a dolgozó feketén, aztán többet keres, mint ha bejelentenék. Persze ettől ő még munkanélküli. :U

Kicsit ha mélyebben belenéznénk, munkaerő hiányt találnánk az országban, nem munkanélküliséget. Sokszor ez az érzésem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) szupermacs válasza Vladi (#42) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezért hagytam ott a szakmámat. Sehol nem jelentettek be. Kezdőként meg vállalkozást indítani a semmiből kész öngyilkosság. Ha egyáltalán van miből.
Munkaerőhiány meg pont emiatt lehet, hogy a szakmunkások nagy része nincs bejelentve.

(#44) Vladi válasza szupermacs (#43) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mán az országban nincs, nemhogy bejelentve. :DDD

Próbálj csak munkaadóként munkavállalót keresni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) szupermacs válasza Vladi (#44) üzenetére


szupermacs
veterán

Sajnos olyan veszély nem fenyeget, hogy munkáltatóként ne találjak munkaerőt. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.