Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szupermacs


szupermacs
veterán

Beszélgessünk egy sort erről a büdös szokásról! :D

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem sokat cigiztem, legalábbis analógot. Valamkor 2010 telén kezdtem el, kék szofi volt a kedvenc, akkor még nem volt olyan papíríze, mint ma, vagy lehet az én ízlésem változott. Aztán valamikor ősszel én is nekiálltam tölteni. Az sokkal jobb. Nálam a barna dohány szofi ment ezerrel, változóan 40g-s vagy 100g-s. párszor 300g-s rúddal vettem. :D Hüvelyből az aktív szénszűrős Club hüvely volt a favorit. Ezek után a sima gyári dohányok elég vegyszerízű száraz kakik voltak. Az utolsó évre viszont megint visszaálltam sima cigire, az arany Marlboro annyira bejött. Lustaság, fél egészség.

Végül valamikor 2013 tavaszán kiderült, hogy van e-cigi is, egyből átálltam rá, nagyon ritkán szívtam onnantól kezdve analóg cigit. Kb 6-8 ezer forint volt a havi 25-30k helyett, szóval megérte. :D Ekkor még a fos Helix V3, üvegszálas porlasztók voltak kezdők számára ajánlottak. Amikor elkezdtem unni, Kanger T3s-re váltottam, ez már alsó porlasztós, sokkal jobb füstélménnyel. Végül kb 1 éve megint váltottam, rohadtul meguntam a szmötyisödő lötttyöt, s pár hétig Eleaf Air GS, vattás porlasztót használtam, ami iszonyú jól füstölt, igen jó ízhatással, de kipróbáltam egy egyből tüdőzös gyárkémény típust, s azonnal a rabja lettem. Azóta ez van. Eleaf iJust 2. Másoknak tüdőgyilkos, de nekem sikerül hamar megszokni, imádom. Csak hát ez legalább 3x annyi löttyöt zabál, napi akár 10 ml is elmegy, így most árban ugyanott vagyok, mint a sima cigivel. 20k biztosan elmegy havonta. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) szupermacs válasza lezso6 (#2) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem ez az e-cigi sose jött be. Vagy csak rosszat próbáltam. Nagyon hiányzott a sűrű és erős füst.
Dobozos cigi már nekem is száraz, 3 perc alatt elszívom és semmit nem érzek belőle. Töltöttet pedig van, amikor 5 percig is szívom. Szeretem a nedves Camel és Marlboro Touch dohányokat.
Havonta kb. 5-6 ezer megy el erre, többet nem is ér meg nekem. Ebből kijön 4-5 csomag dohány ami egész hónapra elég, plusz a 200 darabos szénszűrős Multi hüvely. Club hüvelyt nem szerettem, annál csak a Fecske volt rosszabb. :DDD
300 grammos dohányt sose vettem, nem tudom milyen lehet. Nem is emlékszem ilyen kiszerelésre. Valamiért mindig csak a kicsit figyeltem. Azt buszon, héven, villamoson, séta közben előkapom és 10 másodperc alatt betöltöm.

(#4) lezso6 válasza szupermacs (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Többféle készüléket is ki kell próbálni, sok a szar. Annyi van, hogy dohányízűt ne, mert szvsz elég kakák, ilyen mogyoró, mandula, stb ízük van. :DDD El kell buzulni gyümi ízek felé, mintha vizipipáznál.

A 300 grammos dohány úgy néz ki, mintha a sima 100 grammos vödrös verzióból hármat egymás tetejére tennél. Szóval ilyen rúd. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) szupermacs válasza lezso6 (#4) üzenetére


szupermacs
veterán

Inkább kihagyom az e-cigit, de azért köszi a tippet. Valamiért nem tetszik. Illatra sem jönnek be. Tényleg hiányzik belőle a telt füst.

Mennyi volt a 300 grammos dohány? 4-5 ezer környéke? Vagy még annál is több?

(#6) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Én azért "büszke vagyok magamra", amiért csak 20 évesen szoktam rá a dohányzásra. Akkor volt életemben egy nagyobb mélypont, plusz koliba kerültem. 17 évesen "kipróbáltam", akkor még nem értettem. Ma sem, de kell. Eleinte dobozos Dunhillt szívtam, utána rájöttem, hogy ez így nagyon drága lesz (már akkor 1100Ft volt egy doboz), azóta töltöm. Eleinte West dohányokat töltöttem szofi hüvelybe, de minden második dohányban csalódtam: West tiszta martalék, Philip Morris száraz, Benson kapar, Pall Mall szintén. Winston dohányokkal viszont meg voltam elégedve: puha (nem száraz), értelmes méretű a dohány, nem is drága és van egy sajátos íze is, továbbá nem kapar. Hüvelyből is Philip Morris Royal és Blue maradt meg.

Arra is "büszke vagyok", hogy kulturáltan dohányzok: beltérben sosem, tömegben sosem, gyerekekre igyekszem ügyelni (a tarkómon még mindig nincs szem), csikket nem dobom el a járdára.

@szupermacs: több volt az, 7e minimum, egy 40g-os cumó ~1100Ft

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) szupermacs válasza Mister_X (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

Meglepődtem volna, ha te nem írsz. :))
Dunhill nekem nem volt akkora nagy cucc. Aránytalanul drága, pedig nem volt rosszabb az aranybarna Pall Mallnél. De ha jól tudom azt sem lehet már sok éve kapni.
Amikor elkezdtem cigizni, akkor volt 500 Ft a Davidoff. Kaptunk is egyet osztálykarácsonyon az osztálytárstól. Fekete volt. Azt hittem, hogy kifolyik a tüdőm, de kegyetlen finom volt.
Philip Morrist nem kóstoltam, de a hüvely nagyon jó belőle. Az és a Multi jött be, a többi nagyon vékony és szakadt a töltőben (Fecske, Club, Primus).

Nemrég jött egy új, német dohány hozzánk a boltba, az eladó mondta, hogy érdemes lenne megkóstolnom, mert pácolatlan és finom. De 2000 Ft volt egy csomaggal. Kétszer annyi, amennyibe akkor került a Camel amiben sosem csalódtam. Nem emlékszem már a nevére sajnos, pedig nagyon gondolkodom azon, hogy jó lenne kipróbálni.

Más: Most jut eszembe, hogy Olaszországban kóstoltam az Al Capone konyakos szivarkát. Valami isteni finom. 10 szálas és annyiba került, mint egy doboz cigi. Az egy hét alatt amit kint voltam, két dobozzal is vettem. Amit itthon lehet kapni, nem ajánlom. Én a filterest vettem kint is, meg itthon is. Az itthoni hosszabb, a doboza is nagyobb egy kicsit, de száraz és keserű füstje van. Drágább is, mint a kinti. Az olasz filtere meg van itatva konyakban, nagyon kellemes és édes íze van, az utóíze is nagyon jó, az ajkamról imádtam nyalogatni. :D Az itthoni kukába való sajnos. :(

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

E-cigi

Link

Thanos was right.

(#9) lezso6 válasza szupermacs (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ilyen gagyi robotfütykös típusok, mint amit előttem linkeltek, azok tényleg szarok. Egy normális eciginek sokkal durvább füstje van, mint egy sima ciginek. A "kaparást" meg nikotinmennyiséggel be lehet állítani. Csak az íz más, azt meg kell szokni. De nem akarok téríteni, tudom, hogy nem mindenkinek jöhet be, de a a legtöbb esetben csak annyi baj, hogy kínai dzsunka szemetet próbáltatok.

A 300g-s verzió már nem tudom mennyibe került, nagyon régen volt. Talán 2.5x áron volt a 100g-shez képest, szóval megérte. Csak hát a vödrös / rudas kieszerelés nem jó, mert kiszárad. A csomagos a legjobb, az visszazárható, s kinyomható belőle a levegő.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

füvet tud valaki szerezni?

(#11) lezso6 válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyszer anno egy kis gyalogtúra közben az úton, hatalmas ködfelhőket eregetve magam után, amikor jött egy család bringával, s az anyuka utánam kiáltotta, hogy "Jó az a füves cigi, mi?" :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Csapoati válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, parancsolj: [link]

A dohányzás az én szememben egy döbbenetesen drága, egészségkárosító valami, aminek még szemernyi előnyét se tudtam felfedezni. A szüleim mindketten dohányosok, én életemben összesen egy doboznyival szívtam el, mindig csak alkohol befolyásoltság alatt. Egyszerűen nem értem, hogy mi az, ami egyeseknek napi 1000 Ft-ot is megér a dohányzásban. Tényleg nem. Rossz szokásnak kissé drága és túlságosan is káros.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) szupermacs válasza lezso6 (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem kell az a szeánsz, amikor reggel betöltök egy cigit és a megálló előtt elszívom egy energiaital társaságában. Frissen töltött, nedves dohányfüst annyira fokozhatatlan számomra. :)
Meg kicsit sajnálom is a pénzt azért, hogy csak kipróbáljam. Csak munkatársak használnak már e-cigit.

(#12) Csapoati: Erre nem kapsz magyarázatot. Senki nem tudja. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) lezso6 válasza Csapoati (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha az ember függő, akkor tökmindegy, megveszi. Ez ilyen, semmi értelme a cigerettázásnak, max önbizalomnövelésnek, de az felülről korhatáros. :D Magadba tolsz 3000 féle vegyianyagot, büdös leszel, stb, értelmetlen. Ecigivel a legproblémásabb hátrányok megszüntethetők, de az se egészséges, felesleges önpusztító hobbi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Csapoati válasza lezso6 (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyébként azt még értem, amikor valaki elszív napi párat kávé mellé, szeánszként. A napi 1 dobozt már nem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) szente


szente
addikt

Akkoriban 420 forint volt egy doboz Kent cigi

235 Ft 20 szálas kék szofi. Kb ekkor kezdtem ismerkedni a dohányzással. :) A sima cigik közül nekem a puha dobozos barna szofi a best.

(#17) lezso6 válasza szupermacs (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Magyarázd csak magadnak, gyenge vagy. ;] Legalábbis ez szokott a fő anti-dohányosok érve lenni. :U Én is nagyon szerettem a töltöttet, a rituálét. Én elsősorban az ár és az egészség miatt váltottam, szoktam át. Ha van körülötted ember aki tolja, akkor talán lehet tőlük kölcsönkérni, aztán próbálgatni, hátha bejön valami.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) szupermacs válasza szente (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

Egy időben nekem is kedvenc volt. :C Papír dobozos Camel a másik.

(#17) lezso6: Az ár nem motivál, keveset költök a cigire is. Sokat kérdezgetek munkatársaktól akik szívják az e-cigit, egyszer letarhálom őket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) wwenigma válasza lezso6 (#14) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pontosabban 95%-kal kevésbé károsabb mint a dohányzás.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20) Chaser válasza Csapoati (#12) üzenetére


Chaser
titán

be kellene preslni az indiánokat ( :
de ők azért képben voltak, fontos döntések előtt pipa, lassító anyagok miatt, segít higgadtabban dönteni

ha jól tudom megszűnik a dohány, csak gyári cigik lesznek, az is emelkedik persze, lehet rosszul tudom

ue. az alkohol is, értelme semmi, bizonyos szintig viszont jó hatása van, 3 heineken után vagyok a legkreatívabb ( : utána már csak a butulás jön ha folytatom :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) lezso6 válasza wwenigma (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, a ráktól meg mindenféle tüdőbajtól megszabadulsz. Közel olyan, mintha nem is cigiznél, de persze ez csak azért van, mert az analóg dohányzás rettenesetesen egészségtelen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) D1Rect válasza szupermacs (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nekem kell az a szeánsz, amikor reggel betöltök egy cigit és a megálló előtt elszívom egy energiaital társaságában."

Rossz társaságba keveredtél.

(#23) lezso6 válasza D1Rect (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:D Tényleg, ott az energiaital is. Ehh, sajnos tudom milyen koffeinfüggőnek lenni, az se jó. Ezektől a szemetektől meg kell szabadulni, ha jót akar magának ember. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) szupermacs válasza D1Rect (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Meglehet. :(

(#23) lezso6: Energiaitalt az íze miatt iszom. Ha nem lenne benne koffein, akkor úgy is jöhetne. Sajnos ilyen nincs. De simán megiszom mellé egy dobozos kólát, vagy fantát, stb. is. Akár cukormenteset is (általában azt szoktam inni).

[ Szerkesztve ]

(#25) Woodslave


Woodslave
nagyúr

én is bagóztam. Szüleim is. Apám fecske (asszem talpas volt egy időben) majd piros szimfónia. Anyám barna szofi.. 15 évesen próbálgattuk. Valahogy a Lucky Strike ami megmarad, meg a Gitanes szűrő nélkül az emberes volt. Kossuth, Petőfi ... Amúgy multit szívtam amikor megállapodtam, abból is asszem superlight. Aztán amikor látsz valakit a családban tüdőrákban meghalni, akkor elgondolkozol hogy tanulj-e más kárából vagy várd meg amíg a magadéból. (most nem menjünk ebbe bele mert tudom van Pali bácsi 110 évesen is napi két doboz meg szegény Józsi aki 25 évesen tüdőrák pedig soha) Nekem ez jel volt tudom hogy mást nem nagyon hat meg. :K (ja nem akartam elrontani a dohányos topic hangulatát ;] :D ) már arra se emlékszem mióta nem dohányzom talán 10 éve (ez jó jel ha már arra se emlékszel mikor szoktál le azt hiszem)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26) szupermacs válasza Woodslave (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

Édesapám 8 éve halt meg tüdőrákban, pont akkor, amikor otthon maradtam vele ápolni. Mentő és családtagok értesítése és lerendezése után az első dolgom volt, hogy lemenjek a parkba és amíg mindenki elköszön tőle, elszívok fél doboz cigit. Ez ilyen, hülye voltam. Akkor kaptam rá igazán a cigire. Előtte nem bagóztam olyan sokat.

(#27) DeltaPower válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


DeltaPower
őstag

van kb 400m2, ha hozol kaszát vagy fűnyírót és levágod magadnak akkor viheted. kizárólag egyben az egészet.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#28) Woodslave válasza szupermacs (#26) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez kemény.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem dohányzom. Gyerekként nagyon menőnek tartottam, mert a faterom dohányzott, a filmekben dohányoztak. Aztán kétszer próbáltam, majd egyszer középsulis koromban egy buliban kártyázás közben elszívtam 5 szálat és ennyi. Miért nem szoktam rá? Akkor kezdődött a számítógépes játékfüggőségem és már/inkább az érdekelt (ez 2001-ben volt).

[ Szerkesztve ]

(#30) szupermacs válasza janeszgol (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha otthon leülök a gép elé, vagy az xbox elé, nekem sem jut eszembe, hogy otthagyjam és lemenjek elszívni egy cigit. :DDD Ha 1-2 hétig otthon vagyok szabin, akkor napi 1 szál se jön össze.

(#31) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Emlékszem mikor elkezdtem dohányozni akkor kék pricskát( pirukki , prliluki kinek hogy tetszik :D ) szívtam ez kb 2005-2006 lehetett de inkább 5. Bolti rendes cigiből a kék Golden Gate volt amit szívtunk mert olcsó volt plusz mikor összement a szűrő és a pofádba pergett az összes szén darabka nah az felejthetetlen :D :D Aztán ott volt még a MOON amihez 100 forintot adtak a dobozhoz csomagolva :D A piros Viceroy "finom" volt meg a tigris szofi is de a piros LD-nek meg sör íze volt :DDD aztán jött a Pall Mall de csak a piros és csak addig amíg barna papíros volt a szűrő mert utána fos íze volt. Van még Pall Mall-os nap ernyő is otthon amit két doboz cigihez adtak a teszkóba a hosstes lányok ;) Aztán jött a színvonal csökkenés és önhibámon kívül kapa dohányt szívtam napi kb 20-25 szál plusz naponta kb fél liter kv. Aztán mikor ennek vége lett akkor a piros Marbi piros Lucky kettesével mentek mert semmit nem éreztem belőlük :D Aztán és is elkezdtem tölteni piros Marbi dohány plusz piros Club hüvely de már 3 hete letettem a cigit ( foltot találtak a tüdőmben (24 vagyok)) és most már csak szivart szívok hetente 1-et de csak akkor mikor megőrülnék a cigi után. Ezt nem tüdőzöm le csak a mozdulatsor miatt kell plusz a felénél már dobom is el mert akkor már nem esik jól. Ha valakit megérzek, hogy rágyújt mellettem megyek is odébb mert olyan rohadt büdös :(

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#32) Mister_X válasza szupermacs (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem azért 2-3 Ranbow Six ranked menetenként el kell szívnom egyet, ha veszélyben van a gold rbesorolásom :DDD Overwatch közben nem igazán jut eszembe (gold szintén), amíg MOBA-kkal játszottam, ott jobban felidegesítettek. Dark Souls 3 meg nem volt jó hatással se az elmém, se a tüdőm állapotára ;] Witcher 3, Dragon Age 3, közben eszembe se jutott, Assassin's Creed IV esetén meg azt vettem észre, hogy leültem délután háromkor játszani és már hajnali négy volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33) Woodslave válasza Mister_X (#32) üzenetére


Woodslave
nagyúr

régen amikor haver átjött annyit bagóztunk játék közben (jó húsz éve talán valami worms vagy lemmings 3d) hogy anyám nem látott be olyan füst volt... :D

olyan nekem is volt hogy este elkezdtem aztán arra néztem hátra hogy világos van. Szerencsére most egyik függőségem sincs meg.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#34) janeszgol válasza szupermacs (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Én tudod mit szeretek? A kávét. Rendes, kotyogós főzöttet. 16 évesen kezdtem el, most 32 vagyok Sajnos napi 3 deciliternél többet nem tudok inni (mert utána jön a fejfájás, hányinger stb, faterom napi 6-7 decilitert simán megivott), szóval kipótolom koffeinmentessel (szintén kotyogós). Kétszer főzök naponta kávét, egyszer koffeinest, egyszer koffeinmentest (háromszemélyes a főzőm).

De örülök, hogy a cigire sosem szoktam rá. Az az összesen 5 szál, plusz két slukk elég volt egész életemre.

(#35) pet007 válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


pet007
aktív tag

Jhonny nem akart a foldon jarni, Jhonny nem volt se jo, se szep! XD :C

(#36) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Rászokás: mentolos Pall Mall (még 100ft alatt volt), esetleg világoskék szofi.
Legtöbbet szívott márkák az évek folyamán: piros Gauloises, Benson Silver.

Ma már töltöm az ezüst Bensont gold Marlbi hüvelybe. A gyári cigiket most iszonyat visszataszítónak érzem...tiszta vegyszeres szar, 0 dohányíz.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#37) DeFranco


DeFranco
nagyúr

14 éves korom óta dohányoztam, piros marlboroval és pall mallal kezdtem, ahogy elfogyott a haver dugikészlete úgy álltunk át betonszofira.

23 év életvitelszerű dohányzás után 10 hónapja leszoktam, és örülök neki.

[ Szerkesztve ]

(#38) szupermacs válasza Pr3ciSioN (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

Volt egy ismerősöm, aki szintén mindig a pirosat szívta. Nekem csak Marbiból jött be, többi nem ízlett annyira.
Golden Gate ciginek higitó íze volt régen, kegyetlen mocsok. Annál csak a Priluki volt rosszabb dobozosból. Nagynéném szív ilyen ukrán fekete dobozos vackokat. Hogyan bírtál ennyit bagózni?

(#34) janeszgol: Régebben kávéztam, de nem sokáig. A szívem nem bírta. A rövidet nem szerettem, mert kevés volt. Bögrével ittam reggelente, de a szívem nem bírta. Nagyon felvitte a vérnyomásom. Azóta elszoktam az ízétől és a kotyogóst sem, meg a kapszulásat sem szeretem annyira.

(#36) raskolnikoff: Gauloisest sose kóstoltam, de mindig kíváncsi voltam rá.

A leszokottaknak meg gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

(#39) DeltaPower válasza Pr3ciSioN (#31) üzenetére


DeltaPower
őstag

A Moon egy igazi legendás cucc volt, mi "núv"-nak hívtuk (a dobozt fejjel lefelé tartva NOOW).

Hasonlóan legendás vagy legendásan szar cigik voltak még:
Vek: jugó termék, enyhe tarlótűz aromával
Vikend: szintén jugó, az előzőnél szelídebb, de így is elég vadregényes
Pakli: szivarka, de ez már hazai, viszont méltó versenytársa az előzőeknek
"Mobiltöltős" West: minden dobozban volt egy kupon, amiből 5-öt összegyűjtve 500Ft-ot lehetett tölteni a mobilodra
Piros Szimfónia: a melóscigi, ha idősebbekkel együtt dolgoztunk, nekik általában ilyen volt. A klasszikus kocsmaszag egyik összetevője, a másik az állott sörszag.
Mezítlábas Munkás: ha már nagyon nem volt pénze senkinek...
Piros Priluki: ukrán import tüdőroppantó, néha át voltak szurkálva a dobozok, ha a vámosok majdnem megtalálták
Fémdobozos ill. öngyújtós Multi illetve Pall Mall: időnként akciót rendeztek, amikor is a papír helyett frankó fém dobozba csomagolták, vagy adtak hozzá egy egész normális öngyújtót is. Persze a boltokból pillanatok alatt elfogytak.
Kétrekeszes Rothmans: ez spéci cucc volt, jó drága, és belül két részre volt osztva.
Oldalra nyílós Benson: ez a doboz bizony oldalra nyílt

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40) szupermacs válasza DeltaPower (#39) üzenetére


szupermacs
veterán

Fémdobozosból csak a Pall Mallre emlékszem. Ugyan annyi volt, mint a sima kemény dobozos. Sose tudtam venni, mert mindig elfogyott. De ahogy hallottam róla, nem is bírta sokáig a doboza ahhoz képest, hogy fémből volt.
Oldalra nyílós Benson pedig flash volt nagyon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) DeFranco válasza szupermacs (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gauloises fasza de fujtós, az még a piros westhez (ami nekem a fő tételem volt) és a piros pall mallhoz (ami előtte volt a fő tételem) képest is kemény dió volt. el lehetett szívni de az már inkább kellemetlen volt hosszú távon.

(#42) szupermacs válasza DeFranco (#41) üzenetére


szupermacs
veterán

Abból is több szín volt?

(#43) DeFranco válasza szupermacs (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kék és piros. legalább is én ezeket ismertem. és ott érdekes módon a kék volt az erősebb.

(#44) szupermacs válasza DeFranco (#43) üzenetére


szupermacs
veterán

Az érdekes. :D Sajnálom, hogy már nincs. Vagyis nem láttam. Hogyan kell kiejteni a nevét?

(#45) DeFranco válasza szupermacs (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

[link] brrr... zsömöpöfö :W

(#46) Csapoati válasza Pr3ciSioN (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

12-13 évesen már dohányoztál?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) grengor


grengor
csendes tag

Úgy látom, kábé egy korosztály lehetünk, és elég hasonló utat járhattunk be dohányzás terén, legalábbis az elejét tekintve. Elmesélem a sajátomat, hátha érdekel valakit.
2003 gyönyörű tavaszán kezdtünk cigizgetni hébe-hóba, mikor általános suli után még délután együtt lógtunk a srácokkal. Nyolcadikosként persze együtt bandáztunk más, 1-2 évvel idősebb gyerekkel. Köztük már sokan voltak akik cigiztek, sokan akik nem, és azóta sem, szóval nem az volt a nagylegény, aki szívta, mert az is az volt, aki egyáltalán nem. Néha bejárogattunk egy kis presszóba, ott a többiek rágyújtottak, én is kértem néha, aztán én vettem néha. Az idősebbek közül volt, aki gyönyörű füstkarikákat tudott fújni. Mindenki meg akarta tanulni, mert a lányok azt mondták, aki szép karikát fúj, az biztosan jól tud csókolni :))
Mire megtanultam karikát fújni (ami azóta is nagyon szép és jó dolog, elszórakoztatom vele magam), addigra simán elment egy dobozzal naponta, észre se vettem. 14 éves voltam. Persze keleti végeken nem telik az általános iskolásnak szofira, csak ünnepnapokon :D 120 forintért kék priluki volt, aztán bejött a prima, abból a sárga vaniliás volt, valami iszonyatos förtelem. A multit tartották igen jó ciginek, én már akkor sem szerettem, száraz, kaparós volt, és ahhoz képest meg gyenge. Apám kék L&M cigit szívott, szigorúan ukránt. Az valahogy jobb volt, mint a magyar. Ugyanez igaz az arany Marlborora is. Szerintem
A különböző cigik jöttek-mentek, nagyon szerettem akkoriban a barna szofit (betonszofi, akinek így ismerős), a piros Symphoniát, nagyon jó íze volt akkoriban, de általában olcsó ukrán cigiket szívtam, főleg mikor már 500 forint fölött járt a magyar. Mikor bejött a Bond (és a Viceroy), a 340 forint körüli árával elcsábított, alig volt drágább, mint a csempész vacak, ami vagy dízelszagú-ízű volt, vagy nem. Nagyon sokáig azt szívtam, telt, tömör, ízletes füstje volt, valósággal rajongtam érte. Hatalmas karikákat lehetett vele fújni, és persze jó volt az íze is.
Persze kóstolgattam sokfélét, az említetteken kívül nagyon kedveltem a Lucky Strike-ot, és a Camelt is.
Valamikor a szakközép vége felé néha tekertem a cigimet, a töltögetés nem jött be. Később teljesen átálltam kézi tekerésre, hamarabb megsodortam, mint ahogy a mellettem álló kivette a dobozból a gyárit. A sárga Camel dohány tartotta a minőségét a legtovább, tényleg jó nedves füstje van, baromi jó íze, de szépen lassan az is veszített a minőségéből. 18 éves korom körül vettem az első vízipipámat, odáig voltam érte meg vissza, de már nagyon ritkán (évente 1-2x) használom, pedig már azóta van másik is. Szivarkát jót még nem szívtam soha, a szivar nem az én világom, egy ideig pipáztam, nem az én világom, de a cigi az cigi.
Rengeteg (tényleg rengeteg) leszokási kísérleten vagyok túl. Nem jött össze. Pár napig bírtam, aztán kellett egy cigi. Mindig volt kifogás. De a napi 20-35 közötti szálat egyszerűen nem lehetett már tartani. Régóta kacérkodtam az elektromos cigarettákkal, de régen sok rosszat lehetett olvasni róla, nem akarok hittéríteni meg ilyesmi, de tavaly november óta nem gyújtottam rá.
Tavaly novemberben jutottam el oda agyban, hogy lassan 14 éve dohányzom. Ha most nem teszem le, csak később, akkor ott fogok tartani, hogy életem nagyobb részében cigiztem, mint nem. Ez a gondolat nem hagyott nyugodni, és úgy döntöttem, megszabadulok tőle. Lassan fél éve nem gyújtottam rá. Néha ölni tudnék egy cigiért :DD De maradok az elektromosnál, gyakorlatilag lett egy új hobbim, megszabadultam egy káros szokástól, és szereztem egy másikat, ami viszi a pénzt. Ma hozta a postás a GeekVape Griffin 25 RTA-mat, és így másfél-két óra alatt csak annyit mondhatok: imádom. Gyönyörű karikákat tudok vele fújni.

szerk: bakker ez nagyon hosszú lett...

[ Szerkesztve ]

(#48) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az első szál cigim valami symphonia volt azt hiszem '96-ban, azt hittem menten megfulladok az első slukk után.
Aztán elkerültem gimibe '98-ban és rászoktam valahogy mégis, felesben vettük haverral a barna szofit 200 pénzért a kocsmában. Aztán jött a többi is szépen lassan: arany Marlboro (bulikra tartogatva), hétköznapokra Pall Mall, Viceroy, Bond és hasonszőrű társaik, leginkább a kék Multifilter fogyott. Davidoff-ból a fehér az nagyjából hegyilevegő kategória volt, a feketéből elég volt 3-4 szál egy nap.
Ami borzalmas élmény volt, az egy doboz Camel, valami olasz autópálya menti boltból. Nem tudom milyen a teveszar, de valószínű, hogy abban az volt. A másik egy, az öregek szekrényében talált fél doboz fecske volt. Ha valami, akkor az tényleg szörnyű volt, de azért elszívtam... :DDD

A leghülyébb játék amit valaha játszottam, az a "ki tud hamarabb elszívni egy doboz cigit?" kezdetű játék volt, természetesen a nyeremény egy másik doboz cigi volt. Ha jól emlékszem négyen játszottuk és én nyertem (de csak azért mert valóban sietni kellett, ment a buszom haza), igaz utána egy hétig ha cigire gondoltam elfogott a hányinger.
Volt egy év, mikor egyáltalán nem gyújtottam rá, ez valamikor az ezredfordulón lehetett.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#49) GabN73


GabN73
addikt

Ukránoktól LM-et? Csak a Pricska, később a Next meg Vice Roy! :DDD
Sose voltam nagy cigizős, középiskolában eldurrant egy pár doboz, főiskola elején is, de sose éreztem azt hogy szükségem van rá. Nagyon ritkán szívok, éves szinten max 10 szálam lehet, ezeket is inkább bulikban.

A szivarozás jobban vonz, illetve lehet beszerzek egy pipát idővel :)

[ Szerkesztve ]

(#50) szupermacs válasza grengor (#47) üzenetére


szupermacs
veterán

Gratulálok a leszokáshoz. Végre valaki, aki értékelte a Camelt. :C Viszont az ukrán cigikkel sose voltam jóban.

(#49) GabN73: Nálunk az aluljárónál románoktól és ukránoktól csak L&M és Priluki volt. De előbbiből is csak piros.
Szerk.: Tilbury dohányt ajánlom pipához. Nagyon finom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.