Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tamás88 válasza joey04 (#46) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ohohó! Nehogy azt hidd, hogy nem nézem vissza, csak tudod okos enged... és maximum te szoktál böfögni nem én.

(#52) joey04 válasza Tamás88 (#51) üzenetére


joey04
titán

okos enged? nincs igaza? előtted pont azt tárgyalták ki, hogy miért hülyeség az amit beszélsz. ne szépítsd, benézted. nem mindig igaz, hogy legjobb védekezés a támadás. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ha jól olvastam az egyik cikkben írták, hogy kb 800 rendelést érintett a meghibásodás.
Ha "csak" 800 macbook air-t rendeltek volna ezen az áron, kb 800x300.000-es hibát kellett volna lenyelniük, ami "laza" 240.000.000 forintos bukta - ezt szeretnétek egy emberen leverni? (200 ezres fizu mellett kb 100 évnyi munkája lenne)...
Az informatikában jellemző 5-10%-os árrés mellé kb 4 milliárd forintnyi bevétel kéne, hogy ezt nullára kihozzák (akkor még nem fizettek helybérlést, alkalmazottakat, adókat, stb...).

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#54) Ringman válasza planbmokus (#53) üzenetére


Ringman
nagyúr

hamarabb dől be a cég, minthogy leszállítsa a cuccokat és 240M veszteséget lenyeljen.

főleg, hogy 2015-ben kvázi nem is volt nyereségük: [link]

Adózott eredmény (2015. évi adatok) 2 millió Ft alatt

ami nyilván érdekes, de 2015-ben összesen nem volt 4Mrd bevételük.

szóval kár lenne arra számítani, hogyha mégis úgy ítél a bíróság, hogy le kell szállítania a rendeléseket, akkor ténylegesen ez meg is fog történni.

(#55) planbmokus válasza Ringman (#54) üzenetére


planbmokus
senior tag

Igen, én is erre gondoltam!
240M Forint szerintem bőven kimeríti az "aránytalan többletköltség" esetét... :DDD

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.