Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis SSD-k. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Jóféle :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

HHHL-es változat nem lesz?

(#4) siti


siti
senior tag

kicsit le vagyok maradva, ezek mennyivel gyorsabbak mint egy sima 3.5" floppy lemez?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#5) edari válasza siti (#4) üzenetére


edari
őstag

Nem sokkal.

(#6) worxland válasza siti (#4) üzenetére


worxland
addikt

Ha egymás mellett vannak a zsebedben jogging közben, akkor egyforma sebességre képesek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7) Joz76


Joz76
tag

Háát. A 950 Pro csak egy picit drágább, a Plextor M8P meg igaz kicsit ennél lassabb, viszont jóval olcsóbb. Ingyen persze kéne, de ha fizetni is kell érte, akkor inkább a plextor.

Joz

(#8) Johnnyxy27 válasza siti (#4) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

megtippeljük, vagy kiszámoljuk:)?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#9) Johnnyxy27 válasza Joz76 (#7) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

jó az a plextor, de ha számít a kinézet, az az ócska zöld nyák... Komolyan mondom, miért? Egy prémium termék miért nem kap prémium kivitelezést 2016-ban?
Most látom, hogy van rajta legalább egy fekete shield...
Amúgy erre a PNY-re már elgondolkodtam lecserélni a HYPERX Predatort, bár sok értelme nem lenne sebesség terén gyakorlatban otthoni felhasználásra...

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#10) Peak válasza Johnnyxy27 (#9) üzenetére


Peak
addikt

mert az SSD nem festmény, hogy bámuld, rendeltetés szerűen, hanem hogy letépje a hajad a sebesség a 30 gigás játék betöltése közben.

bezzeg a rohadt Samsung 960 EVO még mindig nem kapható itthon. :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11) Dißnäëß válasza siti (#4) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A 240 Gigás durván 45056-szor gyorsabb, mint egy átlagos DSHD (PC/AT) típusú floppy lemez.

Szóval a lényeg, hogy kb. milliszekundumok alatt tölt be a Prince of Persia, így Neked mindenképpen ajánlott. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) Johnnyxy27 válasza Peak (#10) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Azért ha minden fekete a gépben, és van egy szép plexis házad, az esztétika is fontos, főleg mert nem sokba nem kerülne fekete panelra cserélni a zöldet!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#13) twollah1976 válasza Johnnyxy27 (#12) üzenetére


twollah1976
őstag

Veszel festéket és lefested.

Problem?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Johnnyxy27 válasza twollah1976 (#13) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

PNY az fain, a plextor az zöld, mint a...igen, az problem:)! Inkább fizetek többet, de úgy nézzen ki, ahogy elvárom.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#15) macilaci78 válasza Johnnyxy27 (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább fizetek többet, de úgy nézzen ki, ahogy elvárom.
Vagyis ne világíccson, ne legyen tiritarkabarka, ne legyen idomtalan, de legyen funkcionális, letisztult...
Mások az igényeink, neked a plexis ház, nekem az asztallap alá rejtett kapcsoló, mert csak a power gomb miatt van szem előtt a PC.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) troviko


troviko
senior tag

Mindig csak szupergyors, sosem szuperolcsó... :(
:)

https://www.oldtech.hu/

(#17) pusszycat válasza troviko (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a két szó taszítja egymást. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Geller72


Geller72
veterán

Akinek van esetleg Dell E7440-es gépe, az most dörzsölheti a tenyerét. :D. Amúgy itt a ph-n is láttam 950 pro-t 50k alatt,250-est. Ami igazán jó ár érte.

(#19) #25954560 válasza Johnnyxy27 (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

pontosabban van a plextorbol shield-es es anelkuli valtozat. es mino meglepi: teljesitmenybeli kulonbseg lehet:


szoval nem csak a kinezet, csakhogy a plextor honlapja meg nem ezt irja. igy legyen az ember okos...

[ Szerkesztve ]

(#20) twollah1976 válasza Geller72 (#18) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem csak igazán jó, hanem gyors is.

Minden alapon volt, kicsomagoltam a programot és elindítottam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) Johnnyxy27 válasza macilaci78 (#15) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Úgy ahogy mondod, legyen letisztult, klappoljon minden...mármint én imádok gyönyörködni a gépben:)!
Ékes darabja a hobbiszobának.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#22) Geller72 válasza twollah1976 (#20) üzenetére


Geller72
veterán

Azért ez nem igazán egyértelműen jött le a dell oldaláról letöltött pdf-ből sem, mert ugye a sata m.2 ssd csatlakozása nagyon nem úgy néz ki, mint az nvme-s ssd. :D. Már már az alaplapok képein kezdtük azt hinni, hogy valamilyen adapter van a porton, de aztán szétszedtük a miénket kivettük az ssd-t a foglalatból és már ki is derült a turpisság, azaz hogy mind a 3 (iegen, 3) fajta csatolófelületet ugyanazzal a slottal oldották meg. (Ami logikus is volt, de nem akartunk habokra berendelni csak úgy egy ilyen nvme-s ssd-t. :D. De most már legalább ezt is tudjuk. ;).

(#23) Hani válasza siti (#4) üzenetére


Hani
aktív tag

Ha jól emlékszem, a 300/360 RPM-es modern floppy-k (3,5", 1.44MB, DS HD) kontrollere fixen be volt állítva az észveszejtő 500 Kbit/s sebességre.

A gyorsulás majdhogynem elhanyagolható: olvasásnál 45188-szoros, írásnál 24576-szoros.
(A nagyobbik valamivel gyorsabb, ott a számok sorra ~45875 és ~25395.)

(#24) tecsu válasza macilaci78 (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Az én szubjektív véleményem szerint pedig, normális ember eldugja a számítógépet, nem hogy még a belével is kérkedik vagy ne adj'Isten!, gyönyörködik benne. :DD
A hajszárító elektronikáját sem bámulom... bár biztos lehetne efféle tuningversenyt szervezni... a mai (beteg) világban. :P

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) Geller72 válasza tecsu (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Én bajban lennék, ki kellene vágnom a noti alját, tükröket szerelni rá..brrr. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#26) Johnnyxy27 válasza tecsu (#24) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Naaa ez már személyeskedés, miért ne lennék normális, ha például azért lettem elektronikai műszerész szakmám szerint, mert érdekel az elektronika? És ha már érdekel az elektronika, miért ne láthassak szépséget éppen egy logikusan összerakott elektronikai fémdarabokból álló egységből? És ha a keret engedi, miért ne azt rakjam bele, ami tetszik? Mert nem vagyok normális/normálisak? Egy hajszárítót hányszor használsz egy héten? Mennyi üzemórát? Tudod egy átlagos számítógép felhasználó mennyit ül a gépe mellett?
Mi közöd van egyáltalán ahhoz, hogy ki mire költ ha számítástechnikáról van szó?Te veszed? Neked milyen vasad van? Tudod, hogy eléggé elfogadott manapság a számítógépes kultúra?

Én elfogadom azokat, akik lesz@rják, hogy hogy néz ki a gép belül, más személyiségek, ettől még normálisak.
Neked is el kéne fogadni, hogy van, akinek tetszik a plexis vagy tempered glass-os ház.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#27) Johnnyxy27 válasza Geller72 (#25) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Noti az más tészta. Sokkal kötöttebbek a lehetőségek. Mint ahogy egy hajszárító esetében is:)!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#28) Geller72 válasza Johnnyxy27 (#27) üzenetére


Geller72
veterán

Régebben én is figyeltem arra, milyen színű a lap/vga nyákja és hasonlók, de ma már nem érdekel. Viszont abszolút megértem, ha valakinek ez tetszik. Én speciel vicceltem. Én is nagyon szeretek igényesen összerakni gépet és szeretem, ha valaki megdicséri, milyen szakszerűen, logikusan és szépen van szerelve. Erre mondjuk a mai napig adok, ha gépet kell összeraknom. :R

(#29) tecsu válasza Johnnyxy27 (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Azzal kezdtem, hogy szubjektív véleményem. Amivel a tiéd úgy tűnik nem egyezik meg, nem baj. ;)
Ezt a sok kérdést - gondolom - nem komolyan kérdezed, csak írhatnékod volt, ugye?
Hogy el kéne fogadnom... Hát én elfogadtam. Azt is elfogadom, hogy emberek elüttetik magukat Pokemon Go közben - bár ez utóbbi nagyobb probléma, ebben talán egyetértünk - egyiket sem tartom normálisnak.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) tecsu válasza Geller72 (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Az igényes összerakás azért is lényeges, mert így később könnyebb lehet szervízelni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) Johnnyxy27 válasza tecsu (#29) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

azért a pokémon goval való sétálást meg igényesen válogatni össze a számítógéped alkatrészeit, az két külön dolog! Nekem a hobbiszobám dísze a gépem, még ambient lightnak is használom este, ez miért nem normális?
Nem lehet hobbija valakinek, vagy esetleg igénye? Ez valami különleges dolog manapság, amikor a házak 80%a plexis/tempered glass-os? Ha az arányokat nézzük, akkor nem a kisebbség a nemnormális? Vagy ez is szubjektív?
Azért írtam ezeket a kérdéseket, mert kinyitotta a bicskát a zsebemben az, ha valaki elítél úgy, hogy nem is ismer, vagy ismeri a hátteremet, személyemet. Ne ítélj elsőre.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#32) Geller72 válasza Johnnyxy27 (#31) üzenetére


Geller72
veterán

Viszont ha lehetne választani, hogy kinézetre legyen jobb (szebb) gépem, vagy a belső felépítése legyen jobb (aka külcsín vs. belbecs :D) akkor egyértelműen én az utóbbira szavazok. Ha viszont mindkettőt megtehetem, akkor onnantól tényleg már csak ízlés dolga. ;). De veszekedni ezen semmiképp sem szabad. ;). Senkinek. :R

(#33) #72042496 válasza Geller72 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én például azért szimpatizálok az NVMe SSD-kkel, mert lehetővé teszik a szellős gépbelsőt. Emlékszem, amikor 10+ éve nagyon bele voltam kockulva a gépbe, és azon morfondíroztam, hogy milyen kár, hogy IDE meg SATA kábeleket kell használni, sokkal jobb lenne a háttértárat közvetlenül az alaplapra dugni, mint a RAM-ot.

Tessék, most már ez is megvalósult. :)
(Nekem mondjuk 500 GB + 1 TB, vagy egyben 2 TB kell majd, ami még drága, és választék sincs igazán a nagyobbakból. Sajnálom, hogy a hírben szereplő SSD-k is megállnak 500 GB-nál. Idővel ez is alakul.)

NVMe SSD-knél a "cache buffer flushing" kikapcsolásával amúgy most mi van? Valaki ajánlja, hogy ne legyen később lassulás, valaki azt mondja ne, mert áramszünetkor baj lehet belőle, mi a helyzet ezzel? Kell vele foglalkozni egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#34) Johnnyxy27 válasza Geller72 (#32) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Egyetértek, a személyeskedés nem célszerű fórumon, hacsak nem ellenséget szeretne az ember magának:)!
Erről van szó, ha külcsíny és a belbecs is megengedhető, akkor az miért nem normális?
Ne vegyek kívülről is szép szép sportautót, mert úgyis csak belül ülök:)?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#35) Geller72 válasza #72042496 (#33) üzenetére


Geller72
veterán

"NVMe SSD-knél a "cache buffer flushing" kikapcsolásával amúgy most mi van? Valaki ajánlja, hogy ne legyen később lassulás, valaki azt mondja ne, mert áramszünetkor baj lehet belőle, mi a helyzet ezzel? Kell vele foglalkozni egyáltalán?"

-Úgy gondolom, hogy ez megint egyéni. De azt nem szabad elfelejteni, hogy hasonló lehetőség már ősrégen ugyanúgy megvolt ebben a választásban a HDD-k esetében is. Már akkor is eldönthettük, hogy mi legyen. Kockáztassunk vagy ne. Akinek van szünetmentese, az szerintem nyugodtan kockáztathat. Vagy ugye, notik esetében úgyszintén. :U

Nem beszélve arról, hogy másik negyven dolog miatt sokkal inkább lehet lassabb/rosszabb rendszered. :D.

(#36) Bálint85


Bálint85
senior tag

- a PCIe 3.0 kompatibilis a PCIe 2.0 -vel /Maximus V Gene / ? :F
- kicsit lassabban menne csak benne nem, de igazából működne?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#37) IgnisFatuus válasza Bálint85 (#36) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Mi menne lassabban miben?
M.2-es SSD-kről szól a cikk.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#38) bteebi válasza Joz76 (#7) üzenetére


bteebi
veterán

A 950 Pro tech spec alapján jóval lassabb (2200 MB/s és 900 MB/s olvasás/írás vs. 2750 MB/s és 1500 MB/s), és ahogy írtad is, még drágább is ennél. Az már egy másik kérdés, hogy valós használat során lenne-e bármi különbség a kettő között. Tesztek nélkül, látatlanban a PNY mindenképp jobb választásnak tűnik.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) #72042496 válasza bteebi (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazából már ott a 960 EVO és PRO is, ennél PNY-nél is magasabb szekvenciális írási/olvasási értékekkel. Ha nem tegnapra kell az SSD, akkor én a 950-re már rá se néznék. Külföldön már kaható az új sorozat, 500 GB-ig legalábbis.

(#35) Geller_1972: Igazad van, nekem mondjuk csak az nem tetszik, hogy (asztali gépben) elvileg ilyen problémákba lehet még belefutni. Ilyennek nem szabadna történnie, bár, még új a technika. Szerintem az ilyenek miatt is érdemes megvárni, amíg kiforrja magát, és ezek a dolgok múlt időbe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#40) Bálint85 válasza IgnisFatuus (#37) üzenetére


Bálint85
senior tag

Interfész (csatoló) : NVMe 1.2 (x4-es PCI Express 3.0)

Tehát az én alaplapomba bele lehet rakni és ha igen akkor mivel 2.0-ás menne benne de nem akkora sebességgel ugye?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#41) ludi85 válasza #72042496 (#39) üzenetére


ludi85
tag

Igen, én is a 960-ast nézegetem. Csak arra várok, hogy jöjjenek a Z270-es intelek, amiknek állítólag 20 helyett 24 PCI Express csat.-juk lesz, így tudok majd Raid 0-ba 2x960 Evo-t, plusz 2 x 1080-as Gpu SLI-ben.. :)
Persze csak ha addig nyerek a lottón...

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#42) IgnisFatuus válasza #72042496 (#39) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Én is a 960 Pro-ra pályázom, talán már van az IM német raktárában! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#43) #72042496 válasza ludi85 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, Z270-et én is terveztem (már tavaly is esedékes lett volna a csere), és a plusz sáv azért jól jöhet a következő években, valamikor. Nem most, az NVMe-vel kapcsolatban egyelőre megfigyelő állásponton vagyok. :)

(#44) IgnisFatuus válasza Bálint85 (#40) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Az ok, de M.2-es slotba való (ergo a cikkben lévő csatoló felirat félrevezető), amit nem látok az alaplapodon...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#45) Bálint85 válasza IgnisFatuus (#44) üzenetére


Bálint85
senior tag

akkor az alaplapomba milyen csatisat tudok belerakni? :F

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#46) bteebi válasza #72042496 (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a tippet, nagyon jófélének tűnik :Y :). Nekem a 250 gigás EVO bőven meg is felelne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) Fred23 válasza IgnisFatuus (#44) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezért kérdeztem rá én is a HHHL-es változatra, azt lehet benyomni a szabad PCIe foglalatba. Nem is értem, miért nincs több HHHL-es PCIe-es SSD?! :F Direkt olyan alaplapot vettem, ahol 2 PCIe 3.0-ás foglalat van, erre a legtöbb nem SATA SSD az M2 foglalatba jön. Valamiért a HHHL-es PCIe-es SSD nem terjed olyan jól; egyelőre ez még nem érint, de jövőre (2018! :D ) azért már ki szeretnék próbálni egy ilyen SSD-t!

(#48) IgnisFatuus válasza Bálint85 (#45) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ahogy Fred23 írta, HHHL kártyás (PICe-s M.2 foglalat :) ) SSD-t, pl.:link

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#49) IgnisFatuus válasza Fred23 (#47) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Gondolom pont azért, hogy ne kelljen egy külön kártyát tenni a gépbe. Az új lapok nagy részén van M.2, akkor minek vacakoljanak a HHHL-el?

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#50) Bálint85 válasza IgnisFatuus (#48) üzenetére


Bálint85
senior tag

így már világos!
Köszi szépen! :R :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#51) Geller72 válasza ludi85 (#41) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem mondjuk a Dell notiba most is 2 db 120-as SSD van RAID 0-ban, és nagyon úgy érzem, hogy nekem ez a sebesség bőven elég. ;]

(#52) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Csökkennek az ssd árak.Ezt a hírt várom.Ilyen gyors,olyan gyors.....-an szedi ki a pénzt a zsebből.
twollah1976 :A 4k olvasás csak nekem tűnik kevésnek? :F

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#53) worxland válasza Johnnyxy27 (#31) üzenetére


worxland
addikt

"Ez valami különleges dolog manapság, amikor a házak 80%a plexis/tempered glass-os?"


Térj vissza az álomvilágból.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.