Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Knight666


Knight666
aktív tag

Tényleg nem olcsó, sőt ha jól látom, egy hasonló képességű Linksys router még olcsóbb is. Akkor meg már inkább azt, nem?

(#2) zsolt501 válasza Knight666 (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már csak az a kérdés hogy a Linksys-t nevezhetjük e még Linksys-nek, mivel felvásárolta a Belkin, és azért a Belkin az utóbbi időben nem túl jól csengő név lett a botrányok és a minősége miatt.

Melesleg megjegyzem ha választani kellene a Linksys és a Netgear között akkor inkább a Netgear, mert kevesebb a probléma vele az utóbbi időben a Linksys engem nem nyert meg.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) sutszi


sutszi
veterán

Nem értem...Kiadnak egy ilyen adaptert és akkor USB 2.0...Jajj... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4) zsolt501 válasza sutszi (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hány USB3-as WiFi adapter is létezik?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) Akula


Akula
őstag

ezek a rooterek egyre nagyobbak...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Felhasználóbarát kezelőfelülete van.

(#7) MarQs


MarQs
senior tag

"...WAN portján 800 Mbps körüli sebességet mértünk..."

Technikailag hogyan kivitelezhető egy ilyen mérés?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#8) dchard válasza sutszi (#3) üzenetére


dchard
veterán

Ez megint olyan amikor jönnek az emberek, hogy egy 300-as N-es routeren csak 100megás ethernet csatik vannak.

Az esetek 99%-ában nem a 100megás Eth és nem az USB2 fog limitálni, hanem a közeli hálózatokból fakadó interferencia. Az hogy most a teszt miatt valahol vidéken vagy a város szélén belefutottak az USB2 limitbe, nem jelent semmit.

MarQs:

Két számítógéppel és egy FTP szerverrel, vagy Ixia Chairot nevű profil mérőszoftverrel.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) buherton válasza Akula (#5) üzenetére


buherton
őstag

Router, nem pedig rooter. Router mint útválasztó.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) MarQs válasza dchard (#8) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi! :)

Remek cucc amúgy! Frankó, hogy mára ide is eljutottunk!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy kis hiba a 4. oldalon:

67 Mbps, ami 100 MB/s fölötti értéket jelent, de egy vezetékes átviteli rendszer sosem közelíti meg az elvi maximumát – már az is bravúros teljesítmény, ha ennek harmada összejön.

Ez nem vezeték nélküli akart lenni? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem WNDR3700v2-es van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Apró gondjaim voltak csak, amúgy atomstabil és lelőhetetlen. Egyedül a wifi jel erőssége a probléma. A kezelőfelület amit a tesztben látunk nem olyan régen érkezett meg az enyémre is. Azóta kicsit okosabb.
A jövőben is ezt a márkát fogom használni, hátha legközelebb is beválik. A tp-link, a D-link mind mind leszerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gabesz84 válasza Kolondrum (#12) üzenetére


Gabesz84
őstag

DD-WRT is atomstabilan megy rajta, és úgy már azért elég okos kis gépezet (igaz nekem wndr3800 van, ami elvileg ugyanaz mint a tied csak más a színe).
Jelerősséggel nekem nincs különösebb gondom, lakásban mindenhová elér.

(#14) Kolondrum válasza Gabesz84 (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem annyira nem kell, tökéletes a gyári F/W.
Milyen lakás? Itt vasbetonon kell átküldeni a jelet meg emeleteken. Nagyban elmarad a korábbi TP-Link TL-WR1043ND-től. Ne úgy értsd, hogy nem megy,csak pl a pincében már nincs net telefonnan.

(#15) Gabesz84 válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Gabesz84
őstag

itt emelet nincs, a válaszfalak téglák, és 60 nm. Persze nem a legoptimálisabb helyen van, mert lusta voltam kábelt húzni. Pincém nincs :)

(#16) norberthorva


norberthorva
csendes tag

Üdv mindenkinek!!
Nemrég kötöttem szerződést az Invitelel, akik a T-Hometól bérlik a vonalat, szóval előfizettem egy ADSL internet csomagra, kaptam is egy D-Link DSL-360R tipusú modemet, azonban van még egy Wifi Routerem is: SMC WBR14-G2, ezt a kettőt szeretném szinkronizálni egymással, próbálkoztam az IP címsor beírásával is de azt írta ki hogy nincs internet kapcsolat (�����http://192.168.2.1) aki részletesen elmondaná nekem hogy mitévő legyek annak meghálálnám ! :) Köszönöm

(#17) LordX


LordX
veterán

Az első oldalon írjátok, hogy 1300/866 Mbps max elvi sávszélesség, de a 802.11ac max sebessége 866.7 Mbps / MIMO stream. A számítás akkor jön ki, ha nem tud ez a két cucc csak max 80 MHz-es csatornát használni (ott 433.3 Mbps / stream), és a 160 MHz nem támogatott - így van?

(#18) Osibaa válasza norberthorva (#16) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

- Javaslom először állítsd vissza a router gyári beállításait (ki tudja mi van rajta épp beállítva).
- A modemet a router WAN portjára kösd rá.
- A számítógéped a router első beállításáig kábellel kösd rá.
- Lépj be a routerbe és végezd el a kívánt beállításokat (wlan ssid, wlan password, router password, upnp bekapcs, stb).

Fentiekben segít a router használati útmutatója.

ui1: ehhez a routerhez több firmware is kijött, ami sokat javított a megbízhatóságán, de sokat ne várj tőle
ui2: ilyen jellegű kérdésekkel kérlek ne egy konkrét cikk fórumára írj be, hanem keress egy általánosabb topikot, pl. [link] vagy [link], ha pedig nem találsz ilyet, akkor érdemes innen elindulni: [link]

Sok sikert. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#19) LordX


LordX
veterán

Az az igazság, hogy nem vagyok hasra esve az eredménytől. Az a 36 MBps = 288 Mbps. Még ha 2x overheadet is számolok, ez még mindig csak egy gyenge közepes QAM-64-es átvitel, hol van a QAM-256? Ez vagy nagyon harmat ahhoz képest, mit kéne tudnia, vagy erősen limitál az az USB2.

(#20) kromatika válasza LordX (#19) üzenetére


kromatika
veterán

+1.szerintem az usb2 a gáz.

[ Szerkesztve ]

(#21) Chp


Chp
őstag

Szép monitor. ;]

(#22) sutszi


sutszi
veterán

Én elhiszem, hogy néhány embernek luxus az olvasás de akkor legalább ne kössetek már belém...

(#4) zsolt501: Kit érdekel hány létezik?
A cikkben bemutatott router 5ghz-es frekvencián elméleti maximális átviteli sebessége 867Mbps. (most ne menjünk bele, hogy ezt soha nem éri el.) Erre az adapterre rátesznek egy csatlakozót ami 480Mbps-ra korlátozza?! A tesztből látszik is, hogy ment volna ez gyorsabban is csak ez a kis hülyeség a szűk keresztmetszet. Figyelembe véve az adapter árát és a termék pozicionálást ez minimum nevetséges.

(#8) dchard: Amit te csináltál az megint olyan amikor valaki nem olvas elég figyelmesen.
Most komolyan. Hány 5Ghz-es hálózat limitál téged jelenleg??? :U

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23) rudi válasza dchard (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Sőt, azóta mértem három adatfolyammal (spatial stream) PCI Express kártyán, úgy néz ki, hogy két adatfolyam gyakoralti maximális sebessége elég közel van az USB 2.0 max sebességéhez. De ahogy írtad, a Wi-Fi ezt csak nagyon tiszta környezetben tudja, az USB meg gyakorlatilag bárhol.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza LordX (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Részben így van, a most elérhető draft 802.11ac-s routerek (legalábbis a kommersz modellek, amik az átlagfelhasználóhoz eljutnak) legfeljebb 80 MHz-es csatornákat kezelnek, ez a szabványban az alapvető, a 160 MHz amolyan kiterjesztés, lehetséges maximum, amit vajmi kevés helyen látsz majd. Ugyanis a teljes 5 GHz-es sávban, ahol a Wi-Fi ac dolgozik összesen négy (USA-ban öt) darab 80 MHz-es csatorna alakítható i, 160-asból pedig csak kettő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza LordX (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem QAM-256-tal nég a csótány agyhullámaival is interferálna az átvitel. Az hogy a 866 Mbps-os elvi maximumnak gyakorlatban összejött a harmada szerintem teljesen reális eredmény, többet nem igazán reális elvárni. Mint korábban írtam, azóta mértem 3 spatial streammel PCI Expressen és ott nagyjából a +50% streamnek megfelelő gyorsulást kaptam, ergo 2 spatial streamnél a Wi-Fi és az USB 2.0 nagyjából megfelelt egymásnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Kombinálhatnák egy digitális képkerettel, kihasználva azt a nagy üres felületet.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27) BatchMan válasza norberthorva (#16) üzenetére


BatchMan
senior tag

Először is ez a Router gondok topikban megbeszélendő.
Addig is gyanítom a 360R és az SMC is DHCP szervernek van konfigurálva. Ha közvetlenül csatlakozol a modemhez, és kiveszed belőle ezt a fícsőrt, javulnak az esélyeid. Ha a modemet egyszerű passthruogh módba teszed, és az SMC-n konfigurálod a PPPoE-t, még jobb.

(#28) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

A második kép fentről:

Önök a Netgear adását látják! :C

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#29) BatchMan válasza BroCreSt (#28) üzenetére


BatchMan
senior tag

Ráragaszthatod az eküvői fotótokat - és nem kell a routert eldugni valami lehetetlen helyre. Az asszony imádni fogja ;]

(#30) dabadab válasza sutszi (#22) üzenetére


dabadab
titán

"A cikkben bemutatott router 5ghz-es frekvencián elméleti maximális átviteli sebessége 867Mbps. (most ne menjünk bele, hogy ezt soha nem éri el.) Erre az adapterre rátesznek egy csatlakozót ami 480Mbps-ra korlátozza?!"

Ne felejtsd el, hogy annak a 867 Mbps-nek jo, ha a fele "igazi" adat, a tobbi a wifis adattovabbitashoz kell csak (hibajavitas, packet headerek, ilyenek), azokat a stick sajat maga dolgozza fel, a maradek meg nagyjabol atfer az USB 2.0-n.

DRM is theft

(#31) LordX válasza rudi (#25) üzenetére


LordX
veterán

Azért azt te is érzed, hogy közvetlen a router mellett se kapcsol be egy feature, akkor az mintha nem is létezne.

BTW: multiuser MIMO-t nem tervezitek kitesztelni? Szerintem az a legnagyobb javítás a szabványban.

(#32) rudi válasza LordX (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából nincs beépített QAM256 detektorom, szóval nem tudom, hogy működött-e vagy sem, csak annyit tudok a korábbi tapasztalataim szerint mondani, hogy az elvi csúcssebesség harmadának megfelelő gyakorlati tempó egészen jó. Multi-user MIMO teszteléshez jó lenne pár egy spatial streames eszköz, ami még nincs, ráadásul abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ez ki- bekapcsolható, vagy automata fícsör lesz-e.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) LordX válasza rudi (#32) üzenetére


LordX
veterán

A MU-MIMO kötelező feature, úgyhogy mennie kéne automatikusan. Elvileg úgy is kéne működnie, hogy 3 streames routerre 2 db 2 streames sticket csatlakoztattok. Ugye n-essel ilyen konfigurációban csak 2 stream sebességét kell megkapnod, mivel minden pillanatban csak 2 stream megy, ac-vel viszont 3 stream, amiből 2-őt egyik kap, egyet a másik (és remélhetőleg nem fixen).

(#34) sutszi válasza dabadab (#30) üzenetére


sutszi
veterán

Zárójeles rész az idézett szövegből. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35) dabadab válasza sutszi (#34) üzenetére


dabadab
titán

Nem, az a zárójeles rész nem erre vonatkozott, vagy ha mégis, akkor félreértetted a wifi bruttó és nettó sávszélessége közti különbséget: a dobozon a bruttó van rajta (amiben benne van a hibajavítás, akármi), amit meg a gépeden látsz átviteli sebességként (és az USB porton is csak ez megy át), az meg a nettó. Azt soha senki nem mondta, hogy a nettó el fogja érni a max. bruttót.

DRM is theft

(#36) mis


mis
csendes tag

"de egy vezetékes átviteli rendszer sosem közelíti meg az elvi maximumát – már az is bravúros teljesítmény, ha ennek harmada összejön." - vezetékes szót javítsd vezeték nélküli-re és úgy jobban fedi a valóságot ;)

Hát ez van gyerekek...

(#37) sutszi válasza dabadab (#35) üzenetére


sutszi
veterán

Na látod te értettél félre...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38) Edy92


Edy92
tag

Nem hiszem itt a vidéki instabil adsl-hez ez jó volna :D

(#39) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Nem lehet rossz de nem mindegy egy átlagos felhasználónak.
jó kis motyó. Nekem is a kistesója volt ,3 évig ment aztán feladta.

(#40) dchard válasza sutszi (#22) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem neked vannak értelmezési problémáid az meg tisztán látszik hogy foggalmad nincs a vezeték nélküli hálózatok működéséről.

Először is már most is van interferi 5gigán, azért mert nem találsz a közeledben 5gigás hálózatot az távolról sem jelenti, hogy tiszta a sáv. Meglepődnél ha ránéznél egy rendes spektrum analizátorra, hogy az általad üresnek hitt 5gigás sáv mennyire van tele már most.

Másodszor ahogyan dabadab is leírta: az USB interfészen lényegében csak a hasznos adat megy át, a WIFI kapcsolatok bruttó sebességének (értsd: amit ráirnaka dobozra) a harmadát, felét kitevő FEC már nem, a többi protokol overhead-ről már nem is beszélve.

Rudi megmérte PCIe kártyával is a routert és ahogy írta úgy látja, hogy a PCIe-s kártyával sem lényegesen gyorsabb a kapcsolat, ami megint csak azt támasztja alá, hogy nem az USB2 interfész limitál, hanem a rádió. Bizony, egy méterről, falu szélén.

Legközelebb tájékozódj a témában mielőtt nevetségessé teszed magad az ehhez hasonló hozzászólásokkal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#41) dchard válasza LordX (#31) üzenetére


dchard
veterán

Azért nem érzitek a 256QAM "erejét", mert nincs :)

A 256QAm, a 160MHz és a MU-MIMO is optional feature. Az, hogy ezeknek a működését szabványosították, még nem kötelező implementálni és ahogy megtanultuk: ami nem kötelező azt nem csinálják, vagy nem csinálják meg egyből. Még a sima MIMO streamek száma sem változott: kötelezően csak egyetlen stream-et kell tudniuk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#42) sutszi válasza dchard (#40) üzenetére


sutszi
veterán

Huha...te megagiga szakértő most én vagyok a jó nagy hülye mert nem ültem a google elé, hogy egy ilyen hozzászólást összemókoljak. :U

Először is már most is van interferi 5gigán, azért mert nem találsz a közeledben 5gigás hálózatot az távolról sem jelenti, hogy tiszta a sáv. Meglepődnél ha ránéznél egy rendes spektrum analizátorra, hogy az általad üresnek hitt 5gigás sáv mennyire van tele már most.

Most komolyan mi a fenének jössz ilyenekkel? Ha mindenhol (legalábbis ezt sugallod) már most tele van az 5Ghz-es sáv, akkor méréskor vehetjük ezt a zajos környezetet a viszonyítási pontnak mint null szint és eltekinthetünk tőle.
Én egészen konkrétan a konkurens 5Ghz-es sávban ( és esetleg csatornán) működő wifi hálózatokra gondoltam. Azért ezek mégiscsak nagyobb mértékben befolyásolják mint az általad említett "szellemek" amik már amúgy is ott vannak, vagy ez is rossz feltételezés?

Egy olyan mérési eredménnyel akarsz érvelni, amit a hozzászólások után írt le a rudi és a tesztben még benne sincs? Még a pontos értékeket sem tudjuk.
Lehet, hogy nem számottevően gyorsabb vagy ugyanannyi, és ezt tudtad mielőtt rudi kimérte? Nem. Így könnyű nagy mellénnyel itt írogatni. :W
A PCIe kártyáról tudunk valamit? Semmit.

A lényeg:
Jeleneg 5Ghz-es Wifi-re csatlakozom kb 1,5m-re tiszta rálátás, nincs fal. Környéken nem tudom mi a helyzet ezen a frekvencián nem néztem. 300Mbit-es a kapcsolat 160-170Mbps a valós hasznos adatátvitel.
Ezért feltételeztem, hogy az 'ac' szabvány is át tud tolni 50-60%-ot.

Már kezdek torkig lenni azzal, hogy beírok egy fórumba és egyből 4 trollgombóc ugrik rám és a szájukba kell rágni mindent mert képtelenek felfogni amit más ember leír és persze a végén én vagyok a nagy laikus, mert ők aztán itt élnek a fórumon...bla..bla De nem csak velem van ez...Nem egyedi eset.
Ez a Szakértő rang is csak a bajnak van. Már nem az első eset, hogy egy ilyen rangú tag kezd el kioktatni, mert ettől a kis bilétától valami isteni magabiztosságot kap és már egyből agyon kell rágcsálnia a témát, hogy megtudja mutatni mekkora műmájer...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43) Knight666 válasza zsolt501 (#2) üzenetére


Knight666
aktív tag

Naja, erről a felvásárlásról tudok én is. De azért remélem nem csak a márkanevet vették meg. Egyébként nekem most TP-Link routerem van (1043ND), amivel elégedett vagyok, úgyhogy ha nekik lenne egy jó ár/érték arányú ac-s cuccuk, akkor biztos azt venném meg, de ilyenről nem tudok egyenlőre.

(#44) kraftxld válasza Knight666 (#43) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amilyen jó volt a linksys sajna olyan hánytatott sorsú lett. :(
Egy 12-es pakk bort rá, hogy 2-3 éven belől ipari hulladék Belkin szintre zúzzák le az egészet nulla firmware támogatással...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45) rudi válasza sutszi (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocs, de szerintem is elég sok amatőrséget összehordtál (vezetékes és vezeték nélküli eszköz elvi sávszélességének összevetése), sarkítottad a cikk következtetését (talán kevés ide az USB 2.0 következtetésből csinálsz biztosan kevés az USB 2.0-t) és arra mutató jeleket is produkáltál ("Hány 5Ghz-es hálózat limitál téged jelenleg???"), hogy fogalmad nincs a rádiós átvitelről (jelzem: minden, ami 5 GHz körül jön ugyanúgy zavarja az 5 GHz-es Wi-Fi-t, nem csak a többi Wi-Fi hálózat).

Sértődés és mindenféle elhamarkodott következtetések levonása előtt (legyen az szakmai vagy személyes téma) gondold át kicsit a dolgokat. Az sem feltétlenül rossz (ezt nagyon sokan csinálhatnák itt a fórumon), ha megfontolod, érdemes-e itt vagy ott hozzászólnod, hozzátsze-e valami hasznosat a témához, vagy csak fölösleges hullámokat keltesz.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) sutszi válasza rudi (#45) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem meg neked is oda kéne figyelni, ugyanis a #36-os hozzászólást nem én írtam, csak a kép megtéveszt. Nem hasonlítottam vezetékes és vezeték nélkülit sehol.

A rádiós átvitelről meg annyit, hogy sem a cikkben, sem a hozzászólásokban senki nem említette meg melyek azok a konkrét 5Ghz-en működő zavarforrások amik ezt az eredményt negatívan befolyásolják...

Általában hozzá szoktam tenni a témához...úgy gondolom. De ettől függetlenül igyekszem a minimálisra szorítkozni mert semmi értelme annak, hogy csinálok 10 hozzászólást amiből 9 arra, megy el, hogy minden lehetséges támadási felületet levédjek, mert néhányan a "...de mi van akkor ha..." életfilozófia szerint élnek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48) dchard válasza sutszi (#42) üzenetére


dchard
veterán

"Ha mindenhol (legalábbis ezt sugallod) már most tele van az 5Ghz-es sáv, akkor méréskor vehetjük ezt a zajos környezetet a viszonyítási pontnak mint null szint és eltekinthetünk tőle."

Ezen jót mosolyogtam. Te ugyan "eltekinthetsz" a zajtól, de az éppen tesztelése alatt lévő wifi hálózat nem fog. Itt nem az egyébként is jelen lévő természetes háttérzajról beszélünk ám, hanem olyan forrásokról amik 5gigán működnek de nem feltétlenül WIFI technológiával. Ami az AC működési sávjában ad, az mind zavarforrás. Sőt: ha éppen olyan távolságban van egy 5gigás hálózat amihez már csatlakozni nem tudsz mert ahhoz gyenge a produkció, attól még az zavarforrásként megjelenik nálad, csak gyengébben mintha a szomszéd szobában lenne. Meglepően nagy távolságokról is képes interferit okozni egy konkurens hálózat.

"Egy olyan mérési eredménnyel akarsz érvelni, amit a hozzászólások után írt le a rudi és a tesztben még benne sincs?"

Nem, az évtizedes rádiós távközlési tudásom alapján érveltem, Rudi mérési eredménye, akivel egyébként rendszeresen beszélgetünk rádiós témákról, mérési rendszerekről, pedig csak megerősíti ezt.

"Lehet, hogy nem számottevően gyorsabb vagy ugyanannyi, és ezt tudtad mielőtt rudi kimérte?"

Aki ismeri a rádiós hálózatok működését, meg mért már annyit mint én, az tud következtetni. Az eredmény abszolút várható volt.

"Ezért feltételeztem, hogy az 'ac' szabvány is át tud tolni 50-60%-ot."

Az ördög a részletekben van. Az 50-60%-ot tudja is, számoljunk együtt:

Tudjuk, hogy egy 80MHz-es csatorna volt, 2x2MIMO, az pedig majdnem biztos, hogy nem volt 256QAM moduláció csak 64.

Namost, a WIFI de a legtöbb rádiós technológia adaptív modulációt használ, az adott rádiós technológia által támogatott különböző modulációs rendeket és a hozzájuk tartozó kódolási rátát együtt modulációs táblának hívjuk. Az AC-s modulációs tábla így néz ki:

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ac#Data_rates

Ebből nekünk a 80megás oszlop 400GI táblája kell. Namost láthatod, hogy a routeren szereplő 1300 megabit csak akkor jön ki, ha 80MHz, 3x3MIMO és a legmagasabb modulációs rend működik MCS9 módban. És akkor is lejön még ebből az 5/6-os FEC és az összes rádiós overhead.

Namost az kiderült, hogy a hálózat nem tudott 256QAM-ot, különben ennél lényegesen jobb eredményt kellett volna kapni. És csak 2x2MIMO-t tud az USB-s kártya, nem 3x3-mat. Ezzel a két ténnyel az 1300mega elméleti maximum ugrott is. De nézzük csak meg a 64QAM-hoz tartozó MCS indexeket. A Rudi által mért 36MB/s kb. 300Mbit/s valós IP rétegben mért sebességnek felel meg.

Ha MCS5 volt a modulációs konfiguráció, akkor (260 x 2) x 2/3 = 343,2Mbit/s jön ki amiből még levonjuk a rádiós protokol és az IP overhead-eket, az újraküldés által elhasznált sávszélességet, és kb. meg is érkezünk a Rudi által mért kb. 300megás IP-s sebességhez két spatial stream esetén.

Tetszik látni? Ki lehet számolni, nincsenek itt semmiféle szellemek, csak érteni kell hogyan működik a dolog.

Papíron tudnia kellene a 256QAM-ot a routernek, máshogy nem jön ki az eredmény. Ha nem firmware limitációt látunk, vagy esetleg maga az USB-s eszköz nem tudta a 256QAM-ot, akkor azt láthatjuk, hogy a 256QAM 1 méterről sem működik. Ne felejtsük el: ekkora modulációs rendet árnyékolt vezetékes koax hálózatokon használnak.

A maradék pocskondiázásod meg lepattan rólam, elég gyenge érv az amikor valaki a szakmai tudatlanságát ilyen megoldásokkal próbálja elkendőzni. Egyébként csak hogy tisztázzuk: a kioktató stílust azért kapod, mert nem elég hogy nem értesz hozzá, de még nagy mellénnyel osztod is az észt róla. Csak azért kell 10-ből 9 hozzászólást a "magad levédésével" tölteni, mert ilyen hülyeségeket terítesz a fórumban, itt pedig van akkora szamai tudás, hogy ez kibukik és szóvá is teszik. Ha nem írsz le hülyeséget, akkor nem leszel kitéve ennek.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49) meszi3 válasza dchard (#40) üzenetére


meszi3
tag

pusztán érdeklősésképp

mivel soha büdös életbe nem lesz közöm spektrumanalizátorhoz: elhiszem, de mivel van tele? nem sok olyan dolgot tudnék most mondani ami ebben a tartományban sugárzik

(#50) Soma01 válasza meszi3 (#49) üzenetére


Soma01
veterán

Én sem tudok sokat mondani, de kíváncsi vagyok rá. Úgy tudom a 2,4-Ghz-es freki telítettebb azért! Ha a wifi eszközöket leszámítjuk, akkor is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.