Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Oszt' 400W körülit miért nem lehet ebből csinálni? Mindig ezek a nagyon sok Wattosak :(

(#2) Pete55555 válasza JanR (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

A k*csög bányászok tehetnek erről is!

Csak, hogy ne kelljen sokáig várni.... ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

-a legkisebb is sok lenne
-egyben hagyott 12V-al, nem vennék ekkora áramkapacitású tápot.
-mire lehet kicserélni a ventilátort, ha gond lenne vele (beáll a zsír a sok állástól :) )

Kétszer volt enermax tápom, persze nem a leg-leg kategóriás: a ventilátorok túlzott teljesítménye mindig problémát jelentett, igaz a szélviharban sosem halt meg alatta az elektronika. :)

Napokban néztem, hogy mire lehetne kicserélni, a mostani tápom ha javíthatatlanul tönkremenne, summa: ugyan olyat vennék, akár milyen "gáz" a 80+ bronz ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) Gdi


Gdi
senior tag

A név béna :(
*imo

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) opr válasza JanR (#1) üzenetére


opr
veterán

+1

Egy ilyen, 400W korul, esetleg modularisan...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) pomorski válasza JanR (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem is speciel 400-500W-os kellene csak, nagyobb nem.

(#7) L4mie válasza opr (#5) üzenetére


L4mie
veterán

[lehet válogatni a 400W platinum moduláris tápok közül] akinek az kell:
...ajánlom a melyik tápot vegyem topicot ;]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8) opr válasza L4mie (#7) üzenetére


opr
veterán

Lehet valogatni = van 1db, seasonic, passziv...
Amugy koszi a listat, nagyon baba, ha legkozelebb tapot kell vennem (valszeg kozeljovoben) tuti ranezek! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) L4mie válasza opr (#8) üzenetére


L4mie
veterán

uhh igaz ráadásul titaniumról van szó :B
sebaj, szerintem is nagyon hasznos a lista amit a topicban csináltak a srácok, onnan válaszottam 2 hete a gold tápom :K

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10) Tikakukac válasza opr (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye milyen egyszerű volt így tápot vennem? Nem kellet sokat agyalni rajta ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) opr válasza Tikakukac (#10) üzenetére


opr
veterán

Vegulis, ez is jogos. :DDD
En most konkretan ilyen parameterekkel nem tudnek tapot venni, mert nekem meg az a heppem, hogy passzivat nem veszek semmibol, de mindenbol halk kell. Nem bizok a passziv hutesben. Tudom, hogy hulyeseg, de ez ilyen sajat mania. A szep, nagy, folyamatosan, de lassan forgo, halk ventiket szeretem a gepem kozeleben latni. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Volt prémium Enermax tápom. 45K-ért vettem anno a P4-es korszak elején, aztán 2008-ban valami 8K-ért adtam el egy használt PC-s boltban. Ide kellett volna feldobni az Apróra, de most már mind 1... :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Tikakukac válasza opr (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Voltam ezzel így, nagyobb szopó volt a ventizés sajnos felső kateggel is. Menedzselnie kell az AE-nak így is épp elég dolgot, táp fordulatot nem akarok, csak hőmérsékletet ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) Baryka007


Baryka007
őstag

Majd akkor szóljanak, amikor olyan hatásfokú tápegységeket készítenek... Ahol az energiából még a "hő" sem veszik el... Tehát nulla hőtermeléssel jár majd az egész ;] ;] ;] Ugyanis akárhogyan is nézem, a hő az az energia átalakulása, amit elpocsékol a hardver ;] ;] ;]

(#15) Lacok válasza Baryka007 (#14) üzenetére


Lacok
őstag

Nem baj az, ha van némi hőtermelés mert télen legalább besegít a fűtésbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) xeon forever válasza Lacok (#15) üzenetére


xeon forever
addikt

Kéne ilyen tápból hőcsővel kivezetett radiátor hozzá. :]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#17) Pete55555 válasza opr (#11) üzenetére


Pete55555
addikt

Hát figy, ez így gépészmérnök szemmel...:
Jobban szereted azt a megoldást, amiben van mozgó alkatrész, és egyszer biztos, hogy elromlik/zajos lesz, meghal, cserélni kell, mint azt, amit ha néha portalanítasz (mint ahogy a másik megoldást is kell) akkor soha a b*dös életben nem fog "elromlani".
Kicsit furcsa ez... :D

Persze nyilván személyes vélemény ez, és tiszteletben tartom - megjegyzem, pl a silent funkciót én is kikapcsoltam a kis 1050-emen, hadd pörögjön rajta a venti, úgy sem hallom 30%-on... :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) Chp


Chp
őstag

Mi ez a hulladék? Majd 1500W-nál visszatérünk erre a témára, ezalatt semmi! :U

Bullshit!!!

(#19) Baryka007 válasza xeon forever (#16) üzenetére


Baryka007
őstag

Arra jó egy húzott 2x8pines VGA is... (Bármelyik amelyik 2x8 vagy annál több csatlakozóval rendelkezik ) ;] ;] ;]

(#20) ROBOTER válasza Pete55555 (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pedig teljesen logikus az álláspontja, ha a gépészmérnök szemedet kinyitod, és kiegészíted egy villamosmérnök szemével.

Az elektronikus alkatrészek, abban használt anyagok többsége a nagyobb hőmérséklet hatására gyorsabban öregszik. Az elektrolitot tartalmazó kondik száradnak, a forrasztások ridegebbek lesznek, a félvezetők rosszabbul viselik a nem várt túláramot/túlfeszültséget stb. Egy 300W-ot leadó táp 15% veszteség mellett már bő 50W-ot elfűt. Tegyél be egy dobozba (lehet perforált az oldala) egy 50W-os lámpát, és hagyd magára. Ezek a passzív tápok nem arról szólnak, hogy 30 fokosak belülről.

Egy 12cm-es minőségi venti, kis fordulatszámon lényegében elpusztíthatatlan.Az a pici légáram egy eleve jó hatásfokú táppal jobb kompromisszum lehet élettartamban, mint a teljesen passzív.

(#21) Tikakukac válasza ROBOTER (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Én ugyan a VIK másik oldalát toltam, tehát ha villamosmérnöki oldalról nem is, de azért mint a témára picit rálátó ember mondhatom: brutál szopó bír lenni a kis fordulatos venti is. Pont az a köcsög surrogás és pont az idegesítő freki az, ami meg tud ölni egy baromi jó tápot is, ha mondjuk passzív vized van. Grátisz ha cserélni kell akkor kellene olyan venti ami tényleg olyan. Na az is jó bír lenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) flash- válasza pomorski (#6) üzenetére


flash-
veterán

egyedül ezt találtam ami enermax beles és nem 1000 wattos:
[link]

nembaj, van Evga GS supernova 650 5 év garival, seasonic beles tápocska, 54 A, mi kell még?
egyik legjobb vétel szvsz...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23) pomorski válasza flash- (#22) üzenetére


pomorski
őstag

köszi

(#24) #16939776 válasza Tikakukac (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

A halkan surrogó ventilátornak, és az általa keltett ingadozó légnyomásnak hála, van egy olyan szerencsés mellékhatása is, hogy, nem hallod az áram változást szenvedő alkatrészek halálsikolyát.
Ami sokkal idegesítőbb, mint az a monoton zaj, amit a légkeverő kelt.

[ Szerkesztve ]

(#25) Angel1981 válasza Tikakukac (#21) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezért olyan jó dolog a fél-passzív táp.
Játékon kívül tényleg hangtalan, játék közben meg a játékzaj úgyis elnyomja a ventit - még ha esetleg kicsit csapágyas is.
Jó látni, hogy egyre több gyártó alkalmazza a fél-passzív tápokat. Nekem már 7 éve az van a gépemben (SS) és máig csak úgy tudom érzékelni a ventit ha a rostélyhoz rakom a kezem, ahol kijön a langyos levegő (ezt is csak játék közben persze).

(#26) Tikakukac válasza #16939776 (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Zajt-zajjal nem nyomunk el meg harsogunk túl. Ezt ha kell megteszik a házventik is :B

Angel1981: Épp a félpasszív táp után mondtam, hogy nem kell többet ilyen. Befőttet nem rakunk el, mert mondjuk a Corsairnek is olyan kedve volt, hogy a profil megengedett elég sokat magának.

Játékzaj nálam nincs, a gép ára még ráköltve a vízre :N De inkább több.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Teljesen rendben vannak az árukat leszámítva. Meg azt, hogy a legkisebb is 750-es, ami baromi sok. Igazán lehetne egy-egy 400-500-600 W-os modelljük is :U, arányosan olcsóbban ;].

#15: Na ja. Csak sajna nyáron is besegít, pedig olyankor nagyon nem hiányzik :N.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Angel1981 válasza bteebi (#27) üzenetére


Angel1981
veterán

Azt sem értem, hogy a 750-es mellé minek 800-as? :P

(#29) MMIX válasza Angel1981 (#28) üzenetére


MMIX
addikt

Talán ugyanazok a tápok, súrolják a Titanium határértéket, osztályozva vannak.
Fél %-on belül vannak az alsó értéktől. (10 és 50% terhelésnél)

Így árulja a CWT (CWT CST). Talán. Vékony a titán réteg :) . [link]

Az 1250W-os 50%-on 94.05% hatásfokú (itt 94% a minimum)

[ Szerkesztve ]

(#30) bteebi válasza Angel1981 (#28) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Gondolom azoknak, akiknek a konfigja 750 W-nál fixen többet fogyaszt :Y, 800-nál viszont kevesebbet, tehát mondjuk olyan 780 körül :DDD. Nekik például már egy 775 W-os táp sem lenne elég (amúgy nyilván de, ez úgyis "csak" peak fogyasztás). Tegyük hozzá, hogy amúgy nagyon szomorú, ha egy tetszőleges konfig, legyen az akár adatbányászatra használva, benyel ennyi áramot... Az én gépem 5x-6x W-ot fogyaszt, pedig van benne pár HDD... :U Persze nem 8 magos procival használom, és még csak 1080 Ti SLI sincs benne, mivel sajnos-nem sajnos nem játszom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) Put2


Put2
tag

Basszus!! 104amperal már hegeszteni is lehet.. 😯😯😮😱 Nem egy irodai gépbe kell ilyen cucc :)

(#32) Angel1981 válasza MMIX (#29) üzenetére


Angel1981
veterán

Az OK, de szerintem ilyen kis eltérés esetén nincs létjogosultsága mindkettőnek ugyanazon gyártó ugyanazon modellpalettájában, elég lenne az egyik, és kész.
750 / 850 esetén még megértem, hogy mindkettőt szerepeltetni akarja.

(#33) Zap-Em


Zap-Em
tag

Sokan elfelejtik, hogy a maximum hatékonysága ezeknek a tápoknak 50%os leterheltség mellett érhető el. :P Már aki komolyan veszi a fogyasztást....

(#34) opr válasza Zap-Em (#33) üzenetére


opr
veterán

Nem felejtjük el, csak a 80+ minősítésnek pont az az értelme, hogy gyakorlatilag bármilyen terhelésen 80% fölötti a táp hatékonysága. :K
[link]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) Zap-Em válasza opr (#34) üzenetére


Zap-Em
tag

Úgy van. :) Már a gold is elég jó, olyan egetrengető különbség nincs is igazából, igények határoznak. :)

(#36) opr válasza Zap-Em (#35) üzenetére


opr
veterán

Igen, ha magamnak veszem, általában én is úgy vagyok vele, hogy 80+ legyen, azon felül tök mindegy, melyik. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.