Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Küldhetnél Derecske fele is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2) Sztbeni válasza Bjørgersson (#1) üzenetére


Sztbeni
őstag

mi?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sajnos ez egyelőre nem mennyiség. Épp csak a talaj teteje nedvesedett meg. Ahogy a met.hu-t elnézem, az országban sehol nem esett jelentős csapadékmennyiség.

(#4) Sztbeni válasza Crystalheart (#3) üzenetére


Sztbeni
őstag

itt egyre jobban esik. Remélem még sokáig fog

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#5) Csemike


Csemike
csendes tag

Sok jóra nem számíthatunk. [link]

(#6) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Komlón tegnap este óta esik... :U Hogy rohadna meg.

Rip and tear

(#7) Sztbeni válasza Csemike (#5) üzenetére


Sztbeni
őstag

itt Keszthelyen katasztrófális a helyzet. Minden kiszáradt. A víz meg nagyon kevés

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#8) sztanozs


sztanozs
veterán

Én is jól eláztam és ráadásul hideg is van. Jobban örültem a múlt hétvégi időjárásnak: napsütés, 22-24 fok.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) Crystalheart válasza Csemike (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudjátok, az a poén, hogy annak idején, mikor szintén probléma volt a sok aszály (kiszáradtak nagy tavak is, mint a Velencei- vagy a Fertő-tó), csatornákat építettek és víztározókat hoztak létre. A nedvesebb időjárású elmúlt évtizedekben nemhogy lassacskán tovább építették volna a rendszert, vagy legalább karbantartották volna, de nagyon sok csatornát benőtt a sás, elmocsarasodott, használhatatlanná vált. Most az MTA ismét a víz visszatartását és tárolását ajánlja, tehát egy részleges öntözéses gazdálkodást.

Fejetlenség lvl 99.

(#10) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Derecske fele is küldhetnél esőt. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) Sztbeni válasza Bjørgersson (#10) üzenetére


Sztbeni
őstag

rendben :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#12) Csepe


Csepe
aktív tag

Itt is tegnap óta folyamatosan esik. Követelem vissza a nyarat! :D

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#13) feka007


feka007
nagyúr

Már én is untam az állandó meleget, ilyenkor már valahogy nincs olyan feelingje a kánikulának. Persze azért még legyen jóidő, de ne 30+ fok

(#14) kenwood3


kenwood3
őstag

Itt 1 csepp se esett, sőt meleg volt nagyon. Lassan a tisza is kiszárad, ha ez így megy tovább. Nem emlékszem még ilyen alacsony vízállásra a tiszán, mint ami most van :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#15) Crystalheart válasza kenwood3 (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Dunától keletre nem igazán esik. [link]

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Nekem nem hianyzott, gyulolom ezt az idot. Eso, szel, huvos, brrrr..r.rr ;]

(#17) Crystalheart válasza Lauda (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez a szükséges rossz, mint a téli -15 °C. Enélkül behal a mezőgazdaság, bár ilyen mennyiségben, öntözés nélkül még ezzel is.

(#18) Lauda válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Engem nem erdekel a mezogazdasag. Igy is ugy is arany aron van minden.

(#19) Archer


Archer
őstag

Itt Badacsony környékén eseget egész nap de jelentős mennyiség itt sem esett. Az idei nyár amúgy katasztrófa volt, a zöldségek, gyümölcsök tönkrementek, rossz szőlő termés (nincs leve), fű mindenhol kiégett ahol nem volt öntözve, brutális meleg hetekig (persze elhiszem, hogy jaj de jó mert lehet strandolni de aki kint dolgozik egész nap már annyira nem komálja), Balatonból rengeteg hiányzik, patakok kiszáradtak. Rengeteg csapadéknak kellene hullnia ősszel-télen, hogy tavaszra valamennyire rendbe szedje magát a természet de nem sok biztatót ígérnek :(

Lauda: nyilván te nem eszel/veszel kenyeret, tejet, húst, tojást, zöldséget, gyümölcsöt így mindegy is, hogy mennyibe kerül... Pl. néhány hete konkrétan nem lehet kapni takarmánykukoricát mert nincs.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#20) Viszlát válasza Crystalheart (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Mikor volt az utolsó jelentősebb aszály?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) Lauda válasza Archer (#19) üzenetére


Lauda
félisten

De veszek. Ha esik az eso azert draga, ha nem esik azert, ha afat emelnek meg azert. Tok mindegy mi van itt, fizetsz.

(#22) Sztbeni válasza Archer (#19) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen. Én amúgy nagyon nem szeretem a meleget. Nem tudok éjjel aludni, nappal se érzem jól magam, nincs kedvem semmihez. Ilyenkor meg egész nap csak megyek amerre látok :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#23) Youri


Youri
veterán

A Tisza Záhonynál....

RTX ON

(#24) Crystalheart válasza Lauda (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem olyan egyszerű ez, a mezőgazdaságban dolgozók isszák meg a levét a dolognak, mert az egekig nem emelhetik az árat, de ha jobb az év, nem is csökkenthetik, mert akkor is épp csak megéri, agy akkor sem. Ha ilyen év van, akkor például nem tudnak kukoricát venni az állatoknak, de a tejet nem adhatják háromszor drágábban, mint amennyivel megdrágul az előállítása. Ha idén harmadannni szénát lehet kaszálni, legföljebb megmásfélszereződhet az ár, vagy megkétszereződhet, különben nemhogy nem vesz senki, hanem csődbe megy az is, aki jövőre venne.

Viszlát: Idézet a Wikipédiáról, az Aszály szócikkből:

"A 19. század legnagyobb aszálya Magyarországon nálunk 1863-ban volt, mikor is az Alföld legnagyobb részében nemcsak hogy termés nem volt, hanem sok gazdasági állat, melyeket a Felvidékre, Erdélybe vagy a Dunántúlra nem tudtak az éhhalál elől elhajtani, elpusztult, sőt az emberek között is éhínség uralkodott."

(Nem lehetett kellemes, épp ment a passzív ellenállás, a kiegyezés előtti depresszió és gazdasági visszaesés, amire rátett néhány lapáttal az aszály is.)

Bár a mostani aszályokat divatosan a globális felmelegedés számlájára írják, a régi adatok fényében ez korántsem bizonyított, mert még ez a mostani év is csapadékosabb, mint sok régi több éves időszak.

[ Szerkesztve ]

(#25) nincsisbéla válasza Youri (#23) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Durva! :Y

Mentalita'

(#26) Youri válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Youri
veterán

A globális felmelegedés nem az aszályokban mutatkozik meg. Sokkal inkább a szélsőséges időjárásban, és nem utolsó sorban a jégtakarók olvadásában. Ezeknek sokkal nagyobb veszélye van. Aszályok mindig is voltak. Ahogyan voltak jégkorszakok is.

RTX ON

(#27) Lauda válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek ellenere mikor a benzinkuton dolgoztam, kerdezgettem oket es mindegyik lexarta a 460 forintos gazolajat is, nem latszodott, hogy aggodnak barmiert is. Meg persze egyik sem mtz-vel jar, hanem 60 millios traktorokkal. Nem tuntek ugy, mint akiket sajnalni kell, de mondom engem ez nem is erdekel.

(#28) Bjørgersson válasza Lauda (#27) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha esik az eső, azért, ha nem esik meg azért kapják a támogatást vagy kártérítést vagy akármi is legyen a neve..

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29) 7600 GS


7600 GS
addikt

Itt volt már az ideje az esőnek, utáltam ezt a szárazságot. Kecskeméten most leesett egy jókora mennyiség, kellett a földeknek.

(#30) Archer válasza Lauda (#27) üzenetére


Archer
őstag

Azért nem mindegyik jár 60 milliós John Deere-ekkel meg Case Magnumokkal és legjobban a kis és középgazdaságokat viseli meg egy-egy szélsőségesebb év, akik kevés tartalékkal rendelkeznek.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#31) Viszlát válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Viszlát
addikt

Kemény. Idén nyáron az otthoni kis vacak kertben (40 paradicsom 20 paprika palánta és 20 tő szőlő) elment 30 köbméter víz a locsolásra (35 a maximum amit tárolni tudunk). El sem tudom képzelni micsoda csatorna és víztározórendszerre lenne szükség hatalmas földek életben tartásához...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32) Sztbeni


Sztbeni
őstag

van egy ismerősöm, akinek van földje és szoktam időnként ott segíteni. Hihetetlen milyen volt már minden. Kukorica mind kiszáradt, minden porzik, a föld kőkemény. A szőllő és a szilva is szar. Két éve amikor sokat esett, minden gyönyörű volt, puha talaj, nagy szem szőllők.

Szóval aki nem szereti az esőt és sír, az gondoljon arra, hogy a melegtől és az aszálytól meg emberek több éves munkája megy tönkre.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#33) Vladi válasza Crystalheart (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mert mindig mi opjuk a laszt. :(((

Esztergomban 11 fok eső, én meg kocsikázok haza 30 fokban. Jóvan. :DDD

őszi búzát mikor vetik? ok, hogy most felmegy a liszt ára, de nem kéne jövő nyáron még megkétszerezni.. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) Youri válasza Viszlát (#31) üzenetére


Youri
veterán

Ebben csak az az ironikus, hogy tavasszal az utóbbi években mindig az árvizek, és a belvizek okoztak hatalmas károkat, míg nyáron a szárazság. Na most itt kellene belépni a logikának. Persze hatalmas költségek, de közép vagy hosszútávon mindenképp kifizetődőbb lenne, mint minden évben kármentő alapokhoz nyúlni, meg gátakkal, szivattyúkkal, egyebekkel vacakolni. Az egyiptomiak évezredekkel ezelőtt is már felismerték a helyzetet, nem igaz, hogy elfelejtődött ez a tudomány

RTX ON

(#35) Lenry válasza Crystalheart (#3) üzenetére


Lenry
félisten

Szegeden annyit ért, hogy már csak feleannyi port ver fel a cipőm, amikor sétálok :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Vladi válasza Youri (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Erről az jut eszembe, amikor Újfehértó vége vagy 2 évvel ezelőtt vízben állt. De szó szerint az utolsó utca néhány háza. Belvíz.

Aztán kitalálták, hogy a csatornát pucolni kéne... 3 nappal később már 40 %-a lement... :U Gazdálkodni kell a vízzel, nem vitás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#37) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én nem örülök neki túlzottan. Elmosta az így is bizonytalan lábakon álló Tankcsapda koncertem, hogy pusztulna meg. Az összes Budapesten hullott csapadéknak lett volna ezerszer jobb helye... Legközelebb ott ess. Teszemét :(((

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) Archer válasza Youri (#34) üzenetére


Archer
őstag

Már réges-régen feltalálták a spanyolviaszt víztározók, silók, régi rezisztens fajok (csak itt ugye nincs akkora terméshozam) formájában. Ha többlet van valamiből raktározni kell(ene) pont az ilyen évek miatt.
Mi tárolja legjobban a csapadékot? Maga a föld. Úgy megtervezni a mezőgazdasági munkákat, hogy csapadékban gazdagabb évben minél többet elraktározzon.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#39) Youri válasza Archer (#38) üzenetére


Youri
veterán

nem vagyok szakmabeli, csak nekem ez kiveri a biztit logikailag, hogy, ha van eső az a baj, ha nincs az a baj, és mindig az állami pénzen megy a kármentés...

RTX ON

(#40) Lauda válasza Archer (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Te en nem tudom mitol kis es kozepgazdasag amelyik az es azt sem mitol nem az, ami nem az. Meg azt sem tudom melyiket miert viseli meg jobban. Gyanitom Te sem. De az biztos, hogy akarmilyen az idojaras, az arak mindig csak felfele mentek es nem kis mertekben.

[ Szerkesztve ]

(#41) Crystalheart válasza Youri (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nagyon szűk sáv az, ami ideális időjárás a növényeknek, tehát ez nem meglepő. A túl sok eső (mint 2010-ben) a kalászosokban dőlést okoz, a bogyósokban rothadást, többször annyit kell permetezni. (A kukorica a csapadékos időjárás esetén mondjuk csak a jégesőtől és belvíztől szenvedhet kárt, annak ideális a sok eső.) A szárazságot nem kell ecsetelni, minden növény kötődése rossz, kiszáradnak, nem teremnek, stb. Pont azért rizikós és egyáltalán nem biztos jövedelem a mezőgazdaság egy kis- vagy közepes termelőnek, mert az abszolút az időjárástól függ. Az ok pedig, amiért az állam a veszteséges mezőgazdaságot is támogatja, hogy erre az egy ágazatra akkor is szükség van, ha a világ összeomlik, enni kell. Ha az állam nem támogatná a gazdákat, egy ilyen aszály hatása olyasmi lenne, mint a 19. században, azaz nemhogy azért panaszkodnál, mert kétszer annyiba kerül a kenyér, hanem hogy egyáltalán nincs miből kenyeret sütni.

Magyarország éghajlata pedig mindig is szeszélyes volt. Szeszélyesebb, mint amitől Ny-Európában a globális felmelegedés miatt helyileg félnek. :)

Viszlát: Magyarországon majdnem minden község határában van egy-két patak, leszámítva a Homokhátságot és tán a Hortobágyot, ezeken a területeken kiemelten fontosak a csatornák. A patakok mentén mesterséges tavakban lehet tárolni a vizet. Most is megvan még számos tó, amit száz-százötven évvel ezelőtt telepítettek, csak nagyon sok magántulajdonban van, szabadidős tevékenységeket folytatnak velük...

[ Szerkesztve ]

(#42) keIdor


keIdor
titán

Én nagyon örülök ennek az időnek, sok emberrel ellentétben nekem akkor támad jó kedvem ha be van borulva, szakad az eső és 10°C van vagy alatta. A napsütés az nem jó, kéremszépen.
A mai nap volt nekem a kánaán, de hát hegyvidéki meg északi beállítottságú vagyok, tajga, óceáni, hegyvidéki éghajlat, ezek valók nekem. Meg néha tundra, de az már talán túl hideg és kopár.

Egyébként a meleg akkor jó, ha tengerpart mellett van az ember. 1-2 hétig, de annyi elég is egy évben.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) SlayR


SlayR
senior tag

Ez az időjárás miatti aggódás meg ez az egész globális felmelegedés és társai mizéria rendesen túl van lihegve már 20 éve is esett hó áprilisban volt 25 fok decemberben volt 45 fok júliusban és szárazság is és fogyott ki víz a Balatonból....minden a helyére fog kerülni ezek a találgatások meg kb olyanok, hogy az időjárás előrejelzés többek közt az idokep.hu szerint ma/azaz tegnap 27 fok volt itt Kecskeméten, de érdekes mód soha nem mutatott a hőmérő többet 17 C foknál...:)

[ Szerkesztve ]

(#44) Crystalheart válasza SlayR (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Globális felmelegedés valóban van, de az nem egy-két év távlatában tapasztalható változást hoz. :)

(#45) DarthSun válasza keIdor (#42) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyetértek! Nekem is sokkal jobb a hangulatom ha borult az ég és hűvös van. Sőt én még meleg tengerpartra sem mennék, még akkor sem ha az utazási iroda fizetne nekem :DDD Ha pld. nagynyereményt szakítanék a lottón, azonnal elköltöznék északabbra....

(#46) SlayR válasza Crystalheart (#44) üzenetére


SlayR
senior tag

Igaz! Elnézést nem fogalmaztam teljesen egyértelműen. ;)

(#47) deicide válasza SlayR (#43) üzenetére


deicide
veterán

Áprilisi hó, erről édesanyám tudna mesélni. 1969-ben volt terhes bátyámmal és születésekor április 11-én a 3. mentő tudott kijönni érte Székesfehérvár határába, ami nem akadt el a hóban. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48) Sztbeni válasza keIdor (#42) üzenetére


Sztbeni
őstag

én is így vagyok vele. Jobb a hideg

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#49) Crystalheart válasza Sztbeni (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Dolgozni jobb ebben a kellemesen hűvösben. De azért -15 fokban fát vágni nem olyan buli, mert akárhogy is iparkodsz, a lábad mindnenképp szétfagy estére. :D

(#50) Sztbeni válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen, a minusz 15 se jó. De ez a plusz 5-15 fok a legjobb a munkára meg a túrázásra.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.