Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Van valakinek tapasztalata?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#2) danih


danih
addikt

Nem értem a kérdést. Előny-hátrány? Azt mondtad nézegetted az árlistákat, tehát tudod, hogy telefonos szokásaidnak melyik felel meg a legjobban. Ha nézegetted az árlistákat, akkor láthattad a lefedettséget is, meg tudod nézni, hogy ahova konkrétan mész, melyik szolgáltató kínál jobb lefedettséget (gprs vs 3g például).
Tehát ezeknek a birtokában milyen plusz információra vágysz még?

(#3) Sztbeni válasza danih (#2) üzenetére


Sztbeni
őstag

tapasztalatokra. Ki mit használ, mi a vélemény?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#4) danih válasza Sztbeni (#3) üzenetére


danih
addikt

Szerintem túlliheged, tök mindegy, a tapasztalat meg szubjektív (mindenki a magáét ajánlja úgy is, ezzel nem mész semmire). Percdíjak, lefedettség csekkol, dönt, megvesz :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Sztbeni válasza danih (#4) üzenetére


Sztbeni
őstag

ja, és még az, hogy milyen adatok kellenek a vásárláshoz. Igaz, hogy név se kell, csak lehet vinni, mint a cukrot?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#6) Bluerainbow válasza Sztbeni (#3) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Én Romániai vagyok. Két szolgáltatónál van előfizetésem : Orange , Vodafone.
Mindkettő jó árakkal dolgozik (bár szerintem a Voda jobb) DE két dolgot észrevettem. A hegyekben az Orange sokszor meghal , a Voda meg simán elvan. A másik hogy 1-2 szer az Orange megszivatott mikor Magyarországot hivtam vagy Magyarországról Romániát , mig a Voda sosem hagyott cserben.
Árak terén nem sokat mondhatok , az Orange saját előfizetésem kb 1100 ft/hó , ebben 200 perc hálózaton belül , 50 perc hálózaton kivül + 200 sms van. Ez nekem bőven elég.
A Voda meg a hivatali telefonom , azt a cég fizeti talán 4000 ft/hó , amiért 5000 perc csoporton belüli , 2000 perc hálózaton belüli és 1000 perc hálüzaton kivüli van - de erre nem esküszöm.
Ami még szóba jöhet az az RDS Digi mobil. Ők viszik a pálmát , árak terén. Kb 800 ft a havi dij. Ebben annyi van hogy hálózaton belül (digi) korlátlanul beszélhetsz a tobbi pedig 1-3 cent/perc.

Ha előfizetésest akarsz venni , oda kellenek adatok , de ha sima prepay kártyát , oda nem kell semmi - bemész a boltba , kifizeted a kártyát , aktiválod (angol-román nyelv között választhatsz) és használod. Ha vannak havereid vagy internet banking , onnan is feltölthetd később , vagy szintén boltból. A diginek nincs prepay kártyája ugy tudom.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#7) Sztbeni válasza Bluerainbow (#6) üzenetére


Sztbeni
őstag

És az aktiválást a boltban meg tudják csinálni? Hogy működik?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#8) Bluerainbow válasza Sztbeni (#7) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Igen meg tudják. Egy számot kell felhivni és annyi. Az ujrafeltöltésnál pedig kapsz egy kódot , azt kell bepötyögni és annyi.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#9) DeFranco válasza Bluerainbow (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt a kutya mindenit, micsoda árak... :Y Mobilnet?

(#10) Sztbeni válasza DeFranco (#9) üzenetére


Sztbeni
őstag

nem semmi árak vannak amúgy. Magyarországot is igen olcsó hívni

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#11) Sztbeni válasza Bluerainbow (#8) üzenetére


Sztbeni
őstag

és ott a számon miket kérdeznek? Vagy csak felhivni kell, és semmi más?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#12) Bluerainbow válasza DeFranco (#9) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Van az is természetesen szerintem az drága . PL voda 7 euro/hó 500 mb forgalom 7,2mb/s,vagy csomagban 9 euro/hó ebben 3000 perc hálózaton belül+3000 sms + 150 perc nemzetközi+500 mb forgalom net

Viszont a vezetékes net az nagyon olcsó 1800 ft/hó

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#13) Bluerainbow válasza Sztbeni (#11) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nem kérdeznek , robot van , te döntöd el hogy angol vagy magyar nyelven használod. Menükbe lépkedsz vagy hármat és sms-ben kapod meg a tel számodat

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#14) DeFranco válasza Bluerainbow (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Basszus, ez nagyon olcsó :) Nekem viszonylag kedvező csomagom van itthon, de ez is 3.000 Ft és 50 perc beszélgetés van benne meg 100 MB net. Nem túl sok :N

(#15) Bluerainbow válasza DeFranco (#14) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Én azt hittem drága.
Amugy nálunk a digi verhetetlen. Aki teljes csomagot rendel tőlük , havi 3900 ft-ért kap :
-kábeltévé (kb 80 csatorna) , ingyenes beltéri egység ha a digi+hd verziót választod
-korlátlan 50/10 megás internet
-korlátlan diginet (adnak egy stick-et) azzal használhatod
-korlatlan vezetékes telefona hálózaton belül + 1 eurocent/perc hálózaton kivül (adnak vezetékes telefont ha kérsz)
-korlátlan digi mobil telefon hálózaton belül + 1 eurocent/perc hálózaton kivül (adnak mobil telefont is)

+ további 600 ft/hó az HBO+HBO comedy+Cinemax (magyarul is)
+ további 200 ft/hó a digifilm ami olyan mint az HBO csak román felirattal

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#16) LEFTHORSE1 válasza Bluerainbow (#6) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Sima prepay kártyához is kell a személyazonossági az Orange-nél, nekem kipurcant a Sim kártyám és már a kicseréléséhez is kellettek a személyi adataim, állitólag teror elháritási megfontolásokból, én a 7 eurós mobilnetet használom amelyben 1 GB adatforgalom van kerek 1 hónapig, a lejárat előtt több figyelmeztető sms-t is küldenek, a feltöltés is egyszerü, kifizeted a feltöltő kódot és 222-vel az elején elküldöd, 1 percen belül jön az üzenet a feltöltött egységeket igazolva

Cseberből vederbe

(#17) Sztbeni válasza LEFTHORSE1 (#16) üzenetére


Sztbeni
őstag

és ha kérnek iratot ahhoz 18 évesnek kell lenni, vagy elég 14? Mert a voda oldalán én azt láttam, hogy az ifjusági kedvezmény 14 től van. Én amúgy 17 vagyok. Vagy olyan nevére kéne venni, aki már elmúlt 18?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#18) LEFTHORSE1 válasza Sztbeni (#17) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Hát nálunk már 14 évesen adnak személyit, lényeg hogy a Sim kártya kötődjön egy személy igazolványhoz, hogy a hatóságok felelőségre vonhassák a kártya tulajdonosát ha az pl bomba riasztásokkal szórakozik

Cseberből vederbe

(#19) Sztbeni válasza LEFTHORSE1 (#18) üzenetére


Sztbeni
őstag

itt is adnak, van nekem is uniós személyim. Akkor az megfelelő? Nem akarok bombát robbantani, csak focieredmények nézni és hazatelefonálni xD

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#20) Sztbeni válasza Bluerainbow (#15) üzenetére


Sztbeni
őstag

magyarországon ez 20 ezerér is jó lenne. Elképesztő, hogy ott ilyen olcsó. Ezért is baj, hogy nem a Digi lesz a negyedik szolgáltató

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#21) Bluerainbow válasza Bluerainbow (#12) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

A meglepetés erejével hatott rám , mikor megtudtam hogy nem is ez a reális net sebességem , csak a router korlátozott. Uj routert kelett vegyek és az 1800 ft-os net előfizetésemet ez már ki is tudja használni.

Na ezen az eredményen bevallom meglepődtem.
Van hogy steamről 10 -11 mb/s-al töltök.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#22) Sztbeni válasza Bluerainbow (#21) üzenetére


Sztbeni
őstag

az szép. Mit meg nem adnék egy ilyen netért...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#23) Bluerainbow válasza Sztbeni (#22) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ez az olcsó net...van ennél gyorsabb is a 100 megás , kemény 2300 ft-ért :W

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#24) Sztbeni válasza Bluerainbow (#23) üzenetére


Sztbeni
őstag

itt mo.-n sokan 6-7 ezreket fizetnek egy szar pár megabites netért.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.