Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Crystalheart válasza krizmo_ (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De az értelemszerűen nem lehetséges, hogy a komplett szakmát lecseréljék, hasonló a probléma a tanárok esetében is, ahol nagyon sokuk motiválatlan. Ez esetben tehát megoldhatatlan a probléma? Csak "kihalásos alapon" oldódhat meg?

"Az egyedi ested nem tükrözi a társadalom helyzetét. Vannak esetek, amik kivételek, de nem azok a jellemzőek." - Tisztában vagyok vele, csak azért hoztam föl ezeket, mert egy gyermekjólétis ügybe nem fér hibaszázalék, elvileg egy anyát sem volna szabad tévesen meghurcolni. Mindazonáltal, mint írtam is, finoman minden esetnek utána kellene nézni, de azt látom, hogy nem csak az én családomban (merthogy még minket is csupán "fenyegettek" a gyermekjólétisekkel, míg meg nem untuk, és magunk mentünk el, hogy tisztázzuk a dolgokat), de másutt sem elég alaposak. Számos rossz, agresszív gyerekkel, nyilvánvalóan problémás családból jött diákkal tanultam együtt - akik mellékesen szerették kipécézni a magamfajta eminens, különc viselkedésű gyerekeket -, de a legtöbb, ami történt, hogy beírást kapott a gyerek. Ebben a faluban nincs ugyan például nagy létszámú kisebbség vagy periférián élő réteg, de a környező településekből érkező középiskolai osztálytársaim azt is elmondták, hogy velük szemben mégúgy nem mertek fellépni. Bele sem merek gondolni, mi lehet a helyzet egy elmaradottabb térségben, mert ez még csak Pest megye.

"én tudom mit kellene tenni, ahogy a többi szakemberek is, de hiába van törvény ha nem tudod alkalmazni, mert nem hagyják." - Ki tudnád röviden fejteni? Érdekel. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.