Hirdetés

2022. augusztus 19., péntek

Gyorskeresés

(#1) sztanozs

sztanozs
veterán
LOGOUT blog

go go gadget!

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) kecskebégető

kecskebégető
aktív tag

Snowden óta tudjuk,hogy ez a szám 100% és az összes oprendeszerre vonatkozik....Még mindig.

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#3) sztanozs válasza kecskebégető (#2) üzenetére

sztanozs
veterán
LOGOUT blog

De ez nem "csak" az NSA számára elérhető, hanem bárkinek.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) Kozmonauta

Kozmonauta
tag

Pont ezért nincs nekem még mindig okos telefonom és az érintés kijelző miatt ami szerintem még elég kezdetleges.

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#5) sztanozs válasza Kozmonauta (#4) üzenetére

sztanozs
veterán
LOGOUT blog

Emiatt még megérteném - de hogy kezdetleges az érintőkijelző? Mi a problémád vele?

(#6) Kozmonauta válasza sztanozs (#5) üzenetére

Kozmonauta
tag

Semmenyire sem tetszet meg amiket próbáltam.

(#7) mqm

mqm
senior tag

Mi a helyzet a WP-kel? Úgy Hallottam ,hogy windosfónokra nem nagyon vannak vírusok. Ez igaz ,vagy csak orbitális kamu?!

Btag: mqm#2215

(#8) kecskebégető válasza sztanozs (#3) üzenetére

kecskebégető
aktív tag

Dehogy elérhető bárkinek.
Bizonyítsd be.Törd fel az én készülékem és tedd fel nyilvánosra mindenem....

(#4) Kozmonauta
Butatelefonod is lekövetik ,lehallgatják bárhol bármikor.PC-d detto
Mi ez a para?
Terrorista vagy vagy mi?-----

Érintőkijelző kezdetleges???Kacckacc

[ Szerkesztve ]

(#9) Kozmonauta válasza kecskebégető (#8) üzenetére

Kozmonauta
tag

Szoktam használni tor-t úgy hogy nem igazán halgatnak le, de a cipőm talpát szivesen megmutatnám nekik közelről.

(#10) Szatyor95

Szatyor95
aktív tag

Ez mind szép és jó, de a legtöbb okostelefon felhasználó a fejére is állhat, akkor sem fog tudni 4.2-t feltenni HIVATALOSAN. Saját példámon keresztül mutatom most be ezt. Itt látható a telefonomra kiadott legfrissebb szoftver verziószáma. Ez 4.1.2. És bizony nem is lesz újabb. Innentől kezdve meg vagyok lőve, ha a gyári szoftvert szeretném használni, mert tetszik, vagy még van garanciám, vagy mert nem értek a mókoláshoz. És ez tömegesen így van frissítés tekintetében, szinte az összes androidos okostelefonnál. De okos vagyok mondjuk, és tudok CM-et telepíteni. Viszont ez meg hiányos, vagy rosszul működik, mert nincs az adott verzióhoz forráskód. Használjak stabilt? Oké, az a 4.0.4-es androidra épül, tehát még visszalépés is. Szóval vagy felkészülök, hogy gondok lesznek a rendszerrel, de a hiba nem lesz jelen, vagy a hiba tudatában tovább használom a stabil, de sebezhető szoftvert. Kérdezem én: Mégis mit tudok tenni? Vagy új telefont veszek, vagy írok magamtól tökéletesen működő drivereket, és portolom a rendszert a telefonomra, majd magam oldom meg a szoftveres problémákat. Tehát új készülék marad csak. Van pénz? Nincs pénz.

Ezzel nem Neked szeretnék oktatást tartani, csak szimplán be szerettem volna mutatni, hogy miért is van ez így, ahogy. :(

Nyugodj békében Integra!

(#11) Hieronymus válasza sztanozs (#3) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Szeretem ezeket az írásokat.

Van egy Defy+ telefonom.
Ugye a Motorola le se sz@rt@ egy idő után. Utána megvette a Google.
Ez jelentős változás lehetett volna, de fel sem merült a szoftver frissítés gondolata. Inkább eladták a profilt, némi veszteséggel.

Azt mondhatjátok, hogy főztek hozzá újabbat, csak ki garantálja hogy biztonságosabb mint a régi?
Ha "hazatelefonál" semmivel sem biztonságosabb.

ruszkik, haza!

(#13) kecskebégető válasza Kozmonauta (#9) üzenetére

kecskebégető
aktív tag

A tor régesrégen feltörve(Eleve NSA pénz is van benne).....Jöjj ki a fényre. ;]

(#14) HuMarc válasza mqm (#7) üzenetére

HuMarc
addikt

WP-re valószínűleg azért van kevesebb vírus (ha van egyáltalán), mint Androidra, amiért kevesebb van Linuxra, mint Windowsra: A Linux részesedése kb. 1%, a WP-t nem tudom pontosan, de 10 alatt van, ami bár piaci szempontból már nem elhanyagolható, "vírust" (ami Androidon nemigazán nevezhető vírusnak) még mindig kifizetődőbb Androidra írni.

(#15) Kozmonauta válasza kecskebégető (#13) üzenetére

Kozmonauta
tag

Na jól van hagyjuk.....nálam már rég 2*2=4 már rég kint vagyok. ;]

(#16) gyurkikrisz válasza HuMarc (#14) üzenetére

gyurkikrisz
őstag

Meg mert WP-re konkrétan nem tudsz írni, mert minden app csak saját magát módosítgathatja, máshova nem nyúlhat, és max magában tehet kárt :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#17) HuMarc válasza gyurkikrisz (#16) üzenetére

HuMarc
addikt

Hát, ehhez én nem értek, de elhiszem neked :) De pl. egy Gmail-jelszót simán el tud lopni.

[ Szerkesztve ]

(#18) kecskebégető válasza Kozmonauta (#15) üzenetére

kecskebégető
aktív tag

Látom észérvelés vége... .... helyette maradt a maszatolás.... ;]
De sebaj így tényleg nemkell folytatni.További kellemes rettegést. :D

UI vigyázz az űrből figyelő dronokkal akiket az illuminátus obama irányit akit meg a marslakók ... :DDD

(#16) gyurkikrisz

Wp-re elméletileg!!! Azért van kevesebb virus mert a globál részesedése a béka feneke alatt van...

[ Szerkesztve ]

(#19) mqm válasza kecskebégető (#18) üzenetére

mqm
senior tag

Ez számomra megnyugtató. :) :P

Btag: mqm#2215

(#20) gyurkikrisz válasza kecskebégető (#18) üzenetére

gyurkikrisz
őstag

Azért világszinten jelentős ember használja, milliós nagyságrendben, annyira már megérné egyet írni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#21) sztanozs válasza mqm (#19) üzenetére

sztanozs
veterán
LOGOUT blog

Ahogy ez is egy hibára alapul, nem pedig egy tervezési hiányosságra, a WP OS-ben is lehetnek olyan hibák, amelyek exploitokhoz vezethetnek. De tény az, hogy a WP (iOS módra tervezett) app data szeparációja kevesebb helyt ad a problémáknak, mint az Android nagyobb "tervezett" szabadsága (és a root lehetőségének könnyűsége).

Az egyetlen jenleg ismert probléma a fejlesztői telefonokkal van (sd-re írás titkosítás nélkül), de a fejlesztői aktiválás egyrészt költséges, másrészt pedig jelentéktelen hányadát érinti az amúgy is jelentéktelen WP piaci lefedettségének.

(#22) angyalpc2

angyalpc2
aktív tag

Azért érdekes hogy a Microsoft még 5-6 éves oprendszereket is toldozgat foldozgat (hogy a office 2007 és társaikról már ne is szóljak)
Xp-t is majd 12 évig javítgatta aktívan.
Szóval szidjuk az MS-t de a google az androiddal még csak a kanyarba sincsen
Már jó esetnek számít ha 2 évet kibír a telefon frissítéssel.
Utánna semmi!
Gyakorlatilag a gyártó(legyen az sony samsung LG HTC tökmindegy) és egyben a google nem vállal felelősséget a termékei iránt szoftverbiztonság terén!

Eltudnátok ezt képzelni egy hálózati eszköznél amiben találnak hibát...(gyk azonnal frissítik hiába hogy 5 éve már nem is gyártják) pedig legtöbbje csak valami "kínai pistike a pincében hekkerkedik, és próbál zombi netet csinálni" hiba

Ezzel szemben (talán a goole még nem is, elvégre javítja a hibát) az android hemzseg a hibáktól, legyen az hardver, SW, vagy SW adat biztonság.

Őszintén megmondom csodálkozom, hogy sem az EU-ban, sem Amerikában nem perelte még be egyik mobil gyártót se és a google-t se még senki, arra hivatkozva, hogy márpedig szart árul, és abszolút nem segíti elő a SW biztonságot, sőt védtelenné teszi a felhasználót, azzal hogy max 1 vagy 2 frissítés erejéig él a SW garancia.
Mikor már kijön a teló, a SW elavult már, azonnal frissíteni kellene.

Szégyenletes, maga a fejlesztés is(sajnálom hogy nem bukott el a francba a kezdetekkor)
[link]

Remélem valaki jól bepereli őket és megszopatja mindet, hogy márpedig egységes és működő alap oprendszer lesz(majd ha kell rá valami gyártó specifikus felület, program azt utólag teszed rá egyessével)
Nem kapcsolja össze a személyes dolgaidat a létező összes szaros szociálfaszom skynettel.

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.