Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

TN paneltől tiszta természetes színek? röhög a vakbelem :D

(#2) Sicilian


Sicilian
addikt

Pofás 1 darab, csak picurka :(

nothing is true everything is permitted..

(#3) P00By válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem hiszel a reklámszövegnek? :U Lehet, h ebben egy forradalmi megoldás van, amit titkolnak! :)

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ezek a szemüvegek olyanok mint a régi SZTK keretes szemcsik, gondolom előbb utóbb ezekből is lesz pofásabb kivitel.

...

(#5) dezz


dezz
nagyúr

"Kisméretű Full HD LED tévével és 3D szemüveggel bővült a gyártó kínálata."

Ehhez a Samsung által indított marketing-csaláshoz inkább ne asszisztáljatok már, légyszi... :U

Főleg ha TN panel van bene! :W

"A képminőséggel kapcsolatban a vállalat azt ígéri, hogy már az fantasztikus élményt jelent, ha az ember egy pillantást vet a képernyőre. Tiszta, természetes színek, illetve vibrálásmentes, tűéles kép vár arra állítólag, aki hajlandó négyszáz dollárt fizetni érte."

:))

"A aktív sutteres megoldás semmi extrát nem nyújt majd, viszont kevesebb, mint kétszáz dollárért hozzá lehet jutni"

200!? A Sony sokkal klasszabb szemcsije kb. 120 dollár lesz, ha jól emlékszem. :P

[ Szerkesztve ]

(#6) dezz válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez a (fehér) LED-es háttérvilágításnak köszönhetően már talán eléri az sRGB-t... :) (...a pont szemből nézett tenyérni területen. ;] )

(#7) elefant válasza dezz (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Szia,

egy csomó hír megjelent már itt, amiből gyakorlatilag bárki rájöhet, hogy miről van szó. tényleg nem akarlak megbántani, de ne gondold már, hogy bárkinek a dolgaihoz asszisztálni akarunk.

egyébként egy tegnapi vagy tegnapelőtti sajtóközleményről van szó, ha még lenne a viewsonicnak normális, officiális képviselete itthon, még akkor is talán hónapokat kéne várni,hogy megnézhessük ezeket a dolgokat élőben. nyilván pont ezért szerepel az írásban, hogy a "gyártó állítása szerint" meg hogy a " vállalat azt ígéri", és nyilván azért vannak benne ezek a túlzó dolgok is. én nem kívánok senkinek se semmit a szájába rágni, tartalak annyira értelmesnek titeket,ha már egy ilyen oldalt nézegettek, hogy helyén kezeljétek a szavakat. tényleg.

köszönöm a kritikát egyébként!

béke

(#8) elefant válasza Devid_81 (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

vannak már "divatosabbak" is. szerintem azok se sokkal jobbak, esztétikusabbak.

(#9) elefant válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

vannak olyan vélemények,amiket én nem fogok leírni egy hírben, és pont azért örülök, hogy vannak olyan emberek, mint Te, akik kommentelnek......

(#10) dabadab válasza elefant (#7) üzenetére


dabadab
titán

"egy csomó hír megjelent már itt, amiből gyakorlatilag bárki rájöhet, hogy miről van szó."

Á, dehogy :( Rettenetesen össze van zavarodva a legtöbb ember (mármint nem úgy általában a népesség, hanem konkrétan a PH (technikai kérdésekben azért az átlagnál tájékozottabb) közönsége is) és a többség tényleg azt gondolja, hogy ez a "LED TV" vmi új technológia - szerintem is korrektebb a LED háttérvilágítás.

Az meg persze a te újságírói döntésed, hogy mit veszel át egy press release-ből meg hogyan kommentálod :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) Eddie141


Eddie141
senior tag

Az nvidia is kevesebb mint 200dollárért adja az nvisiont :) És ahhoz 2 szemüge van alapból tudtommal (bár az em biztos :) )

(#12) dezz válasza elefant (#7) üzenetére


dezz
nagyúr

Mi tudjuk, hogy a "LED TV" kifejezés csak egy megtévesztő marketingfogás. De a többség nem tudja. Ha egy laikus elolvassa a cikket (és -- könnyen -- félreérti a "kevesebb energiát fogyaszt, mint egy hagyományos háttérvilágítású LCD készülék" részt), joggal gondolhatja, hogy itt valami vadi új, csodás dologról van szó, aminek forradalmi képességeit a cikkíró némi fenntartással fogadja, de csak azért, mert nem látott még olyat... Szóval, kissé becsapós a dolog.

Ehhez képest a valóság: egy újabb LED háttérvilágítású, közepes TN paneles monitor, aminek azért jobbak valamelyest a színei a TN-nél megszokottnál, mert legalább nem a legolcsóbb típusú CCFL van venne, mint amit TN-esekbe tenni szokás, hanem az annál még mindig jobb fehér LED-ek.

Ebből már láthatod, hogy pontosan olyan a képe, mint egy LED háttérvilágítású, TN paneles monitornak, amiből már többfajta kapható. Csak van benne egy analóg tuner, és máris el lehet adni 400 dollárért "LED TV"-nek! Hurrá!

Megjegyzerm, ha RGB LED-ek vannak benne, akkor széles színgamutos is lehetne, de kötve hiszem, hogy azok lennének benne (drágább lenne), szóval, sima fehér LED-ekről van szó.

Ha megnézitek a Samsung (akik elkezdték ezt a "LED TV"-s őrületet) tévés oldalát, a "LED TV" a 3. fajtának van feltüntetve a LCD és a plazma mellett, és sem itt, sem továbblépve nincs egy sor sem arról, hogy ez csak a háttérvilágítás (még ha az összes ilyen tévéjük local dimminges lenne, ami tényleg egy jelentősebb előrelépés -- de nem, a többségnél simán a CCFL helyén vannak a LED-ek, a szél[ek]en), és az alaptechnológia az LCD. Ez szerintem kimeríti a fogyasztók megtévesztését... (Emellett szinte eltörpül, hogy a dinamikus kontrasztot simán kontrasztnak írják a lapjaikon, stb.) Nincs még egy ilyen pofátlan gyártó, a többiek mind "LED LCD TV"-t és más effélét használnak. Először azt hittem, azért van ez, mert a Samsung levédte a "LED TV" kifejezést (bár a többiek nem csak ebben nem követik, hanem becsületesen le is írják, miről van szó), de úgy tűnik, most a ViewSonic is a Samsung nyomdokaiba lépett. Vagy ha "önszorgalomból" használjátok rá a "LED TV"-t, annál rosszabb.

A korábbi LED-es monitorokról szóló cikkekben sem volt kvázi "eltitkolva", hogy a háttérvilágításról van szó, akkor itt miért kellene? Ja, bocs, látom, ez a házimozi rovat. Így már érthető...(?) :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Eddie141 válasza dezz (#12) üzenetére


Eddie141
senior tag

Én erre akkor döbbentem rá, amikor megnéztem igen közelről a samsung nagy Led tv-jét, és elcsodálkoztam a minőségén. Mondom hihetetlen, és nem is látszanak a pixelek. Hogy lehet ilyen kis ledeket készíteni? :)
Aztán jött az eladó, és felvilágosított, hogy az nem úgy van ám.. :) Tehát ha úgy tekintjük, tényleg becsapós, és megtévesztő, nade barátaim, ez jellemző jelenleg az általános marketingre :)

(#14) dabadab válasza Eddie141 (#13) üzenetére


dabadab
titán

"becsapós, és megtévesztő, nade barátaim, ez jellemző jelenleg az általános marketingre"

Igen, viszont van az az elképzelés, hogy a szaksajtó nem marketingel, hanem éppen ellenkezőleg, megmutatja a reklámok hazug díszletei mögött rejlő valóságot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Eddie141 válasza dabadab (#14) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát igen, de aki nem bújja nap mint nap a szaksajtót, azt igen könnyen belecsábítják a mézesmadzaggal a csapdába :) Bár aki nem nagyon technikai beálítottságú, az lehet, hogy élete végéig észre sem veszi, hogy őt valamilyen szinten átvágták, és elégedett lessz a termékkel amit vásárolt.
Viszont azt meg kell hagyni, hogy a Samsung Led-jei tényleg szép képpel rendelkeznek (gondolok a 7es sorozatra, mert azt láttam :) ) Engem meggyőzött :)

(#16) dabadab válasza Eddie141 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Ugye nem write-only vagy? :) Dezzel meg elefánttal éppen a szaksajtó működéséről beszélünk.

DRM is theft

(#17) dezz


dezz
nagyúr

Közben bekerült a cikkbe, hogy "Egy keretes LED háttérvilágítású", szóval megnyugodhatunk. :D

(#18) Eddie141 válasza dabadab (#16) üzenetére


Eddie141
senior tag

Sorry :) Már nem :D

dezz: Akkor csak elértek a kommentelők valamit :D

(#19) Ares_lovag válasza Eddie141 (#15) üzenetére


Ares_lovag
tag

Szerintem meg a b600 és b7000 sorozatok midnegyike ipari hulladék. Ha nincs bolti világíttás akkora a clouding hogy majd megvakít. ráadásul nem homogéna panel. A bőrszín természetes visszaadásáról ne is beszéljünk. És ha megfogod nyeklik, recseg, nyikorog. :) És erről beszélnek , hogy minőség? meg csúcskategória?:) Egyik alaklommal láttam samsung demót samsung plazmán és LCD-n. Plazma győzött. :) Nemkicsitt, nagyon.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#20) Eddie141 válasza Ares_lovag (#19) üzenetére


Eddie141
senior tag

Nemtudom, sajnos ügyesen csinálták a kereskedésben, és nem helyeztek nagyon mellé semmit, így nehéz lett volna viszonítási pontot találni. Lehet, hogy engem csak ezért győzött meg :) Nomeg én nem felhasználó vagyok, csak nyálcsorgató, így a többiről nemigazán tudok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.