Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Timer


Timer
veterán

A Zenbook részemről ajánlott. Március óta koptatom, eddig még nem bántam meg, hogy hosszú évek után váltottam Latitude-ről. Pedig, az ASUS-t régebbi rossz tapasztalatok miatt kifejezetten kerülöm, de ez a gép ennyi pénzért ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#2) Szeleya válasza Timer (#1) üzenetére


Szeleya
tag

Èn is gondolkodtam, hogy az legyen e a befutó, de a rossz tapasztalatok miatt nekem más lett. Pedig egy 3:2 kèparánnyal tökèletes választás lett volna a gèp. Kíváncsian várom, hogy mikor rukkol elő valamelyik gyártó egy Oled/3:2 kombóval.

(#3) sutszi


sutszi
veterán

A cikk végén be van dobva az Energizer powerbank... értem én, hogy reklám amiért fizetnek...de mit kezdjen a nagy többségében magánszemély vásárló egy nagyker linkjével?!
Fogom a fejem ezeken a szombati összefoglalókon. Lesz ez valaha jó? Annyi sebből vérzik rendszeresen... Nem akartok kicsit brainstormingolni a koncepción?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4) koby11h válasza sutszi (#3) üzenetére


koby11h
aktív tag

A Be-Va-nál van, ha szeretnél :)
https://bevachip.hu/energizer-ue30057pq-30000mah-p832862/
Máshol nem nagyon láttam, hogy túl új-e vagy kifutó maradék darabok azt már nem néztem...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5) sutszi válasza koby11h (#4) üzenetére


sutszi
veterán

:R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6) MaCS_70 válasza sutszi (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is bosszankodom ezen, és nem először.

Értem én, hogy élni kell valamiből, de legalább köpjenek már le...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) Scooter válasza Timer (#1) üzenetére


Scooter
tag

Ilyen gépem van, de megbántam már sajnos. Maga a kijelző gyönyörű, van benne erő és elég gusztusos a körítés. De... a hűtés az botrányos. Itt nem is az a baj hogy kicsit mondjuk meleg a gép, hanem a benne lévő ventilátor. Az első az beállt mint a gerely, a második ventilátort koptatja már, de alapból egy nagyon zavaró hangja van.
Ennyi pénzért amúgy ha új kell akkor tényleg jó kis gépecske.

(#8) kakuk.tamas válasza Scooter (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez a ventilàtor dolog ASUS betegság. Volt Zenbookom és TUF-om is. Mindkettőnek elég hamar (2-3 hónapon belül) meghalt valamilyen módon a ventije.
A Zent először billentyűzet miatt küldtem szervizbe, mert az E-D-Z gombok meghaltak egyik napról a másikra, mindenféle külső behatás nélkül. Ezt hamar javították is szó nélkül. Aztán 2-3 hét múlva ment a ventivel… :DD

A TUF meg… Inkább hagyjuk azt a notit. Erőben és bővíthetőségben jó, amúgy egy nagy hulladék… Lehet adok majd még egy esélyt az ASUS-nak egy ROG-gal, azzal visszanyerhetik a bizalmam.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) Timer válasza Scooter (#7) üzenetére


Timer
veterán

Érdekes, az enyémnek nincs baja, és március óta megvan, de lehet, hogy február, valahogy év elején vettem. Süvít, de semmi különös, ezt meg már nem rovom fel semminek, mert kábé mind ilyen, ami nem passzív, és viszonylag erős ultrabook.

[ Szerkesztve ]

(#10) Szeleya válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


Szeleya
tag

+1.
2, azaz kettő hónapot bírtam a TUF-al. Aztán cserèltem is. Mérhetetlen csalódás volt számomra.

(#11) GoodSpeed válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem pl egy 650K-s ROG laptop van úton a szervizbe... 1 éves sincs.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#12) Low Noise


Low Noise
senior tag

Én láttam még árukeresőn 13 gen Intel procikat és Z790 alaplapokat.

[ Szerkesztve ]

(#13) hegedus001 válasza Timer (#1) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Én az AMD-s verziót használom egy hónapja, és a 14"-os kivitelt. 212 500 volt, Win 11-el. Imádom a gépet :)

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#14) petymeg


petymeg
addikt

A Kolink jó márkának számít? Most rakattam össze egy gépet és nagyon vaciláltam a Kolink Citadel házon meg Kolink tápon, de aztán valamivel drágábban FSP lett mindkettő. Árban elég kedvező.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15) Low Noise válasza petymeg (#14) üzenetére


Low Noise
senior tag

Régen olcsó gagyi volt a kolink, ma nem ismerem, de az FSP jó márka, a jó nevű tápegységek belsejét pl Be Quiet az FSP gyártja, a házaik is jók szerintem, jól jartál az FSP vel.

[ Szerkesztve ]

(#16) TeeBee73 válasza petymeg (#14) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az egyik asztali gépemben egy ilyen szolgál kb. 2 éve. Csendes, gond nem volt vele eddig.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17) hegedus001 válasza Timer (#9) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nálam szinte be sem kapcsol a ventillátor amikor iroda munklára használom. Nyílván amikor megkergetem akkor pörög de hihetelen jó a hűtése. A billentyűzeten semmi sem érződik, nameg a teljesítményt sem veszi vissza. Macbookot akartam, ez lett, de abszolút enm bántam meg :D

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#18) Timer válasza hegedus001 (#17) üzenetére


Timer
veterán

Nálam bekapcsol, ha mondjuk megy a windows update is a háttérben, vagy masszívabb böngészés folyik, word / excel / outlook közben valóban csendben van.

(#19) spect80 válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


spect80
senior tag

Nekem vivobook van, ryzen 5800h és rtx 3050nel. alkalmi játékos vagyok, úgyhogy beállítottam ezt: [link]
Azóta a cpu kevésbé melegszik, max terhelésen 10-12 fokkal hűvösebb és a hajam se korpásodik :)
Bízom benne hogy pozitív kihatással lesz a venti és a cpu élettartamára is

(#20) GhostRider93 válasza Timer (#9) üzenetére


GhostRider93
tag

Ezeket a venti problémákat olvasva feljebb kicsit csodálkozom milyen minőségű lehet az a venti ami fél even belül meghal. Nem volt még asus tuf vagy rog laptopom de a HP Probook-om majd 6 évig ment szinte 24/7 ben és utána mondta be az unalmast a ventije. Évente kapott új pasztát meg takarítást. Ma is müködik még de már csak tartalék gépként van tartva. Akku persze már rossz de mindene tökéletesen működik a mai napig ami sztem nem semmi.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#21) Timer válasza GhostRider93 (#20) üzenetére


Timer
veterán

Régebben azért tényleg minden kicsit minőségibb volt, ha az ember nem a belépőszintről választott. Én azt tapasztalom, hogy az utóbbi 2-3 évben ez már a múlt, mert mindegy, mennyit fizetsz, fillértoszó megoldások akkor is lesznek. A többi hozzászóló biztosan nem véletlenül írta, amit, de az én gépem egyelőre hibátlan, arról írom ezt a kommentet is.

Csak hogy egy konkrét példát említsek: a Latitude 5XXX / 7XXX sorozat néhány éves példányai azért hullanak most a környezetemben, mert a töltő áramkörben egy SMD kipusztul. 400 forintért vettem belőle 10 darabot Aliról, épp szervizben van az egyik gép, ahol próbálják majd cserélni. Tervezési hiba, a kérdés, hogy szándékos vagy véletlen. Bedugod töltőre, a töltő LED-je kialszik, nem vesz fel több kraftot a gép, akku lemerül, a jókedvnek vége. Dell saját szervize bevizsgálja, majd kapsz egy hardcore árajánlatot alaplapcserére. Naná, hogy inkább veszel egy újat. Ha cég vagy, és amúgy is tele az állomány Latival meg hozzá passzoló töltőkkel, dokkolókkal, úgyis Latit veszel megint... Én személy szerint - látva ezt - továbbra is kedvelem a Dell-t, és ha korlátlan forint +1 lenne a zsebemben, céghez csak XPS-t vagy 7XXX Latit vennék, de otthonra azért más a helyzet. 5 éves várható élettartamot vizsgálva egy új Latitude 5XXX (pláne 7XXX) árából veszek két ASUS-t vagy Acer-t, és mondjuk gari idő lejárta előtt eladva az elsőt, majd beszerezve a másodikat a teljes periódusban van 1-1 korszerű gépem, jó esztétikai és műszaki állapotban.

HP-val nekem nagyon rosszak a tapasztalataim. Zsír új Elitebook-ban reccsent meg két hónap után az alaplap, 6 hónap után nulla fizikai behatásra a kijelző (!), majd 3 évesen ismét az alaplap. Na, itt lett eldobva. Zbook-ból volt 3 a cégnél, mindhárom kifeküdt valami komolyabb hibával 4 éven belül. Az akkut úgy eszik, mintha ingyen volna, másfél évnél többet nem bírt ki egyik Elitebookban sem jellemző használat mellett. A Latitude-ök esetében akkut szinte soha nem kell cserélni, köztük alaplap hiba a gyakoribb, de jellemzően egy adott évjárat típusainál figyeltük meg. Van két Precision is, azok egyelőre hibátlanok, bár csak 2 évesek, kíváncsi leszek... De Zbookot soha többet, még a 2 éves példányokkal is megy a taknyolás, mert a dokkolót hol eldobják, hol nem, random lasssulások, szoftveres bugok jellemzik őket. Nem mondom, hogy napi szintű velük a gond, de például a két Precisiont kiadtam, és azóta csak akkor látom őket, ha elmegy mellettem a tulaj a folyosón, Zbook gazdák azért fel-fel tűnnek valamivel rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#22) GhostRider93 válasza Timer (#21) üzenetére


GhostRider93
tag

Nincs nagy tapasztalatom laposok téren de akkoriban szinte mindegyik hasonló kaliberű gép akkuja 1 max 2 évig ment pár kivétellel (toshiba) . Nekem is anélkül hogy ténylegesen használtam volna (ki volt véve amikor nem kellett feltöltve amit lehet nem kellett volna ) 1,5 év után redukálódott az üzemidő acélos 2-3 óráról 20-30 percre. Samsung cellák voltak benne míg a toshiba panasonic-sanyo cellakkal dolgozott.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.