Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Nevezzük Lajosnak" kíváncsi a véleményetekre. Olvassa a topicot, figyel.

Jobb, hogy megtudta megcsalatását? Netán élhetett volna boldog tudatlanságban?
Béla jót tett, vagy sem?

Jót is mondhattok, sarat is dobálhattok. "Nevezzük Lajosnak" elviseli.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Nincs fehér, nicns fekete, nincs kanál. Ilyen esetben nem lehet okosnak lenni. Hiába barát valaki, ha a valóság, amiről információja van fáj. Ha elhallgatja és máshogy kiderül, akkkor sokkal fájdalmasabb lesz, és biztos kap azért, hogy nem szól és "falaz annak a mocskos kurvának". Ellenben ha szól, akkor beledöfi a kést a barátja szívébe, és meg is forgatja. A kérdés csak az, elég erős-e a szív, hogy ezt kibírja?

Aztán potemkim falvakat sem kell építeni. Ha a máz mögött rohad az egész torta, akkor az ünnepeltnek sem fog ízleni. Még ha a máz csodálatos is, s a ygertyák szépen égnek. Ahol a bizalom egyszer elveszett, oda nem tér vissza többet és az ilyeneket az általában ütközőnek használt gyerekek szokták a legjobban megérezni, megszenvedni.

A barát helyében valószínű megtaláltam volna a módját, hogy elmondjam ugyanezt az információt, de ha ismerem a másik oldali feleket is, akkor szóltam volna nekik, mit fogok lépni, aszerint cselekedjenek, és játszanak nyílt lapokkal. Amit viszont nem tettem volna meg soha: nem kérdeztem volna rá, hogy jó barát vagyok? Mert ilyenkor nem lehetek jó barát. :(

Sajnálom szerncsétlen ismerősöd, hogy így hátbatámadták. Tanácsolom ezentúl a gyerekeiben próbálja örömét lelni, hisz őirántuk nem szabad, megváltozzon érzelme. És őket még nevelheti tisztességes, jóravaló, becsületes emberekké, akiknek az lesz az érték, ami nem felértékelhető.

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ha én volnék a családapa helyében, biztosan jobban tetszene az a helyzet, hogy tudok a dologról, mint hogy nem; tudjam meg akárhonnan is. (Legalább gazdagodna a világirodalom egy jó kis novellával :DDD) A leírásban viszont a haver elég bunkón közölte a dolgot, és utána sem barátként, hanem bunkóbbik fajta haverként viselkedett, szóval... ez a másik fele :D

(#4) Tüzi

Jól tette.
Attól, mert valamiről nem tud, attól a probléma még létezik, és bizony az ilyenről nem árt tudni...
Mert akárhogy is nézzük, az asszony átverte. Innentől nem asszony. Biztos, hogy Lasjot lórúgásként érte a dolog, azért kerüli a barátját, de majd idővel belátja, hogy jót tett, mert ha egy alma kívülről szép, de tudjuk, hogy belülről rohadt, akkor nem harapunk bele.

Reggel van még nekem, nem jönnek a gondolatok, de szerintem:
jól tette.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) Tüzi válasza #06658560 (#2) üzenetére

Ezt nem olvastam végig, de ugyanerre gondolok én is :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Erkölcsileg jobb, hogy tudja. A gyakorlatban viszont nem.
Amíg az asszonyka megcsalja a már nem annyira szeretett urát, és máshonnan megjön az újdonság varázsa, és valaki felszítja a parazsat benne, addig a férj is szépen melegedhetne a tüzénél - tudatlanul, boldogan.
A legjobb megoldás, ha ezt a tüzet ő tudta volna felszítani még időben...

Bélának először az asszonnyal kellett volna beszélnie. Feldobni a labdát: változtass ezen, vagy mondd el te az uradnak!

[ Szerkesztve ]

(#7) Viszlát


Viszlát
addikt

Nos, elmondhatom magamról, hogy voltam már az érem mindkét oldalán. Jópár évvel ezelőtt, életem nagy szerelme is máshol kereste 5 évnyi kapcsolat után a szenvedélyt, ám valamiért mellettem maradt, hazugsában. Erre sosem tudott magyarázatot adni, hiszen házasok nem voltunk, gyerekek sem születtek. Node lényeg a lényeg, én nagyon naivan nem jöttem rá magamtól, szólni pedig nem szólt senki, pedig már fél éve tartott ez az állapot, s így utólag azt gondolom, jó lett volna, ha a tudók között lett volna egy olyan jó barát, aki felvállalja a kínos szerepet és szól nekem.

Aztán pár évvel később, egyik barátom nősülni készült, el is jegyezték már egymást. Egy este a megbeszélt időpontra ott voltam náluk (együtt éltek már), ám barátomnak túlóráznia kellett, telefonált, hogy ha tudok várjak rá, 1 óra és jön. Én tudtam, közben a menyasszonykával elcsaptuk az időt, majd egyszercsak legnagyobb meglepetésemre megpróbált megcsókolni és a keze erősen déli irányt vett. Felálltam és szó nélkül eljöttem, akkor még csak annyit írva sms-ben a barátnak, hogy sajnos mégsem tudom megvárni, majd beszélünk. Rengeteget gondolkodtam, mi lenne a helyes és arra jutottam, hogy megmondom a feleségjelöltnek, hogy beszélje meg a dolgot leendő urával, mert ha ő nem teszi meg, akkor sajnos nekem kell. Türelmesen vártam pár hétig, de mivel nem történt semmi, megbeszéltem egy találkozót a vőlegénnyel és elmondtam neki, hogy mi történt. Az első reakciója Lajoséhoz hasonló volt, bizonygatta, hogy biztos én másztam rá, de aztán pár nap múlva megkeresett és egy bocsánatkérés után segítségemet kérte a jövőt illetően.

Szóval, ebből a két saját tapasztalatból úgy gondolom, szólni kell.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szólni kell, az biztos. Ki tudja, hogy hány "jóbarát" volt még és lesz esetlegesen. (ezzel nem akarom megbántani az illetőt, de lehet, hogy benne van)

Le kellene ülni a hölgyel beszélgetni. Először csak nagyon finoman utalni rá, hogy mit válaszol. Ha nem veszi a lapot, akkor utalni kell rá, hogy elmondja-e.

Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy miért is csinálhatja a feleség mindezt? Hiányzik neki valami a párjából? Esetleg nem is szereti már? Vagy csak pillanatnyi fellángolás részéről?

Az is kérdés, hogy egy ilyen eset után egy ilyen nőre mennyire lehet építeni a jövőt...

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Nevezzük Lajosnak" felhívott. Köszöni a véleményeket, feszülten figyel továbbra is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) tildy válasza Vakegérke (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Szólni. A hallgatás ebben az esetben "kegyes" hazugság. Igaz barát az, ki hazudik? Inkább legyen őszinte, és esetleg fájdalmas amit mond, mint hazug, de nyájas, hízelgős .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A kérdés nem is igazán az, hogy Béla szóljon -e Lajosnak, hanem Lajos mit szóljon az asszonykának? :F
A hazugság már részéről is fennáll, ha nem teszi szóvá a dolgot. Tovább alakoskodni nincs értelme, hiszen olyan mint egy tályog, amit, ha kivágnak még begyógyulhat, ha nem, már az egészet kell levágni. Két kisgyerek estén nagyon fontos a helyzet rendezése, mert később rengeteg negatív érzelem gyűlik fel, ami a kibékülést is, a válást is lehetetlenné teszi normális keretek között. Az okok tisztázása után, lehet dönteni pro, vagy kontra, de minden nappal, amit hazugságban tölt az ember, csak rosszabb lesz a helyzet. Számomra a bizalom elvesztése fájdalmasabb lenne, a megcsalásnál, ami érzelmi kérdés, a másik átverése viszont, már nem a szerelmet teszi tönkre, hanem a párom lelkébe és becsületébe is gázol.
Okfejtésemből következik, hogy mindenképpen szólnék én is, bár a rossz hír hozóját régen gyakran ki is végezték, ma sem szeretik érte, de egy barát esetében más mód nincs.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) doc


doc
nagyúr

ilyen esetben én biztos kitenném a párom szűrét
az is igaz, hogy nálunk nincs gyerek, meg házasság sem, de akkor sem tudnék egy ágyba - ráadásul ABBA az ágyba - feküdni vele

amúgy meg én biztos előléptem volna a szekrényből, nem szabad behúzott farokkal asszisztálni a dologhoz!

ami meg a szólást illeti: akár névtelenül is meg lehetett volna oldani, mondjuk egy levéllel úgy hogy biztosan "nevezzük Lajosnak" kapja meg, így a barátság is megmaradt volna és az info is eljutott volna ahhoz akit illet

[ Szerkesztve ]

(#13) tbs


tbs
addikt

Szólni. Bizalommal. Asszonyhoz. Hol veszhetett el ez..? :(

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megint csörgött a telefonom, "nevezzük Lajosnak" hívott. Felhatalmazott, sőt megkért rá, hogy elmondjam, mi történt velük azóta. Meg fogom tenni, méghozzá itt, de csak holnap.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) philoxenia válasza Vakegérke (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szoruló szívvel, a gyerekek miatt várom nagyon.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Janoska26


Janoska26
addikt

Húúú, ez kemény. Én is szóltam volna az biztos. De hogy most mit tennék a Lajos helyébe azt nem nagyon tudom, 1 biztos, sosem kéne többet abból a nőből akit eddíg a feleségének hitt. Csak hát a bökkenő a gyerekeknél van, mert sajna mindíg ők isszák meg a levét a szülők felelőtlenségének :(

(#17) tbs válasza Janoska26 (#16) üzenetére


tbs
addikt

"...sosem kéne többet abból a nőből akit eddíg a feleségének hitt..." Ne haradudj, de ez ordas butaság.

Jahogy neked az ő feleségéből! Oké, így korrekt! Szóval te vagyol a "nem Béla", hanem az eddig noname, a "Jani"..? :DDD

(#18) Paqito válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Paqito
senior tag

Nagyon nehéz ez, pláne arra leszűkítve, hogy mi lenne a jobb szólni, vagy "jótét" némaságba burkolózni. Erről több dolog eszembe jutott, kezdeném a szentimentális részével. Gondolom a többség látta a Mátrix című filmet. Arra a jelenetre gondoljatok, amikor a kopasz tag (nem tudom filmbéli nevét) boldog tudatlanságban akar élni az árnyékvilágban, mert túl nehéz a valóság... (ennyit a szentimentiizéről...)

"Nevezzük Lajosnak" első rakciója "nevezzük Bélának" felé érthető, remélem ez az idő múlásával helyrejön, hisz "n. Bélának" nem okozója volt a történteknek "csak" hírnöke. Most csatoljak vissza a filmre és mondjam azt, hogy Ő nyújtotta át a keserű pirulát?

Egyelőre többet nem írok, izgatottan várom a folytatást... Csatlakozván az előttem szólóhoz... a csemeték miatt elsősorban, és hogy "nevezzük Lajosnak" hogyan sikerül helyreraknia Magában a dolgokat. Sok erőt Neki :R

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#19) tbs válasza Paqito (#18) üzenetére


tbs
addikt

Cypher, alias Ronald Reagen.

(#20) philoxenia válasza tbs (#17) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fiatalon még másképp gondolják, majd ha kinő a szakálluk, nem lesznek ilyen szőrösszívűek. :) Mondjuk, attól az én hátamon is felállna szőr, ha így átvernének, ezért jó minél előbb tisztázni,- miért ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) tbs válasza philoxenia (#20) üzenetére


tbs
addikt

:K Ühüm. Tisztázni magunkban. Nagyon remélem, hogy jó irányba indult "nevezzük Lajos", bár könnyebség lehet számára, hogy ilyen bizalmi völgyből csak felfelé lehet (KELL!) kapaszkodni...

(#22) Janoska26 válasza tbs (#17) üzenetére


Janoska26
addikt

Miért lenne ez ordas butaság?Sosem tudnék megbízni benne :( . anélkül meg semmit sem ér az egész :(

(#23) nemma


nemma
addikt

Mindenképp jól tette, ez egy igaz barát dolga.
Az igazságért utálni valakit, pedig hülyeség. Előbb-utóbb úgyis kiderült volna.
Haj, de sok ilyen van :(

(#25) juliabrilke válasza Kalandor (#24) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csak aztán nehogy valami mást dobjon Lajos. :U

(#26) Janoska26 válasza Kalandor (#24) üzenetére


Janoska26
addikt

így van :C
Csak a gyerkőcök látják a kárát sajna :((( És a magyar jog sajna az anya mellett van mindenáron, így szegény Lajosnak mérlegelnie kell, hogy 1 üres élet az asszonnyal, viszont a gyerekeivel lehet, vagy várhatja mindíg hogy mikor lesz már a 2. hétvége :(

(#28) juliabrilke válasza Kalandor (#27) üzenetére


juliabrilke
addikt

:D Azt is lehet.

Csak aztán nehogy egy menetrend szerint arra közlekedő tányér legyen mondjuk. :U

(#29) Retekegér válasza TompapaTM (#6) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Amíg az asszonyka megcsalja a már nem annyira szeretett urát, és máshonnan megjön az újdonság varázsa, és valaki felszítja a parazsat benne, addig a férj is szépen melegedhetne a tüzénél - tudatlanul, boldogan.

Az ilyen dolgok előbb-utóbb kiderülnek. Minél később, annál jobban fáj.
Az újdonság varázsáról meg annyit, hogy akit ez hoz lázba, az ne házasodjon. Egy hosszú ideje tartó kapcsolatba is lehet színt vinni és éltetni a lángot.

A legjobb megoldás, ha ezt a tüzet ő tudta volna felszítani még időben...

Az éremnek két oldala van. Az asszonykának is van szája és elmondhatja, hogy figyi, ez így nem okés. Aztán valami megoldást találnak erre. A megcsalás nem megoldás.

<< Heimdal >>

(#30) Játékos válasza Retekegér (#29) üzenetére


Játékos
addikt

Szép napot mindenkinek!

Én (nem büszkén mondom) mindkét oldalon álltam már fiatalkoromban. Egyik sem jó, de a két rossz közül a kisebbik az, ha elmondják mielőbb! Ezt azért tudom, mert engem vert át régi párom, s amikor a barátaimat kérdeztem, hogy tudtak-e róla, többen azt felelték, hogy igen. Iszonyatos érzés volt, mert így nem csak azzal kell megbirkóznia az embernek, hogy a szerelme átveri, mert az csak egy nő, de a barátai is, aki azért barátok...
Azzal magyarázták nekem, hogy bagatel dolognak indult, remélték hogy elmúlik "köztük", de nem így lett...
Másrészt meg a páromat is, meg engem is szerettek, így választaniuk kellett volna, hogy kinek a "pártjára" álljanak, valakivel szemben szemetek lettek volna.
Harmadrészt -joggal- azt gondolták, hogy ez a kettőnk kapcsolata, igazán csak ránk tartozik...
Én azonnal almondanám a barátomnak, vagy figyelmeztetném a "vétkest", hogy eljár a szám!
De a hírhozóra nem haragudnék semmiképp!
Azt még hozzátenném, hogy ha valakit csalnak, annak mindig van oka!!! Lehet, hogy sok szempontból tökéletes az ember, de 1-2 doolog hiányzik belőle, és a párja azt keresi.
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#31) [CaveMaN]


[CaveMaN]
tag

Lajosnak nem szabad Bélát utálni, egyetlen egy dolgot tett csak tönkre: Lajos illúzióját. A valóság sajnos, már régebben tönkrement. Béla for president :)

A lányokért tessék továbbra is a tűzbe menni.

[ Szerkesztve ]

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én megmondtam volna. Itt az a segítség, ha az ember elmondja az igazságot. Béla hibázott, rosszul tette, hogy szakított a barátjával.

***

(#33) Játékos válasza ollie (#32) üzenetére


Játékos
addikt

Lajos hibázott, nem? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34) ollie válasza ollie (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Összekevertem a neveket, szóval Lajos hibázott.

***

(#35) Játékos válasza ollie (#34) üzenetére


Játékos
addikt

;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#36) S-one válasza Vakegérke (#1) üzenetére


S-one
csendes tag

Ezt nem értem, hogy lehet tűrni... Ha megtudnám, hogy megcsalt a csajom, akkor azonnal otthagynám a p*csába, és akivel meg megcsalt, azt cafatokra szedném... Röviden tömören ez lenne az én reakcióm. :U

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#37) Játékos válasza S-one (#36) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem nem szednéd cafatokra!
Én is azt gondoltam előtte, aztán magamon csodálkoztam a legjobban...
Ne kérdezd az okát!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A rossz hír közlőjét mindig is utálták. Béla elmondta az igazságot és Lajos megharagudott rá.

A sztori annyira egyszerű. Most komolyan, egy felnőtt, megtermett férfi egy szekrényben várakozik?? Ilyet csak szórakoztató történetekben olvasni.

Egy béta hím a Lajos, ha tényleg a szekrényben lapult, nem csoda, hogy az asszonyka keresett egy izgisebb pasit.

Tessék a dolgot megbeszélni az asszonnyal! (És keresni egy jó ügyvédet, mert manapság a nők szépen eltörik a jog útján a férfi gerincét.)

A lányokat nem szabad elhanyagolni! Ők fele részben Lajos egész lényének örökösei. Ha őket nem szereti már annyira, akkor a saját önszeretete is gyenge és így az önbizalma is. Lajos csak ne menjen át gőzhengerbe vagy véglénybe. Se az erőszak, se a válásba való belerokkanás nem járható út.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#39) 7


7
addikt

Szerintem Bela jol tette, hogy szolt.

Ne felejtsuk el, hogy Lajosek hazasok, gyerekeik vannak. Ilyenkor nem mukodik az, hogy csak ugy "dobja a csajt". Ez mar reg nem buszkesegrol szol. Vagy legalabbis nem az ovekrol. Gondoljatok bele, milyen lenne az a hir a lanyoknak, akarmilyen idosek is, hogy elvalik Anyu es Apu?

Lajos helyeben kozolnem a holggyel (nevezzuk ezutan Julisnak) finoman, de egyertelmuen, hogy tudok a dologrol (ertsd: Nem uvoltve, nem lebaszva, csak tenyszeruen, hogy tudom a dolgot), es folytatnam a miertekkel:

- Miert csalja meg Julis? Mi nem jo a kapcsolatban?
- Miert nem probaljak megoldani?
- Miert jobb a masik emberrel?
- Miert kell a masik ember? (csak szex, vagy egyeb indokok is?)
- Miert titkolozott, miert akarja megovni a kapcsolatot? (gyerekek? szereti Lajost is? Miert?)

Ezekre a kerdesekre szeretnem Lajos helyeben megkapni a tenyleges valaszt, es tenykent kezelve oket (nem erzelmektol elvakultan mondani rajuk mindent) megprobalnek Julissal kozosen valami olyan megoldast kidolgozni, ahol mind a harman emberek maradhatnak... (akar egy mindket oldalrol nyilt kapcsolatot is, ha vegkepp nincs mas)
(Bela szemelyet meg nem felfedni!)

De persze emberfuggo is, hogy ki hogyan reagalja le a dolgokat. Az iras alapjan ugy erzem, hogy Lajos nem olyan, mint en, es igy nyilvan nem is kepes ugyanugy cselekedni, ahogy en tennem a helyeben.

[ Szerkesztve ]

(#40) S-one válasza Játékos (#37) üzenetére


S-one
csendes tag

Még nem volt ienben részem. Lehet hogy igazad van. Majd ha egyszer velem is megtörténik ez, kiderül mit fogok csinálni. (De remélem nem történik velem ien :U )

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#41) Tim82


Tim82
nagyúr

"Na ugye jó haver vagyok?" - Ez így hangzott el Béla szájából? Azért szólt, mert jót akart Lajosnak, vagy valamiért bizonyítani akarta, hogy ő "jó haver"? (Ahogy fentebb valaki megjegyezte, ezzel alaposan megforgatta a kést Lajos szívében.) És őszintén, Béla honnan tudta? Kémkedett az asszony után? A szerető eldicsekedett vele Bélának korábban, szintén egy kocsmológiai üzemegységben? Ha tényleg így, ebben a formában hangzott el a "tényfeltárás" (ilyen utóhanggal), nem vagyok meggyőződve Béla jószándékáról...

Ettől függetlenül szólni kell.

És abban sem hiszek, hogy nagyon helyre lehet ezt hozni, de végül is soha nem voltam házas (mivel fiatal vagyok, remélem, ez még egy darabig így is marad :DDD ), viszont csaltak már meg engem (és olyasvalaki, akit nagyon szerettem). Ha a feleség nem volt képes jelezni, hogy "Te Lajos, az utóbbi időben gond van a kapcsolatunkkal/házasságunkkal", az valahol azt is jelenti, hogy nem becsüli már meg annyira a párját, hogy megpróbáljon tenni a kapcsolat összetartása érdekében...

Természetesen ki kell tennem a táblát :), hogy ez csak vélemény, szigorúan a történet alapján (gondolom, a valóságban kicsit máshogy történtek a dolgok - nem lehet tökéletesen visszaadni, amit a szereplők mondtak, gondoltak).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) Vakegérke válasza Tim82 (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Okfejtésed logikus. Egyébként Béla valóban a szeretőtől tudta meg a dolgot. Neki dicsekedett el a házi barát, mert dicsekednie volt muszáj.
Ha elgondolkodom, még az is lehet, hogy szándékosan buktatta le magát a szerető, különben minek jelezte volna következő akcióját?
"Na ugye jó haver vagyok?", hangzott el Béla szájából. Igaz, tényleg kicsinyes bizonygatásnak tűnhet. Én úgy mondanám, hogy jelezte, őszinte barátja Lajosnak.

A történet előzménye, és folytatása holnap itt olvasható.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) edgR


edgR
őstag

szamomra egyertelmu: igaz barat az, aki a legszelsosegesebb esetben is oszinte es IGAZ. nem is ertem a kerdest, miszerint a barat jol dontott-e. ez a dolga. a csavo meg balfasz volt amiert a baratjara haragszik, haragudjon az exre..

(#44) csapos2 válasza edgR (#43) üzenetére


csapos2
addikt

"...a csavo meg balfasz volt amiert a baratjara haragszik..."

Azért ez így egy kicsit kemény megfogalmazás, mert a "csávó" éppen az életét látta romba dőlni. Nem egyszerű ilyenkor józanul gondolkodni. Idővel rá fog jönni, hogy ez így volt jó.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#45) Tüzi

Akárkit kérdeztem meg eddig, mindenki szerint jó, hogy elmondta.
Persze lehet, hogy most nem úgy látja, de majd úgy fogja. Jó dolog a tudatlanság, de amikor így vernek át, akkor valahol nagyon nagy szemétség, és jobb ha tud róla az ember.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) Janoska26 válasza Vakegérke (#42) üzenetére


Janoska26
addikt

Türelmetlenül várom folytatást.

(#47) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lássuk a teljes történetet.

Elfogadom yetike ötletét, nevezzük Julisnak a menyecskét.
Nos, anyukája egyetlen gyereke Lajos, és egyedül nevelte, miután kiadta léha, lump férje útját. Erején felül dolgozott, hogy Lajos kijárhassa összes iskoláját. Jó gyerek Lajos, felfogta az érte hozott áldozat súlyát, tanult is becsülettel. Még kezében sem volt a diploma, máris több jónevű cég jelezte, hogy igényt tart munkájára. Az egyikkel szerződést is kötött, ma is ott dolgozik, kulcsember.
Itt egy kis kitérőt kell tartanom. Írásomban prózai melósnak állítottam be Lajost. Két okom volt rá. Az egyik az, hogy legyen személytelen, mivel a lényeg egyetlen kérdés, melyet feltettem. A másik pedig az, hogy nem számítottam arra, hogy Lajos felhatalmaz a végkifejlet közlésére.
Tehát Lajos egy rahedli pénzt keresett, hamarosan szép lakást is vett, anyukáját becsülettel támogatja (elmondása szerint) élete végéig. Megérdemli a néni, nem vitathatja senki. Egyébként anyukája nem szól bele Lajos életébe, de nagyon hasznos tanácsokat ad, ha fia kéri. Egyszer ragaszkodott valamihez, és ez a házassági szerződés volt. Ugyanis Lajos egy nincstelen munkáslányba szeretett bele, és bizonyos idő után el is vette feleségül. Anyu nem tiltakozott, de forszírozta a szerződést. Fiam, ha Isten elválasztana titeket, mindenki csak azt vigye, ami az övé. Lajos blamálta magát, Julis kicsit duzzogott, mert ugye hol marad a szeretet, meg a bizalom, de anyu szeliden addig mesterkedett, mig alá nem írták az okmányt.
Házasság rendben. Julis nem dolgozott, hiszen Lajos keresete több is volt, mint elég. Érdekesnek találom, hogy erre az apró momentumra senki nem figyelt fel. Mit keres otthon munkaidőben? Jött a két kislány is, az eset idején ovisok. Julisnak nem volt sok dolga. Lányokat oviba vitte, onnan hozta, de néha lepasszolta anyunak őket, hogy még erre se legyen gondja. Lajos ezt úgy fogta fel, mint a felesége szeretetét anyja iránt, hiszen a kicsiket átengedi.

És itt jött a keserű pirula.
Lajos kószált az utcákon céltalanul, aztán kiegyenesítette gerincét, leintett egy taxit, és anyjához vitette magát. Elmondott neki mindent a legapróbb részletekig. Na persze nem a szeretkezésről. Anyu hallgatta, időnként kérdezett valamit, aztán csönd lett. Lajosnak nem volt több mondani valója. Anyu három dolgot mondott neki. Sorolom.

Béla felnyitotta a szemed. Nincs miért haragudnod rá.

Az álságos baráttól szabadulj meg, de rá se haragudj, mert ha a feleséged hűséges, nem kapta volna meg. Ő csak kihasználta a lehetőséget.

Julis unatkozik. Állj a sarkadra.

Lajos elköszönt anyutól, haza ment.
Bélát felhívta, újra leültek a piros abroszos asztalhoz dumcsizni. Lajos bocsánatot kért viselkedéséért, azóta is szent a béke.
Ezután a hitvesi ágyat bekamerázta, dokumentálta a nélküle történő eseményeket. Pár nap múltán meg is volt a bizonyíték.
Lajos eleresztett pár telefont, és már mosolyogni is tudott.

A gyerekek anyunál. Julis megjött valami újabb bevásárló körútjáról. Lajos megvárta, míg végre leül, aztán indította a DVD-t a lejátszóban. Paff, KO, Julis padlón. Lajosnak csak egy kérdése volt: miért? Hát izé, mert akkor nem vagy itthon, mikor vágyom rád, legalább törődött velem valaki.
Lajos bekeményített. A sarokba mutatott, ahol egy börönd állt, és azt mondta: vagy most azonnal megfogod, és kotródsz, vagy reggel elmész dolgozni. A böröndben jóval több van, mint amivel érkeztél, a szüleid befogadnak, beszéltem velük. Ha maradni akarsz, holnap már dolgozol. Felvesznek, elintéztem. Lajos megemlítette még a házassági szerződést, és azt is közölte, hogy a lányok vele maradnak. Szóval Julis olyan nincstelenül mehetett volna a szüleihez, ahogy onnan érkezett. Igaz, végig kitartott volt.

Együtt vannak azóta is. Julis dolgozik, levezeti fölös energiáját. Lajos átnéz a szeretőn, mintha üvegből lenne. Bélával ápolja a barátságot. A lányai nem éreztek meg szinte semmit a konfliktusból. Kívülről nézve ideális minden.

Ennél többet nem mondhatok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nagyon helyes! :C :C Lajos. 1 nagy gratuláció. :C

Azért a nő fejében megfordult, hogy semmije nem lenne megint. (mondjuk erre hamarabb is gondolhatott volna) Mondjuk elég hülye indok volt a nő részéről, hogy miért is tette az egészet.

De azt az arcot szerintem soha nem felejti el Lajos. :D :DDD

(#49) csapos2 válasza Vakegérke (#47) üzenetére


csapos2
addikt

"Érdekesnek találom, hogy erre az apró momentumra senki nem figyelt fel. Mit keres otthon munkaidőben?"

Nincs ebben semmi érdekes, Lajos is el tudta intézni, hogy ott legyen.

Ennyi? Julis dolgozik, nincs ideje, energiája félre kacsintgatni, és kész? Minden renben, mint ha misem történt volna?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#50) I_Am válasza Vakegérke (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Hatalmas gratula N. Lajosnak. :C

Ilyen egy igazi férfi.

(csak most már keményebben az ágyban is, hogy senki ne tudja felvenni vele a versenyt :D)

Én megjártam egy megbocsátás után, ezért a jelenlegi kapcsolatomban ezt tudattam is. Nincs második esély már senkinek az életemben.

Legyenek boldogok. :R

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.