Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Köszi a hasznos írást, lehet én is megpróbálkozok vele! :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#2) Syl


Syl
nagyúr

:C :R

Esetleg a végét ki lehetne bővíteni. Ne csak annyi, hogy sudo nano -w /etc/default/grub, hanem hogy mit és hová. Például a sorrend módosítása, várakozási idő beállítása stb. Vagyis egy rövid leírást hozzá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) szoke12 válasza Syl (#2) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm! :R

Ez jó ötlet!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Hasznos! :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azt csak halkan teszem hozzá, hogy ha Windows van a gépen, és mellé telepitesz Linuxot, akkor is a Windows indul alapból. Legalábbis win 10-nél uefi biosnál biztosan.

(#6) ViZion


ViZion
félisten

Volt azért már pár ilyesmi írás... [link] ;)
Mindegy, egyel több nem árt!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) szoke12 válasza icemad (#5) üzenetére


szoke12
őstag

köszönöm, hogy jelezted, érdekes, mert ezzel még nem találkoztam, pedig tettem már win mellé linuxot.
Gondolom ez esetben az lenne a legjobb megoldás, ha kipróbálási módban telepítés után végigcsinálja az illető, amit leírtam.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#8) dorsy


dorsy
csendes tag

Van emberbaratabb verzio is egy ideje:
https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair

[ Szerkesztve ]

(#9) szoke12 válasza ViZion (#6) üzenetére


szoke12
őstag

Ebben a bejegyzésben én nem arra akartam buzdítani másokat, hogy használjanak dual-boot rendszert, hanem csak egy érdekes hiba megoldását akartam bemutatni. És olyan leírásra nem találtam, amely pontosan ezzel a problémával külön foglalkozna itt a Logouton. Persze ettől még lehet, sőt, sztem fórumokon biztos volt már kérdés is.

(#8) dorsy: :R

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.