Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Heeken


Heeken
tag

van ám :D 6 tantàrgybòl :P

(#2) turai_


turai_
tag

Az erettsegit mindig is felfujjak, mivel azt akarjak, hogy felj tole. Amikor en irtam, akkor a felugyelo tanarnak feltunt, hogy tulzottan nyugodt vagyok, majd megkerdezte, hogy te fuveztel? :DD
Lenyegeben a proletarjelest barki ossze tudja hozni, de szerintem legalabb 60%-ot is. Nem szabad izgulni, mert akkor arra koncentralsz, nem a feladatra. Csak nyugodtan!
Sok sikert kivanok mindenkinek, aki iden vegzos!

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#3) FZsolt93


FZsolt93
csendes tag

Sok szerencsét! :)
Én tavaly érettségiztem, túl vagyok rajta.

(#5) westcoastog


westcoastog
veterán

Technikus vizsga május közepén, lehet az még szarabb lesz mint az érettségi.

(#6) greenity


greenity
aktív tag

Sok sikert!
Valóban nem vészes :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) szoke12 válasza Heeken (#1) üzenetére


szoke12
őstag

én is 6-ból :DDD

köszönöm a bátorítást mindenkinek!
próbálok nem izgulni. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#8) horush


horush
addikt

Nekem csak 3 maradt, angolt / infót megcsináltam 9 / 11.-ben. Én nagyon nem félek tőle, igazából ha csinálok egy 65%-nál jobb matekot, már elvileg bejutok a választott egyetemre, azt meg elég gáz lenne nem elérni.. Bár azért egy 85%+-ost nem ártana összehozni. Történelemből 4-est tűztem ki célul, az valszeg meg lesz, szerencsés esetben akár 5-ös is. Magyar nagyon nem hoz lázba, megbukni nem kéne - vagyis inkább egy hármast kéne összehozni, hogy ki is nézzen valahogy.. XD

[ Szerkesztve ]

(#9) szoke12 válasza horush (#8) üzenetére


szoke12
őstag

Jó neked... Nekem is kellett volna előrehozottan csinálnom, de egyszerűen még azt se tudtam, merre menjek, és oda mi kell.
Így most egyszerre csinálom meg a magyart, törit, matekot, angolt, németet és infót. legjobban a magyartól és a töritől tartok, mert sose szerettem tanulni. A többit viszont csak érteni kell. De hogy a magyar miért játszik ekkora szerepet az oktatásban...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

Én az írásbelitől félek nagyon, mert nem nagyon tudok rá készülni. 4 év anyagát több tantárgyból képtelenség átnézni. A szóbeli meg már a jobbik része azt még várom is arra tudok tanulni.
Na meg ott a matek attól is fosok rendesen a próbaérettségi 23% os lett. :DDD Bár nem volt valami sok készülés.

[ Szerkesztve ]

(#11) C4mp3r


C4mp3r
addikt

4db 2500 szavas research paper majus 10-ig. erettsegi my ass...

(#12) szoke12 válasza kmisi99 (#10) üzenetére


szoke12
őstag

Én a töri esszék miatt izgulok. Magyarból sem egyszerű a szövegalkotás, de ott valamennyit tudsz rizsázni.
Bár valamennyi háttérismeret ott is kell.
És ami a legszebb az egészben: két hónap múlva a humán részből semmire nem lesz már szükséged. :DDD
Igazából az érettségi miatt tanuljuk azt a sok mindent magyarból. Utána már senki nem kérdezi. :K

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13) kmisi99 válasza szoke12 (#12) üzenetére


kmisi99
addikt

Fú a töri esszé miatt én is fosok. A 4 év során a tanár mindig iszonyatosan lepontozta az esszéim és nem tudom mi a fenéért csak kevés pontot kapok hiába azt csinálom amit kell de nem tudom mi a hiba.

(#14) C4mp3r válasza kmisi99 (#13) üzenetére


C4mp3r
addikt

mondjuk beszelj a tanarral, hogy mi nem tetszik neki. a toritol meg nem kell felni, a forras altalaban eleg szokott lenni egy kozepes-jo esszehez kozepszinten

(#15) szoke12 válasza kmisi99 (#13) üzenetére


szoke12
őstag

Ez sajna néha tanárfüggő. Meg hogy mennyire kedvel :DDD
De hallottam olyan érettségielnökről, aki mondta a tanárnak, hogy csak keressen már még egy pontot, hadd legyen már hármas. :)

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16) kmisi99 válasza C4mp3r (#14) üzenetére


kmisi99
addikt

Most írom a 2011 es töri érettségit. A tanár kijavítja majd aztán megkérdezem, hogy hol a hiba.

(#17) szoke12 válasza kmisi99 (#16) üzenetére


szoke12
őstag

na olyat nekem is kéne. elterveztem, hogy így meg úgy felkészülök majd, ehhez képest semmit nem gyakoroltam, és a tételek sincsenek meg :(
az idő meg csak fogy. nem tudom ... minden tanár most irat tz-t (nem érettségi tárgyból), amikor már javában az érettségire kellene készülni.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#18) baluka26 válasza C4mp3r (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Bőven. Én írásbeli érettségikre egy szót sem tanultam, a matek lett a legrosszabb 88%-kal.
Az érettségi az első szemeszterig tűnik nehéznek, aztán amikor jön a 7. hét négy-öt ultraszopás zh-val, akkor megtanuljátok az élet rendjét :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) szoke12 válasza baluka26 (#18) üzenetére


szoke12
őstag

hát... még én se készültem, de valószínű, hogy nem is lesz már időm rá.
a matek, meg az infó legyen jó, a többi meg nem számit.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#20) szoke12


szoke12
őstag

Ki hogy áll a próba/kisérettségikkel? Írjátok már őket?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#21) szoke12


szoke12
őstag

már csak három nap :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#22) koshmar


koshmar
őstag

Túl van misztifikálva az egész.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23) szoke12


szoke12
őstag

na megvolt az első nap!
kinek hogy sikerült?
:DD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#24) Pttypang válasza szoke12 (#23) üzenetére


Pttypang
veterán

Szövegértelmezés kissé érdekes volt, nem volt olyan hú de jó a szöveg, a fogalmazásnál meg egyértelműen a novella elemzés volt a nyerő választás, a versek rövidek, az utazáshoz meg főleg gimisek találkoznak művekkel.
Nálunk valószínűleg mindenki novelláról írt, köztük én is :)

Everybody lies.

(#25) lsebestyen


lsebestyen
addikt

hát megbukni nem fogok az biztos ;] :P

(#26) Pttypang válasza lsebestyen (#25) üzenetére


Pttypang
veterán

Inkább a matekon izgul mindenki, az már neccesebb, hallottunk már mindenfélét, mondjuk olyat is, hogy mivel magasabb a ponthatár, [az a kemény 5%] könnyebb lesz maga a feladatsor ^^

Everybody lies.

(#27) szoke12 válasza Pttypang (#24) üzenetére


szoke12
őstag

én is novellát elemeztem. :)
a szövegértés... hát sokszor el kellett egy-egy részt olvasnom.

én is inkább a holnap miatt izgulok. :K

nah közbe nézem, hogy ha nem lennénk itt jópáran őstagok, lehet jobban ment volna :DDD
gép helyett egy kis elemzés gyakorlás... na de miket is beszélek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#28) szoke12


szoke12
őstag

remélem holnap nem lesz valszám.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#29) Pttypang válasza szoke12 (#28) üzenetére


Pttypang
veterán

Remélem holnapig megtalálom a négyjegyűmet ;D

Everybody lies.

(#30) lsebestyen válasza szoke12 (#28) üzenetére


lsebestyen
addikt

Biztos, h lesz, mindegyikben van, kb 2008-tól. Én megcsináltam az összeset, és mindegyikbe volt, ha szerencséd van akk majd a választhatók között lesz, én azokat speciel szeretem.

(#31) C4mp3r


C4mp3r
addikt

ne hagyjatok otthon a geometriai eszkozoket (korzo, vonalzo szogmero), mert en tavaly elott nagyon faszan otthonhagytam a szogmerot es ki kellett szamolgatnom a szogeket ahelyett, hogy csak lemertem volna :D de en is matekon paraztam a legtobbet, vegul 3as lett :) persze kozep, de a fuggvenytablazattal mindent meg lehet oldani

(#32) szoke12 válasza C4mp3r (#31) üzenetére


szoke12
őstag

jó, hogy mondod! még mos elteszem. :)

négyjegyűt a múlt héten beadtam az már bent pihen, és várja, hogy holnap órákon át nyűstöljem :D
bár van, hogy kifejezetten zavar, hogy ott van, mert eltévedek benne. nem sokat használtam :(

ja, van egy négyjegyűm kölcsönbe! tavaly találtam. lehet, most valaki nagyon keresi... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#33) szoke12 válasza lsebestyen (#30) üzenetére


szoke12
őstag

jó legyen, de ne valami überbonyolult. A próbaérettségimben vmi olyan volt, hogy 20 gyerekből 12 fiú, meg 5nek nem tom hanyas az átlaga, és mekkora a valószínűsége, hogy nem tudod kiszámolni... :W

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#34) kmisi99 válasza szoke12 (#23) üzenetére


kmisi99
addikt

A szövegértésre nem volt sok időm a fogalmazásnál meg a 2. at választottam és az elbeszélést én úgy értelmeztem hogy novella így novellaként elemeztem. Majd meglátjuk. A matektól viszont félek. Mindig is nagyon gyenge voltam belőle és rita figyelmetlen vagyok. Van hogy 3 különböző eredmény is kijön aztán találjam ki melyik a jó.

(#35) Pttypang válasza szoke12 (#32) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha miskolci vagy, akkor most jelentkezek érte o/ :DDD
Én lapozgattam eleget, emelt fizikásként, kiismerem magam benne, csak épp nem tudom, hogy hol van az enyém.. én hülye meg anno elajándékoztam a fehéret, így nekem csak a sárga maradt :W

Everybody lies.

(#36) szoke12 válasza Pttypang (#35) üzenetére


szoke12
őstag

:( Van köztünk laza pár száz kilóméter. :(
Szívesen odaadnám pedig. Indíts forródrótot a városban. Valakinek csak van :K

kmisi99: novella is volt! :) cím, szerkezet, szereplők jellemzése, személyes vélemény, ha ez benne volt, nagy baj nem lehet. :K

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#37) szoke12


szoke12
őstag

Hát nem igaz... Csak matekérettségi előtt egy nappal tud elszállni a pendriveom rajta minden adatommal :W

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#38) kmisi99 válasza szoke12 (#36) üzenetére


kmisi99
addikt

Na ez mind megvolt. A helyesírást is vagy félóráig ellenőriztem hátha meglesz 30-40 pont. :DDD

Egy kis érdekesség a szövegéréssel kapcsolatban

(#39) szoke12 válasza kmisi99 (#38) üzenetére


szoke12
őstag

Volt ott több is... :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#40) Andris837


Andris837
senior tag

Sikeresen megvolt a magyar nekem is. Kettes tuti megvan. A szövegértéssel sokat bíbelődtem sajnos. Volt olyan feladat (az utolsó) amit nem tudtam megcsinálni. Az utolsó előttit is "összecsaptam" csak. Sajnos. De a lényeg, hogy meglegyen. Legalábbis nekem.
Holnapi nap izgalmas lesz, de érdekes, hogy mindenki azt mondja, hogy "könnyű" lesz a ponthatárok változása miatt. Meglátjuk.

Mindenkinek egy kalappal! ;)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#41) kmisi99


kmisi99
addikt

Eddig is viszonylag könnyűek voltak csak kellett hozzájuk némi tudás. Ami nekem nincs meg. :DDD

(#42) baluka26 válasza kmisi99 (#38) üzenetére


baluka26
veterán

Kibaszott agyhalottnak kell lenni ahhoz, hogy áthúzott cellába írjon valaki. Ha azért lenne ott, hogy arra írjanak, lenne mindegyikbe...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#43) szoke12 válasza Andris837 (#40) üzenetére


szoke12
őstag

Én nagyon elbíbelődtem a szövegértés elejével, ahol idézgetni kellett. Ezzel egy csomó időm elment... és a végén 10 perc alatt csináltam meg a fennmaradó 4 feladatot. Hát gondolhatjátok milyen minőséggel... :(
Remélem holnap tényleg nem lesz túl nehéz, és mind meg tudjuk csinálni.

Legyetek ügyesek! Én is megpróbálok...

Aztán a töri is ott van... na de ne menjünk annyira előre. :D

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#44) szoke12 válasza baluka26 (#42) üzenetére


szoke12
őstag

Hirtelen én sem értettem, hogy jön ki valakinek, hogy az üres cellákba nem kell írni.... Mert ha a cella alján ment volna az a vonal, akkor... de nem akkor sem értem, hogy jut valakinek ilyen az eszébe... :DDD

Meg azt sem tudom elképzelni, hogy mit írt be? Ugyan a csecsemőnél milyen mondatalkotást jelölt meg? :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#45) baluka26 válasza szoke12 (#44) üzenetére


baluka26
veterán

Én nem tudom mi volt, én két éve érettségiztem, de szar magyarosként is sima volt 90% felett.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#46) szoke12 válasza baluka26 (#45) üzenetére


szoke12
őstag

Remélem lesz olyan jó beszéd-készségem, hogy én is valami olyat összehozzak :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#47) Andris837


Andris837
senior tag

Holnapra egy kis "útmutató", néhány tanács egy matektanártól... :)

Na akkor nézzük a teendőket a holnapi matekkal kapcsolatban! :-)
MA:
- első gyakorlat: az első betűtől az utolsóig végigolvasod a kiírásomat
- előkeresd a függvénytáblázatot (vagy akár függvénytáblázatokat) és még egyszer alaposan megnézed, hogy mit és hol találsz meg benne. Szükség esetén könyvjelzőkkel megjelölöd.
- a függvénytáblázato(ka)t elteszed a táskádba
- megnézed, hogy működik-e a (KÉTSOROS!!) számológéped
- ezt is elteszed a táskádba
- keresel két db tollat, egy vonalzót, egy körzőt (meg biztos, ami biztos egy szögmérőt is) és ezeket is elteszed a táskádba
- megkeresed az összes ceruzát és hibajavítót a táskádban, és kiveszed belőle
- ha ez megvan, akkor szépen lazán, nem stresszelve átnézheted az 50-es, a 100-as ill. a beadandó sorokat
HOLNAP:
- mielőtt bármit tennél az aktuális feladatot minimum kétszer elolvasod az első betűtől az utolsóig (azt is, ami zárójelben van)
- akármiről is szól a feladat nyugodtan rajzolj, készíts ábrát, színezz, karikázz, stb.
- FELADAT NEM MARAD ÜRESEN! mindenhová tudsz írni valamit: kigyűjtöd az adatokat, keresel valami képletet, behelyettesítesz, számolsz. Legrosszabb esetben tippelsz valamit.
- ha nem találsz képletet, akkor nem pánikolsz, hanem gondolkozol. Egy sorozat első 10 tagjának az összegét úgy is meg lehet határozni, hogy felírod a tíz tagot, és "kézzel" összeadod. Az eleganciáért nem jár plusz pont, a rusnya megoldásért pedig nem jár pontlevonás.
- a második részben minden megoldást indokolsz. Lehet géppel számolni, de legalább azt írd le, hogy mit ütöttél a gépbe.
- mindenféle feladattal találkoztál már, legfeljebb nem Ady verseket raktál sorba, hanem sztriptíztáncosokat, ha úgy jobban tetszik, akkor fogalmazd át.

Forrás FB. Szerző: Mányoki Zsolt.

Kicsit megnyugtatott ez a kiírás. Remélem "segít" másnak is. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#48) baluka26 válasza Andris837 (#47) üzenetére


baluka26
veterán

Matektól egyszerűen nem illik félni. Egyik legegyszerűbb, bár nekem is az lett a legrosszabb.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) szoke12 válasza Andris837 (#47) üzenetére


szoke12
őstag

Megnyugodtam... :D

Menni fog.. legfeljebb nem, de megpróbáljuk.
Az a baj (?), hogy nekem csak a matek meg az infó kell, úgyhogy a holnapon sok múlik.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#50) Andris837 válasza baluka26 (#48) üzenetére


Andris837
senior tag

Illik, nem illik... Tele van a gatyesz. De reméljük minden simán megy majd és miközben írom, rájövök, hogy basszus nem kellett volna ennyire tartani tőle. Így voltam anno a gazdaságival is. Féltem tőle, hogy "jajj mi lesz?!" Aztán 93% lett. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.