Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

A szappanopera következő fejezete.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: miért is akarunk kavicson és hideg vízen kívül egyebet is exportálni egy elnyomó rezsimnek? Ennyi erővel nyugodtan mehet minden Iránnak és pláne Kubának pl.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Köszönjük a kegyelmességed Nagy Demokrácia!

(#4) atike


atike
nagyúr

Alakul...

(#5) AS


AS
félisten

Poén az lesz, hogy mindent megkap csak a Google licenset nem..v :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Már éppen fentem a fogam csőröm egy Huawei telcsire de így, hogy visszatáncolnak esélyük sem maradt. Gondolom később visszafrissítik majd.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7) t72killer válasza Nyersszotyi (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes kérdés, mi van a többiekkel, mert pl a Oneplus telóin meg mennek a gugli dolgok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) janeszgol válasza t72killer (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem olvastad eddig a híreket? Gondolom azért írsz tök másról, mint amiről szóltak. A lőtéri kutyát nem érdekli az, hogy mit csinál Kína az állampolgáraival, Hongkonggal stb. Ezáltal sem a Xiaomi, sem a OnePlus (sem más BBK csoport), sem semelyik más márka (TCL-Alcatel stb) nincs szankció alatt, csak a Huawei.
Nincs érdekes kérdés, mivel úgy sem válaszolják meg. A szarkeverés van, de az ezerrel.

(#9) Giovan! válasza janeszgol (#8) üzenetére


Giovan!
addikt

Írd be a google-be a Trump és az uighurs keresőszavakat mielőtt ilyen merész állításokba bocsátkozol...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#10) nozs23 válasza t72killer (#2) üzenetére


nozs23
addikt

+1.

(#11) janeszgol válasza Giovan! (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

És azt a Huawei csinálta?

(#12) Ricardo válasza Giovan! (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

"Írd be a google-be a Trump és az uighurs keresőszavakat"
Aztán írd be ugyanezt annyi változtatással, hogy azujgurokat cseréld kurdokra ;)
Ugyanaz az emberbarát kissebbségekért aggódó kormányzat, simán engedte át a török hadseregnek a saját szövetségeseinek számító kurd kissebséget. Pedig sokat köszönhetnek nekik.

Ezek után elképzelem, hogy nem gazdasági érdekek miatt hozzák ezeket szankciókat (főleg hogy véletlenül sem az összes kínai céget célozzák, hanem azoat amik gazdaságilag már konkurenciát jelentenek.), hanem emberbaráti szeretetből az ujgur kissebbség védelmében.

(#13) janeszgol válasza Ricardo (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan, de sokaknak még mindig nem esett le a húszfilléres. Ez nem az a háború, amit elképzeltek.

(#14) Juhaszatti válasza janeszgol (#8) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van más is USA szankciók alatt, legutóbb a ZTE szívta meg nagyon velük, majdnem csődbe is mentek. Csak annak kisebb volt a visszhangja. A közös pont köztük és a Huawei között, azon túl hogy kínaiak, hogy mindkét cég érdekelt a hálózatépítésben.
A BBK/OnePlus, TCL/Alcatel, Xiaomi stb, nem.

(#15) janeszgol válasza Juhaszatti (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ez világos. Fent T72 kolléga más aspektusból közelítette meg, és hogy a többi kínai céggel mi van, mivel a OnePlus köszöni szépen okés Google Szolgáltatások szempontjából.

(#16) Ricardo válasza janeszgol (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

Kicsit furcsa hogy sokan a "jó és a gonosz " harcaként látják ezt az egészet.

Itt nagyhatalmi játszma folyik, szimplán geopolitikai és gazdasági érdekek mentén. Persze a nyilvánoság felé megy mindenféle indok, hiszen jobban hangzik a "bevezetjük a szankciókat mert bántják a kissebségeiket ", mintha azt mondanák, hogy " Már kezdenek a fejünkre nőni, és bár nem túl etikus, de csak így tudunk ellenük tenni valamit"

(#17) sfdrakex válasza t72killer (#2) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert az USA nagy felvevő piac, oda mindenki akar exportálni. ;]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18) t72killer válasza sfdrakex (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Félreérthetően fogalmaztam: ha Kína ellen nincs embargó, akkor miért van pl Kuba ellen? SzVSz a kubai rendszer enyhébb a kínainál. A válasz pont a te válaszodnak megfelelő: mert Kína nagy és mindenki ott akar gyártatni :(((.

#15: ha lenne mögötte logika, akkor az állami/hadsereghez köthető kínaiakat fenyítenék be. De ez egyrészt nem mindíg 1értelmű, másrészt politikában logikát keresni :U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) sfdrakex válasza t72killer (#18) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Semmi másról nem szól a világ, csak pénz és hatalom. Az USA is és mindenki más is leszarná,ha Viktor kilövetné a fél országot, ha nekik ebből gazdasági hasznuk lenne. Nem érdeklik az emberek a nagyhatalmakat. És így nézve marhára nincs különbség egy kamu demokráciás USA és kína között.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20) t72killer válasza sfdrakex (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van. A szaúdiak bőven durvább dolgokat csinálnak jelen időben (Jemeni balhé), mint amiért egyéb országokat embargóznak, lerohannak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Schuler888 válasza janeszgol (#8) üzenetére


Schuler888
senior tag

"semelyik más márka (TCL-Alcatel stb) nincs szankció alatt, csak a Huawei."
Te sem olvashatod a hireket.. ZTE mond vmit? :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) sfdrakex válasza Schuler888 (#21) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ZTE csak volt, feloldották, tehát jól írta, jelenleg csak a Huaweire vonatkoznak szankciók.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23) Schuler888 válasza sfdrakex (#22) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem. A ZTE tovabbra sem telepithet semmifele halozatot az USA teruleten. Erre EU-s cegeknek (nokia, ericsson)ajanlottak fel kedvezo hitel konstrukciot, de egyes amerikai hangok szerint orszagon beluli cegnek kellene a projectet lebonyolitani.
Merthogy itt a halozatepites, es jelenlegi halozat elemeinek cserejen van a fo hangsuly, ezert van bekenhagyva pl a bbk,xiaomi.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) nozs23 válasza sfdrakex (#19) üzenetére


nozs23
addikt

Mit ertesz kamu demokracian? Az USA-ban az emberek valasztjak meg az elnokot, ahogy itthon mi a miniszterelnokot. Az hogy, hulye az amerikai, vagy a magyar az mar mas kerdes.
Kinaban ha nem hodolsz be akkor lelonek, bezarnak vagy atnevelotaborba kuldenek. Tehat koszi, akkor mar inkabb a kamu demokracia.

[ Szerkesztve ]

(#25) sfdrakex válasza Schuler888 (#23) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hálózatot az USAban nem telepíthet, de nincs rá olyan szankció mint a Huaweire.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#26) Schuler888 válasza sfdrakex (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Pont olyan nincs, de attol meg szankcionalva vannak, pont azon megfontolasbol mint a huawei. A huawei telefonjai meg... jarulekos veszteseg.. :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) sfdrakex válasza nozs23 (#24) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Emberek választanak mindenhol, azok közül akit adnak nekik, ahogy nálunk is. Azt pedig hogy ki lesz jelölt, pár befolyásos ember dönti el. Adnak 2 lehetőséget a saját embereik közül, amiről azt hiszed te választasz, de ők mondták kik közül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28) sfdrakex válasza Schuler888 (#26) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tehát más gyártó telefonjait érinti a Huawei féle szankció? Nem. Ennyi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29) Schuler888 válasza sfdrakex (#28) üzenetére


Schuler888
senior tag

Es ilyet nem is allitott senki..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#30) sfdrakex válasza Schuler888 (#29) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hmm, és tényleg. :R

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31) janeszgol válasza Schuler888 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Lassan már semmit nem mond. :)

(#32) Giovan! válasza Ricardo (#12) üzenetére


Giovan!
addikt

Valóban nem Trump aggódik értük (a kurdokkal kapcsolatos lépése nálam is kiverte a biztosítékot, nem mintha előtte kedveltem volna), viszont az, hogy rájuk hivatkozik, azt jelenti, hogy tisztában vannak a tanácsadói (nem hinném, hogy ő tudná kik azok az ujgurok) azzal, hogy milyen folyamatok zajlanak Kínában, és úgy gondolták, imponálni fog a polgároknak, ha kiállnak az átnevelő táborok lakóiért. Emiatt nem jelenthetjük ki, hogy a lőtéri kutyát sem érdeklik a kínai polgárok.

#11) janeszgol:
Hol írtam, hogy ő csinálta? Annyit írtam ,hogy azért van, akit aggaszt a Népköztársaság lakóinak sorsa.

#27) sfdrakex:
Kínában a Párt nevezi ki a vezetést maga közül, nem polgárok. Az USA-ban ez nem így működik, és még ha van is probléma a választási rendszerrel (pl. az electoral college torzító hatása és a superdelegate-ek jelenléte), a kínai viszonyokhoz hasonlítani azt enyhén szólva is nevetséges, pláne egy olyan ország polgárától, amelyik szintén megtapasztalta a Hazafias Népfront keretei között megtartott választások világát...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) sfdrakex válasza Giovan! (#32) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy hasonló a rendszer kínában és az usában, csak azt, hogy szerintem egyik sem jobb. USA kémkedik, Kína kémkedik. Visszaélnek a hatalmukkal. Számomra zsarnok, mindkettő, egyiket sem kedvelem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34) Giovan! válasza sfdrakex (#33) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha két választási rendszer közül egyik sem jobb, akkor egyformák, miközben az USA és Kína nagyon nem ugyanazon a szinten torzítják a választói akarat érvényre jutását.

A nagyhatalmak machinálnak a saját érdekeik érdekében, ez már csak így megy, mióta világ a világ. Az USA Kínával kapcsolatos lépései sem azért imponálnak nekem, mert akkora USA fanboy lennék (kedvelem az országot, de messze van attól, amit én ideálisnak tartanék), hanem mert egy olyan rendszer előretörését próbálja fékezni, aminek nagyon nem örülnék, ha poziciókat szerezne a világban. Egybeesnek az érdekeink ebben a témában, ennyire egyszerű.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#35) sfdrakex válasza Giovan! (#34) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem egyik sem tetszik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36) Giovan! válasza sfdrakex (#35) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja hát ez már a te szubjektív véleményed, amihez minden jogod megvan :K

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#37) sfdrakex válasza Giovan! (#36) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindenki véleménye szubjektív. Erre próbáltam rávilágítani. Sokaknak nem szimpatikus kína, mások az usa politikáját sem szeretik. Elnyomó hatalmak, csak a saját érdekeiket nézik, szarnak rád és rám. Értem, hogy nem tetszik kína hatalomszerzése, de az jobb, hogy az usának nagy hatalma van? Én nekik sem örülök.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38) Giovan! válasza sfdrakex (#37) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha engem kérdezel (és erre én is csak szubjektív választ tudok adni), igen, jobb ha az USA marad a világ egyetlen szuperhatalma. Nem a legjobb vagy legigazságosabb a rendszer amit kiépített, de Kína előretörésének megfékezéséért cserébe hajlandó vagyok kiegyezni vele, mert hiszem, hogy azzal sokkal de sokkal rosszabbul járnánk. Az, amit a Népköztársaság vezetése megvalósított odahaza, csak az orwelli disztópiákkal állítható párhuzamba, és nem örülnék neki, ha ez a rendszer a világ más pontjain is gyökeret eresztene.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#39) =Mentor= válasza t72killer (#2) üzenetére


=Mentor=
őstag

Kína megregulázása már veszett ügy, ott készül a világmárkák 95%-a....

[ Szerkesztve ]

(#40) t72killer válasza =Mentor= (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, még a sz.r is médincsájna, a made in germoney címkékkel együtt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) mjani1172


mjani1172
addikt

Na ez az igazi tönkretétel. Trump ehhez képest semmi.
Ahová a microsoft bejut, annak vége.

(#42) atike válasza mjani1172 (#41) üzenetére


atike
nagyúr

Milyen igaz. A kutya nem használ Windowst... Meg Officet sem... :U

(#43) csorbajeno válasza atike (#42) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem mjani1172-nek a Nokia története jutott az eszébe. ;]

(#44) sfdrakex válasza csorbajeno (#43) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak ott OSt adott az MS, itt nem. Ettől még a vicc érthető 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#45) mjani1172 válasza csorbajeno (#43) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem rossz ötlet, de nem erre gondoltam.
Saját forrásból merítettem, nagyon sokszor szívatott meg ez a tetű cég.
Pl: most hétfőn beüzemeltem a rég meglévő one drive -tárhelyemet,és felraktam 5 fotót a nyaralásomról a fotós topicba (tengerpart, utca este.stb...) majd 2 nap múlva szó nélkül törölték. Semmi magyarázat azóta sem,pedig többször írtam, szóra sem méltatnak. Nem ért semmilyen kár, de eddig sem vettem őket komolyan, ezután sem fogom.
Ennyit ezekről a mocskosokról és tuti tárhelyükről. :((

[ Szerkesztve ]

(#46) csorbajeno válasza mjani1172 (#45) üzenetére


csorbajeno
veterán

2 éven túl nem használtál Samsung telefont, amihez járt ingyen 2 évig 100GB tárhely? Majd a határidő lejárta után nem hosszabbítottad meg az előfizetést és lekorlátozódott a tárhely kapacitásod a standard 5GB-ra és ezt a használati idő alatt túllépted? Anno én is így jártam velük, azóta nem mentem oda a fotóimat, csak a zenéimet tartom a felhőjükben, hogy szükség esetén el tudjam érni azokat.

(#47) sfdrakex válasza mjani1172 (#45) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom sok gépről nézték meg amit osztottál és nekik ez már gyanús volt. Nekem egy csoportnak szét küldött mail miatt zárolták pár napra a hotmailes címem sok éve, (illetve csak akartam szétküldeni mailt).

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#48) mjani1172 válasza csorbajeno (#46) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem, sima fiók volt,nem is új. Csak egy"próba" xls volt benne,
meg most 5 darab fotó. Nem volt 20 mega összesen.

sfdrakex: kb 4-5 ember nézte meg.

De kár semmi nem ért csak okosodtam hogy ez a felhő ennyit tud.
Mindenki arról beszél hogy a felhőből nem veszik el semmi.
Ez technikailag igaz, de ha a szolgáltató szó nélkül törli, akkor semmit nem tehetsz.

(#49) 7Heads Drago válasza t72killer (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert szerinted nem megy? A rombolás eszközeit a kertben hátul termelik szerinted?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.