Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) v1rus


v1rus
tag

Az első dolog, ami azonnal megfogalmazódott bennem ismerve az átlagos (Apple-ökoszisztéma) júzereket: most komolyan nekiáll valaki KERESNI valamint KIKAPCSOLNI egy böngésző-gyorsítótárat? Nemár :)

(#2) Tin válasza v1rus (#1) üzenetére


Tin
veterán

ez csak a duma. valószínű bugos volt a böngésző cache implementációja, és ha mondjuk egyszer kikapcsoltad, akkor valami más is elállítódott, amit viszont nem lehetett visszaállítani, ezért onnantól zabálta az aksit.
de én inkább úgy gondolom, hogy szimplán jobban nézzen ki nyitva kikapcsolva, mint amennyire hatékony legyen, ezért alulméretezték az aksit, most meg kiadtak egy safarit, ami alacsonyabb teljesítménnyel üzemel, így nem fogyaszt annyit. a user úgyse veszi észre, cserébe ha ennyi szenvedés után kap fél óra plusz üzemidőt, akkor örül, és mennyire jó az apple. csak elfelejti, honnan indult.

(#3) Runner_fxr válasza Tin (#2) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Itt már csak az Iphone számít.

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez sokat fog segíteni azoknak, akik a munka szoftver alatt mérhették perces homokórával az akkus üzemidőt.

(#5) Tigerclaw válasza v1rus (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is épp erre gondoltam. Jellemzően kevés mac user áll neki turkálni a beállításokat...sőt jellemzően nincs is mit átállítani.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) sityak válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


sityak
tag

van csak .kext, meg .plist a neve

http://legipanorama.hu

(#7) FefeeX


FefeeX
veterán

csak szerintem értelmetlen az első mondat?
"Az Apple az új Macbook Pro gépek startja nagyon nem volt problémamentes"

(#8) #96302336


#96302336
törölt tag

Szoftverhiba? Az. Az OSX nevű szoftver meríti az akkut.

(#9) dabadab válasza v1rus (#1) üzenetére


dabadab
titán

A cache kikapcsolása az pl. webfejlesztőknél elég gyakori dolog.
Találós kérdés: az USA-ban a webfejlesztők főleg milyen gépeket használnak? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) Picco válasza dabadab (#9) üzenetére


Picco
addikt

Egyertelmuen ThinkPad-et, mimast? Trollololo :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem lehet, hogy a júzer a hülye, aki fordítva dugta be a konnektorba?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) gergejly


gergejly
aktív tag

Chrome-ot rá azonnal :Y

(#13) Sub-ZeRo válasza gergejly (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fenekét... Ie7 vagy ms edge... Trollolo... 😁

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) dementor


dementor
senior tag

Lám tudnak ám nagyot hibázni. Pedig sokak szerint az Apple-nél nincs hiba, minden tökéletes. Ott is csak emberek dolgoznak.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#16) KYZRR


KYZRR
őstag

És akkor mostantól visszatér a hátralevő akkuidő kijelzése? :))

You can only die once, make sure it is worth it...

(#17) E.Kaufmann válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor már kapásból Win10-et. Poén lenne, ha azzal sokkal jobb lenne az üzemidő ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) Bounti


Bounti
aktív tag

Nem segíthet itt más, csak a piócás ember!

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#19) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Nem úgy volt, hogy már kiadták rá a frissítést? Ami eltünteti a hátralélvő üzemidő kijelzést. ;]

(#20) madgie válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


madgie
titán

Poén, csak nem valószínű, hogy összejönne.

(#21) Joz76


Joz76
tag

Szerintem meg egyszerűen csak rosszul fogták a userek a készüléket.

De tényleg ekkora baki miatt minden más gyártót a vérbe aláztak volna, és arról szólna az összes híradás, hogy a termékeik az ipari hulladékot még alulról sem súrolják.

De hát tudjuk, az Apple kicsit úgy működik, mint egy egyház...

Joz

(#22) E.Kaufmann válasza madgie (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nincs még BootCamp támogatás erre a sorozatra? Vagy közben elkaszálták? Ugyanúgy Intel spéci EFI-vel, és régebben az inteles gépekere már nem volt gond a telepítés. Max egy-két eszköz nem működött, mert nem volt meghajtóprogram.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) #65675776 válasza E.Kaufmann (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogyne lenne. De legalább azzal is vannak/voltak problémák. [link]

(#24) atike


atike
nagyúr

Az hogy ilyen szinten ilyen hiba (hibák :) ) becsússzon nem semmi. És mégis szinte félévente lehet hallani egy-egy nagy gyártó csúcstermékénél ilyet és hasonlóakat. Pedig elvileg tesztelnek. Gyakorlatilag meg esélyes, hogy kapkodnak a határidők miatt...

(#25) #54625216 válasza Joz76 (#21) üzenetére


#54625216
törölt tag

"De tényleg ekkora baki miatt minden más gyártót a vérbe aláztak volna, és arról szólna az összes híradás, hogy a termékeik az ipari hulladékot még alulról sem súrolják."

Szerinted az elmúlt pár évben miről szólt az apple-el kapcsolatos összes híradás? Jelenleg az apple fikázás a legnagyobb click-bait, akár van alapja, akár nem.

(#26) FefeeX


FefeeX
veterán

Valami szoftveres marhaság van az Applenél mostanság, mert az AppleWatch-om is hasonlót csinál... Tegnapelőtt este levettem a töltőről 23.50 körül, reggelre! 72% estére 18%. Ugyanez tegnapról mára 99% reggel, a különbség, hogy csináltam rajt egy újraindítást töltés előtt... Furcsa volt, hogy amúgy még 3 napot is bírni szokott.
És ilyet az i7 is gyakran játszik, hogy megfeleződik az akkuideje, ami egyébként szintén bőven visz normál keretek közt 2 napot...

(#27) kovsol


kovsol
titán

Azt hittem az óra szoftvere hibásodott meg, és egyes gépeken gyorsabban ment az idő.

May the Force be with you!

(#28) aprokaroka87 válasza kovsol (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez biztos az új iTime shift funkció miatt van :D

(#29) Norman69 válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


Norman69
csendes tag

Bizony jobb.Több órát rádob,bootcamp-el azt használok rajta.Eddig mindig jobb volt a windows rajta,mint az osx.Persze munkából adódóan kell 2 op.rendszer egyszerre mielőtt megkérdezi valaki,hogy akkor miért mac-et vettem.

(#30) joghurt


joghurt
addikt

Én megmondom nektek a tutit, hogy miért feleződött az üzemidő. Mert a hülye amerikaiak 110 V-ot használnak a 230 V helyett. Ha rendes konnektorba dugják, akkor duplájára tudott volna feltöltődni az akku. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#31) harusakura1 válasza joghurt (#30) üzenetére


harusakura1
tag

Idióták, nem is gondoltak erre :D

Megdobállak vadkörtével!

(#32) #20691712


#20691712
törölt tag

Milyen jó is a "prémium" kategória...

(#33) 7Heads Drago válasza FefeeX (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te se vagy igazi apple User.
Ott kezdődik egy igazi fan, hogy neki fél éve nem volt resije. :DD :DD :DD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) FefeeX válasza 7Heads Drago (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Az összes fanatikus ilyen, nem csak az apple fan... Rengeteg androidos ismerősöm van, akik azt is letagadják, amit velem csináltattak meg egy hónappal azelőtt, ha az a cél, hogy az Androidot fényezzék... Én viszont utálom a fanságot...
Amúgy volt olyan időszak, de még évekkel ezelőtt, hogy a telefont csak akkor indítottam újra, mikor véletlenül lemerült, de sajna mostanában olyan az összes apple szoftver is, mintha made in china lenne...

(#35) zetor2000 válasza FefeeX (#34) üzenetére


zetor2000
senior tag

A xiaomi telefonomra ~2hetente jönnek frissítések, amik átmennek a hazai fejlesztők kezein is, hogy a kínai turpisságok eltűnjenek belőle. És egész jól működik az oprendszer, van olyan gördülékeny, mint egy korabeli ios rendszer. Szóval azért van ott a távolkeleten is fejlesztés, rendesen. Manapság olyat kapsz, amennyit fizettél...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) madgie válasza zetor2000 (#35) üzenetére


madgie
titán

Hát a developer romokat pont nem mondanám túl stabilnak a Xiaomi-nál, azóta simultak ki a ráncaim, amióta Stable-t raktam fel (ami ritkán frissül, de legalább a nevéhez méltóan relatív stabil)

(#37) 7Heads Drago válasza FefeeX (#34) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az előző ipadomon még ios 7 volt. Na azt nem kellet resizgetni. (ipad4) A forum szerint elenjavalt volt a 8-ast felrakni rá. Nem is bántam meg.
Viszont én a 9-es meg a 10-es összes újítását odaadnám a stabilitásért cserébe.
A droid se jobb, csak kevésbé zárt, nekem azért jó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) FefeeX válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


FefeeX
veterán

A jelenlegi helyzet sajna, hogy súlyozd a sz@rságokat és válaszd a számodra legkevésbé idegesítően sz@rt... :( Az árát persze ugyanúgy megkérik, mint mikor a sok pénzért cserébe minőséget is kaptál... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.