Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

így már tényleg más a felhőleányzó fekvése.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) rudi válasza velizare (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Fene tudja... egy profin megtervezett, sokszoros RAID-ben futó, 24/7 supportált nagy felhős szolgáltatás lehet stabilabb ám, mint az otthoni, két HDD-s, kommersz szolgáltatóra kötött cucc. Az otthoni gépet is meghekkelhetik, nagyobb esély van rá, hogy elmegy az áram vagy leég a ház stb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) velizare válasza rudi (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

persze. én elsősorban magánfelhasználásban gondolkozom, üzletinél más szempontok élveznek prioritást. de ez +1 indok arra, hogy amivel alá tudom támasztani a családi költségvetési bizottság előtt egy megfelelő nasra történő beruházás indokoltságát. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) atike válasza rudi (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Nagyjából egyetértek, de azért nem gondolnám, hogy komoly célpont lenne Pistikének az otthoni kis két HDD-s cucca hackelés szempontjából... :)

Szerintem jó kis újítás. Innováció. :)

(#5) rudi válasza atike (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Pistikét nem a nagy hekkerek, hanem a haverjai támadják be. Kap egy pendrive-on egy jó kis remote controll proggit, aztán pikk-pakk felkerülnek a netre a nem oda szánt videói... :) Egyébként nekem is szimpi a dolog, lényegében régóta lehet hasonlót csinálni a legtöbb NAS-sal, csak éppen nem ilyen pofonegyszerűen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) gyiku


gyiku
nagyúr

dynamic ip-hez mit hasznal, hogy mindig megtalalhato legyen?

hüllő

(#7) freemanone válasza gyiku (#6) üzenetére


freemanone
őstag

noip dydns stb... nemhiszem, hogy ez probléma lenne, nekem a routerem kezeli ezt pl nem a NAS.

(#8) gyiku válasza freemanone (#7) üzenetére


gyiku
nagyúr

erre vagyok kinvacsi, mert ezek mar mind fizetosek, nem?

hüllő

(#9) freemanone válasza gyiku (#8) üzenetére


freemanone
őstag

noip tuti hogy nem, a dyndns-nél is ha van accod akkor tudsz ingyen domain-t kreálni, de regisztrálni már nem lehet azt hiszem.

(#10) zotyesz66 válasza gyiku (#8) üzenetére


zotyesz66
őstag

Dyn fizetős, no-ip amennyire tudom, nem.

(#11) BoharJoe válasza zotyesz66 (#10) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Szimpatikus a téma, de torrent kliens van már benne egyáltlán?

(#12) Sanya válasza rudi (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

mi a biztosíték, hogy a felhőben tárolt anyagokat nem lvassa e l senki?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) rudi válasza Sanya (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

A szerződés, ami köttetik a mergendelő és szolgáltató között, illetve nem egy olyan szolgálatás van, aminél már küldéskor (mikor a gépedet elhagyja az anyag) komly kódolást tehetsz rá. Nem árt az egészséges paranoia, de szerintem érdemes mértékkel alkalmazni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Sanya válasza rudi (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha nem tartja be a szerződést a cég, mit tehetsz és ez mennyi forgótőkédet köti le, s mekkora az esélye a nyerésnek?

Sajnos én parázok ezektől, s ha normális fogyasztású, de megfelelő sebességre képes NAS-t tudok majd venni, amibe 3db raidbekötött 2,5"-os merevlemezt tudok tenni, amelynek ilyen szolgáltatása van, akkor veszek egy olyat.

bár lehet azt hamarabb megtörik. Ki tudja mi a jó? :)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) velizare válasza rudi (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

azért megvan annak az előnye, ha saját magad is hozzáférsz a vashoz, és nem kell az sla-kat várogatni a reklamációs emailekkel. meg nem feltétlenül töltögetnék fel 12-16tb-t otthonról, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) rudi válasza velizare (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Olyan dolog ez a NAS mint minden más projekt, fel kell mérni a (valóban valós) igényeket és a lehetőségeket, aztán kiválasztani egy megoldást. Simán lehet, hogy az otthoni NAS a nyerő, de simán lehet egy felhős megoldás is nyerő.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) velizare válasza rudi (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

'nuff said. :R

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.