Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A fizikai sportok szimulása helyett a real-life alternatívát ajánlom...legalábbis a legtöbb esetén. Ejtőernyős, vagy sárkányrepülős és hasonló extrém sportok esetén persze szóba jöhet. Biciklinél is az extrém csapatásokról lenne érdemes készíteni VR videokat. Ahhoz még visszacsatolás sem kell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) persil


persil
nagyúr

Részemről egy baromság. DE! Az árazása kifejezetten kellemes, minden vackot megkapsz 400 dodóért, amiben még a szobabringa is benne van, szerintem ez korrekt.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én látom értelmét. Legalábbis ha attól leszel jobb a játékban, minél edzettebb vagy.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) cinemazealot válasza lezso6 (#3) üzenetére


cinemazealot
addikt

Arról nem is beszélve, hogy ha a szobabringa még egy generátort is hajt, még a mobilodat vagy a HMD-t is feltöltheted vele. :)

(#5) pomorski válasza cinemazealot (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Ez jó ötlet!

(#6) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Basszus már vagy 15 éve amikor még versenyeztem pályán és országúton, kitaláltam hogy mekkora jó lenne home trainerrel irányítani az NFS undergroundot erre basszus ellopják az ötlemet. :W Voltak vadabb gondolataim is, de nem írom le, mert azt is megvalósítja valami távolkeleti cég.

(#7) borbastomi


borbastomi
csendes tag

Force feedback van? :DDD

(#8) lezso6 válasza cinemazealot (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt az analóg non-vr verzió: [link] :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) cinemazealot válasza lezso6 (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez nagggyon jó! :C

(#10) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Anno játékteremben volt egy sárkányrepülős játék, ahol egy szobabiciklihez hasonló szerkezeten ültél, a kormány forgatható volt, előtted egy nagyobb TV-beépítve, és a tekerés sebességével befolyásoltad a magasságodat és sebességedet, miközben karikákon átrepülve kellett pontot (és időt?) gyűjteni.. rég volt nem emlékszem már minden részére :) ... de drága játék volt, így nem játszottam sose vele (sok pénz érme kellett bele .. nem tudom már milyen értékű, de pár hiba után le is járt, sose láttam senkit aki csak a 2. pályáig is eljutott volna, bár igaz, csak ritkán jártam játékterembe, és akkor is ritkán ült az adott gépre valaki.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) atok666


atok666
őstag

Zwift?

Atok

(#12) Meridian válasza Kisgépkezelő (#6) üzenetére


Meridian
senior tag

A te ötleted? Éppen azon agyaltam és haveromnak részleteesen elmondtam, hogy kellene egy olyan szobabiciklit csinálni, ami egy VR kijelzővel van összekötve. Mert ugye mennyivel érdekesebb úgy fitness edzeni, hogy akármilyen legenerált szép tájon bicikliznél, mint a luxuslakás valamely szobájába bezárva, üres falakkal körbevéve (vagy edzőteremben...)? Aztán csobbansz egyet a medencében... (mondjuk én a pénzesebb vásárlórétegre gondoltam, és nem muszáj VR-nek lennie, egy panoráma projektor is megteszi a látvány terén...

Erre tessék, szarért-húgyért megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kisgépkezelő válasza Meridian (#12) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Igazából ilyen már volt régebben is. Én először 2004-5 tájékán láttam a már lebontott Puskás stadion mögötti azóta szintén bezárt Ride Bike üzletben egy ilyet kiállítva. Ott valami kivetítő adta a képet és nagyon rossz grafikájú utakon mehetett az ember, iszonyatosan rossz "force feedback" mellett. Igazából ami miatt az akkor még nem volt jó az az, hogy a lendületmegmaradással egyáltalán nem számolt a rendszer ezért ha egy lejtőről 50-el megérkezett az ember egy emelkedőre, akkor ahelyett hogy szépen növelte volna a terhelést szimulálva a lendület elfogyását, nyomott egy satuféket a rendszer, ami nagyon kellemetlen volt. Azóta fejlődött a dolog. Egy pár éve a rendes kamerákkal felvett Tour szakaszok jelentették az újdonságot, de most már ahogy nézem olyan is van, hogy a saját telefonod kamerájával felveheted az utat, GPS adatok alapján mellérendeli az útadatokat és az alapján állít össze neked egy virtuális edzést a rendszer. Persze ezt megoszthatod, sőt letöltheted másét is, sőt multiplayer lehetőség is van. Itt van két nagynevű gyártó megoldása: Tacx, Elite Mondjuk nekem csak egy hagyományos szabadgörgőm és egy olcsó home trainerem van amikben semmi elektronika nincs. Jobb szeretem régi thrash metál zenekarok koncertjeit nézni a téli edzéseim közben. Egy ilyenre azért rendesen pörögnek a lábak. :)
Tulajdonképp az én ötletem csak annyi lett volna, hogy ezzel Need for Speedezni is lehessen, ne csak jobb, rosszabb bicikli szimulátorokkal játszani.

[ Szerkesztve ]

(#14) htc07 válasza Meridian (#12) üzenetére


htc07
addikt

black mirror évekkel ezelőtt megcsinálta már. :DDD s01e02 asszem.

(#15) atok666 válasza Meridian (#12) üzenetére


atok666
őstag

Ilyen mar letezik es sokan hasznaljak (bar a vr reszt nem hinnem, nem tudom elkepzelni, hogy nem izzad be vki a vr szemuveg ala :) )

Atok

(#16) Komplikato


Komplikato
veterán

Szerintem kölyök koromban láttam olyan Konami gépet a Wizards-ban (RIP), ahol a világ megmentése érdekében repülő biciklivel kellett lufikat időre kipukkantani lebegő szigetek között és a sebességet a tekeréstől függően változtatta a gép. No meg az elmaradhatatlan menet szelet. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.