Hirdetés

2020. május 28., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Thunderzolee

Thunderzolee
(addikt)

Akkor most irány egy közeli méh-telep, és kezdjük el szétbontani a felhalmozott sztech cuccokat?
Csak aztán meg ne lásson a portás. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Armahun

Armahun
(addikt)

Hát igen tízezer forint vegyszer ráfordítással biztos ki lehet áztatni vagy ezer forintnyi aranyat.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) szmiagor válasza Armahun (#2) üzenetére

szmiagor
(tag)

igen egy Kiss vegyszer -- :C pontosabban cián

(#4) szmiagor válasza Thunderzolee (#1) üzenetére

szmiagor
(tag)

A portással érdemes jóban lenni :DD

(#5) Armahun válasza szmiagor (#3) üzenetére

Armahun
(addikt)

Annó találtam youtube-on egy videót a folyamatról, de már nincs fenn. :(

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) szmiagor válasza Armahun (#5) üzenetére

szmiagor
(tag)

Én biztos kézből tudom hogy Kínába küldik ki a hulladékot és több ezeren dolgoznak ott kb fél éves munka a ciánnal és meghal ...de ők úgy vannak vele van helyette rögtön 2.Szóval nem egy egyszerű dolog.Németországban van a legközelebbi ilyen gépezet ami ki nyeri az aranyat de az meg azt mondják többe kerül vele előállítani a hulladékból 1 gramm aranyat mint a világpiaci ára..Szóval Kína & India inkább emberi életeket áldoz fel.Röviden nekik nem ér annyit az emberi élet mint az arany.

(#7) Armahun válasza szmiagor (#6) üzenetére

Armahun
(addikt)

A nyugati világ bankjaiban meg annyi arany van a pincében, hogy soha nem tudnánk annyi műszaki cikket gyártani amibe ne lenne elég.

(#8) zalman90 válasza Armahun (#7) üzenetére

zalman90
(őstag)

én ugy tudtam az ipari arany :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#9) ollie

ollie
(MODERÁTOR)

Mi a célja a bejegyzésnek?

(#10) zalman90 válasza ollie (#9) üzenetére

zalman90
(őstag)

ide akarja csábítani a kalózokat az arannyal :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#11) szmiagor válasza ollie (#9) üzenetére

szmiagor
(tag)

Üdv

Úgy gondoltam Hogy a hardverapón főleg számítástechnikai témával kapcsolatos bejegyzések vannak.Mivel én a használt hardvereket vásárolok engem ez a bejegyzés témája érint legfőként.És aki úgy gondolja
tud mit fűzni a témához vagy akár csak egy gondolatot fűzz hozzá ,az lehet hasznos lesz mint nekem mint a nagy nyilvánosság előtt mindannyiunk számára .Mert van egy régi mondás-->holtig tanul az ember.
Remélem kielégítettem a kíváncsiságod e pár mondattal.

minden jót.
Joci

(#12) gaborbol válasza szmiagor (#11) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Nekem szimpatikus a topic, igaz en magam nem allnek neki :)

Rendszergazdakent eszmeletlen mennyisegu cuccot cserelunk le evente, lehet megerne foglalkozni vele, na nem a penz miatt, hanem csak ugy erdekesseg keppen.
Foleg itt, hogy errefele minden megy a szemetbe par ev utan, szinte semmit sem javittatnak meg.

Youtube-on eleg sok video van, ennek alapjan eleg sokminden tartalmaz minimalis aranyat egy szamitogepben, de hat sok kicsit sokra megy :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) kmisi99 válasza szmiagor (#6) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Magyarországon is van bontó ahol kinyerik a cuccokat az elektronikai dolgokból
itt egy vidi [link]
4:38 tól mondja hogy egy ceglédi bontó direkt az arany és más drága dolgok kivonásával foglalkozik.

(#14) szmiagor válasza kmisi99 (#13) üzenetére

szmiagor
(tag)

Személyesen ismerem a ceglédi bontóst(k. Istvánt ) már vagy 15 éve, és nagyon jó barátom.
Ö csak tömbbe önti a arany vagy ezüst tartalmú fémet és úgy adja el külföldre amiben általában 0.02% aranytartalom van.Kivonni ö sem tudja .

(#15) kmisi99 válasza szmiagor (#14) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Ja értem! Így már más.

(#16) Rive válasza szmiagor (#6) üzenetére

Rive
(addikt)

Én biztos kézből tudom hogy Kínába küldik ki a hulladékot...

Az EU-n belül főleg a németek foglalkoznak a dologgal. Kínáról még nem hallottam, mint célállomás. A harmadik világba főleg az USA 'ártalmatlanít'.

...azt mondják többe kerül vele előállítani a hulladékból 1 gramm aranyat mint a világpiaci ára...
Ehhez képest a hulladék felvásárlási ára prímán leköveti az arany világpiaci árát. Amióta úgy megindult az arany fölfele, akad, aki patikamérleggel megy körbe a számtech üzletekbe döglött cuccokért, és veszett árakat fizet - olyat, hogy bőven versenyképes a javítási célú vásárlásokkal.

Ui.: a házilagos 'aranybányászat', azaz kémiai módszerekkel feldolgozni az elektronikai hulladékot megfelelő engedélyek hiányában illegális, mellékesen házibarkács szinvonalon masszívan környezetszennyező és életveszélyes.

Ui2.: ja, már látom a bejegyzés nyitójának aláírását... Ér-csükk, rökk-lám.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) szmiagor válasza Rive (#16) üzenetére

szmiagor
(tag)

Ha reklámnak számít vagy valami nincs rendben a bejegyzésemmel kérem hogy a moderátor törölje.
De olvastam én már itt olyan bejegyzést is hogy :
Találtam ma az úton 100 ft ot.

(#18) tibcsy100

tibcsy100
(újonc)

Üdv!
Nekem van 10 kg p3 as alaplapom.
Érdekelné?

(#19) Vladi válasza tibcsy100 (#18) üzenetére

Vladi
(nagyúr)

Üdv!

Úgy hallottam, hogy vannak olyan emberek akik az újrahasznosítással foglalkoznak. :Y

Nálam is volt egy srác, kilóra vitte el a kacatot. Azt mondta a kínaiaknak gyűjti. Keress rá az aprók között. :)

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.