Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Hát dokumentumba olvasni szerintem már minden scanner tud, szerintem ez már csak részlet kérdés.
Egyébként ha pdf-be olvastál, akkor az akár kép is lehet :)
Nekem egy nagyon olcsó, "csak scanner legyen aztán kész" cuccom van.
Nevezetesen egy Xerox asszem 10-körül volt néhány nagyobb üzletlánc polcain.
Hátránya talán csak annyi, hogy külön tápja van, nem elég neki az usb.
Amúgy tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Ha pontos típus érdekel, akkor reggel meglesem neked :)

(#2) Tzombi válasza Lars (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A HP-nek is van külön tápja, ez nem zavarna.
Az zavart meg, hogy egyik másiknál olvastam, hogy tud pdf-et is. A többinél nem, csak a felbontást. Persze a pdf helyett lehet jpg, vagy bmp, de az nem olyan hivatalos. :)
Egy ismerősömnél láttam (akkor még garanciális szervizben volt az én gépem), hogy a beolvasott anyagot valamilyen kép formátumba olvasta be, és utána egy szövegfelismerő progival konvertált át úgy négy oldalt.
Ezért gondoltam, hogy nem mindegyik tud olyat.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#3) Lars


Lars
őstag

Erre a problémára remek külső alternatívák vannak, és azokkal megoldható ez a dolog is.
Egyébként szövegfelismeréssel kapcsolatban én a mai napig nem találkoztam hibátlan programmal, főleg szép ékezetekkel tűzdelt magyar nyelvünket nem szereti igazán egyik program sem. Szóval pdf-be mentés megoldható most már szinte mindegyik scannerrel.

(#4) shtml válasza Lars (#3) üzenetére


shtml
őstag

Nem is tudom, az ABBYY Finereader nekem elég jól elboldogul a magyar ékezetekkel is.

A PDF-be mentés meg többnyire ún. ál-PDF szokott lenni, ami grafikus file, vagyis nem kereshető. De tévedhetek is, mert én mindig az ABBYY-nal szoktam felismertetni a szöveget.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ne haragudj, de a Logout címlap nem probléma megoldó oldal, az ilyen kérdések tipikusan fórumba valók. Az "írást" áttettem a saját blogodba.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) Tzombi válasza shtml (#4) üzenetére


Tzombi
csendes tag

az utóbbi időben sajnos elég sokat kellett használnom. és még kell is egy darabig. Sokszor az egyszeri beolvasás is hosszú időnek tűnik, nem még egy másik progival való olvasás. Ajánlották, hogy vegyek egy multifunkciós gépet, most van akcióban egy Lexmart tipus, de a nyomtatómtól még nem akarok megválni. Úgy meg fölösleges.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#7) NoLF


NoLF
addikt

[link] ;) :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8) Tzombi válasza Racecam (#5) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Dehogy haragszom! Én kérek elnézést!
Ahogy a fórumot átnéztem, kislányos zavaromban nem tudtam eldönteni, hogy melyik csoportba oszthatom be. Helyzet meg nem nagyon tűr halasztást-.
Még egyszer az elnézésedet kérem.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#9) Tzombi válasza NoLF (#7) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Hát! :)
Mondtam, hogy nem én nyertem meg a hatos lottó főnyereményét, és kis iroda sem vagyok. Bár csak már ott tartanák.
Egyenlőre még csak egyéni vállalkozóként kergetem a kenyerem. De azért köszi!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#10) NoLF válasza Tzombi (#9) üzenetére


NoLF
addikt

pm sent

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11) Sasfészek


Sasfészek
tag

Hi!

Az adminok mondták, hogy egy másik topikban nagyobb esélyem van ezért teszemfel itt a kérdést:

Szeretnék vásárolni egy olyan scannert ami kiváló könyv scannelésre.
Olyanra gondolok, ami gyors mint a villám! (ez fontos tényező) Éles képet ad úgy hallottam a CCD-esk azok jók illetve nem árt ha változó fókuszú a a leolvasó egység, mert ugye agy füzet vagy könyv beolvasásánál ez fontos főleg a hajlatoknál! Minél kevesebbet kelljen vele szöszölni!

Szintén fontos tényező a gyorsaság mellett az, hogyha lehúztam egy lapot, akkor ne kelljen folyton eljátszani azt, hogy előszkennelés majd beolvasás, hanem lehessen olyat csinálni, hogy a gép felajánlja, hogy következő oldal scannelése és így tovább (azt pedig kép fájlba tárolja és mindig egyel nagyobb számmal menti az oldalt).
Ha lapoztam csak egy space-t kelljen nyomni ahhoz hogy indulhasson a következő lap scannelése. Akár egy teljes 500 oldalas könyvet is be lehessen vinni egy óra alatt jó minőségben!

Van ilyen gép ami megfizethető? Gondolom a játékszer kategória ki van lőve!
Tudnátok típusokat ajánlani, nem baj ha jobb minőségű a gép, de azért ne legyen többszázezer Ft.

Ja és nemtom létezik-e ilyen még: nekem 1995-ben volt egy olyan scannerem amin ki lehetett választani a scannelési felületet és akkor a gép annyit scannelt csak be, de lehetett állítani automata papírnagyság felismerésére is.

Gondolom a gyors beolvasáshoz hozzátartozik az is, hogy a procit ne rántsa 100%-os teherbe a szkenner ugye? Vagy csak a szkennernek kell baromi jónak lennie?

Kérlek segítsetek nekem, még akkor is ha nehéz :) én ebben nem vagyok otthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.