Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domos


domos
senior tag

"lapkán összesen 16 darab compute mag lesz, amelyből 4 a Zen processzormag, míg 12 az új GCN architektúrát hasznosító multiprocesszor"

Előre látom ahogy az AMD ezt 16 magos processzorként fogja reklámozni, aztán lesz majd pofára esés.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#2) stratova válasza domos (#1) üzenetére


stratova
veterán

Ezt szerintem nem játsszák el, Kaverinél már elsütötték és kezdetben i5 közeli árban adták ez viszont elég hamar esett.

(#3) domos válasza stratova (#2) üzenetére


domos
senior tag

Az FX sorozatnál is megjátszották, 8 mag így, 8 mag úgy, aztán mindenki csak lesett hogy miért nem olyan gyors... ja hogy nem volt benne csak 4 FPU... Ezen kívül a "16db compute mag" erősen erre utal, hacsak ezt nem itt találta ki valaki a PH-n.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

HBM2-vel olyat ütne a konkurencián, hogy az csak pislogna.

Mellesleg értelmüket veszítenék a belépő szintű VGA kártyák.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5) Petykemano


Petykemano
veterán

Elképzelhető, hogy maga a lapka alapvetően kétcsatornás DDR4 memóriát támogat, de építettek bele egy 1024 bites HBM2 memóriacsatornát is. Ezzel a HBM2 memória egyfajta kiegészítése lehetne a DDR4-es rendszermemóriának, akár gyorsítótárként funkcionálva, vagy esetleg csak az IGP-nek fenntartva. Utóbbi irányt figyelembe véve egy 4 GB-os HBM2-vel ez teljesen reális alternatíva lehet. Ugyanakkor – amennyiben a hibrid memória tényleg ezt jelzi – jó esély van rá, hogy nem mindegyik modell kapja meg ezt a szeretetet.

És ez fizikailag hogy épülne bele?
A lapkán csak a hbm vezérlő van és...? Kell hozzá interposer? Vagy magán a lapkán van valahogy a hbm?

olvastam olyan agymenéses találgatást, hogy a zen core complexben a 2-2 mag között négyzetes gyűrű formájában van elrendezve a L3, benne kicsit kiemelkedve pedig HBM-nek, mint opcionális L4-nek van hely. Elég képtelenül hangzik és nem is tudom, hogy illene össze azzal a másik találgatással, hogy a zen lapka szélén van hbm vezérlő, ami meg inkább egy interposeres megoldást sejtet.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#6) Robert07 válasza Petykemano (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Valoszinuleg interposerrel oldanak meg ugy, hogy maga a lapka anelkul is hasznalhato legyen kizarolag DDR4-el, de ha van interposer, akkor ki lehessen vezetni a HBM-nek a kapcsolatot a vezerlotol. Igy nek kellene ket lapkat gyartaniuk.

Amugy jo latni, hogy vegre tullepnek a 8CU-s maximumon az APU-kban. Kesobb jo lenne latni 16-24CU-t is, esetleg egy 2048 bites HBM busszal.

(#7) Abu85 válasza domos (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Kaveri óta minden APU-t compute maggal reklámoznak. Definiálva is van a compute core: [link]

(#3) domos: Modulonként két FMAC FPU és két MMX volt a Bulldozer dizájnokban. A Steamrollertől kezdve két FMAC FPU és egy MMX. A Bulldozer dizájnokban egyébként egy modul két magot tartalmaz. Egy ilyen magban minden megvan, ami kell a feldolgozáshoz. A különbség az, hogy az egyik mag átveheti a másik magnak az FMAC FPU-ját, amivel megduplázza a feldolgozási sebességet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Szerintem sem fogják 16 magosként árulni, egyértelműen meglett jelölve a 4 mag a tegnapi roadmapen is. [link]
Mivel áttérnek az Intel által is használt SMT-re, szerintem a jelölést is átveszik X mag 2X szál.
vonatkozó részlet:

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) edari válasza Yutani (#4) üzenetére


edari
őstag

Az árán is nagyot ütne.

(#10) Tamarel


Tamarel
senior tag

Végre. Már csak könnyed fél év és meg is lehet az új laptopom...

(#11) Pug válasza Tamarel (#10) üzenetére


Pug
veterán

Szerinted hány értelmes laptoban fogod viszontlátni ezt a dizájnt?.... félő, hogy nem sokban....
AMD-nek kellenes saját laposokat kidobni, vagy legalább saját brand alatt... :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#12) iCore88


iCore88
csendes újonc

Gondolom ezt sem lehet majd kapni sehol. Hiába, az intel dominál sajnos mobil fronton.

(#13) bil


bil
tag

Mobil szegmens nem kicsit a desktop előtt lohol.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#14) Meteorhead válasza Pug (#11) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Hát én is ettől félek. Valahogy minden AMD-s masina gyárilag el van baxva.

Mit nem adnék egy G46VW-szerű vagy egy Y40-80-szerű házban egy 35 Watton ketyegő Raven Ridge procit? Esetleg kis gyári OC-t gombnyomásra előcsalogató kivitelt? 14" FullHD felbontás nagyon jó páros, ennél a pixelsűrűségnél alacsony AA beállítások mellett is élvezhető a kép.

Gyanús, hogy lesz mellette HBM2, és semmi köze nem lesz a rendszermemóriához. Egyszerűen PCI-E helyett az interposert kell csak használni másoláshoz. Kisebb lesz a késleltetése, mint a PCI-E busnak, és a sávszél is RAM sávszéllel lesz egyenlő.

Már a Microsoft Surface Book-nál is fogtam a fejem, hogy tényleg az Optimust hekkelték tovább?! Miért nem egy gyártónak a megoldását használják, ami talán még működni is tudna? Intel Gen9 is már életképes architektúra CAD viszonylatban is. Vagy miért nem használtak AMD-s APU+dGPU-t ha már nagyon ilyenben gondolkoztak?

[ Szerkesztve ]

(#15) kisbalázs válasza domos (#3) üzenetére


kisbalázs
tag

Azért az az fx (8350) sorozat nem volt annyira rossz amennyire szokás ekézni. 3dsmax renderelésben otthagyta a 3770k-t. Akkoriban meg a játékokban nem volt annyira fontos a több mag... még manapság is csak ímmel-ámmal jobb a több és azóta pedig 4 év telt el.

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#16) Yutani válasza edari (#9) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha megvan a kellő teljesítmény, nem fogja aprópénzért adni az AMD, ők sem jótékonysági szervezet! :N

#tarcsad

(#17) edari válasza Yutani (#16) üzenetére


edari
őstag

Tudom, ezért írtam.

(#18) Tamarel válasza Pug (#11) üzenetére


Tamarel
senior tag

Most is van APU-s laptop, csak a gyenge végéről. HP és lenovo szerintem azért jó eséllyel csinál majd elfogadhatót ebből.

(#19) ukornel válasza domos (#3) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Az FX sorozatnál is megjátszották, 8 mag így, 8 mag úgy, aztán mindenki csak lesett hogy miért nem olyan gyors..."

A Bulldozerek pont a 8 magra jól skálázódó programokban voltak gyorsak, inkább a kevés szálat mozgató tesztekben véreztek el csúnyán.

(#20) Pug válasza Tamarel (#18) üzenetére


Pug
veterán

Az hogy van pár, meg hogy lenne értelmes választék, sajnos nagyon nem egy kategória... :(

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21) Tamarel válasza Pug (#20) üzenetére


Tamarel
senior tag

Egy full integrált SoC-nál nem számít túl sokat a "választék". Főleg nekem, hogy a 7mm-es winyó és m2 ssd költözne át, a dvd meg most is külső.

(#22) vinibali


vinibali
őstag

elég impresszív adatok egy ekkora lapkától.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) zseko


zseko
veterán

És a már márciusra beígért AM4-es platformból vajon mikor lesz bármi is?

HR24.hu

(#24) -=MrLF=- válasza zseko (#23) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

[link] Szeptember vagy október, én csak remélem hogy kitolják októberben.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#25) domos válasza kisbalázs (#15) üzenetére


domos
senior tag

Itt egészen mást írnak ezzel kapcsolatban. :U És azt se felejtsük el hogy az i7 mennyivel kevesebbet fogyaszt.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) antikomcsi válasza zseko (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én idén már nem számítok rá, ha ennek a diának hihetünk.

Ha esetleg be is jelentenek valamit, azt majd pont olyan jól lehet kapni kezdetben, mint a többi terméküket. :U

(#27) kisbalázs válasza domos (#25) üzenetére


kisbalázs
tag

Amit linketél pont ezt írják (2. hozzászólás):
Mental Ray:
8350- 703s
3770K-700s
Practically the same performance,difference is well within the margin of error(0.05%).

V-ray:
8350- 231s
3770K-248s
231/248=0.93 => FX8350 is around 7% faster than 3770K.

V-rayben megeszi én pedig azt használok mental rayben is kb semmivel van elmaradva (a prohardveres tesztben pedig kicsivel meg is előzi). És ne felejtsük el, hogy az i7 3770k 313$ míg a fx8350 195$ ért tudta amit tudott. A kevesebb áramot meg hagyjuk már, az már ki lett beszélve. Teljes terhelés alatt 0,06 kwattal eszik többet és 40 forint egy kilowatt.....

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#28) leviske válasza Pug (#11) üzenetére


leviske
veterán

A HBM valószínűleg nem lesz egy elhanyagolható tényező a gyártóknak. Ráadásul most már azért számottevő CPU teljesítmény is társulhat majd az erős IGP mellé.

Meglepő volna, ha a Raven-re nem csapna le hamar a HP/Lenovo/Acer trió.

(#29) Riddick77


Riddick77
tag

Érdekesek lesznek ezek az APU-k,ha HBM2-vel jönnek,kíváncsi leszek teljesítményben hol lesznek, a RX 460-asokhoz képest,amiről a PH./ ha jól láttam nem írt/,pedig bemutatták őket a napokban már.

KL

(#30) Meteorhead válasza Tamarel (#18) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Egyetértek. Ha Intel+Nv notebookot szeretnél egy egészen konkrét speckóval (CPU + GPU típus, OC vagy nem, RAM, kijelző méret, felbontás, HDD/SSD és ezek számossága, szín, stb.) akkor még mindig válogathatsz gyártók között.

Ha AMD(+AMD) notebookot szeretnél, akkor nagyjából az a kérdés, hogy azt a lenovosat, vagy a HP-sat szeretnéd. Már az MSI se gyárt AMD-s notit. (Pedig mekkora királyság volt a Turion64 X2 és az ATi HD2600 együtt a GX610-emben.)

Ez nem választék.

(#31) vinibali válasza Riddick77 (#29) üzenetére


vinibali
őstag

az még érdekesebb, hogy miért lépik meg a DDR4 mellett a HBM-et?
talán mert lapra integrált egy csatornás memóriavezérlőt készítenek majd a gyártók? de az meg kis eséllyel lesz gamer laptop aminek kellene a HBM :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) Riddick77 válasza vinibali (#31) üzenetére


Riddick77
tag

Az APU-k döglődnek saját, gyors elérésű ,nagy sávszélességű memóriák híján.

Én,már azon is csodálkoztam,hogy merték az új generációs GPU-kat,kiadni GDDR5X ,vagy HBM2 nélkül,amikor már ezek elérhetőek,főleg a GDDR5X.

[link]

De,esélyes ,hogy jövőre meg kihoznak az új memóriákkal is pár GPU-APU szériát,azt eladják ,mint újdonság. ;)

[ Szerkesztve ]

KL

(#33) bil válasza Riddick77 (#32) üzenetére


bil
tag

A Zen-nél már remélhetőleg felnő a memória a feladathoz.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#34) domos válasza kisbalázs (#27) üzenetére


domos
senior tag

"Basically the i7-3770K takes 0.76x the time to complete the benchmark at the same clockspeed, and the 3770k uses ~100W less than the FX8350 when both are clocked at 4GHz."

#20. hozzászólás

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#35) vinibali válasza Riddick77 (#32) üzenetére


vinibali
őstag

sok ultrabooknál volt egy csatornás DDR3, hogyha az AMD megszabná, hogy DC DDR4 only bizonyos szériálnál akkor szerintem elhagyhatnák a a HBM-et.
kételkedem az interposerek tartósságát illetően, hogy viselik majd el ha tartósan 100°C körül throttlingol a proci.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#36) Oliverda válasza domos (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát egy tuningolt processzor a gyári specifikációkra beállítottal szemben?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) Riddick77 válasza vinibali (#35) üzenetére


Riddick77
tag

Nekem úgy rémlik,hogy a HBM memóriáknál nem lehet felmenni 100C° ,hanem 70-85C° körül lehet a max hőmérséklet,hogy ne haljon be idő előtt a HBM modul. De,ez lehet egy hasra ütött érték volt. ;]

Valahol írták ,szerintem a AMD Fury-Nano szériánál,még meg is örültem neki,mert aki vágja ,hogy mi a kiolvadt BGA ,az sejti milyen jót tenne ez a termék élettartamának.

[ Szerkesztve ]

KL

(#38) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Asztali verzióról, mikortól lehet álmodozni? :U

(#39) kisbalázs válasza domos (#34) üzenetére


kisbalázs
tag

Én már megfordultam pár stúdióban de még sehol se tuningoltak procit. Garanciavesztés, vesződés, hibalehetőség meg ilyenek miatt. Amit irsz itt nem igazán releváns.

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#40) domos válasza kisbalázs (#39) üzenetére


domos
senior tag

K-s és X-es procinál nincs garanciavesztés. De mindegy, én zárom a témát, nem akarok többet ide offolni.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#41) Oliverda válasza domos (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennél lényegesen fontosabb, hogy tuningolva semmi és senki sem garantálja az üzembiztos működést, ergo komoly munkára felejtős.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) #90933760 válasza Riddick77 (#29) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha kap HBM-et akkor a 768 shaderes dVGA szintjén lesz, vagyis inkább kicsit alatta. Azért eléggé lassabb az RX460-nál aminek 896 van.

Ha nem kap HBM-et, nagyon úgy tűnik hogy nem is fog, akkor meg elérik egy R7 250, HD7730 szintjét. Ez a reális kb.

Ha lesz is HBM legfeljebb egy-egy csúcspéldányban, Intelnek odaverni. Ha most is 45-50 körül megy egy csúcs APU, mégis mit kérnének egy HBM-es verzióért. Nem fogják megcsinálni, csak a jósgömb meg a figyelemfelkeltés megy megint, hogy még azt a fél évet valahogy kibírják az AMD fanok, mire végre valami jön.

[ Szerkesztve ]

(#43) Petykemano válasza #90933760 (#42) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt a szegmenst még fel kell futtatni
Dt környezetben
Irodai gépház nem kell ilyen erős igp, csak ha ingyen van
Olcsó gamer gépet esetén olcsóbbnak kéne lennie, mint cpu+dgpu kombónak azonos grafikai teljesítménnyel. Vagy gyorsabbnak, mint azonos árú kombónak.
Minden más esetben akkor venné meg bárki is, ha a hsa működne és az erős igpvel lehetne nem grafikai felhasználásban nyerni.
Illetve még meg kell teremteni az asztali pc túlélését, ezeket a nucokat, ami most csak intel. El kell még vetni a gondolatot, hogy ez az a megoldás, ami kicsi, halk, amire lecserélheted a nagy ósdi dobozod úgy közben nem kell lemondanod a gpuról mondván, úgyse játszok már.

Mobil környezetben
az amd megoldásait mindig kiherélik a sávszéllel. Azonos tdp vagy ár mellett nem tud az amd felmutatni olyan megoldást, a kiherélt sávszél miatt, amire azt tudná mondani, hogy cpuban lehet, hogy gyengébb, de messze jobb olcsóbb gamer laptop.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#44) Sipike19 válasza #90933760 (#42) üzenetére


Sipike19
tag

Az R7 250 szintjét már a Godvari Apu-k, és a Bristol ridge is tudja

Sipi

(#45) Oliverda válasza #90933760 (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért lenne feltétlenül alatta? Még az RX 460 tempóját is hozhatja, ha sikerül 1300 MHz környékére emelni a GPU órajelet, és felrakják rá az elérhető legegyszerűbb HBM lapkát, ami önmagában 128 GB/s-t adna a DDR4 sávszélessége mellé. (Az RX 460 összesen 112 GB/s-ból gazdálkodhat.)

E mellet a Raven Ridge GPU-ja már a Vega/Greenland mikroarchitektúrájával jön, ami szintén hozhat pár százalékot a Polarishoz képest.

"Ha nem kap HBM-et, nagyon úgy tűnik hogy nem is fog"

Miből tűnik úgy? Nem nagyon lehet ezt halogatni, az Intelnél már ott az eDRAM, és a HMC is.

"Ha lesz is HBM legfeljebb egy-egy csúcspéldányban, Intelnek odaverni. Ha most is 45-50 körül megy egy csúcs APU, mégis mit kérnének egy HBM-es verzióért."

Ezt már most meg lehet sarcolni. A külön megvásárolható, hasonló teljesítményre képes CPU + a külön megvásárolható hasonló teljesítményre képes VGA ára, plusz 10-20% felár.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) PuMbA válasza Sipike19 (#44) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de csak a béna DDR3-as R7 250 szintjét, amit nem érdemes megvenni. PH tesztből kiderül, hogy a GDDR5 memória miatt az R7 250 mindig is jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Fred23


Fred23
nagyúr

35W maximum -> nem érdekel. Ha az IGP mondjuk alacsony felbontásban vinné akár a GTA V-öt is, a proci kevés lesz. Netezni jó lehet persze ez is.

(#48) #90933760 válasza Oliverda (#45) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, pont így festenek az AMD fanok jósgömbjéből kijövő dolgok. Én maradok a várható épkézláb tényeknél.

(#49) domos válasza Fred23 (#47) üzenetére


domos
senior tag

Ez a gond az AMD-vel, hogy GPU-val akar eladni egy procit... hiába jó benne a GPU, ha CPU erőben kevés a dolog. Netezni meg tényleg elég, de arra elég egy intel atom is.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#50) Oliverda válasza #90933760 (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez aztán szakmaiság a javából, gratulálok!

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.