Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) vadkörte válasza GoldhandRent (#19) üzenetére


vadkörte
addikt

"Ocsem fejlesztene a gepet egy Phenom II X4-rol, es lap+proci+ram alsohangon 100k... Ha Z-s lap lenne, meg K-s proci az meg vagy 30-40k (viszont rettenetesen megeri!)"

Az attól függ mire használja. Ha a játék/tuning a lényeges, akkor természetesen megéri a "K"-s CPU és a 170-es lap. Egyéb esetben nem biztos, hogy ki tudja használni.
Ha valaki nem akar tuningolni és/vagy nem HC gamer, nem látom értelmét a szükségletenél sokkal nagyobb teljesítményű gép vásárlásának, amennyiben nincs rá megfelelő indok.
Persze, ha arra áll fel, hogy mekkorák a benchmark eredmények, az más tészta. :DDD

A nyár folyamán léptem meg én is egy gépcserét. Phenom II X940BE volt (sosem húztam, utólag már bánom, hogy annó ragaszkodtam a "BE"-s CPU-hoz) az alap.
Most egy a cikk tárgyával lényegében megegyező konfig duruzsol mellettem:
-Gigabyte GA-150M-D3H
-2x8 GB HyperX BlackFury 2400MHz (2133 épp nem volt... :) )
-Intel Core i5 6600)
-120GB OCZ Vertex SSD + 2 HDD (2+1TB) [maradt a régi gépből]
-450W Corsair félmoduláris táp
-Gigabyte GTX-750Ti 2GB DVAG [maradt a régi gépből]

A játék sokadlagos szempont, nálam a gép leginkább kép és videó feldolgozásra meg egyéb munkára van használva. Esetemben nem szintlépés történt, hanem technológiai bungeejumping. (csak felfelé) :D Teljesen más a felhasználói élmény, esetemben minden tekintetben megérte a váltás.

A cikk a néhány tárgyi tévedéstől - pl. RAID - eltekintve olvasmányos. Nekem tetszett.

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.