Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

hát

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) zolka78


zolka78
senior tag

Na ez kifejezetten tetszik, jó az ötlet. De ha ennyire a retrósitás volt a cél, akkor én ki hagynám belőle a sok sallang menüpontot amivel bármiféle szoftveres módosítás végezhető gépen belül a végeredményre nézve. Legyen elég az alap expozíciós beállítási lehetőség. Sőt, azt a szép hátsó kijelzőt is lekapnám a hátuljáról. Ne nézegessék folyton vissza az elkészült képeket. Legalább egy picit meglenne az az izgalmi érzés mint a filmes gépeknél, hogy nem tudod mit lőttél, amíg elő nem hívod. Itt jelen esetben addig nem látná az illető a képet, amíg valahol vissza nem tudja nézni. Valószínűleg többet is foglalkozna csak a fotózás örömével.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#3) ZooLee


ZooLee
őstag

Hát, nem tudom, de nekem a „Színtiszta fotózás vagyok” teljesen ellentétben áll azzal, ami az "Az újonc tudástárát bővíti..." kezdetű fejezetben található. A fotózás élvezete nem mindenféle almenük b@szogatásából és bitek állítgatásából áll - legalábbis számomra.

Egyébként a gép kinézete előről és fentről zseniális, tökéletes (kérdés, hogy tényleg fém-e, ami fémnek látszik), a háta egy átlagos dSLR, szóval tényleg jól sikerült, a messze visszanyúló kompatibilitásért külön pirospont. Jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#4) deja vu válasza ZooLee (#3) üzenetére


deja vu
addikt

Ja :DD , ami a külsőségeket illeti félúton abbahagyták. A hátulja nagyon fosul néz ki a többi részéhez képest, az nem lett régimódi.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#5) MLaca válasza ZooLee (#3) üzenetére


MLaca
őstag

fém.

http://mlzphoto.hu/

(#6) tailor


tailor
őstag

A sallangmentességre az M9 a jó példa, nem a Df, ami simán indulhatna "a világ legtöbb tárcsával és gombbal rendelkező fényképezőgépe" címéért... Mit tud ez a váz az öncélú retróskodáson túl? Akkora, mint egy dslr, de bonyolultabban kezelhető, ráadásul az ára! Úgy érzem, a Nikon a milc-ek után a retró vonatra is a rossz irányba szállt fel...

(#7) FEDman


FEDman
addikt

Mindig is imádtam a retro hangulatú gépeket és mióta csak léteznek a felfújt modern DSLR-ek várom hogy hátha egyszer visszatér az F3, FM2 féle letisztult elegáns megjelenés és kezelés.
Na ehhez képest is számomra ez a váz egy hatalmas csalódás.
Ennél én sokkal többet vártam volna Nikontól..

(#8) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ez a fgép sajnos csak az érzelmekre hat szvsz és ebben ki is fullad. Ha kézbe venném nem tudnék a D600-ra nem gondolni. És ha drágább is, akkor meg, h idézzem magam, izé. Most nehogy ráírjon vmelyik okostojás h az meg szenzor szennyező, mert írhattam volna D610-6d-t is.

(#9) Ijk válasza FEDman (#7) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én is csalódtam, azt reméltem lesz valami technikai újítás is, de ez csak egy retro vázba csomagolt D800.

Egy FM4D manuál váz, háromnegyed méretben, törőékes mattüveggel, hatalmas keresővel Ai-s obiknak, illetve tükröt felcsapva keresőbe vetített élőképpel és AF-el a modern obiknak lett volna igazi bomba.
Tetszik a váz, de ez csak egy dizájn termék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10) PRO-peller válasza FEDman (#7) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én magam is ezt vártam. Mármint az igen egyszerű és nem ilyen bonyolult megközelítést. Végső soron több tényezőnek kell együtt hatni. Ha túl egyszerű akkor nem lehet jó áron eladni. Az meg saját terméknek is konkurenciát teremt. Másfelől a túl jól sikerült egyszerűsítés meg sokakat taszítana.

Egy nem túl fejlett "szenzor-betétet" kellene piacra dobni. Gyengébb képminőség 6-8 mpx, iso 400, de a lehetne a tiszta fotózás a régi vázakkal.

(#11) E770


E770
senior tag

a stílus maga az ember masina

:R

(#12) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Tényleg ellentmondásos a szlogen és a gép szolgáltatása. Ha sallangoktól mentesnek hirdetik, akkor minek raktak bele sallangokat?

(#13) flash-


flash-
veterán

nekem nagyon tetszik,azért valahogy egy beépített vakkut elrejthettek volna..tudom a régi retró gépeken sem volt nade ez a mai retró amúgy sem arról szól hogy minden a régire hasonlítson,különben nem lenne rajta lcd kijelző stb...

beállításokról meg annyit hogy teljesen mindegy aki tényleg fotózni akar az úgysem szarakszik a menüben egy dslr-nél sem hisz teljesen felesleges,belövi M a vagy s módra a gépet,oszt csókolom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14) FEDman válasza Ijk (#9) üzenetére


FEDman
addikt

Tényleg alapvetően csak egy dizájn termék lett.
Amivel persze önmagában még nem is lenne gond, a probléma ott kezdődik hogy igazából még szépnek se mondanám. A reklám szlogenekben elhangzó letisztultsághoz nekem erről még le kellett volna nyesni nem kevés sallangot, valahogy így és akkor engem is megvettek volna kilóra. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) TESCO-Zsömle válasza tailor (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazság szerint el lehetne viselni a sok tárcsát, ha -ahogy zolka78 is írta- nem lenne a hátulján kijelző meg cseszegetni való menürendszer és azok gombjai. A hátulját úgy ahogy van le kéne gyalulni és a tetejéről is tűnjön el a kijelző. Eleve a tárcsák rohadt nagy előnye, hogy kijelző nélkül is leolvasható róluk a beállított érték.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) tailor válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


tailor
őstag

Na azért ne essünk át a ló másik oldalára, mert a teljes kijelző-nélküliség is nonszensz dolog lenne manapság. Itt nem ezzel van a fő probléma, hanem azzal, hogy nem egy átgondolt, logikus koncepció van a váz mögött, hanem csak annyi, hogy "jóvan, gyerekek, rittyentsetek egy retró ruhát a D610-re, enni fogja a nép, letudtuk ezt a barom retró-mániát". Kreáltak mögé egy marketingszagú szlogent, ezt támogatandó kivették a video lehetőséget, és voilá. Miközben csak körbe kellett volna nézni a piacon, hogy hogyan is kell jól implementálni a retrót a digitális világba. Ugyanezt eljátszották a MILC-eikkel is, szóval nem újkeletű a probléma :U

[ Szerkesztve ]

(#17) Horbal válasza zolka78 (#2) üzenetére


Horbal
őstag

Nem értem miért kéne a menüt "baszogatni". Nekem D7000-em van soha nem baszogatom a menüt - max ha CLS-be akarom tenni a vakut fényévenként 1x. Mindent el lehet érni dedikált gombokkal.

Kijelző meg miért ne legyen rajta, én jó képeket akarok csinálni nem izgulni - pláne nem ha megismételhetetlen szituban vagyok. Lehet a fotózás örömét növelné de egyenes arányban nőne a fotózás utáni :W élménye is.

A gép nekem tetszik de, hogy túlárazott rétegtermék lesz az is biztos. A dizájnon kívül meg nemtom miért ezt választanám egy "átlag" FX DSLR-hez képest. Akkor már inkább egy D610 vagy D800 az ergonómiát figyelembe véve - ez a gép nem tűnik kényelmesnek fogásra (egy nagyobb zoommal pl).

Ami mindenképpen + az az anyaghasználat nagyon minőséginek tűnik így képen.

Nem keltette fel bennem a must have érzést.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) .mf


.mf
veterán

Hmm, hogyismondjam... Szeretem a régi klasszikus analóg SLR formát is, de egyrészt itt pár dolog öncélú (pl. záridő-tárcsa), néhány pedig egyenesen gagyi / giccses (pl. műbőr a prizmán).
A tárcsák kapcsán: élőben kéne kipróbálni. Lehet, hogy egyeseknek soknak tűnik, de legalább sok főbb paraméter egyből kéznél van és menüturkálás nélkül állítható.
Viszont sajnálatosnak érzem, hogy pár fotós képességében direkt korlátozták, ami a "pure photography" mellett ironikus. Pl. csak 1/4000 legrövidebb záridő, csak 1/200 vakuszinkron. Ja és készíthettek volna olyan obit is hozzá, amin manuális rekeszgyűrű is van, ha már annyira retró, hogy záridő-tárcsa is van...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) atyuska


atyuska
tag

3000 dollár, az még kinnt is drága, főleg mire ideér

----atyuska----

(#20) bteebi


bteebi
veterán

Szemből nézve nagyon retró :D. Nagy tudású, szimpatikus gép, nyilván az ára is ennek megfelelően fog alakulni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) zolka78 válasza Horbal (#17) üzenetére


zolka78
senior tag

Ok, örülök, hogy D7000-ed van. Viszont a véleményemet nem egy átlagosnak tekinthető modern DSLR-hez írtam, ha nem ehhez a "régi korokat idéző vázhoz". Miért kell mindent rögtön hasonlítani valamihez? De nem baj, mert látom, hogy már a milceket is felhozták.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#22) Horbal válasza atyuska (#19) üzenetére


Horbal
őstag

Mocskos drága:
[link]

zolka78:
De a retro nem pont erről szól, hogy régiesen kinéző de modern cuccokat csinálnak? Én nem mondanék le a kényelemről az élmény kedvérért de ez én vagyok. Nem hasonlítottam csak példának hoztam - hogy szerintem ebben sem kell menüt turkálni, illetve 1x mikor megvetted és kész.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#23) tailor válasza zolka78 (#21) üzenetére


tailor
őstag

"mert látom, hogy már a milceket is felhozták." Ajánlom értő olvasással újra elolvasni a "milces" részt...

(#24) tabu3x


tabu3x
tag

hm, megkaptuk a legkevésbé potens Nikon FF-et, a d800 árában... a kevesebb néha több, de ezt mondást vhogy rosszul, fordítva értelmezték.
fura egy hibrid ez.
a d4 szenzorától sem estem hasra, a d600/610 is jobb lett volna.
hipstereknek biztosan jó ép lesz ez.

(#25) TESCO-Zsömle válasza tailor (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A retro fílinghez hozzátartozik a teljes kijelzőnélküliség is. Egyszerűen nem nem lehet egy fényképező igazán retró, ha tenyérnyi LCD van a hátulján. Márpedig ha ki akarnak tűnni a többiek közül és nem csak egy tucatterméket dobnának piacra, akkor ezt a fílinget kell megfogniuk, mert ez a lényeg. Nem az alumínium burkolat meg a műbőrszerű műanyag.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) tabu3x válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


tabu3x
tag

miért? egy Miniben tán kurblis ablakemelő van, hogy igazi retrós fílingje legyen? a retró lényegét nem az eredeti másolása jelenti. kell, hogy hordozzon némi többletet a kor elvárásainak is megfelelően.

(#27) tailor válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


tailor
őstag

...és akkor el is érkeztünk oda, hogy az igazi retró fílinghez vegyük elő a filmes vázunkat. Annál retróbb ugyanis nincs. Ha izgulni akarok, hogy vajon hogyan sikerült az expóm, azt egy filmes váz használatával átélhetem, viszont egy modern digitális gépnél nem akarom ezt átélni. Ennek a gépnek egyáltalán nem a hátsó LCD a baja.

[ Szerkesztve ]

(#28) tabu3x


tabu3x
tag

mivel még nem volt "ENNYIÉRT INKÁBB..." komment, megtöröm a jeget, hi-hi.
A7 + 55 f/1.8

(#29) Ijk válasza FEDman (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén szólva annyira nem érdekel a dizájn hogy ennyire belemenjek, alapvetően szeretem az igényes, robosztus vázakat, amit rendesen meg lehet fogni.
Akkor lenne értelme ennek a retro váznak ha a régi MF üvegek használatát könnyítené. Ez nálam FM3 kereső és törőékes mattüveget jelent. Szerintem önmagában is bevállalnának ilyen csak MF vázat sokan, lásd Leica M9. De egy élőképes AF seperc alatt beledobható, és nem megy a kereső méretének rovására, igaz csak hátsó LCD-n menne.

Ha viszont tudnának készíteni olyan nagyfelbontású oled kijelzőt, ami kikapcsolt állapotban használható lenne tükörként, akkor ha felcsapod és bekapcsol, máris van a keresőben élőképed. Bár szerintem még vannak megoldások amivel élőkép varázsolható a tükrös keresőbe. És rögtön lenne jó váz amivel ha kedved van manuálozol, és ha akarod élőképet használsz AF-el.

De ha lennének régi manuál obijaim, jelenleg inkább az A7-et venném mint ezt hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) rumos14 válasza tabu3x (#28) üzenetére


rumos14
nagyúr

+1 ;]

(#31) zolka78 válasza tailor (#23) üzenetére


zolka78
senior tag

Elolvastam értő olvasással elsőre is. Viszont még mindig tök feleslegesnek tartom bármelyik más rendszerű gépet ide keverni, mint ahogy akármi máshoz is.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#32) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az átfaragott formát leszámítva ennyi az előnye a d800-hoz képest? "a Nikon Df az első olyan dSLR, ami a még AI előtti Nikkor objektívekkel is - natívan - kompatibilis"

:F

vagy a D4 szenzor azért többet ad, mint a D800?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) #40935168 válasza tabu3x (#28) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1 .. (úgy, hogy Nikonom van..) - de ez is szép. Csak az meg nagyon tud.

[ Szerkesztve ]

(#34) #40935168 válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én nem értem, hogyan jön ide a D800 úgy egyáltalán ? WTF ? 36 MP-s Sony szenzor vs egy D4 Nikon által gyártott 16-oshoz, tökmás karakterisztika, felbontás, iso szintek, esstébé. Tényleg wtf. A D4 szenzor többet ad zajtűrésben, kevesebbet felbontásban, semmi extra meglepi.

(#35) KTTech válasza #40935168 (#34) üzenetére


KTTech
veterán

A Nikon nem gyárt szenzort ;)(soha nem is tagadták ezt).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#36) Mr.Csizmás válasza #40935168 (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

D800 volt nagyon emlegetve. a lényeg, hogy a Df <-> D4 között árban és formában van különbség gyk.?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) #40935168 válasza KTTech (#35) üzenetére


#40935168
törölt tag

Chipworks szerint a D4 szenzora Nikon design. Most hogy kivel gyártatta, nekem mindegy, megbízzák a paraméterekkel a gyártót, hogy ilyen legyen és kész, bumm. A D800-ét a Sony és sem felbontásban, sem iso tűrésben nem összehasonlítható a kettő, de pont ezért ráncoltam a homlokom, mit keres a D800 úgy egyáltalán a cikkben :U

(#38) KTTech válasza #40935168 (#37) üzenetére


KTTech
veterán

Nikon Design, ahogy a D800-é is :) De Sony gyártmány, Sony tervezéssel és a Nikon Design kimerül abban, hogy milyen színszűrővel szerelik, és milyen szűrőt kérnek rá (milyen legyen a hotmirror karakterisztikája, legyen-e AA szűrő, ha van, milyen képességű legyen). A mögé tett elektronika már más kérdés, de az meg nem a szenzoron van :)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#39) #40935168 válasza KTTech (#38) üzenetére


#40935168
törölt tag

Akkor szerkesszétek át :)) én már nem tudom :D A cikkben az áll, hogy a D4 szenzorát kapta meg a Df. Azzal kellene összevetni, a D800-nak semmi keresnivalója itt - sztem. Azt lenne jó tudni, mit butítottak rajta (ha egyáltalán) és mit nem, a D4-hez képest. A képalkotó dolgokon, nem a váz egészén nyilván, hiszen tök más kategória a kettő. Az 1/4000 például egy ilyen dolog (D800 1/8000, tehát ismét semmi keresnivalója az összehasonlításban), az AF szintén (ami D610, ismét nem 800), bla bla :)

(#40) tabu3x válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


tabu3x
tag

a "mélyen" tisztelt dxomark szerint a d800e szenzora hangyányival alacsonyabb zajszintet produkál, de a d800 is ott van gyakorlatilag. dinamika tartományban pedig egyértelműen a d800 a nyerő.
szóval, rejtély, miért a d4. tán mert ez nikon, míg a másik Sony? :F

(#41) TESCO-Zsömle válasza tabu3x (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Miniben kurblis ablakemelő van, az új Mini meg csak annyira retró, mint a 2006-os Camaro. nagy vonalakban hasonlít a régire, de itt aztán el is vágták. Hi-tech mindkettő.

A Retro fíling nem cukormáz. Nem csak látszati dolog, ami a kinézetről szól. Valami, amivel villoghatsz a haverok előtt. A fíling lényege, hogy hozzátesz valamit az életedhez. Élményt ad. Méghozzá olyan élményt, amit egy modern eszköz nem tud. Egy simán alumíniumba és műbőrbe csomagolt dSLR semmivel nem nyújt többet/mást, mint ugyanennek a dSLR-nek a műanyag változata.

tailor: Elméletileg igen, gyakorlatilag viszont -ma már- egy filmes gép a puszta használaton túl is hoz problémákat. Például, hogy nem sétálhatsz le a sarki áruházba egy tekercs filmmel, hogy előhívathasd.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) nord_ válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


nord_
veterán

A Retro fíling nem cukormáz. Nem csak látszati dolog, ami a kinézetről szól. Valami, amivel villoghatsz a haverok előtt.
Jaja, értelmes, felnőtt emberek nem villogni akarnak, hanem a hozzájuk közelálló dolgot örömmel használni.
A retró annak szól, aki nosztalgiával tekint az ilyen vázakra, mert még emlékszik arra, milyen jó volt használni a szülő, nagyszülő fotóapparátját évtizedekkel ezelőtt.

Igen, tetszik ez a gép. :K

[ Szerkesztve ]

(#43) PRO-peller válasza nord_ (#42) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"Értelmes, felnőtt emberek" Ez tök jó. :DDD

(#44) KTTech válasza #40935168 (#39) üzenetére


KTTech
veterán

Azt tudnám, honnan veszed ezeket... mert a hírben egyetlen helyen van említve a D800, az időjárásállóságnál.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Hosszútávú melóra nem tűnik túl kényelmesnek. Inkább drága hobbi gép.
Jobban örültem volna ennek az érzékelőnek D800 házban.

(#46) madgie


madgie
titán

Jó a név, így már csak egy szem "o" betű hiányzik a szenzorméretéhez kapcsolódó mániához :D (dof, ha nem esne le)

(#47) PRO-peller válasza bigmasterg (#45) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"Jobban örültem volna ennek az érzékelőnek D800 házban."

De hát van érzékelője a D800-nak. Mi változna ha a D800-ban kisebb felbontású érzékelő lenne?

(#48) PRO-peller válasza madgie (#46) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Csinálna már végre vki vmi jól eltalált könnyen kezelhető dof szoftvert. Nem tartom lehetetlen vállalkozásnak.

(#49) ROBOTER válasza bigmasterg (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bőven elég lett volna, ha a Nikon veszi a fáradtságot és a D800-akba belerakja az sRAW, mRAW funkciót. Egy tisztán szoftveres dolog. De talán ez is üzletpolitika.

(#50) KTTech válasza PRO-peller (#48) üzenetére


KTTech
veterán

Hajrá :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.