Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Miért szükséges egyáltalán, hogy a laptopgyártók "buherálják" a gyári BIOS-t? Gondolják ésszerűbb visszafogni a kártya energiaigényét és teljesítményét, mint mondjuk normálisan megoldani a szellőztetést? :F

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#3) Jim Tonic válasza Pug (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Manapság a fogyasztás a legfőbb kérdés. És ez így van jól. Ezen felül erőltetik az ultrabook dizájnt is, ami mindennek kedvez, csak a hűtésnek és a tartósságnak nem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Löncsi


Löncsi
őstag

Szintet lép az AMD Enduro

Khm... [link] :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) Pug válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Pug
veterán

Of course a fogyasztás, de akkor talán eggyel kisebb dGPU-t válasszon a gyártó és ne a gyári BIOS-t baszarintsa már szét. :U
Főleg, hogy ugye a két említett lapos "Gééémer", ahol kb az utolsó szempont a fogyasztás... szóval a logikát továbbra se látom benne. :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#6) vinibali válasza Pug (#1) üzenetére


vinibali
őstag

mivel gamer lapos gyártókról van szó, gondolom a fogyasztás és teljesítmény miatt buherálják. náluk nem fontos, mint az OEMeknél, hogy beleférjen 100wattba a GPU és az ezzel járó órajelekkel való játszadozás :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) Abu85 válasza Pug (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Letiltani funkciókat. Például az Overdrive-ot. A gond, hogy az Overdrive már a rendszer része, még akkor is ha lakat van rajta, vagyis ha letiltod, akkor az funkcionális kárt okoz a terméknek. Ezt viszont megkerülik a saját készítésű driverekben, így azt össze-vissza szabdalják, hogy működjön. Ez viszont úgy működik, hogy egyes játékok bekapcsolt Enduróval többet vesztenek, mint 3-8%, ami a muxless kapcsolat általános deficitje lenne. Ezért akar az AMD véget vetni ennek a normának, mert csináltak egy dizájn amivel jól működött minden, de senki sem épített arra. A jövőben nincs több módosítás és BIOS buhera. Mindenki azt kapja, amit az AMD megad, és kötelező gyári támogatást kérni. Nyilván a mostani gépekre még csinálnak speckó rutinokat a driverben, amelyek megkerülik a gyártók BIOS buheráját, de a jövőben mindenki megkapja a referenciát, amire építeni kell, és módosítás nélkül. Akinek nem tetszik nem épít rá terméket.
Túl komplex ahhoz az egész működés, hogy a gyártók kényük kedvük szerint beleszóljanak abba.
Ezzel egyébként az AMD lehet, hogy veszít pár partnert, de a termékeket a támogatás szempontjából egységesítik, így könnyebb lesz őket kezelni. Tekintve, hogy egyre több a GPU-val gyorsítható általános program az a legfontosabb, hogy mindig friss legyen a terméken a driver. Egyszerűen ezt meg kell lépni, mert a gyártó önszántából nem fogja megcsinálni a gyors támogatást. Van olyan cég, amelyik a notebook megjelenésénél kiad egy drivert és kész. Többet nem is jön hozzá új, de a gyári támogatást közben megtiltja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Pete55555 válasza Abu85 (#7) üzenetére


Pete55555
addikt

"Ezzel egyébként az AMD lehet, hogy veszít pár partnert..."

Erre gondoltam én is, de szerintem van már olyan pozícióban az AMD, hogy meglépjen egy ilyet, a gyártóknak meg fel kell fogni, hogy így végső soron nekik is jobb lesz, mert ha a felhasználó elégedett, akkor nincs panasz.

(Egyre inkább úgy tűnik, hogy az AMD gőzerővel fejleszt, kitalál, újat, innovatívat alkot, az intel meg csak növeli a teljesítményt, és kényelmesen ül a vezető piaci pozícióján. Kicsit felébredhetnének már, persze ehhez az kéne, hogy az AMD részesedése jelentősen nőjön. Csak nehogy az legyen a végén az intellel, mint a Nokiával ;] )

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A fizikai kötéses, felhasználó váltásos megoldás az nekem jobban tetszik.....

Nem lett volna elég egy kis progit csinálni, amibe bele lehet venni, hogy ha pl. rákattintok egy játékra IGP mellet, akkor feldob egy üzit az indulás előtt, hogy válts, aztán elindítás ok-val?

---------------------------

Akkor a driverek beharangozójának elejérő végre eltűnhet az általános Sony-(meg egy-kettő) kitétel :C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) Male


Male
nagyúr

Igazából ezzel van bajom:

"A muxed a régebbi megoldás, mely tulajdonképpen eléggé egyszerű alapokon nyugszik. A kijelző egy úgynevezett multiplexeren keresztül az IGP-re és a dedikált GPU-ra is kapcsolódik, és az átváltást a felhasználó vezérli. Ha az IGP-re van szükség, akkor a multiplexer azzal köti össze a megjelenítőt, de a mellékelt szoftver segítségével gyorsan átváltható a kapcsolat a dedikált GPU-ra. Ilyenkor a kijelzőn egy pillanatra elmegy a kép, de amint előjött, már a másik erőforrás dolgozik a megjelenítésért. Ennek a megoldásnak nyilvánvaló hátránya, hogy a felhasználónak kell beavatkoznia az átváltásnál, vagyis az egész nem automatikus."

Ha szoftver kapcsolja át, akkor miért ne lehetne automatikus? Csak szoftver kérdése... gomb kirakás helyett a futó/induló programokat kéne figyelni.... szóval inkább erre írtak volna valami programot, ami automatikusan megteszi.

Szerk: Na, amíg írtam, addig ledgeri is ugyan ezt vetette fel...

[ Szerkesztve ]

(#11) ledgeri válasza Male (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) sing1ep1ayer válasza ledgeri (#9) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon igazad van. Nekem is ilyen gépem van és sosem zavart, hogy nekem kell a rendszerben 2 kemény kattintással váltani az Intel és a Radeon kártya között. Egyedüli baj az, ha elfelejtem megtenni - pláne olyan játéknál, ami ilyenkor szépen detektálja a kártyát és ahhoz mérten kérés nélkül optimalizálja a beállításokat. Na olyankor csinálom ezt: :W

:DDD

De ez a figyelmeztető üzenet nagy ötlet. Nincs kedved dobni róla egy emailt a Lenovónak? :) Hátha hallgatnak a jó szóra. Vagy inkább gyorsan védesd le!

(#13) Prof


Prof
addikt

Nemrég vettem egy ilyen Enduro-s notit ala Switchable Graphics. Kicsit tartottam tőle, de messze ez volt matt notiban a legolcsóbb amit betudtam szerezni haveron keresztül, az NP550 lett volna jobb GT650-el de nálunk csak GT630-at raknak bele így az nem ért +50kt.
A modell új Samsung Np350V5C- Ivy i5(hd4000) mellett van AMD 7670M.

1.
Azzal kezdődőtt elindítottam egy játékot 5 sec után már a menüben a gép kikapcsolta magát. Az eseménynaplóban ismeretlen hiba vírit ami miatt le kellett állítania a programnak a gépet. Később rájöttem a Powerplay beállításnál van vmi gubanc, letiltottam és máris nem csinálja soha.

2.
Egy játékot elindítok beállítom hogy high performace mód erre elég lassúcsak, felrakok frapsot és bizony 12-15 fps. Mondom itt valami nem kóser erre átállítom Power saving-re - 55-60fps lett. (1366x768)
Bármilyen játék a power saver beállításon hasít (persze közepes beállításokkal).

3.
A gyári driverrel az Aida mégcsak nem is látja hogy van AMD kari a gépben. 3 db Hd4000-et mutat.
A GPU-Z azt mondja az AMD-t hajtom, mikor az Intellel megy 12 fpsel a játék.

4.
Gyári driver fél éves, Samsung nem adott ki azóta se a sima catalyst mobil, intel hd4000 driver uyge ehhez nem jó. Spéci verzió kell amit a gyártó ad ki.
Szerencsére vannak ügyes emberek: Lescat. Így már a 12.8-at nyúzom a legújabb Intel driverrel egyetemben.

5.
Lehet primitív a régi módszer, de szerintem a biosban beállítom, hogy a gép lássa a DGPU-t megoldás nekem 100x jobb lenne, mivel a hd4000 i5-el minden másra bőven elég.
Vagy legalább a driverben mondhassam már a szerencsétlen gépnek, hogy te mamlasz én most az AMD GPU-t akarom használni vagy az Intel és kalap kabát a többit úgy elrejti hogy ne lássa a szarult megírt játék.

Végülis kiváncsian várom mit hoznak össze, és 99%-ra veszem, hogy bármit is, a gyártók nagy része szarik rá nem adnak majd ki driverfrissítést, csak valamikor jövőre az akkor legújabb notijaikhoz.

(#14) Abu85 válasza Prof (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tied nem Enduro-s noti, hanem PowerXpress 4.0-s.
Persze megkaphatja a PowerXpress 5.5-ös verzióját a frissítéssel, de ahhoz az Intel driverében is kellenek módosítások, ezt vagy megcsinálják, vagy nem. Hivatalosan nem lesz Enduro, de funkcionálisan működhetne. Az biztos, hogy a teljesen AMD platformok megkapják a PowerXpress 5.5 vezérlőfelületét.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) ledgeri válasza sing1ep1ayer (#12) üzenetére


ledgeri
nagyúr

HAHAHA, lehet, hogy megpróbálom....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) Prof válasza Abu85 (#14) üzenetére


Prof
addikt

Na szép, 2012 második felében egy új noti típus is csak tavalyi technológiát használ :o

(#17) Pug válasza Abu85 (#7) üzenetére


Pug
veterán

Teljesen korrekt hozzáállás az AMD részéről, inkább a gyártónak legyen több dolga, mint hogy a végfelhasználó legyen bajban. Meg marketingnek sem utolsó. :K

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kéne már vmi szabvány erre is, hogy ne szerencsétlenkedjenek a gyártók a mi kárunkra.

(#19) Löncsi válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Löncsi
őstag

Azért az Optimus többé kevésbé jó... ha nem is kapcsolja be egyes játékoknál a dGPU-t, elvileg NV panelből erőltetve működik a cucc.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20) Abu85 válasza Löncsi (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a játék nem támogatja, akkor erőltetheti a driver, nem fog menni. Ez abból ered, hogy a program rosszul van megírva a muxless marhaságokra, mint például a Max Payne 3. A fejlesztők ragaszkodása pedig a GPU0-hoz hülyeség. Úgy kell írni, hogy az a GPU legyen a kihasznált, amelyikre az elsődleges monitor van kötve.
A Max Payne 3-ban az erőltetés egyébként egy programleállásban merül majd ki, bármelyik muxless átkapcsolásnál. A Skyrim is ugyanezzel küzdött csak már van hozzá patch.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Pikari


Pikari
őstag

Hogyan váltsunk az IGP és a dedikált GPU között?

sehogy. minek bele kettő? csinálják meg a gput teljesítménytakarékosabbra, és akkor nem kell bele igp, VAGY csinálják erősebbre az IGP-t, és akkor nem kell GPU.

legalábbis én a magam részéről útálom ezeket az átváltós szutykokat.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) Löncsi válasza Pikari (#21) üzenetére


Löncsi
őstag

Egy erős GPU sose lesz annyira hatékony lefojtva mint egy IGP. Tegrán is azért van +1 mag.

#23
Nem érted...

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) Pikari válasza Löncsi (#22) üzenetére


Pikari
őstag

x86on azért nem 0,2 watt a tét

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#24) Pikari válasza Löncsi (#22) üzenetére


Pikari
őstag

de értem. az amd nem tudta rendesen a chipen belül elszeparálni az alap grafikai funkcionalitást biztosító áramköröket a többitől, és most szenved. pontosan értem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#25) Löncsi válasza Pikari (#24) üzenetére


Löncsi
őstag

Igen, meg is lehet nézni az ilyen notikat, többet esznek (pl filmlejátszás közben megy a dVGA, viszi az akksit).

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#26) Pikari


Pikari
őstag

amint valami hardveresen gyorsított surfacet inicializál, a driver átdobja a vezérlést a dedikált gpura. ezt driverből egyszerűen workaroundolni lehetne. amúgy az a csudi jó ezekben a dolgokban, hogy a windows 95/98-ban még működött kernel szinten a detached graphics devices, aztán az NT vonalba már nem tették bele, mert elavult...

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#27) Pug válasza Pikari (#24) üzenetére


Pug
veterán

Pontosan, te aztán teljesen képben vagy az elmúlt évek fejlesztési irányával és eredményeivel az AMD háza táján... ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#28) Pikari válasza Pug (#27) üzenetére


Pikari
őstag

egészpontosan 19 évre visszamenőleg :3

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#29) Löncsi válasza Pikari (#28) üzenetére


Löncsi
őstag

Irány az AMD/NVIDIA, majd biztos megoldod egyedül, sok sikert. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#30) Abu85 válasza Pikari (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Radeon HD 7970M 12-14 wattot zabál idle. Ennél energiatakarékosabbra mobil GPU-t nem lehet tervezni. A Radeon HD 7660G jelenleg a leggyorsabb mobil IGP a piacon. Ennél gyorsabbat nem lehet tervezni egy 35 wattot fogyasztó APU-ban. Később az IGP-k sebessége javulni fog, de a dGPU-k idle fogyasztása már nem.

Egyébként ezek a szoftveres átváltások valóban szutykok, de olyan hardveres átváltást, amilyen a Dual Graphics csak platformon belül lehet csinálni, és ott sem minden hardvert támogatva. Szóval szutyok/nem szutyok a muxless átkapcsolás az egyetlen lehetőség. A Muxed a manuális átváltás miatt szóba sem jöhet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Pikari válasza Löncsi (#29) üzenetére


Pikari
őstag

pontosan tudom, hogy mi az az egyetlen sor, amit pontosan tudom, hogy hova kell beírni ahhoz, hogy videólejátszásnál ne izzon fel a dedikált gpu. problem? ;)

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#32) Pikari válasza Abu85 (#30) üzenetére


Pikari
őstag

csakhogy mivel a végfelhasználók jelentős hányadának súlyos problémái vannak ezzel a bumblebee koncepcióval, súlyos driverhibáktól kezdve addig, hogy bizonyos játékok alatt egyszerűen nem hajlandó a bios állítgatása és a driverek teljes újratelepítése nélkül megszólalni a dedikált gpu, a koncepció - függetlenül annak minden vélt előnyétől - a szemétdomb tetejére való.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#33) Löncsi válasza Pikari (#31) üzenetére


Löncsi
őstag

Úristen... és ezt a sokéves tapasztalattal rendelkező mérnökök nem tudják... terveznek izomGPU-t és sok millió soros kódot, de ezt elnézték...

Pikari, csak benned bízok már, váltsd meg a világot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#34) Abu85 válasza Pikari (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A muxless átkapcsolás valóban nem a legjobb. Ezen nincs mit vitázni, de senki sem állt még elő jobbal (maximum platformon belül, de úgy könnyű). Addig pedig ez van. Egyébként nem szemétdomb az. Csak vannak problémái ... de minek nincsenek? Ahogy írta a cikk a muxless lényegében felcseréli a muxed pro/kontra érveit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Pug válasza Löncsi (#33) üzenetére


Pug
veterán

:DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#36) Pikari válasza Pug (#35) üzenetére


Pikari
őstag

szerintem ti ketten is boldogok lennétek, ha tudnátok ezt a bravúrt, kár is lenne tagadni ;Đ

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#37) Löncsi válasza Pikari (#36) üzenetére


Löncsi
őstag

Igen, nem tudok teljes életet érni a "tudásod"(?) nélkül... minden éjjel forgolódom.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#38) Pikari válasza Löncsi (#37) üzenetére


Pikari
őstag

így van. viszont itt a topikban is forgolódsz, és mindenki látja ;>

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#39) LuckyProc


LuckyProc
csendes tag

Abban tudnátok segíteni, hogy akkor érdemes most dupla AMD konfigú notit venni, lesz arra is frissítés? Most akarok új gépet venni és kinéztem egy HP-t HD 7660G + 7670M konfiggal. Lecsekkoltam a legfrissebb grafikus driver a modellre 2012-04-06 dátumú ami nagyon gáz, itt marad a HP a házi drivereknél szerintetek vagy lesz új Enduro erre a modellre?

(#40) Pikari válasza LuckyProc (#39) üzenetére


Pikari
őstag

sajnálatos módon egyáltalán nem szokták a drivereket frissíteni az ilyesmikhez. általában van összesen hozzá 2-3 driver, aztán kész.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#41) Abu85 válasza LuckyProc (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy a cikk is írja a Dual Graphics (ahogy a HD 7660G+7670M) az nem muxless, hanem hibrid, vagyis hardveresen vezérelt, de igény szerint szoftveresen felülbírálható. Erre nem kell Enduro, mert a dedikált GPU szoftver nélkül hibernálja magát. Nyilván lesz rá frissítés, de a Dual Graphics működése kimerül egy Crossfire checkbox-ban, amit ki-be lehet pipálni. Egyszerűen nincs több információra szüksége.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) LuckyProc válasza Abu85 (#41) üzenetére


LuckyProc
csendes tag

De ahhoz meg hogy a crossfire pipecül vigye a játékokat kéne, hogy az utolsó frissítés ne áprilisi legyen nem? Friss játékoknak kell az új profil, szóval nem tudom érdemes e ilyen dual graphics gépet venni.

(#43) Abu85 válasza LuckyProc (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HP-től lehet, mert ők nem akadályozzák meg a gyári driver telepítését. A Toshiba, a Panasonic és a Sony teszi ezt az AMD platformok esetében. A többiek engedik települni a Microsoft vagy az AMD által aláírt Catalyst drivereket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) LuckyProc válasza Abu85 (#43) üzenetére


LuckyProc
csendes tag

Köszi szépen a választ, látom te nagyon benne vagy a témában. Akkor ezek szerint az AMD hibája a régi driver. Azt meg tudnád nekem mondani, hogy a gyakorlati tapasztalatok szerint mennyire kompatibilisak a játékok ilyen crossfire-el? Google szerint HD 7660G + 7670M veri a GT640M-et is pl.

(#45) Abu85 válasza LuckyProc (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD mindig frissíti a drivert. A gyártók nem frissítik a sajátjukat. Erről a cikk ír, hogy miért. Egyszerűen sok lesz a panasz, ha felraknak a support oldalukra egy-egy új drivert. Az AMD ezért vezette be a gyári támogatást régebben, hogy a hivatalos Catalyst drivert, vagy esetleg a bétákat lehessen telepíteni a termékekhez. Mivel az AMD ügyfele a mobil piacon nem te vagy, hanem a gyártó, így a gyártó dönti el, hogy azt a drivert engedi, vagy sem az adott gépre települni. Az AMD szeretné, de például a Toshiba, a Panasonic és a Sony nem. Mivel ez a három cég az AMD megrendelője, így ők diktálnak. A HP viszont engedi, szóval náluk ez nem gond. Az Enduro esetében az AMD a sarkára szeretne állni, és mindenkinél kikényszeríteni a gyári támogatás engedélyezését, de ez egy másik sztori. Nyilván az a célja az AMD-nek, hogy ha olyan terméket veszel, amiben AMD hardver van, akkor te mindig megkapd a legfrissebb drivert. Ezt a gyártók viszont nem akarják, mert nekik ez túlzottan sok pénzbe kerül. Ez egy érdekellentét. Valószínű, hogy az AMD és a gyártók is engednek majd. Az AMD már azzal engedett, hogy nem csinálnak évi 12 WHQL drivert. Ha évi hatot csinálnak, akkor az már kedvezőbb a gyártóknak. De szerintem még így is lesz olyan cég, aki nem fog belemenni a gyári támogatásba, vagy esetleg csak akkor mennek bele, ha az adott notebookban a CPU is AMD-s. Ez még egy értékelhető alternatíva az AMD-nek.
A Dual Graphics az megy minden DX10/10.1/11 játékban, amely kompatibilis az AFR móddal (jellemzően azok, hiszen a CrossFire és az SLI AFR módban működik). A DX9-es játékok esetében jelenleg csak a Diablo 3, a The Elder Scrolls: Skyrim, a Starcraft 2, a Portal 2, a Call of Duty: Modern Warfare és a Call of Duty: Black Ops című játékokban működik. Valszeg az ezeknél régebbi DX9-es játékok nem kapnak már profilt, az újak majd igen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) Löncsi válasza Abu85 (#45) üzenetére


Löncsi
őstag

De nem értem miért ne lehetne engedélyezni minden drivert.. ? Ha vkinél bugos a legújabb Cata, az felteheti a gyártói drivert és kész.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#47) Abu85 válasza Löncsi (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Leírtam a cikkben. A notebookgyártóktól kérdeztem miért nem engedélyezik. Az a gáz, hogy a jelentett panaszok 85-90%-a nem valós hiba, hanem rossz konfigurálás/telepítés eredménye. Ez a gyártók számára szimpla pénzkidobás. Itt nem az AMD, Intel és NV ellen megy a harc, egyszerűen csak nem akarnak olyan panaszok kivizsgálására pénzt költeni, amelyek nem fednek le valós hibát. Ez persze sosem fog megváltozni. Sőt, ahogy bonyolódnak a rendszerek, úgy lesz a user egyre nagyobb hibaforrás. Persze ezt egy gyártó nem mondhatja a képedbe, mert az ügyfele vagy, de bármennyire is kisarkított az álláspontjuk az egész érthető. Az alapprobléma persze igazából ott kezdődik, hogy a manual elolvasása helyett rögtön a gép beüzemelés lebeg a user szeme előtt, illetve a driver frissítésénél a release note-ot meg sem nézik, stb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) LuckyProc válasza Abu85 (#45) üzenetére


LuckyProc
csendes tag

Értem köszi. Remek, hogy ilyen sok játék megy crossfire alatt, a DX 9 es játékoknak meg talán elég is a discrete kártya mert régebbiek.
Magyarul az AMD oldaláról kell szedni a drivert kivéve azt a 3 márkát. Azt nem tudod véletlen hogy az NVIDIA kártyáknál milyen gyártók tiltják a hivatalos frissítéseket?

(#49) Abu85 válasza LuckyProc (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mobil terméknél a kijelző az IGP-re van kötve, vagyis, ha nem megy a CrossFire, akkor az alapértelmezés szerint az IGP-t dolgoztatja a rendszer. Ezt át lehet állítani a driverben, de ez már egy szoftveres felülbírálás, vagyis innentől a rendszer muxless módban üzemel hibrid helyett. De persze működni fog.

Az NVIDIA nem hozza nyilvánosságra, hogy kik azok akik nem kérik a támogatást. Ez főleg azért van, mert a gyártók a GeForce drivert bizonyos notebookokhoz nem engedik telepíteni, vagyis nincs olyan általánosítás, ami alapján tudni lehet, hogy kik engedik és kik nem.

Amúgy az ASUS, HP, MSI, Acer, Samsung ötös jellemzően engedi. De ha írsz a gyártónak, akkor lehet, hogy meg tudják mondani előre. Annyit tuti tudok, hogy az ASUS, HP és MSI nagyon baráti módon áll ehhez a kérdéshez. Tehát a gyári támogatásra jó szemmel tekintenek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Pocok256 válasza LuckyProc (#48) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért ne essünk túlzásokba a DG mind a mai napig egy félig kihasználatlan technológiai demonstráció ami kb csak parasztvakításnak jó.....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.