Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balint355


balint355
aktív tag

Egész jól néz ki :) Viszont ha 5,25"-os DVD meghajtót tennék bele, ahhoz az előlapot is cserélni kell? És a 3,5/2,5"-os rekeszek járnak hozzá vagy külön kell megvenni?

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#2) electrodoki válasza balint355 (#1) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Szerintem te vagy már az egyetlen aki optikai meghajtót használ... :) Nem sértésnek szántam...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#3) balint355 válasza electrodoki (#2) üzenetére


balint355
aktív tag

Csak elméleti szinten tettem fel a kérdést, tudnék élni optikai meghajtó nélkül is :) Csak a képen látszólag nincs neki hely az előlapon, a cikk szerint viszont lehet tenni bele, ezért tettem fel a kérdést.

Most is van a gépemben, kb. másfél évente használom, és akkor se saját célra, hanem általában ismerősöknek kell valami... De azért szerintem vannak még, akiknek szüksége van rá, meg nekem is ott van a polcon egy rakás régi lemez (filmek, játékok, mittudomén).

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#4) Dominó85 válasza electrodoki (#2) üzenetére


Dominó85
veterán

A mai napig írok ki havonta egy-két korong zenét az autóba (MP3 Jukebox CD). És szerintem vagyunk még ezzel rengetegen. Sőt mondok még jobbat! Panasonic VHS lejátszónk mai napig tökéletesen működik és van hogy használjuk is, pedig a TV okos 106cm. Szóval van még aki tiszteli és látja az elmúlt korok technikáinak előnyeit a maihoz mérten. :K

* Péter - 06302461862 *

(#5) h-yle válasza balint355 (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Arra az évente 1x előforduló alkalomra nekem ez pont jó. Addig meg pihen a fiókban a DVD-k mellett.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) Mulholland


Mulholland
tag

Hát azért még mindig jól jön egy DVD író :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#7) macilaci78 válasza electrodoki (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Értelek. Tehát ha előlapi ventilátorszbályzót, 2U magas érintőkijelzőt, vagy egy betonkeverőt akarok az 5,25-ös helyre építeni, akkor az előlapot cserélni kell? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) embe


embe
nagyúr

Tetszik.

A dvd író már nekem is csak megszokásból van a gépben. Évente max 1x, v. 2x használom. Akkor is többnyire másnak írok ki valamit.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9) balint355 válasza h-yle (#5) üzenetére


balint355
aktív tag

Ha legközelebb gépet veszek (olyan házzal amibe nem lehet optikait tenni) akkor esélyes hogy én is egy külső meghajtóval oldom meg, de ha már a házba befér, akkor miért ne :) A belső olcsóbb is, mint a külső.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#10) BioNiCMaN válasza balint355 (#9) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Vagy beleteszed a belsőt egy házikóba, mint én. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#11) kromatika


kromatika
veterán

Up.neki.tetszik és az ár sem vészes.

(#12) MerLinh válasza Dominó85 (#4) üzenetére


MerLinh
senior tag

arra elég egy külső házba bujtatott notebook iró is =)

látom írták előttem a külső házat, de így legalább kis helyen is elfér

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#13) embe válasza MerLinh (#12) üzenetére


embe
nagyúr

Vagy ez a két cuc az ebay-ről, és akkor mindent csatlakoztathatsz, külső usb csatira.
1 + 2

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14) sanzi89 válasza embe (#13) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak egy kérdés, használsz is ilyet? Annó én is vettem több ilyen cuccot eBay-ről, idáig 2 darab USB-s kütyü halt be, egyik napról a másikra nem működött. A linkelt tápegység házán a tápcsatlakozó egyik használatkor beesett, szét kellett verni a tápegység házát, hogy meg lehessen ragasztani. Szóval ótvar gagyi, fos minőségű cuccok ezek, amik súrolják a használhatóság határát. Sőt, a tapasztalatok után azt mondanám, hogy felesleges pénzkidobás.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) embe válasza sanzi89 (#14) üzenetére


embe
nagyúr

Igen használok, azért is írtam.
Nagy többségében ezeket a cuccokat veszed meg itthon többszörös áron, csak dizájnos csomagolásban. Nekem pozitív tapasztalatom van ezekkel a cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Az én gépemben már évek óta nincs optikai meghajtó, és már Win telepjítésre is pendriveot használok, de, ha mégis kéne ott lapul egy a fiók alján, semmibe nem telik összedugni. :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#17) Picco


Picco
addikt

latom google kereses nehezere esett a topicban hozzaszoloknak, de a fanyalgas megy :P

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18) embe válasza Picco (#17) üzenetére


embe
nagyúr

Malacod van... Vagyis nincs.
De szerintem az amit Te "említesz" az nem az amiről a cikk szól. :P
Ez a MasterCase 5 Pro.
De a Google keresés úgy látom nehezen megy. :D

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19) killer095 válasza Picco (#17) üzenetére


killer095
őstag

Ez a felső kategóriás, rögtön a mastercase 5 proval egyetemben, amiről a cikk szól az a kistesőja az előpbbieknek!
A képen amugy a master maker van! Szerintem szintén szép kuckó :K Nekem case 5 pro van, teljesen elégedett vagyok vele! Aki nem sajnálja a rávalót, annak jó hááza lehet, ez sem rossz amúgy! :K

embe
Még mindíg master maker 5 amit linkelt! Mindkettőtöknek tudok adni google keresésből korrepetálást ;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#20) Picco válasza embe (#18) üzenetére


Picco
addikt

naba*zodjak meg, pedig a jora kerestem, csak rossz kepet dobott. egek mint a villanykorte :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21) embe válasza killer095 (#19) üzenetére


embe
nagyúr

Te meg mit szólsz bele a mi társalgásunkba? Illem kódexet adjak? :DDD :P
Na ide se jövök többet.....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#22) killer095 válasza embe (#21) üzenetére


killer095
őstag

Mennyetek szobára ha privát, ez itten egy nyilt fórum :DDD :DDD :DDD

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#23) tailor74


tailor74
őstag

Tetszetős ház, és az ára sem vészes.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#24) embe válasza killer095 (#22) üzenetére


embe
nagyúr

Menjél Te szobára! :DDD Ennyire perverz nem vagyok, hogy egy malaccal menjek szobára....

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Jó lesz a cucc.

A térerő veled van!

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Elég codegenes az előlapja. Nem egy Stacker.

(#27) #20655360


#20655360
törölt tag

Kiv vagyok mennyire stabil, ha már ilyen speckó, szerelgetős ház és ára is van.
Úgy reklámoznám az ilyesmit, h ráültetnék egy csajszit. :D (vagy egy 120kg-s atom kockát? az hitelesebb...)

(#28) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem éppenséggel tetszik a fehér változat. De ahogy látom, a feketének meg rácsos az előlapja, akkor az jobban is szellőzik?

Amúgy biztos, hogy nem fogad 5.25"-os DVD írókat? Kár lenne, mert a jövőbeli masinámhoz szemezek ezzel a házzal, csak szerintem elég butaság volt lehagyni róla a DVD bay-t, legalább 1 lehetne rajta azért. (Mert akkor más ház után nézek, nekem mindenképp kell a DVD író és mivel, hogy már van 1, azt sem alakarom kukázni...)

(#29) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én ilyenekből egy 3-ast fogadnék, amikből már van proto, egyik youtube-os, elektronikairendezvénybeszámolós videóban láttam.

Egyébként meg nem a google a legjobb forrás Bár rákerestem, tény, de legalább a találatoknál a gyártó oldalát kerestem.
Szóval többféle előlap is van, nem csak a képes kettő... (Dedikált CM weboldal

Ezúton is kérdezném a cikkírót, hogy direkt linkek miért nincsenek alapból a cikkekben? Mint ahogy fentebb is látszik mindenki találgat, amíg valaki be nem linkel valami alap dolgot...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30) balint355 válasza ledgeri (#29) üzenetére


balint355
aktív tag

Tehát ha valaki akar DVD meghajtót akkor figyelnie kell melyiket veszi... mondjuk ha annyira testreszabható a ház, akkor gondolom lehet majd venni hozzá külön is az alkatrészeket, vagy legalábbis úgy lenne értelme szerintem.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#31) ledgeri válasza balint355 (#30) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen én is most nézem, eggyel följebb ("weboldal-mappafa") már látszik a 3 variáns, a harmadik linke az igen alatt, ami az5.25-ös helyekkel nyit..

Akkor a link ami mindenkit helyretesz

Szerk: e hsz első linkénél már több vásárolható kieg-pakk is látszik kódszámmal...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

2016 közepén a dvd meghajtó helyén megy a rinya? :( Ráadásul úgy hogy usb-s meghajtók is fillérekért vannak? 3 éve raktam össze az asztalimat, azóta nincs meghajtóm. Egyszer se kellett volna.

(#33) Dr. Akula válasza r3dsnake (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, mert arra a helyre lehet szerelni a hotswap rackeket is, ami viszont elég fontos - lenne.

(#34) r3dsnake válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vinyókat hurcibálni manapság, amikor többszáz gigás microsd-k meg pendrive-ok vannak? Ráadásul ott a Dropbox/OneDrive is. Mondjuk a hotswapnek még valemennyire értelme is lenne, de eddig mindenki a dvd hiányát kifogásolta, ami enyhén szólva is vicces. :) Floppy nem kéne?

[ Szerkesztve ]

(#35) J.C.G. válasza r3dsnake (#34) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Tényleg ennyire nehéz elhinni, hogy mindenkinek mások lehetnek az igényei?
2016 és még mindig itt tarunk. :(

(#36) killer095 válasza r3dsnake (#34) üzenetére


killer095
őstag

A felhős tárhelyekkel csak az a baj hogy nem mindenhol van fasza internetsebesség ami lehetővé teszi hogy filmeket huzigáljon le meg fel az ember... Plusz elég költséges egy nagyobb felhős tárhely, és itt most nem 10-20 gb-ról beszélek! :N
Mondjuk optikából van már usb-s az oké, de annak a helyére azért be lehet még tenni sok cuccost, így nem baj ha van hely kialakítva legalább 1-2 a házon! :K

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#37) Dr. Akula válasza r3dsnake (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amíg csak 2 fotód van, azon a szinten még jó lehet az sd kártya meg a felhő is. De csak addig.

(#38) r3dsnake válasza J.C.G. (#35) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nehéz elhinni, mert egy USB-s író sokkal egyszerűbb és praktikusabb.

Dr. Akula Többszáz giga RAW fotóm van, mégis felhőben (is) tárolom. :)

killer095: Havi $1 a korlátlan fotós tárhely amazonnál.

[ Szerkesztve ]

(#39) J.C.G. válasza r3dsnake (#38) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Hihetetlen vagy!
Én pl nagyon nem szeretném pakolgatni a DVD íróm, marad a belső.
Felhőbe nem töltök fotókat, mert nem.
Ez a kuckó meg pont az emberek sokszínűsége miatt ilyen amilyen. Egyedi igényeknek megfelelően alakítható. Érdekes a C. M. megértette, de Te csak fújod a magadét.

(#40) r3dsnake válasza J.C.G. (#39) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Aki DVD-re archivál az eleve nem veszi komolyan az adatmentést. Próbáld meg visszaolvasni 10 év múlva. :)

(#41) SunMount3r válasza r3dsnake (#38) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Speciel én is a belső írót preferálom, sokkal praktikusabb, mint ki-be húzogatni USB-n. Sokaknak az is problémát okoz, elég nagy asztal híján, hogy hova pakolnák a külső írót, még ha ideiglenesen is. (Hátsó USB-be érdemes dugni, van akinek ehhez is külön "operációkat" kell végrehajtani, de részletekbe most nem megyek bele.) De nekem ne mondja már senki, hogy egy külső, dugdosós író kényelmesebb, mint egy fixen a házban levő, ami mindig ott van ha szükség van rá. Én sem saját céllal írogatok néha, ha kell és nem f@kázom azokat, akiknek, még ez (IGEN még EZ) sincs, vagy nem értenek annyira hozzá, csak mert "nem haladnak a "technikával", szerintem a magán ügyük, minthogy az is, ki melyik megoldást preferálja. Akinek nem füllik a belső író, használjon nyugodtan azt amit akar helyette, de feleslegesen "ne fogja már perbe" azokat, akik meg igen, mert speciel számukra ez a legjobb megoldás és kész. Nem pedig azért használják, mert "le vannak maradva", ami egy detto hülyeség, már bocs....

(#42) Dr. Akula válasza r3dsnake (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Többszáz giga"
Erről beszéltem, ez még mindig a 2 fotós kategória. majd amikor vinyóból lesz ennyi, akkor megérted. :)

(#43) carl18


carl18
addikt

Jiii de fasza! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#44) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Új gépházat vennék mert vettem egy ssd-t és avval szembesültem, hogy a házam kicsi és a kábel sem úgy fér el ahogy kellene és szeretném ha tudtok ajánlani 40-50 körül olyan gépházat amit nem kell lecserélnem egy jó ideig és jó szellőzése is legyen. Köszönöm előre is a válaszokat.

Csé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.