Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez a szimulált kép... Nekem a bal oldali kép inger gazdagabb, de 2 másodperc után unalmas, a jobb oldalit tovább lehet tovább nézni, mert ott több az információ.

Mint a Loudness gomb. :DDD Kell egy ilyen TV, hogy, kikapcsolhassam a HDR-t! ;]

"
a most kapható QLED és OLED modelleket az Extreme Digital szakértője szerint 5-8 évig biztosan nem kell majd cserélni."

Persze, ha addig be nem zöldül a panel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Milyen jól élünk hirtelen. ;]

Majd ha a 4K tartalmak 99%-át nem csak a játékok fogják alkotni (ha van az embernek milliós gépe), akkor meggondolom, hogy lecserélem-e a fullHD-t. Az ilyen meme technológiák, amikből mostanában 2 hetente kitalálnak egyet, és megszórnak vele minden második kijelzőt jó kis felárért cserébe, nem érdekelnek túlzottan.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#3) anulu válasza nonsen5e (#2) üzenetére


anulu
félisten

20e volt a FHD és UHD tév között az árkülönbség, amikor vettem. ugyan sok UHD tartalom egyelőre nincs, de nem akarok 2 év múlva TV-t cserélni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Imi1981


Imi1981
veterán

"a most kapható QLED és OLED modelleket az Extreme Digital szakértője szerint 5-8 évig biztosan nem kell majd cserélni."

Szerintem minimum 8-10 év kellene lenni vagy inkább több egy ilyen milliót közelítő vagy még többe is kerülő tévéknél . Régen a 50-80 ezer ft-os crt tévék simán bírták 10-15 évig .Az én crt sony tévém 15 éves és bár már nem hibátlan de még használható ,igaz már csak egy üres szobába van berakva mert már nem az a fő tv .

(#5) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A cikk - sajnos - nem mond újat. A nagyobb, a több = jobb. A vakulj paraszt hívószavak pedig csodálatosan működnek.

(#6) dabadab válasza Imi1981 (#4) üzenetére


dabadab
titán

Itt nem arról van szó, hogy elromlik-e a TV. Aki drága TV-t vesz, az valószínűleg nem azért fogja lecserélni, mert elromlott, hanem azért, mert van jobb.

"Az én crt sony tévém 15 éves [...] már csak egy üres szobába van berakva mert már nem az a fő tv"

Erről van szó: még működik, aztán mégis lecserélted.

DRM is theft

(#7) dabadab válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


dabadab
titán

"A nagyobb, a több = jobb."

Ez tvéknél tulajdonképpen alapvetés, nem csak parasztvakítás szintjén, hanem tényleg.

DRM is theft

(#8) <Adamsky> válasza dabadab (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én arra próbáltam utalni, hogy bizony láttunk már olyat, hogy egy kisebb felbontású és/vagy méretű TV-nek jobb a képe. A "jobb" alatt azt értem, hogy szín-hűbb, nincs felhősödés, utánhúzás, stb.
Szóval én előbb fogok venni egy "jó képű" FHD TV-t, mint a létező legolcsóbb 4K-sat (csak mert az "négyká", és mert "hádéer")

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A 32 hüvelyk a menő, mert az olcsó. -> Így van :C , szarkazmus ide, vagy oda, mi is azt fogunk venni az édesanyámnak, mert drágábbra nincs pénz. Így is nagy előrelépés a mostani picike CRT-je helyett, ennyi.

(#10) dabadab válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Én arra próbáltam utalni, hogy bizony láttunk már olyat, hogy egy kisebb felbontású és/vagy méretű TV-nek jobb a képe."

Lehet, hogy valamivel jobb, de ez csak ritka esetekben elég a méret ellensúlyozására. Nézd csak meg a projektorokat: gyakorlatilag az egyetlen előnyük a képméret, aztán mégis az az igazán kívánatos házimozi-megjelenítő. És igen, ha választanki kellene, hogy 40"-es OLED/Kuro plazma vagy 60"-as LCD, akkor simán az utóbbit választanám.

DRM is theft

(#11) Imi1981 válasza dabadab (#6) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen lecseréltem 13 év után. Bár abban igazad van, hogy sokan nem azért cserélik mert elromlott. Én a lassan 2 éves Samsung 48h6400-at még egy jó ideig nem szeretném cserélni pedig nem vagyok vele teljesen elégedett. Egy oleddel szerintem elégedett lennék és használnám amíg működik(ami remélhetőleg elérné a minimum 10 évet ha már annyiba kerül) .

[ Szerkesztve ]

(#12) Blindmouse válasza dabadab (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Én a 3 éves Sony 48-ast gondolkodom hogy lecserélem 4K-ra, meg nagyobbra.
Anyám már így is rosszul van a méretétől, én meg a 32-esekkel nem tudom hogy tudnak élni az emberek.
Tartalom meg jön a Netflixen, csak valami havi 1-2 euróval kellene többet fizetni érte.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A poén az egészben hogy (szerintem legalábbis) a nagy többség megveszi az UHD tv-t és leginkább a jó kis kábeltévé csatornákat nézi rajta, ami finoman szólva sem HD minőség sokszor. Így meg sok értelme nincs hogy megvették a 4K tv-t. (persze tisztelet a kivételnek)

Live-Die-Respawn

(#15) SunMount3r válasza #32839680 (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó is ez a 2014-es H6400-as Samu... :D :K

(#16) sfefe válasza SunMount3r (#15) üzenetére


sfefe
őstag

kb 2eve vettuk a Sony kdl 55w829-et es kiraly egy tv....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Legyen UHD, de inkább 32"-ban, mer' az ócsó'? Hátööö... :F
Főleg, hogy annyi nálunk az UHD műsor...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#18) siti válasza Blindmouse (#12) üzenetére


siti
senior tag

Nekünk a upc próbálta eladni az akciós tv csomagot és egyszerűen nem értette meg, nem tévézünk. Az évente egy két film amit megnézünk, arra meg jó a mostani 32-es is. Ha elromlik, akkor az utódja se lesz nagyobb, se drágább. Fura hogy különböző embereknek különböző igényei (és erre anyagi kerete) van. De így van ez jól. ("Ti mind egyéniségek vagytok" Blájen)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19) <Adamsky> válasza #32839680 (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Látod, erre van kereslet. A gyártók nem hülyék (csak a vevőből csinálnak azt).

(#20) arnyekxxx válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A cikk - sajnos - nem mond újat. A nagyobb, a több = jobb

divany.hu/lajfhekk/2017/06/01/tve_tv_tudatos_vasarlo_cuccok_kutyu_vasarlas_teszt/

sajnos a kép- és hangminőség szempontjából már sokkal jobban megoszlik a mezőny, ami igencsak megnehezíti a fogyasztók helyzetét, mivel sem az ár, sem a márka nem irányadó" - áll a Tudatos Vásárlók Egyesületének közleményében.

(#21) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

pár éve filléres 42"-os 1024x768-as plazmán nézem a sorozatokat-filmeket, asszem komoly kínzásnak kellene alávessenek, hogy lecseréljem egy kisebb/ugyanekkora UHD lcd-re. Fél méterrel nagyobbra már lehet elcserélném de csak 1:1 cserében, rá nem fizetnék semmit.

(#22) gyuribácsi88

43" LG UHD tv, nappaliba, 3 méteres nézési távolságból, sd adásodra.

Mentolka; Amiben nincs smart, azon meg van 1db hdmi, se jack, se optikai, se semmi. Az kb ilyen nagyinak jó lesz kategória.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23) Mentolka


Mentolka
senior tag

"Egyébként a smart funkciókkal ellátott típusok az összeladás 65 százalékát adják, a hagyományos készülékek 35 százalékban kerülnek a kosarakba."
Lehet kapni olyan TV-t, amiben nincsenek benne ezek a zokossságok? NeadjIsten a képminőségre koncentráltak a gyártók? Áááá, nem hiszem!
(csak mert engem pl.hidegen hagynak a smart funkciók, viszont a kép legyen faxa)

(#24) joey04 válasza oriic (#13) üzenetére


joey04
titán

jaja. vagy megveszik a 40-42"-os TV-t és nézik 3 méterről a 4k felbontást, holott oda még a 720p is bőven elég lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) htc07 válasza oriic (#13) üzenetére


htc07
addikt

de mert az UltraSharpEdgeProPremium+ algoritmus az SD TV adást 8K-ra konvertálja, majd azt lebutítja 4K-ra, a lélegzetelállító időjárásjelentésért. :N

(#26) Ijk válasza joey04 (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Teljesen mindegy már a felbontás kérdés, mert gyakorlatilag UHD készüléket lehet csak kapni.
Aki meg lecserél egy 40"-os FHD kijelzőt 2m-re 40"-os UHD-re úgy hogy felbontáson kívül ninsc szignifikáns képminőségbeli eltérés az tényleg hülye.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) joey04 válasza Ijk (#26) üzenetére


joey04
titán

Azt bírom amikor bokán fossák magukat mert a 8-10 éves készülékét lecseréli 4k-ra és hogy mekkora különbség van a fhd és a 4k között, közben nem esik le a parasztnak, hogy a képminőség fejlődött ennyit a 10 év alatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) dabadab válasza AxBattler (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Legyen UHD, de inkább 32"-ban, mer' az ócsó'? Hátööö... :F"

Szinte teljesen biztos, hogy az eladásaik kb. harmadát adó 32"-esekből jön össze leginkább az az 50% full HD.

DRM is theft

(#29) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Épp kb. 1 hónapja vettem tv-t ,mert az előző 24°-os Tesco tévé (ami 6 éves volt) sajnos tönkrement. Helyette vettem egy AKAI 32°-os tv-t, ami egyelőre tökéletesen üzemel. Igaz, mint az előzőt is inkább monitornak használom, de azért be van kötve az antenna is.

(#30) ForRedGlory válasza joey04 (#27) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ekkora logikai hülyeséget is rég olvastam a ph-n. :O

(#31) ivana válasza Imi1981 (#4) üzenetére


ivana
Ármester

A mai tv-k pont rohadt sokáig fogják bírni, a régi lcd két ok miatt szerettek megdögleni:
1. Elment a fénycső vagy az invertere, ezek mai tvkben nincsenek benne
2. Alul méretezett tápok, ez ma már szintén nem játszik, mert sokkal kisebb lett a fogyasztás így robosztusabb táp fér bele az árba, az ócska kondikat már a kínaiak se használják, ha meg mégis bedöglene úgyis külső táp szokott lenni.

(#32) fattyu válasza ForRedGlory (#30) üzenetére


fattyu
veterán

"hogy inkább pendrive-ról ncore-ról vagy hálózatról etetik tartalommal a készülékeiket az emberek."

there i fixed it.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33) UnA válasza ivana (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekünk van egy 10+ éves LG LCD tévénk, ami még működik, de néha fura hangokat ad bekapcsoláskor, ez lehet a kondi problémája?

(#34) Imi1981 válasza ivana (#31) üzenetére


Imi1981
veterán

Remélem igazad van. Én azért vettem plusz 2 év garanciát rá a Samsungtól. Így volt 4 év garancia ami most már csak 2.5 év mivel másfél éves a tévém. Örülnék neki ha bírná 8 évig legalább.

(#35) Kékes525


Kékes525
félisten

Sajnos még tartalom elég kevés van, de valószínűleg ez gyorsan fog változni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) csabi63


csabi63
senior tag

Még szép, hogy minden 2. eladott tévé UHD, mert lassan más nem is lesz az üzletekben.
De engem egyelőre nem érint, még 3 évig nem tervezek cserét. Most 5 éves, jól tartja magát.

(#37) zsoltyy


zsoltyy
tag

Nekem 82 cm-es TV van és az is csak 720p-s. Ennél nagyobb felbontáson nem is nézek semmit. A mai filmek annyit se érnek, hogy letöltsem. Ha valamelyik mégis jónak tűnik, akkor mozi. Sorozatokból meg ott a 720p, mert egyszer megnézni az is megteszi.

Persze mint előttem is írták: Mindenkinek más az igénye.

(#38) Necroman_Mk2 válasza oriic (#13) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Tisztára 2010 körüli érzés, mint amikor az emberek megvették az első lapos HD Ready és/vagy Full-HD készüléküket, amin szintén a kábeltévé ment.
Sőt, szétnyújtott fejű emberekkel a 16:9-re kihúzott, erdetileg 4:3 arányú adásokkal :F

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Nem semmi.Pedig igen csak drágák.

(#40) Tamás88 válasza csabi63 (#36) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na ebben nagyot tévedsz. Még most is árulnak HD ready tv-t, amit már bűnt követ el az, aki olyat vesz.

(#41) big-J


big-J
őstag

UHD csak 30-40k-val dragabb, es 200k-300k-s tetelrol beszelunk. Jo hogy terjed.

(#42) joey04 válasza big-J (#41) üzenetére


joey04
titán

omg

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) ivana válasza UnA (#33) üzenetére


ivana
Ármester

Bőven, sőt...

(#44) ttt


ttt
senior tag

"Nemrégiben írtuk meg, hogy a tévéműsor miatt egyre kevesebben kapcsolják be televíziókészülékeiket. De akkor mire, illetve hogyan használják az emberek a zajládákat? "

A kérdésre a válasz: Audió anyagok hallgatásra. :C

Tisztelt "cikk" író. Anno zajládának a hangszórókat, hangdobozokat, hangfalakat csúfolták. Jelentése azóta sem változott. :DDD
Bár az is igaz, lehet zajos a kép is, de ennek esetében - és nagyságában - a hangyák nemi életét emlegették. :U

(#45) index31


index31
tag

Véleményem szerint, hasonló az összehasonlítás, mint 2 autó között. Legyen az egyik egy Polski Fiát és a másik egy Audi A6. Végülis mind a 2-nek 4-kereke van és elvisz A-ból B-pontba. Tehát ugyanazt a célt szolgálja, minek is kéne lecserélni a Polski Fiat-ot.

A probléma ott kezdődik, mikor a Polski Fiat-os aki eddig szentül megvolt győződve arról, hogy minek lecserélni az autóját átül egy Audi A6-ba . Na onnantól kezd a véleménye változni. De kényelmes, de nagy de jól megy stb.

Tehát aki 32'-on nézi Full HD-ban a képet egy alsókategóriás készüléken, majd hirtelen mutat neki valaki egy 4K HDR BT2020-as 65'-os képet egy felsőkategóriás Oled vagy Qled-en akkor jön a mi a fene, hűha faktor. Addig nem.

Forrás is kell hozzá és jelenleg nem a Tv adás BK, VV , hasonló műsorok miatt kell 4K Tv-t venni de sok 4K HDR tartalom van már és ott a Netflix.

(#46) oriic válasza joey04 (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SD felbontasu Szulejmanhoz annyira mindegy nekik. :DDD

Live-Die-Respawn

(#47) UnA válasza ivana (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

És fel is fog robbanni? :)

(#48) #32256704 válasza anulu (#3) üzenetére


#32256704
törölt tag

Szoval egy erosebb kategorias FHD helyett vettel egy gagyi alsokategorias UHD-t?

(#49) UnA válasza #32256704 (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem feladatom @anulu döntését megvédeni, de én se vennék csak azért egy bazi drága tévét, mert az Samsung vagy Sony, ha nincs valódi hozzáadott többlet, csak a brand.

Egyébként mit jelent az "alsókategóriás" nálad?

(#50) Ijk válasza index31 (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs 4k tartalom. Lehet jönni azzal hogy van UHD BD, de az aztán tomegcikk, főleg itthon. Tele van minden műszaki bolt UHD BD filmekkel persze.
Netflix streaming meg uhd-ban sem ugatja meg egy 40Mb/s-os BD 1080p bitratajat. Már annak örülnénk ha FHD BD minőség közelében lenne streamelve, de még az sincs. FHD felbontas is BD anyagokkal tudod kihasznalni, UHD felbobontast jelenleg jóformán lehetetlen megetetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.