Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Abyssus


Abyssus
csendes tag

Még sosem volt tabletem, de ez tetszik :C Lehet, be is szerzek egyet. A 2 giga RAM jól jön, az 1-et elég hamar megeszi az android.

(#2) XuChi válasza Abyssus (#1) üzenetére


XuChi
addikt

És remélhetőleg idehaza is lehet majd kapni :U

(#3) .mf


.mf
veterán

"A Shield tablet egyébként 7,9 colos 2048x1536 pixeles kijelzőt kap"

Bátorkodom megkérdezni, minek?
Ha nem elég erős a hw-es platform CPU és GPU része (itt is egy gyengébb kerül bele), akkor csak annál jobban szenved a nagy felbontással, és annál gyorsabban avul el (nem bírja futtatni az érkező játékokat). 7.9"-on sztem már a HD vagy 1600×900 is bőven elegendő lett volna, az elemi pixeleket nagyító nélkül úgysem látnánk. Az ezen megspórolt pár dolláron pedig erősebb CPU+GPU-s SoC is mehetett volna bele...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Lolka Bolka válasza Abyssus (#1) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

És gondolod árban versenyképes is lesz? Szerintem beteg ára lesz...tuti nem magyar átlagbérhez igazítva :N

(#5) antikomcsi válasza .mf (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán

Tényleg bátor vagy. ;]

Amikor én mondom, hogy, hú de jó, hogy a 4-5 colos telefonok, meg a 7-8-9-10 colos tabok "gigabrutál" felbontást kapnak, mert az kell rá, de a 15-16 colos notebookokra meg elég nekünk az 1366x768, akkor rendszerint én vagyok a tudatlan hozzá nem értő. Ami végső soron igaz is lehetne, de akkor is böki az oldalam a dolog.

(#6) .mf válasza antikomcsi (#5) üzenetére


.mf
veterán

:P

Erre én is sokat panaszkodtam, hogy a PC-s felbontás mennyire le van maradva. Én vígan elvoltam a 11.1"-en 1366×768-as Vaiommal is, 13-14"-től én 1600×900, ill. fHD-t választanék. Asztali vonalon is mióta várok már elérhető árú, fHD-nál nagyobb felbontású monitort.
De sajnos a PC szoftverben is eléggé le van maradva. A W8 sem kezeli még jól a magasabb felbontásokat.

Közben meg a 4-5-7"-es egérmozikon fHD, meg 4k... hát... Nekem elég ~9-10"-ig a HD, már az is bőven elég éles normális távolságon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Abyssus válasza Lolka Bolka (#4) üzenetére


Abyssus
csendes tag

Hát az biztos, de reménykedni lehet :)
A Tegra Note 7 is kint 40k, amire meg ideért, lett 60.

Arra kérlek, hogy válaszolj az üzenetemre.

[ Módosította: CoolMan ]

(#8) Drizzt válasza .mf (#3) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tegra K1 van benne, nem ertem milyen gyenge hardverrol irsz.

I am having fun staying poor.

(#9) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Két problémám van vele:
Képarány
Os.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10) dezz válasza .mf (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha valóban nem elég erős hozzá a hw, akkor tényleg nem célszerű, de ha meg tudja hajtani, akkor nagyon is hasznos.

2048x1536 7.9" -> 326ppi. Nem olyan sok az. Kb. 300ppi-től felfelé mondható el, hogy pl. a karakterek nem pixelesek/szögletesek (AA nélkül) vagy életlenek (AA-val). Blade Super telómra pl. sokkal jobb ránézni (szintén 326ppi), mint a korábbi Blade-re (267ppi). El tudnék viselni egy 400-asat is.

Mindez persze attól is függ, hogy ki milyen jól lát közelre. (Nem csak távolra lehet rosszul látni.)

(#5) antikomcsi: A notebook képernyőjét jóval távolabbról nézzük. De nem is mindenkinek elég az az 1366x768. Ha rendben lenne a Windows ppi kezelése, akkor jöhetne jóval nagyobb felbontás oda is, elférne. (Nem feltétlen azért, hogy minden annyival kisebb legyen, hanem hogy szebbek és élesebbek legyenek az ugyanolyan méretű karakterek, élesebbek és részletgazdagabbak a fényképek, stb. De adott esetben maga a nagy felbontás is jól tud jönni, CAD, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#11) alevan válasza MrPetya19 (#9) üzenetére


alevan
őstag

Nekem van még egy: gyártói támogatás.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Akula


Akula
őstag

8"-on ekkora felbontás! :Y Ez már a "kell" kategória! :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egyébként a 4:3 arány elsőre számomra elrettentően hangzik, de játékokhoz lehet jobb ez tabletben. Kiváncsi vagyok. Filmre biztos rosszabb.

I am having fun staying poor.

(#14) MrPetya19 válasza alevan (#11) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az nvidia adja a támogatást, ami eddig elég jó volt a shild-nél és note-nál.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15) antikomcsi válasza dezz (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán

Vagy esetleg azért, ha egy böngészős játékkal játszok, ne kelljen már le-fel görgetnem az oldalt, pár sor miatt, mert van ami nem fér ki. Nem is sok kéne, mert 900 sor már elég lenne.

(#16) Bandi995 válasza Akula (#12) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Megjegyezném az iPad mini Retina, ill. a Xiaomi MiPad is ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik :D

[ Szerkesztve ]

(#17) BlackSoft válasza .mf (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az iPad 3 még 2012-ben debütált 1536x2048 felbontással, 1GB rammal, kétmagos ARM Cortex-A9 1Ghz-es procival, PowerVR SGX543 MP4 GPU-val (ez egy Adreno 330-al egyenlő).

Ez egy (mai szemmel) igencsak gyenge hardver... Mégis azt az 1536x2048-at viszi, mint a vajat, nincs olyan 3D játék, ahol gond lenne, a rendszerről nem is beszélve.

(Persze lehet, hogy ha egy jól optimalizált androidot tennénk rá, akkor lennének gondok)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) tjb007 válasza BlackSoft (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

A közelében sincs , nem hogy egyenlő lenne vele.

(#19) Cassi válasza Bandi995 (#16) üzenetére


Cassi
senior tag

Nyilván azért ennyi a felbontás, hogy ne tűnjön a tablet egyik paramétere se gyengébbnek egy iPad Mini Retina mellett. A hardver nem rossz, de annyival azért nem jobb az aktuális iPadnél vagy Galaxynál, hogy az nVidiának esélye legyen nagyobb számú felhasználót átcsábítania a saját platformjára.

(#20) Z10N válasza BlackSoft (#17) üzenetére


Z10N
veterán

Majd lesz ra MIUIv6.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) Reinkz


Reinkz
senior tag

van olyan ember aki ilyet vesz!? érdekes..

(#22) Sir Ny válasza antikomcsi (#15) üzenetére


Sir Ny
senior tag

(lesz rajta flash?)

bongeszni, cikket olvasni, (programozni?) etc 9:16-ban, allo modban erdemes inkabb, nemde?

-

(#23) Duree


Duree
veterán

Ez csak egy kétségbeesett próbálkozás a részükröl,nem hiszem,hogy sokat fognak eladni belöle,szerintem bukás lesz.Gondolom az ára majd meghatározza a sikerét,de nem hinném,hogy olcsó kategóriás lenne.

duree54

(#24) Drizzt válasza Reinkz (#21) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Arfuggoen nalam instant get. Alig varom, hogy vegre ujra Tegra tabletem legyen. Jelentosen erosebb, mint barmi a piacon, GPU tekinteteben.

I am having fun staying poor.

(#25) Mokó


Mokó
aktív tag

Nagyszerű,nagyszerű hadd jöjjön' remélem Half-Life 2 pre-Installed lessz rajta!!!!

(#26) Abu85 válasza BlackSoft (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És mennyiben renderel valójában? Nagy divat az Apple gépeken a natív felbontás negyedére renderelni, majd felskálázni. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) BazsiBazsi válasza Drizzt (#24) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Az android hibái miatt, ha nem optimalizálják nem lehet annyira folyamatos a felület működése... Reménykedjünk benne hogy jól megoldják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.