Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Tewe013 válasza leslien (#250) üzenetére


Tewe013
őstag

Valószínűleg Foxconn.

(#252) leslien válasza Tewe013 (#251) üzenetére


leslien
nagyúr

sztem meg ezúttal nem... inkább ahol a legtöbb Samu készül...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#253) Tewe013 válasza leslien (#252) üzenetére


Tewe013
őstag

A Samsung saját gyárakban gyárt?
[link] ez alapján marad a foxconn.

[ Szerkesztve ]

(#254) gulb válasza hajbel (#243) üzenetére


gulb
senior tag

Ukbol ment NL es vissza..UPS egy ipari hulladek veletlen se hasznald oket..

(#255) Bazsi84 válasza ghiottone (#245) üzenetére


Bazsi84
tag

Nekem az van a rendelésnél,h kézbesítés 27-ig.

(#256) ghiottone válasza Bazsi84 (#255) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálam 26-28. De még fel sincs adva, nem küldtek értesítést dhl ragszámmal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#257) Bazsi84 válasza ghiottone (#256) üzenetére


Bazsi84
tag

Nekem gyanús,h pl x ideig leadott rendeleseket hataridovel,de egyszerre kezbesitenek országon belul.Ket ismerosom is rendelt itt UK-ban,es nekik is ugyanez a datum,pedig egyik 2 nappal elottem,masik 2 nappal utanam rendelte. Na majd kiderul.El lehetnek amugy havazva rendesen,irtam nekik 3 napja,h cserélhetnék-e színt,rendeles lemondása nélkul,de nem jott valasz.

(#258) ghiottone válasza Bazsi84 (#257) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én folyamatosan nézem és a sima fekete 6-os van jelenleg csak, amit tudnak szállítani nov. 3-5-ig. A korall már csak 18. után. A zöld nem is rendelhető. Prok pedig várólistán.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#259) Bazsi84 válasza ghiottone (#258) üzenetére


Bazsi84
tag

Itt van,de gondolom más ország,más készlet.6 pro-ból fekete van barmely tárhellyel,sunny 128-al,tobbi várólistás. [kép]

(#260) Szuperhorcso válasza leslien (#246) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Én kifejezetten a hanghívásra kérdeztem, internet természetesen lesz 4g alatt, csak a hang nem megy át voLTE nélkül. Így ahol nem lesz 5g,ott csak 2g-n lehet majd telefonálni, ami elég kellemetlen.

(#261) Bossi válasza Tewe013 (#240) üzenetére


Bossi
őstag

Hol rendelted?

(#262) Tewe013 válasza Bossi (#261) üzenetére


Tewe013
őstag

Tvc-mall-ról, mert onnan általában gyorsabban megérkezik, mint mondjuk aliról.

(#263) leslien válasza Tewe013 (#253) üzenetére


leslien
nagyúr

én még mindig azt mondom ,h itt vmelyik gyárban készül a Pixel 6 család... [link]
a Tensor 100% ,h itt készül..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#264) doooo válasza leslien (#263) üzenetére


doooo
veterán

Az SoC készítési helye nem függ össze a mobil összeszerelésének helyével. A legfontosabb alkatrészek döntő többsége a Samsungnál készül, de minden egyéb, köztük az összeszerelés is, máshol fog létrejönni. Főleg mert a nyári covid-hullám miatt Vietnámban alaposan felborult/lelassult a gyártás, és most arra kell koncentrálniuk, hogy kielégítsék a saját mobiljaik iránti keresletet (ami továbbra is a legnagyobb az iparban).

[ Szerkesztve ]

(#265) leslien válasza doooo (#264) üzenetére


leslien
nagyúr

Foxconn-nál sem volt idén virágos a helyzet..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#266) Thom!


Thom!
veterán

A Google Pixel 6 sorozat Tensor uralja az Exynos 2100-at és a Snapdragon 888-at a valós GPU-referenciaértékekben. Úgy tűnik, a Tensor Mali-G78 MP20 GPU-ja keményen üt.
A GPU jelenleg a legerősebb Androidos vonalon az bizos.

(#267) Thom! válasza leslien (#265) üzenetére


Thom!
veterán

Lesz itt hamarosan hyperinfláció, meg durva telefonár telefonáremelkedés..

(#268) leslien válasza Thom! (#266) üzenetére


leslien
nagyúr

és ezt ez is igazolja....

The Pixel 6 can run Google's HDR algorithm on 4K video for every single frame at 60FPS. Welcome to the world of video image stacking, brought to you by Google Tensor.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#269) Thom! válasza leslien (#268) üzenetére


Thom!
veterán

Amit láttam videóban Pixel 6 (persze Youtube) az nagyon durván meggyőző volt.

Valószínűleg az Exynos 2200 sem lesz gyenge GPU-ban.

[ Szerkesztve ]

(#270) doooo válasza Thom! (#266) üzenetére


doooo
veterán

Hamarosan bemutatkozik az új Exynos/Qualcomm, a Tensor azoknak lesz a generációs konkurense, nem az előző generációnak (ami majd' egy éve mutatkozott be).

(#271) leslien válasza Thom! (#269) üzenetére


leslien
nagyúr

vannak már kosza hírek is... P6 ról...

The camera is a great case study, since previous Pixel phones have failed at exactly this kind of task. The Pixel 5 and 5a both regularly overheat after three minutes of 4K recording. I'm not allowed to talk too much about this right now, but I did record a 20 minute, 4K, 60 FPS video on a Pixel 6 with no overheating issues. (I got bored after 20 minutes.)

anno én mondtam ,h a Google közreműködésével lesz használható SOC az Exynos... jó mondjuk a Pixel 5 SD 765 egy közép kategória és nem a 4k60fps-re kitalált..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#272) Yeffy válasza leslien (#271) üzenetére


Yeffy
veterán

I'm not allowed to talk too much about this right now, but I did record a 20 minute, 4K, 60 FPS video on a Pixel 6 with no overheating issues. (I got bored after 20 minutes.)

ez mondjuk biztatoan hangzik.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#273) doooo válasza leslien (#265) üzenetére


doooo
veterán

200k ember egyetlen gyárba, ami nem is a világ legnagyobbja? Hát nem tudom... kicsit abnormális számnak tűnik, még Kínához képest is. Vagy ezek szerint borzalmasan alul-automatizált a hely.

(#274) Thom! válasza leslien (#271) üzenetére


Thom!
veterán

Egy dolgot sajnálok a méret és a súly. :BAN BEN
P5-S21-i13 méretben miért nem gondolkodtak...
Én olyat hollattam pletyka szinten 4,3* zoomnál nem a periszkopós kamerát használta hanem a főkamerát témát függően...holnap az embargó vége.

Ebben a hardverben sok van még ezt senki se felejtse el. Kell neki pár update.

BTW: jövőre GN1 és GN5 szenzor alap lesz és egyre combosabb UW/tele kamerák jönnek majd.

[ Szerkesztve ]

(#275) leslien válasza Thom! (#274) üzenetére


leslien
nagyúr

Ebben a hardverben sok van még ezt senki se felejtse el. Kell neki pár update.

pont ezért nem adom még oda érte a S20FE 5G... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#276) Thom! válasza leslien (#275) üzenetére


Thom!
veterán

Az egy igen jó teló, csak a mérete :D
S22 nagyon bízok és egy jó OneUI 4.0-ban.
Egyelőre P4a marad.
P6 betudnám szerezni de csak karácsonyra, a mérete miatt valószínűleg mennie kéne, de muszáj lesz kipróbálni.

(#277) k-adi válasza Thom! (#274) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Egy dolgot sajnálok a méret és a súly."

ez 2 dolog
:U

(#278) Thom! válasza k-adi (#277) üzenetére


Thom!
veterán

Szorosan összefügg! ;]

(#279) ghiottone válasza Thom! (#278) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Pro elvileg csak 3 grammal több talán a simánál, szóval ott akkor kispóroltak valamit... ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#280) saabonline válasza ghiottone (#279) üzenetére


saabonline
csendes tag

Vagy csak nincs benne a nehezék vasdarab, mint általában szokott.

(#281) AaronOS válasza *RLaci* (#230) üzenetére


AaronOS
tag

És ha többen is rendelnénk (én és a bátyám), akkor azért, hogy mind a ketten megkapjuk a grátisz fejhallgatót külön kell rendelnünk vagy mehet egybe is a rendelés, mert úgyis az IMEI alapján jár a külön-külön fehjhallgató?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#282) *RLaci* válasza AaronOS (#281) üzenetére


*RLaci*
addikt

Sztem mehet egyben a rendelés, egy címre ha jól tudom max. két fülest lehet igényelni.

(#283) saabonline válasza AaronOS (#281) üzenetére


saabonline
csendes tag

Egy címre max 2 mehet az oldal szerint.

(#284) AaronOS válasza *RLaci* (#282) üzenetére


AaronOS
tag

Igen-igen, csak kettő lenne egy címre. Annyi félelem merült fel, hogy külön is kell-e rendelni, de akkor megy majd a napokban egy rendelésben.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#285) Schuler888 válasza Thom! (#266) üzenetére


Schuler888
senior tag

Meg jo. A 2100 es 888 joforman egy eve mar kesz volt es talan mar ment a sorozatgyartas, csunya lenne ha a tensor nem igy allna jelenleg.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#286) Thom! válasza Schuler888 (#285) üzenetére


Thom!
veterán

Exynos 9855(Tensor) kb egyidőben készült/fejlesztés alatt állt Exyno 2100 (aka Exynos 9840)-vel!

[ Szerkesztve ]

(#287) Schuler888 válasza Thom! (#286) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem tul logikus hogy egy eves fejelesztest tennenek bele es/vagy azota nem nyultak hozza. Lasd dupla x1

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#288) Yeffy válasza k-adi (#277) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#289) Thom! válasza Schuler888 (#287) üzenetére


Thom!
veterán

Covid miatt változott a szitu...
Miért van az hogy rokonságban van az Exynos 2100-val szerinted szinte minden téren?

(#290) Thom!


Thom!
veterán

[link] Törött Pixel 6 Pro :DDD
Nem tudom minek kell erőltetni az ívelt kijelzőt...

(#291) Busterftw válasza Thom! (#290) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk épp azt magyarázza hogy saját hibájából történt, nem a Google hibája.

Túl szorította a kamera clampet.

(#292) Thom! válasza Busterftw (#291) üzenetére


Thom!
veterán

flat panel mindig erősebb

(#293) Dare2Live válasza Schuler888 (#285) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért lenne csúnya?
A csúcs snapi/exynos vonal teljesítményhajszolása 2021re a vásárlók 99%nak nem előnyös hanem káros. Hiába gyorsabb egy 865/870nél ha eszi az aksit/throtlingol a 99% a nagyobb SOTra szavazna. Ráadásul ha nem futtatsz power game/appokat ki se jön a difi. És amikor igen akkor se sokáig.

@286 Jelenleg én (is) értelmetlenül állok a 2*x1+2*A76+4A55 elött. De hogy a google hw mérnökök nem véletlenül választották ezt a teljesen egyedi felállást az biztos. Nekem erős a gyanum hogy a cpu/gpu/tensor/neural kobó kelleni fog a gcam... ficsőrökhöz és ezért lett olyan amilyen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#294) Dare2Live válasza Thom! (#292) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg flatokat jellemzően hard caselni is jobban lehet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#295) doooo válasza Thom! (#289) üzenetére


doooo
veterán

Jó, de akkor is 2021 vége van hamarosan. Ez a fejlesztés meg eredetileg egy évvel korábbi. A Pixel 2-2 és fél hónap múlva érkező konkurensei mind erősebbek lesznek. Ami nem baj feltétlenül, és nyilván tisztában is van ezzel a Google, de akkor nincs is értelme dobálózni ezekkel az eredményekkel.

(#296) Dare2Live válasza doooo (#295) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazából nem értelek. Új csúcs = 20+éve mindig erősebb.

A kérdés te mit használsz ki belölle. És biztosra merem állítani, hogy az átlag 99% semmit, egy 855/865 is 99%nak mindenre elég. Ellenben baromira zavarja a 99%ot, hogy a 888 jóval gyengébb aksiban mint egy 865...

Erre most jön a google és a Tensor vonallal villant egyet aminek bizony komoly értékel lesz a 99%nak is. Akkor melyik a jobb? Nekem (és a 99%nak) innen nincs kérdés. Aztán akinek az antutu számít...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#297) Dare2Live válasza Thom! (#289) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"rokonságban van az Exynos 2100-val szerinted szinte minden téren?"

Én nagyon nem ezt látom. Google vmi teljesen egyedivel állt elő és nem egy 2100re minden téren hasonlító akármivel.

2100 a Samsung gyártja.
Tensort TSMC.
Nagyon nem mindegy.

Teljesen más magössztétel. Nem cak, hogy 2db X1van benne hanem, hogy dupla A76 és nem 3db A78.
Sokkal erősebb GPU van Tensorban. Jelenleg mindenki tippelget mért tért el google a "bevált" 4+3+1től és bután néz miért lett A76 A78 helyett. X akta nekem is. De az biztos, hogy googlenak jó oka volt rá. Az irtózatosan erős GPUt sem értem mindha egy jövő évi csúcsmodellből lenne.
És akkor ott van amiről semmit se tudunk de erre volt kihegyezve az egész előadás 70% az ai az is combos lesz.

Ha a 888ra és a 2100re mondtad volna spec alapján, hogy rokonságban vannak hát még ok. Végülis CPU mag felépítésre uaz. De itt most vmi nagyon újat látunk googletól.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#298) doooo válasza Dare2Live (#296) üzenetére


doooo
veterán

Arról beszélek, hogy nem lesz világmegváltás, vagyis, hogy most nem történik ilyen (mivel a Tensor most mutatkozott be), hisz a Tensor eleve lépéshátrányból indul. A "kinek, mi elég" tök lényegtelen. Sokan egy S845-tel is vígan ellennének perpillanat (sokan el is vannak, mert szerencsére még sok ilyennel szerelt mobil van a zsebekben).

Egyébként honnan veszed ezt a "sokkal erősebb GPU" dolgot? Azért mert 20 magos? Az megvan, hogy a több, mint egy éves Kirin 9000 ugyanezzel a GPU-val van szerelve, de 24 magos kiszerelésben? És az megvan, hogy az Exynos 2100 is ugyanezzel van szerelve, de 14 magos kiszerelésben? És tudod mi a legjobb? Az Exynos nincs 40%-kal lemaradva teljesítményben, mert a magok órajelei magasabbak (sőt, semekkora hátrányban sincs).
Tehát ennyit a GPU-ról papíron. Majd pár nap múlva kiderül az igazság róla, de azt ennyiből nincs ok feltételezni, hogy a 2100-nál vagy a 888-nál gyorsabb lenne ilyen téren. Ahogy CPU-ban sem lesz az.

Ja és még valami: Honnan jön ez a TSMC-s dolog? Mert a legújabb cikkek a neten sehol nem említik a TSMC-t, a régebbiek (1-2 hónapos) meg mind a Samsungot nevezik meg gyártónak is (nem csak eredeti tervezőnek).

[ Szerkesztve ]

(#299) Tarisznyarák válasza Thom! (#290) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Hogy van az, hogy 27-től szállítják, törni már lehet, de egy épkézláb teszt még nincs a neten?

(#300) Bazsi84 válasza Tarisznyarák (#299) üzenetére


Bazsi84
tag

Biztos vagyok benne,hogy van már készen teszt,hiszen vki már 5-6 napja nyúzza a telokat.De embargó van,nem hozhatnak nyilvánosságra semmit.Amint lejár,tele lesz velük a net.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.