Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sicilian


Sicilian
addikt

A Club, meg a Sapphire az jól néz ki :K

nothing is true everything is permitted..

(#2) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

VTX megint üt :D
Sapphire pofás..

(#3) P00By


P00By
nagyúr

XFX hőmérsékletekre kíváncsi leszek.

(#4) zH.


zH.
senior tag

A PowerColor-n és az XFX-n kívül mindegyik tetszik. A VGA teljesítménye és ára viszont nem. :U Viszont ezekkel a hűtőkkel szépen meg lehet rángatni a kártyát ,ha nem elég.

[ Szerkesztve ]

just be

(#5) Spor


Spor
tag

Szerintem a dupla ventis megoldások mindenképpen jobbak! :K

www.pc-style.hu

(#6) moha21 válasza Spor (#5) üzenetére


moha21
addikt

Nem feltétlen. Sőt zajszintben szinte biztos nem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) Giot


Giot
addikt

Csak nekem új a VTX mint ATi gyártó vagy tényleg nem régóta készít a pirosak chipjére épülő VGA-t?
Nálam a Sapphire a nyerő de ez szimpla elfogultság!

(#8) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Az XFX nagyon büntet, de kisebb házakba hasznos lehet. A többi tetszik, Sapphire letisztult szép, jöhetne egy. :K

Alister from Hell

(#9) skitzoo


skitzoo
senior tag

a favorite még mindig a sapphire :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#10) Male válasza P00By (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Meg a fogyasztására... talán az övék tényleg alacsonyabb fesszel megy... akkor viszont jó vétel az 5830-ak között.

(#11) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Nagyrészük eléggé tetszetős darab... Lehet hogy ilyen lesz a következő karim, majd ha 20k-ért adják... :DDD

(#12) Spor válasza moha21 (#6) üzenetére


Spor
tag

Hűtésre gondoltam, tuningnál jól jön az a plusz venti....tovább él a kari! :R

www.pc-style.hu

(#13) zed1983


zed1983
őstag

Nekem pedig az Asus jön be a legjobban a fekete színű nyák miatt :R
Itthon mennyi körül lesznek várhatóak vajon?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#14) MMIX válasza Giot (#7) üzenetére


MMIX
addikt

A VTX márka születéséről szóló cikk. [link] Nem Európába szánják őket.

(#15) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Az XFX hűtése nekem túl "gamer". A többi közül némelyiket szívesen az alaplapba raknám.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#16) Giot válasza MMIX (#14) üzenetére


Giot
addikt

Kösz! Ennyivel is okosodtam.

(#17) Fel


Fel
addikt

Nekem az XFX tetszik a legjobban! :) Vajon két 6-os tápcsati van rajta, vagy csak egy? És többekkel ellentétben a Sapphire nem... Nagyobb (és az 5850 Toxic is), mint a referencia 5850... Pedig bíztam benne, hogy a DS 4850 és 4830 után kiad a Sapphire egy rövidebb 5850-et.

[ Szerkesztve ]

(#18) iSonic


iSonic
addikt

HIS kártya nagyon tetszetős ;)

(#19) aram01


aram01
nagyúr

na ez a sapphire fogja váltani az 5770-et,kíváncsi leszek hogy mennyibe fog fájni ez a cuccos :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

A felső DVI portot igazán hanyagolhatnák a kártyákról. Jót tenne a hűtésnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) .mf


.mf
veterán

"Az Asus – ahogy azt már megszokhattuk – a Voltage Tweak technológiával szerelte fel a kártyáját, mely az Asus SmartDoctor segítségével elérhetővé teszi a grafikus mag feszültségének emelését. A vállalat szerint ezzel a módszerrel akár 50%-os teljesítménynövekedést is el lehet érni az alapórajelek sebességéhez viszonyítva, továbbá az eljárás alkalmazásával a garancia sem veszik el."

Öregem... Valótlan állításért nem lehetne őket beperelni? Pofám leszakad, 50%, ide süllyed az Asus? :(((

1 kivételével mindegyik 5870-es nyákra épül, ha jól látom?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

na mindenki kitett magáért, jók lettek! nekem az Asus nem tetszik, az XFX pedig különösen nem és nagy csalódás. remélem később kiadnak egy tuningosabb, nagyobb hűtős verziót...4830-éhoz hasonlót.

Aurea mediocritas

(#23) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Az a sapphire cserélhetné is a jelenlegimet :K
A VTX-en az a csupa piros nekem valahogy nem tettszik. Fekete-piros kombinációban jobban festene :) MSI dupla ventis is jól fest. Azt a kicsike kis XFX-et meg szívesen megnézném egy tesztben.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Néztem teszteket, nem túl meggyőző(az árához képest). Viszont egyvalamit nem értek: hogy lehet néha ennyivel gyengébb a 4890-nél, ha ugyanannyi ROP van mindkettőben. Magórajelben 800 vs 850Mhz a 4890 javára, de ez indokolja azt, hogy a 4890 teljesítményének a 94%-át(Crysis warhead HD anadtech teszt) hozza kb.? [link]

[ Szerkesztve ]

(#25) Devid_81


Devid_81
nagyúr

VTX-hez jar valami szemcsepp is? :D

...

(#26) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Kinézetre az ASUS a legjobb, sebességre pedig a HIS a 800@840 és 4000@4400-as tuningjával, ami már tényleg valami, nem holmi 1-2%, mint amit leggyakrabban csinálnak. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#27) Himym


Himym
senior tag

Szerintem csúnya az Asus és az XFX olyan hatalmas 3rom szlotosnak tűnik így a hűtése...
A PowerColor meg raghatott volna fekete vagy kék nyákot alá... A többiek fedettek és nekem ez jön be. De am elfogadnám bármelyiket ha hozzám dobják. :R

(#28) mickemoto


mickemoto
őstag

Az XFX valami alternatív hűtéssel egész jó lenne :P Legalább kinézetre is középkategóriás kártyának tűnne, nemcsak teljesítményre :D

(#29) Puma K


Puma K
veterán

Mik ezek a méretek? XFX-es mérnökök jobbfajta cuccból kaphatnak talán pot? De a többi gyártónál... túl sok a bélyeg gyerekek... :N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) lorcsi


lorcsi
veterán

miylen árakra lehet számítani itthon ?

(#31) zuchy válasza P00By (#3) üzenetére


zuchy
őstag

Vagy a zajszintre. Ahogy nézem nuku hőcső, lamellák olyan ritkán vannak, mint a fehér holló.

PC-STYLE.hu

(#32) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Nekem mindegyik tetszik. :DD

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#33) shteer válasza lorcsi (#30) üzenetére


shteer
titán

olyanra, hogy mindenki jobban jár az 5850-nel :)

..szerintem jónak tűnik

(#34) Antibazsi válasza aram01 (#19) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

van értelme a cserének? átlag 15%-al gyorsabb viszont 40-50% plusz költség. (úgy számoltam,h max 35k-t el lehet adni a használt 5770-t és hogy az 5830 várhatóan 50-55k körül lesz.) Csak azért kérdezem,mert nekem is az van és nem érzem,h erre megérné cserélni....én inkább várok még egy kicsit és ha olcsóbb lesz az 5770 mellé dobok még egyet cf-ben.Így még az 5870-nél is gyorsabb lesz a gép és jóval olcsóbb is.

Üdv, Balázs

(#35) nuke7 válasza P00By (#3) üzenetére


nuke7
veterán

én meg az xfx feszültségekre és sebességre leszek kíváncsi :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) mmdms válasza mgoogyi (#24) üzenetére


mmdms
addikt

Előfordulhat.

nuke7: miért térne el sebességben, ha ugyanúgy ref órajeleken megy mint a legtöbb közülük.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#37) 1269


1269
tag

Én nem ezeket, hanem a fermit várom :DD
Hátha lenyomná normális árszintre az amd 5x kártyákat.
20k 5750, 25k 5770, 30k 5830 35k 5850, 45k 5870.
Ha ez bekövetkezik akkor veszek 5870-et. Ameddig nem, addig marad a jelenlegi.

(#38) Suker10 válasza 1269 (#37) üzenetére


Suker10
aktív tag

Van rá esély. :D

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#39) #49155328 válasza 1269 (#37) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor azt hiszem sokáig még megmarad a kártyád. :(

aram01 ahogy elnézem a teszteket nem lenne érdemes erre váltani, jó ha 10%-al tud többet az 5830 mint az 5770.

[ Szerkesztve ]

(#40) PH-User


PH-User
addikt

A Gigabyte tetszik, az űrhajós XFX nem. A többi meg olyan elmegy.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#41) 1269 válasza #49155328 (#39) üzenetére


1269
tag

Sebaj!
Cod4 multihoz teljesen elég a jelenlegi :K (mással nem játszom)
A jóárasítást kivárjuk türelemmel....

(#42) rocket válasza .mf (#21) üzenetére


rocket
nagyúr

Nincs valotlan allitas, nem garantaljak, hogy minden esetben elerheto:

"A vállalat szerint ezzel a módszerrel akár 50%-os teljesítménynövekedést is el lehet érni az alapórajelek sebességéhez viszonyítva"

Persze lehet LN2 hutes kell hozza :DDD
6+8pin tap csati meglete megadja a lehetoseget ehez az ASUS kartyajan :)

#24: Valoszinuleg ROP limitalt a kartya abban a jatekban.
Persze vannak akik szokas szerint a driverrel magyarazzak, dehat nem kutya futtatban adta ki az AMD ezt a kartyat, es vannak mar Cypress GPU-ra epulo VGA-k ~5 honapja piacon.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43) aram01 válasza Antibazsi (#34) üzenetére


aram01
nagyúr

FPSTunker:igazatok van srácok elhamarkodott kijelentés volt.erre már nem érdemes lecserélni az 5770-et.Az a baj hogy lázba jöttem. :B 5850-től éri meg cserélni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) rocket válasza Puma K (#29) üzenetére


rocket
nagyúr

Egyre biztosabb, hogy az XFX kep csak illusztracio, es valojaban ilyen lesz a kartya.

Sot, mar tuti mert kicsereltek a kepet az XFX oldalan.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#45) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen áron labdába tud rúgni az 5850 mellett? Ha ott 250$, akkor nálunk 300$ lesz minimum, vagyis 60 ezer forint. Az 5850 pedig pont ott van most. 45-50k környékén volt egy piaci rés, ráadásúl teljesítményben az 5770-hez jóval közelebb van, mint az 5850-hez. Best buy kártya helyett épp az ellenkezője lesz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) leviske


leviske
veterán

A Club3D és a VTX ugyanúgy néz ki, csak más a színük, amúgy nem rossz egyik sem...

(#7) Giot: A Palit/Gainward kiszállása után érkeztek/jöttek létre. Hogy melyik gyártó "tesója", azt most így meg nem tudnám mondani.

[ Szerkesztve ]

(#47) Cthulhu Dawn válasza rocket (#44) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Jaj ne, ez is bili hűtéssel :( ?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#48) D1Rect


D1Rect
félisten

MW2-t csomagolnak az 5830 mellé? Dx11 patch várható? :))

(#49) #49155328 válasza D1Rect (#48) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem hiszem hogy jönne hozzá. :(

(#50) Puma K válasza rocket (#44) üzenetére


Puma K
veterán

Nevetséges... miért kell ilyen hosszúsággal gyártani? Nem érné meg nekik, ha kisebb nyákkal gyártanák? Vagy arra gondolnak, hogy ha nem változtattnak a hosszúságon akkor többen veszik majd a kártyát, mert hogy végülis méretben HD5850...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.