Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Jol nez ki, nekem tetszik ! :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez valahol a fitness karperecek és az okosórák, sportórák között van félúton a senki földjén. Női kézen talán még néz is ki valahogy...sőt lehet hogy jól is néz ki, de férfi kézre abszolút nem illik.

Az is lehet hogy maradni kellett volna a hosszirányú kijelző elhelyezésnél, még ha nem is ideális, mert ilyen keskeny megoldásnál továbbra is az a "szükséges rossz".

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Luck Dragon

Hát, szerintem ez elég ronda lett. Meg ezért az árért a Huawei Band 2 Pro jobb ajánlat.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) 7Heads Drago válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az üzemideje annak is 1 év?
Én meg kimondottan rühellem, hogy már az órámat is tölteni kellene. Ha nincs legalább 3-4 hetes üzemideje, nem is érdekel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

"A Find My Phone funkció értelemszerűen akkor a Bluetooth-on kapcsolódó telefonunk tűnik el szem elől."

Itt valami nem stimmel, ezt a mondatot így nem tudom értelmezni.

(#6) Luck Dragon válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére

Huszonegy napot bír, szerintem az sem rossz. Inkább töltöm, mint hogy olyant viseljek mint a cikkben lévő csúf kialakítású "kütyü".

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) sefan67


sefan67
aktív tag

Ezzel csak egy baj van: A való életben intenzívebb használat mellett nem fogja egy évig kibírni az elem.

(#8) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Nálam ott bukik ki,hogy hangyaf..sznyi kijelző,és nincs caller ID/üzenet szöveg olvasás.Márpedig szerintem egy átlagos júzernek fontosabb,ki keresi,és mit üzentek(Messengeren is...),mint hogy agyontrackingolja magát.
Annak jó lehet,aki csak sportra megveszi,de erre,ennyiért van komolyabb,és ha a sporton kívül másik normálisabb/nemokos órát hord,még az akksi se gond.
Mondjuk én már 3.éve ragaszkodom az "ősi" Gear 1-esemhez...beépített autofókuszos 2MPX JÓMINŐSÉGŰ kamera,OLED kijelző,1 hét üzemidő,mindent kitesz szövegestől.Sportra csak lépést számlál/kalória/táv,pont elég is nekem,nem vagyok híve a túlmonitorozásnak.És elegáns.Azóta se találtam méltó utódját...ilyen vicckarperecet meg nem vennék.Főleg amíg ott tartanak ezek,hogy IP67.Majd ha tényleg vihetem úszni/medencébe,veszek valami másodlagos órát nedvessportra/állatkodni,amit legalább a víztől-kosztól nem kell félteni.
Amúgyis jobb kivárni,míg nyárra,a sportszezonra kijön még 2-3 generációnyi ezekből.Azért annyira halad a technika,hogy mire Kínából valami megjönne hónap alatt,már ugyanannyiért van jobb,okosabb,stb.Nomeg még hiányzik a középkategória okosórákból,csak vicckarperecek meg 70rongy+os csodák vannak.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9) Luck Dragon válasza BandiHUN (#8) üzenetére

Pedig rég létezik ilyen "vicckarperec" fentebb írt hozzászólásomban lévő ezt tudja. Meg még sok egyebet.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

A fehéret simán bevállalnám,nekem nagyon tetszik.

(#11) moleculez válasza BandiHUN (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, pont így vagyok én is, csak nekem Gear Fit 2 van. Üzemidő 2 nap, és ezzel semmi gond, ugyanis szoktam fürdeni/zuhanyozni, (legalább) addig felpattintom a töltőre, kész.
De amúgy szvsz tök rendben van ez a cucc, csak nem én vagyok a célközönsége.
Amúgy a hardver még csak egy dolog, de tapasztalatból mondom, a szoftvert is vegyük figyelembe mielőtt összehasonlítjuk bármivel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) csongi


csongi
veterán

Van meg hely a bolygon ahova a szemetet lehet tenni?
Ebbe most mi az ujdonssg?
1eves uzem ido? Jah csak azt nem kozoltek, hogy keszenleti allapotba.
Aktivan bluetoothal nem fog menni. :).
Illetve kb a duplaja lesz, ami mar meri a szivritmust, vercukrot, veroxigen szintet, ezek is a jovo ev elso feleben varhatoak.
Az az erzesem, ezeket az eszkozoket a kenyszer szuli. Palyazati penzekbol megvalositott eszkozok amikel el kell szamolni. Legyen az barhol is a vilgaban.
:)

(#13) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Ennek szerintem van jövője még ha a Hi-End csoda okosórákat bukásnak illetve kifulladt vonalnak is tartom.

A szolid, megfizethető és hasznos funkciókkal bíró kütyüket szeretem.

Én annak örülnék ha ebbe az irányba történne az elmozdulás.

A design meg ezeknél pillanatok alatt átszabható ha megvan a hardveres alap szóval szerintem ezzel sem lesz gond vagy ha túléli a vonal a kezdeti időszakot akkor kínálat is lesz bőven. Ha pedig árban is maradnak ezen a szinten akkor vehetsz egy menőt bulizni, egy szolidat munkába és egy pinket a párodnak :P

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#14) #16820480 válasza Csapo83 (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek a minimál trackerek engem is jobban érdekelnek. Sőt, kijelző sem kellene rá nekem, ilyen piciben amúgy is elég haszontalan. Inkább bírja tovább az akksi.
Egyetlen bajuk van ezeknek a cuccoknak, hogy hiába jobb a szoftver, használhatóbbak a funkciók, mégsem nagyon fognak tudni versenyezni a filléres kínai karkötőkkel.

(#15) Csapo83 válasza #16820480 (#14) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Szerintem mivel megvan az igény ezekre és a normálisabb minőségre is itt is azt fogjuk látni mint a mobiloknál.

Régen kiröhögtük a kínai telefonutánzatokat, gyakorlatilag csak klónokat csináltak semmi értékelhető normális cuccot sem tudtak letenni az asztalra és nézd meg most! A nagy márkákat egyre jobban szorongatják minőségben, tudásban és innovációban is.

Nem is baj ha erre a piacra is elkezdenek lépni valamit. Mivel kínában rengeteg a gyártó így úgy is versenybe kezdenek egymással ha már telítődött egy kicsit a piac és ezzel mi meg csak jól járunk. Figyeld meg hogy egyből nem százezrekben fogják mérni az okosórákat, karkötőket, bugyikat ha már 5-10 cég kínál hasonló terméket ( mert a technológia kb adott, csak a komponensek összeállítása változik javarészt ).

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#16) #72042496 válasza #16820480 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Garminban nekem a Connect és a brutál jó support tetszik a leginkább. Én nagyon remélem, hogy ha jönnek is fel a kínaiak, ezek éppúgy megmaradnak.

(#17) #16820480 válasza Csapo83 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg egyelőre nem lesznek még bajban a nagy gyártók, de az már látszik, hogy azért az ilyen viselhető cuccok piaca elég korlátozott, nem csengetnek ki az emberek csak úgy újabb 100-200-300€ összegeket egy "játéknak jó" kiegészítőre. És ugye itt jön képbe, hogy egy MiBand meg 20-30$, nem 150, mint ahogy az alap Garmin/Fitbit/egyéb márkás cuccok.

Igen, a kínaiak telefongyártásban nagyon feljöttek, de ez jó nagy részben a hazai piacuk bővülésének köszönhető, hiszen a top 5 gyártójukból lényegében csak a Huawei értékesít érdemben Kínán kívül. De amúgy ott is pont ez a tendencia, hogy hardverben már összelegóznak bármit, akár jó minőségben is, de saját értelmes fejlesztés alig van, szoftverben pedig szerintem kifejezetten gyengék (sokadik kínai telefon próbálkozás után inkább most Samsung-Sony irányba fogok lépni, hiába drágábbak).
Érdemes felnézni mondjuk Alira, tele van a Xiaomi és Huawei mellett is ilyen nevenincs cégek termékeivel, csak éppen szoftveresen hulladékok. Mert lehet, hogy nincs benne angol nyelv sem, vagy nem működik együtt semmilyen nyugati appal (Google Fit mondjuk), mert Kínában olyan nincs ugye. És lehetne hosszasan sorolni :) Szóval van még hova fejlődniük, például a nyugati ízléshez igazítani a jelenleg még színes szagos, csillogó villogó, de sokszor haszontalan termékeiket.

(#18) jUUh


jUUh
addikt

Az az üzemidő elég ígéretes.

Samsung Galaxy S23+

(#19) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást, a cucc nekem tetszik!

(#20) Juliuska válasza sefan67 (#7) üzenetére


Juliuska
senior tag

No de ilyet!
Hát nem hiszel a gyártó igéretének? :D ;]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#21) lugosi válasza csongi (#12) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vércukrot hogyan tud mérni egy okosóra?

(#22) csongi válasza lugosi (#21) üzenetére


csongi
veterán

Szenzorral.

(#23) sanyci


sanyci
senior tag

Se értesítés, se vibra.
Így pont nem jó semmire, még ébresztőórának se...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#24) lugosi válasza csongi (#22) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem mondod!

De hogyan? Mert a pulzusmérést még értem.

(#25) szabi__memo válasza lugosi (#24) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van benne egy beépített randomszám generátor ;]

(#26) #16820480 válasza lugosi (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van benne egy kis tű, ami megbök, ha mérni akarod, és vesz vérmintát ;]

(#27) lugosi válasza #16820480 (#26) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ezért kérdezem, mert láttam már vércukormérést.

(#28) csongi válasza lugosi (#24) üzenetére


csongi
veterán

A megoldast a borszovetben levo glukoz szkennelesevel oldottak meg.
Ennek az ev vegere josoltak a termekek megjeleneset a piacon, de ez atcsuszik jovoevre. Talaltam Tapaszos megoldast, es karperces megvalositast is. Regota van a borszovetbe helyezheto szenzoros megoldas ahol szinten a glukozt merik.
Ugy nez ki a talalt infok alaojan, higy az uj rendszerek egy pici feszultseget vezetnek a borre,amit nem lehet erzekelni, ezzel inditva el a folyamatot.
Vagy valami ilyesmi.
A glukozra alapulo kontaktlencse szenzort is olvastam.
Persze pontos leirats egyik sem ad, de miert is tenne? A tobbi szenzort sem publikaljak hogyan is mukodik pontosan.
A kutatas mar sok eve zajlik, es remelem a kovetkezo evben mar termekkent is megjelenik.
A koztudatba, gondolom akkor lesz jobban jelen, ha valamelyik nagy ceg, betolja a marketing gepezetebe.

(#29) szabi__memo válasza csongi (#28) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És ki jön ki vele?
Vagy több márkától is várható? Kínai occóságok is esetleg?

(#30) troviko


troviko
senior tag

Nekem még kéne bele pár funkció, de talán a következő generáció már használható lesz.

https://www.oldtech.hu/

(#31) csongi válasza szabi__memo (#29) üzenetére


csongi
veterán

Google, vércukorszint mérő karperec, és ehhez hasonlóakt keress.
Az MTK is új bioszenzorral jelentkezett, ez még nem tudja, de véleményem szerint az ezt követőbe már akár benne is lehet.
Nagyon magas eladási számokkal kecsegtet ez az eszköz.

(#32) lugosi válasza csongi (#28) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes. Ha kijön egy, tuti hogy veszek egy ilyet, a családban van cukorbeteg, jó lesz neki egy általános monitorozásra. Köszi az infókat.

(#33) csongi válasza lugosi (#32) üzenetére


csongi
veterán

Szivesen! Nalunk is van es figyelem a fejlemenyeket, nagy megvaltas lesz ha valoban mukodik rendesen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.