Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Dany007 válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Mad max-et én se képzelgek. Csak az első években kemény szenvedést. Igen kb a 2.vh utánihoz hasonlót.
Szóval ennyi a lényeg. Nem lehetetlen. De nem is menne olyan pikk-pakk mint ahogy azt itt olvastam az elején.
Mindent meglehetne oldani csak kérdés milyen áron és mennyi idő alatt.

Persze, tőzsde már jóval az elektromosság előtt is létezett. Nem gond. De ma pl az emberek jórésze elektronikusan, bankban tárolja a pénzét. Ha megszűnne az áram, akkor megszűnnének a bankszámlák is abban a pillanatban. Na az meg azért gazdaságilag problémás lenne, nem? Mondjuk a cégek szempontjából akiknek sokszor teljes vagyon van a bankban, hitelek, fizetések, kifizetések munkadíjak mennek és tárolódnak a bankszámlákon... Amit elektromosság nélkül nem lehetne használni. Ez azért okozna még "pár" plusz problémát. Tehát nem csak az áram tűnne el egyik napról a másikra, hanem milliónyi / milliárdnyi ember és cég vagyona is, amiket a bankban tároltak...

(igen igen, tudom, hogy régen is megoldották ezt cetlikkel meg bizonylatokkal meg mindennel, nem is az a kérdés. Hanem az, hogyha nekem a számlámon van mondjuk 250 ezer forint a fizetésem, és holnaptól nem lenne elektromosság, akkor én hogyan jutnék hozzá a fizetésemhez? És a cégek vagy bárki hogyan használná a bankban tárolt vagyonát?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.